Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραία σε ευχαριστώ.

κάτι άσχετο...

το wdtv media player που πάνω του έχω με usb έναν σκληρό μέσω του πισι τον βλέπω τον σκληρό μέσω windows explorer. στο Android tv box της wind βάζοντας τον ίδιο σκληρό πάνω δεν τον βλέπει το πισι! πάω πάλι στο network και δεν δείχνει καν το κουτί στις "media devices". καμία ιδέα τι να κάνω;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

 

 

ενώ την δείχνει σαν συσκευή δεν μπορώ να δω τον σκληρό που έχω κουμπώσει πάνω του.

 

οταν συνδέω το wdtv το δείχνει στις media devices και με αφήνει να δω το περιεχόμενο του σκληρού που έχω πάνω.

7cf47d0b947edc3b3786bb8494d58095.jpg

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

ωραία σε ευχαριστώ.

κάτι άσχετο...

το wdtv media player που πάνω του έχω με usb έναν σκληρό μέσω του πισι τον βλέπω τον σκληρό μέσω windows explorer. στο Android tv box της wind βάζοντας τον ίδιο σκληρό πάνω δεν τον βλέπει το πισι! πάω πάλι στο network και δεν δείχνει καν το κουτί στις "media devices". καμία ιδέα τι να κάνω;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

 

 

ενώ την δείχνει σαν συσκευή δεν μπορώ να δω τον σκληρό που έχω κουμπώσει πάνω του.

 

οταν συνδέω το wdtv το δείχνει στις media devices και με αφήνει να δω το περιεχόμενο του σκληρού που έχω πάνω.

7cf47d0b947edc3b3786bb8494d58095.jpg

Ρε μήπως έχει τίποτα περιορισμούς το κουτί; πολλά μυστήρια πράγματα μαζεμένα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ρε μήπως έχει τίποτα περιορισμούς το κουτί; πολλά μυστήρια πράγματα μαζεμένα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

έλα μου ντε! δηλαδή να θέλω να μεταφέρω ένα αρχείο από το πισι στο μηχάνημα μέσω WiFi δεν γίνεται γιατί δεν βλέπει τον σκληρό που έχω πάνω στο μηχανάκι. ελληνικά δεν διαβάζει μόνο όταν ο σκληρός είναι συνδεδεμένος με usb. μέσω δικτύου μια χαρά! αλλά αντί άλλων!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ψάχνω media player σε dongle όμως..Να κουμπώσει σε hdmi προφανώς;; Τέτοια λύση παιδια, χωρίς ρεύμα γιατί είναι μόνη της κρεμασμένη η tv.

Έχετε να προτείνετε κάτι;

Ένα windows turbo x dongle που είχα δουλέψει σε ενα φίλο ήταν δράμα,για γελια λέμε.

Άνοιγες kodi και πάθαινε εγκεφαλικό και υπερθέρμανση μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ψάχνω media player σε dongle όμως..Να κουμπώσει σε hdmi προφανώς;; Τέτοια λύση παιδια, χωρίς ρεύμα γιατί είναι μόνη της κρεμασμένη η tv.

Έχετε να προτείνετε κάτι;

Ένα windows turbo x dongle που είχα δουλέψει σε ενα φίλο ήταν δράμα,για γελια λέμε.

Άνοιγες kodi και πάθαινε εγκεφαλικό και υπερθέρμανση μαζί.

Καλημέρα φίλε μου, πάρε ένα παλιό modem και δες αν μπορείς να κάνεις πατέντα να το βάλεις από πίσω από την τβ (για το μέγεθος) και αν γίνει πας για box, αλλιώς άστο!!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ψάχνω media player σε dongle όμως..Να κουμπώσει σε hdmi προφανώς;; Τέτοια λύση παιδια, χωρίς ρεύμα γιατί είναι μόνη της κρεμασμένη η tv.

Έχετε να προτείνετε κάτι;

Ένα windows turbo x dongle που είχα δουλέψει σε ενα φίλο ήταν δράμα,για γελια λέμε.

Άνοιγες kodi και πάθαινε εγκεφαλικό και υπερθέρμανση μαζί.

Τα dongke να δεις τι υπερθέρμανση παθαίνουν, κοίτα για κάποιο μποξακι με μικρές διαστάσεις ή αν μπορείς να το βάλεις κάπου εκτός από πίσω από την τηλεόραση γιατί να ξέρεις και η τηλεόραση εκπέμπει και αυτή θερμότητα

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Το ρεύμα είναι το πρόβλημα παιδιά,δεν χωράει να μπει T ή πολυπριζο, αλλιώς καπου θα χωραγε το box μικρό είναι.

Θέλω τροφοδοσία απο το usb της tv.

Link to comment
Share on other sites

Το ρεύμα είναι το πρόβλημα παιδιά,δεν χωράει να μπει T ή πολυπριζο, αλλιώς καπου θα χωραγε το box μικρό είναι.

