Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η έκδοση του youtubeα δεν δίνει να αλλάξεις την ανάλυση του βίντεο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου δίνει να αλλάξω μέχρι 1080.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

Πήρα μια 4K τηλεόραση και την συνέδεσα με το Beelink gt1 ultimate που έχω αλλά δεν μπορώ να δω 4K στο youtube ούτε στο kodi.

Στα properties δείχνει να έχει κλειδώσει σε 4K.

Υποστηρίζει 4K το box ή πρέπει να ψάξω για άλλο ;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το GT1 Ult έχει 480p ανάλυση στο netflix και 1080p ανάλυση στο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Μου δίνει να αλλάξω μέχρι 1080.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να βάλεις μια πειραγμένη,vanced YouTube.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το GT1 Ult έχει 480p ανάλυση στο netflix και 1080p ανάλυση στο youtube.
Μάλιστα.

Άρα θα χρησιμοποιώ τις δύο αυτές εφαρμογές μόνο από την Samsung που τις έχει και παίρνω 4K.

Με το kodi πώς θα δω 4K περιεχόμενο ;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

Άρα θα χρησιμοποιώ τις δύο αυτές εφαρμογές μόνο από την Samsung που τις έχει και παίρνω 4K.

Με το kodi πώς θα δω 4K περιεχόμενο ;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα πρεπει η ροη να ειναι 4κ κι συνηθως αυτες οι ροες ειναι real debrit (πληρωνεις 16€ για 6 μηνες κι εχει περισσοτερες ροες για 1080p και 4κ)

Και η συνδεση σου να ειναι τουλαχιστoν 25mbs για να μπορει να παιξει online(αρα τουλαχιστον Vdsl 30αρα)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει η ροη να ειναι 4κ κι συνηθως αυτες οι ροες ειναι real debrit (πληρωνεις 16€ για 6 μηνες κι εχει περισσοτερες ροες για 1080p και 4κ)

 

Και η συνδεση σου να ειναι τουλαχιστoν 25mbs για να μπορει να παιξει online(αρα τουλαχιστον Vdsl 30αρα)

 

 

 

Έχω κάνει real debrid και βρίσκω πηγές 4K.

Και η γραμμή που έχω είναι vdsl 50.

Το θέμα είναι ότι στα settings του kodi λέει ανάλυση 1920x1080 άρα δεν βλέπω πραγματικό 4K.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,κατοικος εξωτερικου( Δανιας) και ασχετος απο Tv box αποφασισα να αγορασω ενα για να βλεπω με iptv ελληνικα καναλια.Διαβαζοντας αποφασισα και αγορασα το alfawise 90 pro plus. Απο την αρχη αρχισε προβληματα,κολληματα,εβαλα γρηγορη ταχυτητα ιντερνετ 50αρα για να ξεπεραστουν αυτα.3-4 μερες ολα καλα και νομιζα πως ηρεμησα,χθες κολλησε εντελως και δεν κανει καμμια λειτουργεια,πατησα το ρεσετ που εχει στο πλαι αλλα παλι νεκρο ειναι. Πειτε μου σας παρακαλω ενα Tv box να αγορασω και να ηρεμησω,να ξερω πως θα βλεπω απροβληματιστα Iptv χωρις να αγχωνομαι καθε τοσο αν θα παιξει το tv box, σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,κατοικος εξωτερικου( Δανιας) και ασχετος απο Tv box αποφασισα να αγορασω ενα για να βλεπω με iptv ελληνικα καναλια.Διαβαζοντας αποφασισα και αγορασα το alfawise 90 pro plus. Απο την αρχη αρχισε προβληματα,κολληματα,εβαλα γρηγορη ταχυτητα ιντερνετ 50αρα για να ξεπεραστουν αυτα.3-4 μερες ολα καλα και νομιζα πως ηρεμησα,χθες κολλησε εντελως και δεν κανει καμμια λειτουργεια,πατησα το ρεσετ που εχει στο πλαι αλλα παλι νεκρο ειναι. Πειτε μου σας παρακαλω ενα Tv box να αγορασω και να ηρεμησω,να ξερω πως θα βλεπω απροβληματιστα Iptv χωρις να αγχωνομαι καθε τοσο αν θα παιξει το tv box, σας ευχαριστω

