Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω το beeline gt1 με android 7.1 όχι root και ψάχνοντας στο play store το netflix δεν το βρίσκω. Γνωρίζετε γιατί? Επίσης από ποια ρύθμιση μπορώ να του ορίσω να μπαίνει σε sleep mode μετά από κάποια ώρα μη χρήσης?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Netflix κατέβασε το από apkmirror. Νομίζω από εκεί το κατέβασα και εγώ. Όχι από play store πάντως

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

Netflix κατέβασε το από apkmirror. Νομίζω από εκεί το κατέβασα και εγώ. Όχι από play store πάντως

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης από ποια ρύθμιση μπορώ να του ορίσω να μπαίνει σε sleep mode μετά από κάποια ώρα μη χρήσης?

 

Ρυθμίσεις - Droid Settings - More Settings - Προβολή - Χρόνος αδράνειας.

Link to comment
Share on other sites

Προχτές έκατσα να δουλέψω το wifi του απλού gt1 που έχω.είναι το Α912 και το έχω από τους πρώτους.δούλεψα το 5ghz και είδα δύο ώρες το Q2 του Le man's.κανένα πρόβλημα, ούτε αποσύνδεση σε eurosport 1 HD γερμανικό.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εχει πέσει στην αντίληψη κάποιου κανένα καλό 3/16 ή 3/32 από ευρωπαική αποθήκη ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Χρειάζομαι την βοήθεια σας μαλλον απεγνωσμένα!

Το θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να έχω Dolby surround ή και DTS από το boxaki στον ενισχυτή. Έχω το tronsmart Orion meta με επεξεργαστή rk3288 και ενισχυτή τον Denon avr x1000.

Το μποξ συνδέεται με hdmi στον ενισχυτή και αυτός με HDMI στην TV.

Έχω ενεργοποιήσει το passthrough στον Kodi και το hdmi bitstream στις ρυθμίσεις του android box.

Το Kodi δείχνει να "παίζει" τις ταινίες κανονικά αλλά ο ήχος στον ενισχυτή είναι απλά ένας ενοχλητικός θόρυβος.

Στον ενισχυτή οι επιλογές ήχου που μου εμφανίζει έχουν να κάνουν μόνο με στέρεο ήχο και μετατροπές σε surround.

Έχετε αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Χρειάζομαι την βοήθεια σας μαλλον απεγνωσμένα!

Το θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να έχω Dolby surround ή και DTS από το boxaki στον ενισχυτή. Έχω το tronsmart Orion meta με επεξεργαστή rk3288 και ενισχυτή τον Denon avr x1000.

Το μποξ συνδέεται με hdmi στον ενισχυτή και αυτός με HDMI στην TV.

Έχω ενεργοποιήσει το passthrough στον Kodi και το hdmi bitstream στις ρυθμίσεις του android box.

Το Kodi δείχνει να "παίζει" τις ταινίες κανονικά αλλά ο ήχος στον ενισχυτή είναι απλά ένας ενοχλητικός θόρυβος.

Στον ενισχυτή οι επιλογές ήχου που μου εμφανίζει έχουν να κάνουν μόνο με στέρεο ήχο και μετατροπές σε surround.

Έχετε αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο?

 

Ευχαριστώ πολύ

Δεν έχεις οπτική έξοδο στο κουτί;

Εγώ πάντα έτσι έβγαζα Dolby στον ενισχυτή'

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σ ευχαριστώ πολύ, τα κατάφερα με την οπτική που είπες! Την είχα μόνιμα συνδεδεμένη αλλά τελικά για να την αναγνωρίσει έπρεπε να πάω στις ρυθμίσεις του ενισχυτή και για την είσοδο του box έπρεπε εκτός από την hdmi να ορίσω και την οπτική!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι αρχάριος στα tv boxes και πριν λίγο καιρό αγόρασα ένα H96 Pro Plus 3/16 το οποίο προορίζεται προς το παρόν να παίζει ένα ταπεινό youtube. Το κακό είναι οτι δεν κάνει καλά ούτε αυτό! Είναι συνδεδεμένο με καλώδιο απευθειας πάνω στο router και κάθε τόσο πετάει μήνυμα οτι διακόπηκε η σύνδεση με τον διακομιστή ή κρασάρει η εφαρμογή του youtube. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω το dhcp και να βάλω στατική ip αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Να σημειώσω οτι δεν το έχω πειράξει καθόλου, όπως ήρθε το έβαλα πάνω και το ξεκίνησα. Πιστεύετε οτι είναι προβληματικό το κουτί ή είναι κάτι απο software?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι αρχάριος στα tv boxes και πριν λίγο καιρό αγόρασα ένα H96 Pro Plus 3/16 το οποίο προορίζεται προς το παρόν να παίζει ένα ταπεινό youtube. Το κακό είναι οτι δεν κάνει καλά ούτε αυτό! Είναι συνδεδεμένο με καλώδιο απευθειας πάνω στο router και κάθε τόσο πετάει μήνυμα οτι διακόπηκε η σύνδεση με τον διακομιστή ή κρασάρει η εφαρμογή του youtube. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω το dhcp και να βάλω στατική ip αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Να σημειώσω οτι δεν το έχω πειράξει καθόλου, όπως ήρθε το έβαλα πάνω και το ξεκίνησα. Πιστεύετε οτι είναι προβληματικό το κουτί ή είναι κάτι απο software?

Ευχαριστώ!

 

Για αρχή θα σου πρότεινα να κατεβάσεις το YouTube Vanced και να δοκιμάσεις αν κάνει τα ίδια.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή θα σου πρότεινα να κατεβάσεις το YouTube Vanced και να δοκιμάσεις αν κάνει τα ίδια.