Θέλω τροφοδοσία απο το usb της tv.

Η tv έχει usb αλλά να σηκώνει τουλάχιστον 2.5 hdd, αν ναι και το μποξακι μπορείς να δώσεις ρεύμα! (ο 2.5 θέλει τουλάχιστον 1 amper)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η tv έχει usb αλλά να σηκώνει τουλάχιστον 2.5 hdd, αν ναι και το μποξακι μπορείς να δώσεις ρεύμα! (ο 2.5 θέλει τουλάχιστον 1 amper)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ή αλλιώς γκουγκλαρισε στο νετ το μοντέλο της τβ αν η usb δίνει τουλάχιστον 2 αμπέρ αλλιώς ούτε το dongle θα δουλέψει, τα τροφοδοτικα που έχουν όλα αυτά είναι 5v 2amp

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το beelink gt1, γνωρίζετε αν μπορώ να συνδέσω Bluetooth ακουστικά ?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το beelink gt1, γνωρίζετε αν μπορώ να συνδέσω Bluetooth ακουστικά ?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, γιατί όχι.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το ρεύμα είναι το πρόβλημα παιδιά,δεν χωράει να μπει T ή πολυπριζο, αλλιώς καπου θα χωραγε το box μικρό είναι.

Θέλω τροφοδοσία απο το usb της tv.

Ξέρεις τι?

Μην βάλεις ούτε Τ ούτε πολυπριζο....

Κάνε μια διακλάδωση στο καλώδιο ρεύματος της τηλεόρασης!!

Αν δεν μπορείς εσύ τότε κάποιος που να πιάνουν λίγο τα χέρια του.

Εντάξει το ξέρω....μπακαλοδουλεια είναι αλλά και δεν θα φαίνεται τίποτα πίσω από την tv και θα ξεμπερδεψεις μια για πάντα.....

 

Sent from Lenovo Vibe P1

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα αλλα το καλώδιο του ρεύματος είναι ενσωματωμένο και έχει εγγύηση ακόμα η τηλεόραση.

Αλλιώς θα το είχα κάνει ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα αλλα το καλώδιο του ρεύματος είναι ενσωματωμένο και έχει εγγύηση ακόμα η τηλεόραση.

Αλλιώς θα το είχα κάνει ηδη.

Χμμμ

Με ενσωματωμένο καλώδιο και ειδικά σε εγγύηση... αλλάζουν τα πράγματα.

Αλλά η τηλεόραση από που παίρνει ρεύμα?

Εννοώ είναι μακριά η πρίζα ή από κάτω της?

Αν θες βγάλε μία φωτό της κατάστασης γιατί εδώ μέσα είμαστε γενικά της πατέντας και μήπως σκεφτούμε κάτι να σε βοηθήσουμε...

Sorry για το off topic αλλά εάν δεν βάλεις κουτάκι και διαλέξεις σκέτο στικακι με hdmi θα βρίζεις από το πρώτο λεπτό.

 

Sent from Lenovo Vibe P1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας διαβαζω αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη , υπαρχει tv box που να παιζει νετφλιξ να εχει κοντι εγκατεστημενο και να ειναι αξιοπιστο εως 80ευρω η πας σε πιο ακριβο μηχανημα?ειμαι νουμπας γιαυτο θελω να ειναι user friendly συν εχω 3 παιδια δεν εχω χρονο να ασχολουμαι ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Απλά διευκρίνησε αν θες από Ελλάδα ή Κίνα για να σε βοηθήσουν

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ

Με ενσωματωμένο καλώδιο και ειδικά σε εγγύηση... αλλάζουν τα πράγματα.

Αλλά η τηλεόραση από που παίρνει ρεύμα?

Εννοώ είναι μακριά η πρίζα ή από κάτω της?

Αν θες βγάλε μία φωτό της κατάστασης γιατί εδώ μέσα είμαστε γενικά της πατέντας και μήπως σκεφτούμε κάτι να σε βοηθήσουμε...

Sorry για το off topic αλλά εάν δεν βάλεις κουτάκι και διαλέξεις σκέτο στικακι με hdmi θα βρίζεις από το πρώτο λεπτό.

 

Sent from Lenovo Vibe P1

 

Η πρίζα βρίσκεται ακριβώς πίσω από τη τηλεόραση παιδιά και δεν έχει χώρο να βγει καν για να καταλάβετε είναι τσίμα τσίμα.

Φαντάζομαι πόσο τραγικά θα είναι τα πράγματα και ειμαι και καλομαθημένος με nvidia sheild στο σαλόνι.

Αγορά Ελλάδα ή Κίνα δεν με πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

Η πρίζα βρίσκεται ακριβώς πίσω από τη τηλεόραση παιδιά και δεν έχει χώρο να βγει καν για να καταλάβετε είναι τσίμα τσίμα.

