Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες μια βοηθεια το NVIDIA Shield TV απο amazon fr και αρκετα ευρωπαικα amazon το εχουν 169.99 για prime μέλη + μεταφορικα που δεν ξερω ποσο κοστιζουν, ειναι used ή καινουργιο; Δεν βλεπω να γραφει κατι. ξαχνω καιρο για tv box( youtube, netflix hd και κανενα παιχνιδι τα παιδια0 και ειχα καταληξει σ αυτο αλλα η τιμη δεν ελεγε να πεσει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1270

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Παιδες μια βοηθεια το NVIDIA Shield TV απο amazon fr και αρκετα ευρωπαικα amazon το εχουν 169.99 για prime μέλη + μεταφορικα που δεν ξερω ποσο κοστιζουν, ειναι used ή καινουργιο; Δεν βλεπω να γραφει κατι. ξαχνω καιρο για tv box( youtube, netflix hd και κανενα παιχνιδι τα παιδια0 και ειχα καταληξει σ αυτο αλλα η τιμη δεν ελεγε να πεσει.

 

Αφου δε λεει used ειναι καινουριο. Στο Amazon το διευκρινιζουν σε εμφανες σημειο αν ειναι used.

Link to comment
Share on other sites

Αν τον περάσω στο meecool m8s pro w που έχω θα δουλέψει;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπα δοκίμασα. Έχουν θέμα τα meecool από όσο θυμάμαι θέλουν σκάλισμα για αλλαγή launcher

 

Δεν αλλάζεις launcher..ουσιαστικά είναι ένα app που σου ανοίγει σε παράθυρο τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια το NVIDIA Shield TV απο amazon fr και αρκετα ευρωπαικα amazon το εχουν 169.99 για prime μέλη + μεταφορικα που δεν ξερω ποσο κοστιζουν, ειναι used ή καινουργιο; Δεν βλεπω να γραφει κατι. ξαχνω καιρο για tv box( youtube, netflix hd και κανενα παιχνιδι τα παιδια0 και ειχα καταληξει σ αυτο αλλα η τιμη δεν ελεγε να πεσει.
149€ συν 11€ μεταφορικά, με βγήκε 160,04€ τελική.πριν λίγο το πήρα με τη χρήση prime.δέκα ώρες έμειναν ακόμη,σπευσε γρήγορα.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζεις launcher..ουσιαστικά είναι ένα app που σου ανοίγει σε παράθυρο τις εφαρμογές
Το δοκίμασα. Απλά ήθελα να μπαίνω κατευθείαν σε αυτό το περιβάλλον.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω ένα H96 pro+ 3/16 και απο την πρώτη στιγμή που το πήρα είχε διάφορα θέματα με crashαρισματα και κολλήματα. Αποφάσισα να του βάλω μια custom rom (του SuperCeleron συγκεκριμένα) αλλά ενω περνάει με το USB Flash tool σωστά δεν ξεκινάει ποτέ το box. Δείχνει την αρχική οθόνη και μετά στο animation παγώνει και μένει εκει. Υπάρχει κανείς που μπορεί να βοηθήσει?

 

Είναι πιθανό να οφείλονται σε υψηλές θερμοκρασίες τα συγκεκριμένα προβλήματα. Άνοιξε το κουτί και προσπάθησε να βελτιώσεις την ψύξη του επεξεργαστή με κάποιο mod.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό να οφείλονται σε υψηλές θερμοκρασίες τα συγκεκριμένα προβλήματα. Άνοιξε το κουτί και προσπάθησε να βελτιώσεις την ψύξη του επεξεργαστή με κάποιο mod.

 

Έχω Δοκιμάσει να κάνω το flashαρισμα της Rom με μεγάλο ανεμιστήρα να το φυσάει και δεν είχε διαφορά, πάλι κόλλησε. Την original την παίρνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετά από αναβάθμιση του μηχανήματος της wind τώρα τουλάχιστον μόνο ο es βλέπει ntfs. αλλά στην φωτο που βλέπετε πως στον κόρακα θα επιλέξω το αρχείο της ταινίας; με τα βελάκια πάνω κάτω δεξιά αριστερά πάει σε όλο το μενου γύρω γύρω αλλά εκεί δεν πάει για να το επιλέξω!

 

επίσης όταν μετακινείται από μενού σε μενού ειδικά κάτω κάτω είναι το επιλεγμένο μαύρο πάνω σε μαύρο που δεν καταλαβαίνω σε ποιο είναι τώρα! 96a26a99e98bf613e92a71f135d0ccf5.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετά από αναβάθμιση του μηχανήματος της wind τώρα τουλάχιστον μόνο ο es βλέπει ntfs. αλλά στην φωτο που βλέπετε πως στον κόρακα θα επιλέξω το αρχείο της ταινίας; με τα βελάκια πάνω κάτω δεξιά αριστερά πάει σε όλο το μενου γύρω γύρω αλλά εκεί δεν πάει για να το επιλέξω!