 

Προσφάτως πήρα το Mecool M8s pro L και είμαι πολύ ευχαριστημένος !!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,κατοικος εξωτερικου( Δανιας) και ασχετος απο Tv box αποφασισα να αγορασω ενα για να βλεπω με iptv ελληνικα καναλια.Διαβαζοντας αποφασισα και αγορασα το alfawise 90 pro plus. Απο την αρχη αρχισε προβληματα,κολληματα,εβαλα γρηγορη ταχυτητα ιντερνετ 50αρα για να ξεπεραστουν αυτα.3-4 μερες ολα καλα και νομιζα πως ηρεμησα,χθες κολλησε εντελως και δεν κανει καμμια λειτουργεια,πατησα το ρεσετ που εχει στο πλαι αλλα παλι νεκρο ειναι. Πειτε μου σας παρακαλω ενα Tv box να αγορασω και να ηρεμησω,να ξερω πως θα βλεπω απροβληματιστα Iptv χωρις να αγχωνομαι καθε τοσο αν θα παιξει το tv box, σας ευχαριστω
Αυτά τα συγκεκριμένα μοντέλα είχαν προβληματικά τροφοδοτικά. Πάρε ένα άλλο τροφοδοτικό (5V, 2-3A) και κατά 99% θα είσαι εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να μην αγορασω το nvidia shield που διαβαζω πως ειναι κορυφη? θελω να μην ασχολουμαι καθε τοσο με το Tv box
Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις με ένα άλλο τροφοδοτικό. Με 5 ευρώ παίρνεις ένα. Και αυτά τα συμπτώματα που περιγράφεις είναι ακριβώς τα ίδια με όσους είχαν πρόβλημα τροφοδοτικού με το συγκεκριμένο tv box (κι εγώ ένας από αυτούς). Από εκεί και πέρα εφόσον το box το θες για iptv το θεωρώ υπερβολή να πας σε nvidia shield. Σαφώς είναι υπερμηχάνημα αλλά για το λόγο που το θες είναι σαν να αγοράζεις Ferrari για να πηγαίνεις 100 μέτρα απόσταση ως το περίπτερο. Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Review του Magicsee C400 Plus Hybrid με διπλούς δέκτες.

Ειναι το πιο πρόσφατο μηχανάκι αυτης της κατηγορίας με S912, 3GB RAM, γρήγορη ROM κλπ

Πολυεργαλείο ...

Link to comment
Share on other sites

Έλυσα το πρόβλημα με την λογοδιάρια του tvbox.

Απλώς απεγκατέστησα το kingroot....

Για κάποιο λόγο, είχε ενεργοποιήσει μόνιμα την μεταφορά κειμένου σε ομιλία....

Link to comment
Share on other sites

Review του Magicsee C400 Plus Hybrid με διπλούς δέκτες.

Ειναι το πιο πρόσφατο μηχανάκι αυτης της κατηγορίας με S912, 3GB RAM, γρήγορη ROM κλπ

Πολυεργαλείο ...

Το έχω,πολύ καλό!

Εγγραφή τηλεοπτικού προγράμματος όμως,γιατί ενώ υποστηρίζει δεν κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Έλυσα το πρόβλημα με την λογοδιάρια του tvbox.

Απλώς απεγκατέστησα το kingroot....

Για κάποιο λόγο, είχε ενεργοποιήσει μόνιμα την μεταφορά κειμένου σε ομιλία....