Φαντάζομαι πόσο τραγικά θα είναι τα πράγματα και ειμαι και καλομαθημένος με nvidia sheild στο σαλόνι.

Αγορά Ελλάδα ή Κίνα δεν με πειράζει.

 

Μηπως θα σου ερθει πιο καλα και πιο φθηνα να αλλαξεις την βαση τοιχου της τηλεορασης? Υποθετω οτι ειναι σε βαση τοιχου και γι΄αυτο δεν εχει χωρο ουτε να βγει το φις πισω απο την tv.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας διαβαζω αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη , υπαρχει tv box που να παιζει νετφλιξ να εχει κοντι εγκατεστημενο και να ειναι αξιοπιστο εως 80ευρω η πας σε πιο ακριβο μηχανημα?ειμαι νουμπας γιαυτο θελω να ειναι user friendly συν εχω 3 παιδια δεν εχω χρονο να ασχολουμαι ευχαριστω
Νομίζω ενα mi box θα σε καλύψει μια χαρά.

Παίζει netflix 1080, δουλεύουν τα παντα με τηλεχειριστήριο μιας και και φοράει google tv και δεν χρειάζεται να ασχοληθείς ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας διαβαζω αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη , υπαρχει tv box που να παιζει νετφλιξ να εχει κοντι εγκατεστημενο και να ειναι αξιοπιστο εως 80ευρω η πας σε πιο ακριβο μηχανημα?ειμαι νουμπας γιαυτο θελω να ειναι user friendly συν εχω 3 παιδια δεν εχω χρονο να ασχολουμαι ευχαριστω
Όπως τα γράφεις, οποιοδήποτε μηχάνημα από 30€ και πάνω κάνει αυτά που θες.

 

Αν έχεις απαιτήσεις, πχ το Netflix να είναι απαραίτητα σε HD κλπ, τότε αλλάζει το πράγμα.

 

Αλλά αφού δίνεις πολύ γενικές πληροφορίες, τότε δεν μπορείς να πάρεις και πολύ ακριβείς απαντήσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι συγνωμη θελω να παιζει νετφλιξ hd (720ρ δεν ειναι το hd?)η tv ειναι εως full hd θα ηθελα να εχει kodi εγκατεστημενο αν γινεται οπου να μπορω να βαλω καποιο build αν το λεω σωστα...δεν με νοιαζει απο που η αγορα κινα η ελλαδα Edited by doomgeorge
Link to comment
Share on other sites

Ναι συγνωμη θελω να παιζει νετφλιξ hd (720ρ δεν ειναι το hd?)η tv ειναι εως full hd θα ηθελα να εχει kodi εγκατεστημενο αν γινεται οπου να μπορω να βαλω καποιο build αν το λεω σωστα...δεν με νοιαζει απο που η αγορα κινα η ελλαδα
Το KODI γιατί το θες ακριβώς;

Τι θες να βλέπεις;

Ελληνικές σειρές;

Ξένες;

Αγώνες;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η πρίζα βρίσκεται ακριβώς πίσω από τη τηλεόραση παιδιά και δεν έχει χώρο να βγει καν για να καταλάβετε είναι τσίμα τσίμα.

Φαντάζομαι πόσο τραγικά θα είναι τα πράγματα και ειμαι και καλομαθημένος με nvidia sheild στο σαλόνι.

Αγορά Ελλάδα ή Κίνα δεν με πειράζει.

Η άλλη πατέντα είναι να δίνεις ρεύμα από power bank ,τώρα πως θα τα βολεψεις και πόση ώρα θέλεις να βλέπεις πράττεις (υπάρχει καλώδιο usb to jack τροφοδοσίας απλά πρέπει να έχεις το μαμά τροφοδοτικό για τον τύπο του jack)

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν καταλαβαινω την ερωτηση Η κυρα μου εχει kodi στο κινητο της και το θελει και στο box κυριως για ξενες σειρες ταινιες αλλα εμενα κανα ποδοσφαιρο που και που
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν καταλαβαινω την ερωτηση Η κυρα μου εχει kodi στο κινητο της και το θελει και στο box κυριως για ξενες σειρες ταινιες αλλα εμενα κανα ποδοσφαιρο που και που
Δεν καταλαβαίνω τι δεν καταλαβαίνεις.

Μόνο για ξένες σειρές και ταινίες, υπάρχει πολύ πιο εύκολη λύση και λέγεται TERRARIUM.

Για νέους όπως εσένα, είναι πολύ πιο εύκολη η χρήση του σε σχέση με το Kodi.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αφου σου λεω θελει η γυναικα kodi της το ειπαν της το βαλαν στο κινητο βλεπει απο εκει και το θελει τι να κανω τωρα διατροφη για 3 παιδια δεν...και αν 1 kodi μου εξασφαλιζει την ηρεμια μου δυο θα της παρω. καποιο box με αυτα που ζηταω μπορεις να μου πεις?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...