 

επίσης όταν μετακινείται από μενού σε μενού ειδικά κάτω κάτω είναι το επιλεγμένο μαύρο πάνω σε μαύρο που δεν καταλαβαίνω σε ποιο είναι τώρα! 96a26a99e98bf613e92a71f135d0ccf5.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Βάλε ένα ασύρματο ποντίκι καλύτερα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αν υπάρχει άλλο ;

Υπάρχουν δεκάδες συμβατά, όπως ισχύει με όλες τις συσκευές που έχουν τηλεχειριστήρια.

 

Επίσης, κακως δεν δοκίμασες από την αρχή το hard reset μετά την αναβάθμιση. Είναι το πρώτο που κάνουμε μόλις έχουμε τέτοια προβλήματα .

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Έψαξα αλλά δεν βρίσκω κάποιο που να είναι για TANIX. Νομίζω επειδή δεν είναι συνηθισμένη μάρκα δεν βρίσκω. Αν μπορείς βάλε κάποιο link αν έχεις βρει να βοηθήσεις την κατάσταση.

 

Όπως και να έχει και μετά το hard reset δεν έστρωσε το πρόβλημα με το τηλεχειριστήριο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω Δοκιμάσει να κάνω το flashαρισμα της Rom με μεγάλο ανεμιστήρα να το φυσάει και δεν είχε διαφορά, πάλι κόλλησε. Την original την παίρνει κανονικά.

Εγώ θα σε συμβούλευα να το ανοίξεις για να δεις αν υπάρχει καμιά ξεκολλημένη ψήκτρα ή κάποια αντίστοιχη κακοτεχνία που σε αυτά συνήθως οφείλονται τα παγώματα. Διαφορετικά θα δοκιμάζεις ROM μέχρι να βρεις κάποια συμβατή που θα κάνει την δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα ασύρματο ποντίκι καλύτερα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τελικά το στικακι ακόμα και σε ntfs όταν το φορμάρω το βλέπει μετά και την αναβάθμιση λογισμικού που έγινε χτες! και σε fat32, exfat βλέπει αρχεία ταινίες κλπ.

ΟΜΩΣ τον Seagate 2tb με δικό του ρεύμα ο es file explorer pro τον βλέπει αλλά δείχνει μόνο 2 φάκελος recycle bin και system volume information! όχι τον φάκελο ΤΑΙΝΊΕΣ HD που υπάρχει. ενώ το wdtv χρόνια τώρα μια χαρά τον βλέπει.

δηλαδή όλα τα κουτάκια αυτά μας αχρηστευουν τους σκληρούς; τότε τι να τα κάνουμε; για ένα στικακι; τι να το κάνω; τόσες ταινίες πως θα τις δούμε;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αλλά δεν βρίσκω κάποιο που να είναι για TANIX. Νομίζω επειδή δεν είναι συνηθισμένη μάρκα δεν βρίσκω. Αν μπορείς βάλε κάποιο link αν έχεις βρει να βοηθήσεις την κατάσταση.

 

Όπως και να έχει και μετά το hard reset δεν έστρωσε το πρόβλημα με το τηλεχειριστήριο.

Κάτι έχεις μπερδέψει.

Δεν πάνε συμβατά τα χειριστήρια με τις μάρκες.

 

Έχω πάρει 3-4 remote και τα έχω δοκιμάσει με 2-3 κουτιά και ποτέ δεν υπήρχε θέμα κάποιο να μην παίζει.

Το ίδιο και με το ΤΑΝΙΧ. Καμία σχέση με αυτά που λες με συνηθισμένες μάρκες κλπ.

Δεν υπάρχει βάση σε αυτά που λες. Όλα κινέζικα είναι και τα χειριστήρια δουλεύουν το ίδιο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τελικά το στικακι ακόμα και σε ntfs όταν το φορμάρω το βλέπει μετά και την αναβάθμιση λογισμικού που έγινε χτες! και σε fat32, exfat βλέπει αρχεία ταινίες κλπ.

ΟΜΩΣ τον Seagate 2tb με δικό του ρεύμα ο es file explorer pro τον βλέπει αλλά δείχνει μόνο 2 φάκελος recycle bin και system volume information! όχι τον φάκελο ΤΑΙΝΊΕΣ HD που υπάρχει. ενώ το wdtv χρόνια τώρα μια χαρά τον βλέπει.

δηλαδή όλα τα κουτάκια αυτά μας αχρηστευουν τους σκληρούς; τότε τι να τα κάνουμε; για ένα στικακι; τι να το κάνω; τόσες ταινίες πως θα τις δούμε;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ρε συ βλέπω κανονικά ότι έχω από δίσκους και μέσω ρούτερ.αυτή είναι η δουλειά τους.το λογισμικό της γινδ μπας και φταίει;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Κάτι έχεις μπερδέψει.

Δεν πάνε συμβατά τα χειριστήρια με τις μάρκες.

 

Έχω πάρει 3-4 remote και τα έχω δοκιμάσει με 2-3 κουτιά και ποτέ δεν υπήρχε θέμα κάποιο να μην παίζει.

Το ίδιο και με το ΤΑΝΙΧ. Καμία σχέση με αυτά που λες με συνηθισμένες μάρκες κλπ.