 

Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος μερικες ρομ για δοκιμη εχω το Mecool M8S PRO Amlogic S912 3GB DDR4 RAM 16GB. Εκτος απο τις μαμα. Ευχαριστω πολυ.
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος μερικες ρομ για δοκιμη εχω το Mecool M8S PRO Amlogic S912 3GB DDR4 RAM 16GB. Εκτος απο τις μαμα. Ευχαριστω πολυ.

 

στο freaktab θα βρεις ότι υπάρχει διαθέσιμο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

στο freaktab θα βρεις ότι υπάρχει διαθέσιμο

Ποιο συγκεκριμενα γιατι βλεπω συνεχεια για το pro L ειναι το ιδιο?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ποιο συγκεκριμενα γιατι βλεπω συνεχεια για το pro L ειναι το ιδιο?

 

αν δεις εδώ http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms από την μέση και κάτω έχει τις 4-5 ρομς που κυκλοφορουν για το συγκεκριμένο.

οχι δεν κάνουν του L από όσο γνωρίζω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κάποιος πρόσφατα android TV box με Skype και με ποιά κάμερα? Με ρώτησε φίλος που ψάχνει κάτι φτηνότερο από π.χ. Shield.

δοκιμασα με logitech c270 νομιζω σε meecool m8s pro L

αλλα δοκιμασα πολλες εκδοσεις skype μεχρι να βρω ποια δουλευει.... απο το aptoid. τις

κατεβασα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Τελευταια μου εβγαλε ενα θεμα το Mini m8s ii που απο οτι θυμαμαι δεν το ειχα.Εαν γυρισω το input στην τηλεοραση η σε καποια αλλη θυρα αυτοματα σβηνει το box.Κοιταξα στις ρυθμισεις δεν βρηκα κατι σχετικο και το HDMI cec ειναι στο off.Καμια ιδεα?

Επισης υπαρχει καμια αξιοπιστη Rom να του περασω?Ειδα καποιες στο Freaktab αλλα δεν ειμαι για να δοκιμαζω πλεον θελω κατι σιγουρο.Μιλαω για την 2/8 εκδοση.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τις παρουσιάσεις των νέων high end media players Dune HD Pro 4K και Zidoo X20.

Ότι πρέπει για όσους θέλουν ποιοτική αναπαραγωγή βίντεο σε τοπικά μέσα ;)

 

YouTube βίντεο...

 

 

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα με logitech c270 νομιζω σε meecool m8s pro L

αλλα δοκιμασα πολλες εκδοσεις skype μεχρι να βρω ποια δουλευει.... απο το aptoid. τις

κατεβασα..

 

Ευχαριστώ για τον κόπο σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος το Χ96 plus I ;

Τι γνώμη έχετε γι αυτό ;

Το βρήκα στα 60 ευρώ και λέω να το πάρω...

 

Άκυρο... Δεν είναι καλό ειδικώς γι αυτά τα χρήματα...

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω έχω το TANIX TX-92 3/32 και μου έχει βγάλει την ψυχή. Καθόλου ευχαριστημένος. Το τηλεχειριστήριο πιάνει όποτε θέλει. Σε φόρτωμα προγραμμάτων μπορεί να περιμένω και 5 λεπτά το λιγότερο μέχρι να ξεκολλήσει για να προχωρήσω στο επόμενο βήμα πχ να δω κάτι στον chrome δέκα ώρες χάλια μαύρα απογοήτευση. Τι επανεκκινήσεις του κάνω τι reset τίποτα πολύ κόλλημα. Από προγράμματα είναι μαμά και επιπλέον terrarium και mx player τίποτε άλλο. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω έχω το TANIX TX-92 3/32 και μου έχει βγάλει την ψυχή. Καθόλου ευχαριστημένος. Το τηλεχειριστήριο πιάνει όποτε θέλει. Σε φόρτωμα προγραμμάτων μπορεί να περιμένω και 5 λεπτά το λιγότερο μέχρι να ξεκολλήσει για να προχωρήσω στο επόμενο βήμα πχ να δω κάτι στον chrome δέκα ώρες χάλια μαύρα απογοήτευση. Τι επανεκκινήσεις του κάνω τι reset τίποτα πολύ κόλλημα. Από προγράμματα είναι μαμά και επιπλέον terrarium και mx player τίποτε άλλο. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

 

Τι να σου πω .Μάλλον μόνο εσύ θα είσαι ?

Κάποιος φίλος εδώ μέσα το έχει κάνει Θεό ?

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω έχω το TANIX TX-92 3/32 και μου έχει βγάλει την ψυχή. Καθόλου ευχαριστημένος. Το τηλεχειριστήριο πιάνει όποτε θέλει. Σε φόρτωμα προγραμμάτων μπορεί να περιμένω και 5 λεπτά το λιγότερο μέχρι να ξεκολλήσει για να προχωρήσω στο επόμενο βήμα πχ να δω κάτι στον chrome δέκα ώρες χάλια μαύρα απογοήτευση. Τι επανεκκινήσεις του κάνω τι reset τίποτα πολύ κόλλημα. Από προγράμματα είναι μαμά και επιπλέον terrarium και mx player τίποτε άλλο. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

 

Έχω πάρει 3 και όλα δεν παρουσίασαν κανένα πρόβλημα όπως αυτά που αναφέρεις, να ρωτήσω το έχεις αναβαθμίσει καθόλου, όταν λές σε φόρτωμα προγραμμάτων εννοείς ότι πας να κάνεις εγκατάσταση εφαρμογή από playstore, το έχεις αγοράσει από κάποιο γνωστό κινεζομαγαζο και αν ναι ίσως να ζητήσεις αντικατάσταση, αλλιώς αν δεν βγάλεις άκρη στείλε μου μήνυμα μιας και είσαι από Θεσσαλονίκη να στο φτιάξω.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...