 

Τωρα θα εχεις την ησυχια σου....:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

έχω το Tanix TX3 Mini TV Box - 2GB RAM + 16GB ROM και καθώς βάζω να δω μια ταινία από το ( Online Movies ) ενώ αρχίζει να παίζει η ταινία μόλις την ανοίξω σε μεγάλη οθόνη σταματάει. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος:!::!::!: να μου πει τη φταίει ευχαριστω .....
Link to comment
Share on other sites

έχω το Tanix TX3 Mini TV Box - 2GB RAM + 16GB ROM και καθώς βάζω να δω μια ταινία από το ( Online Movies ) ενώ αρχίζει να παίζει η ταινία μόλις την ανοίξω σε μεγάλη οθόνη σταματάει. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος:!::!::!: να μου πει τη φταίει ευχαριστω .....
Site είναι το online movies? Στον browser το ανοίγεις?
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος να προτεινει ενα remote control για το nvidia shield που να εχει και κουμπι μενου? γιατι το remote του shield δεν εχει αυτο το κουμπι και δεν μπορω να δουλεψω καποιες λειτουργιες στο iview ,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος να προτεινει ενα remote control για το nvidia shield που να εχει και κουμπι μενου? γιατι το remote του shield δεν εχει αυτο το κουμπι και δεν μπορω να δουλεψω καποιες λειτουργιες στο iview ,ευχαριστω

 

Πρότασηγ για remote δεν έχω, αλλά:

Δεν σου δίνει δυνατότητα remap, για να χρησιμοποιήσεις για αυτή τη δουλειά κάποιο άλλο πλήκτρο που δεν σου χρειάζεται, ή παρατεταμένο πάτημα κάποιου πλήκτρου που ήδη χρησιμοποιείς? Επίσης έχεις δοκιμάσει αν σε βολεύει κάποιο ασύρματο πληκτρολόγιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό πως το βλέπετε αξίζει για απλή χρήσει ίντερνετ, ταινίες, Netflix, youtube;;;;

Alfawise A8

Με κουπονάκι πάει στα 26 ευρώ περίπου αξίζει όμως;;;

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Site είναι το online movies? Στον browser το ανοίγεις?

 

ναι ειναι sait και το ανοιγω απο το chrome.

Edited by montenas
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

ναι ειναι sait και το ανοιγω απο το chrome.

Κάνε εγκατάσταση το πρόσθετο atlas στο kodi ( δεν χρειάζεται να ανοίγεις τον browser) ..αντλεί περιεχόμενο από διάφορα Ελληνικά site ..(gamato,xrusoi,peirates, κτλ ). Όλα αυτά τα site έχουν περίπου το ίδιο περιεχόμενο (όλοι κλέβουν από όλους )

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

ναι ειναι sait και το ανοιγω απο το chrome.

Αυτό που λέει ο Άλεξ από πάνω. Είναι κρίμα να ασχολείσαι με σάιτ αφού έχεις tv box. Βάλε το Kodi να τα βλεπεις όλα χωρίς browser και χωρίς διαφημίσεις κλπ. Ή αν σου φαίνεται περίπλοκο το Kodi βάλε έστω το Terrarium. Δωρεάν εφαρμογές είναι και τα 2. Το πρώτο έχει τα πάντα, το δεύτερο μόνο ταινίες και σειρές.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε εγκατάσταση το πρόσθετο atlas στο kodi ( δεν χρειάζεται να ανοίγεις τον browser) ..αντλεί περιεχόμενο από διάφορα Ελληνικά site ..(gamato,xrusoi,peirates, κτλ ). Όλα αυτά τα site έχουν περίπου το ίδιο περιεχόμενο (όλοι κλέβουν από όλους )

 

ξέρεις γιατί το κάνει αυτό όταν ανοίγω την ταινία σε μεγάλη οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω την βοήθεια σας. Επειδή σκοπεύω να αγοράσω το 1ο μου TV box αλλά μου είναι αδύνατο να διαβάσω όλα τα post, παρακαλώ 2-3 προτάσεις αγοράς στην τιμη των 50, βία 60€. Ουσιαστικά αναζητώ κάτι το οποίο δεν θα θέλει πολλές παραμετροποίησεις. Ευχαριστώ για την οποιαδήποτε πρόταση προκαταβολικά. Επίσης κοιτάω για αγορα απο ευρωπαϊκές αποθήκες geekbyuing. Για το meecool m8s pro l τι λέτε? Είναι στα Άνω όρια budget. Στα 40€ θεωρώ το ιδανικό για 1η αγορά. Edited by petntoul
Συμπλήρωση χαρακτηριστικων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...