Δεν υπάρχει βάση σε αυτά που λες. Όλα κινέζικα είναι και τα χειριστήρια δουλεύουν το ίδιο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

Δεν έχω μπερδέψει κάτι. Έχω 1 universal το οποίο δεν παίζει. Γι'αυτό λέω αφού έχεις δοκιμάσει πες μου κάποιο συγκεκριμένο να πάρω. Μην πάρω τζάμπα κανένα και δεν κάνει όπως αυτό που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ βλέπω κανονικά ότι έχω από δίσκους και μέσω ρούτερ.αυτή είναι η δουλειά τους.το λογισμικό της γινδ μπας και φταίει;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μέσω δικτύου όλα τζάμι τα βλέπει! μέσω usb μας τα χαλάει!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σε συμβούλευα να το ανοίξεις για να δεις αν υπάρχει καμιά ξεκολλημένη ψήκτρα ή κάποια αντίστοιχη κακοτεχνία που σε αυτά συνήθως οφείλονται τα παγώματα. Διαφορετικά θα δοκιμάζεις ROM μέχρι να βρεις κάποια συμβατή που θα κάνει την δουλειά σου.

 

Το έχω ανοίξει, δε φαίνεται τίποτα ξεκολλημένο. Όσο για τις Roms δεν έχει και πολλές να δοκιμάσω, οι πιο γνωστές είναι του Superceleron που δε φορτώνουν με τίποτα μετά την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

τελικά το στικακι ακόμα και σε ntfs όταν το φορμάρω το βλέπει μετά και την αναβάθμιση λογισμικού που έγινε χτες! και σε fat32, exfat βλέπει αρχεία ταινίες κλπ.

ΟΜΩΣ τον Seagate 2tb με δικό του ρεύμα ο es file explorer pro τον βλέπει αλλά δείχνει μόνο 2 φάκελος recycle bin και system volume information! όχι τον φάκελο ΤΑΙΝΊΕΣ HD που υπάρχει. ενώ το wdtv χρόνια τώρα μια χαρά τον βλέπει.

δηλαδή όλα τα κουτάκια αυτά μας αχρηστευουν τους σκληρούς; τότε τι να τα κάνουμε; για ένα στικακι; τι να το κάνω; τόσες ταινίες πως θα τις δούμε;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δοκίμασε να αλλάξεις το όνομα του φακέλου, βγάζοντας τυχόν Ελληνικούς ή άλλους ειδικούς χαρακτήρες όπως κενά.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις το όνομα του φακέλου, βγάζοντας τυχόν Ελληνικούς ή άλλους ειδικούς χαρακτήρες όπως κενά.

οκ θα το δοκιμάσω αύριο! τελευταία μου ελπίδα. μετά το μεσημέρι θα έρθει τεχνικός της wind με δικό του στικακι και σκληρό. (και είναι σίγουρο ότι θα του δουλέψουν κανονικά!)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

 

Δεν έχω μπερδέψει κάτι. Έχω 1 universal το οποίο δεν παίζει. Γι'αυτό λέω αφού έχεις δοκιμάσει πες μου κάποιο συγκεκριμένο να πάρω. Μην πάρω τζάμπα κανένα και δεν κάνει όπως αυτό που έχω.

Ο,τι πεις.

 

Τεσπα, δοκίμασε το Τ5 airmouse

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι πεις.

 

Τεσπα, δοκίμασε το Τ5 airmouse

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Οκ ευχαριστώ θα παραγγείλω ένα να το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις το όνομα του φακέλου, βγάζοντας τυχόν Ελληνικούς ή άλλους ειδικούς χαρακτήρες όπως κενά.

μπράβο ρε φίλε αυτό ήταν! το έγραψα στα αγγλικά και το είδε!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τους φακέλους system volume information και recycle bin που εμφανίζονται σε σκληρό δίσκο συνδεδεμένο στο Android tv box σε όλους τους file managers μπορώ να τους διαγράψω; 9366a09cca5741427fa119a7f073da52.jpg9ccdf70931fe5c309c8480b1e8222b5b.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις το όνομα του φακέλου, βγάζοντας τυχόν Ελληνικούς ή άλλους ειδικούς χαρακτήρες όπως κενά.

να σου πω, πρέπει να αλλάξω όμως και όλους τους υποφακελους στα αγγλικά γιατί γμτ ενώ βλέπει τον κεντρικό φάκελο δεν βλέπει τους μέσα!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να σου πω, πρέπει να αλλάξω όμως και όλους τους υποφακελους στα αγγλικά γιατί γμτ ενώ βλέπει τον κεντρικό φάκελο δεν βλέπει τους μέσα!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Οι φάκελοι System Volume Information και Recycle Bin θα ξαναδημιουργηθούν μόλις συνδέσεις τον δίσκο σε υπολογιστή με Windows. Μπορείς απλά να τους αγνοήσεις.

Το θέμα που αντιμετωπίζεις με τα Ελληνικά είναι bug της συσκευής σου. Εάν δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση του λογισμικού που λύνει το πρόβλημα, τότε το πιο απλό είναι να αλλάξεις τα ονόματα των φακέλων/αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...