Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gkobu, Diamond, Daltons, Technewsology. Αυτά τα 4 πιστεύω είναι τα καλύτερα. Δοκίμασέ τα και αποφάσισε ανάλογα με τα γούστα σου. Πέντε λεπτά υπόθεση είναι η εγκατάσταση του κάθε build.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

Gkobu, Diamond, Daltons, Technewsology. Αυτά τα 4 πιστεύω είναι τα καλύτερα. Δοκίμασέ τα και αποφάσισε ανάλογα με τα γούστα σου. Πέντε λεπτά υπόθεση είναι η εγκατάσταση του κάθε build.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Μπορούν να εγκατασταθούν π.χ. και τα 4 αυτά μαζί και να κάνω εναλλαγές?

Link to comment
Share on other sites

για σας δεν ξερω αν φευγο απο το θεμα απλα μια βοηθεια γιατι στο tv box μου μερκα προγραματα η ενγκατασταση μου εμφανιση οριζοντια τη ρυθμισεις θελη
Κατέβασε το set oriantation και βάλε το σε landscape αν κατάλαβα καλά αυτό θες. Από play store

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

Μπορούν να εγκατασταθούν π.χ. και τα 4 αυτά μαζί και να κάνω εναλλαγές?

Δεν γίνεται μαζί. Κοίτα, εφόσον η εγκατάσταση γίνεται εύκολα, βάλε ένα, δούλεψέ το μερικές μέρες, μετά βάλε το επόμενο πάλι μερικές μέρες κλπ. Όποιο δεν σου αρέσει καθόλου μην το δουλεύεις καν. Τέσσερα build είναι, το πολύ σε 10 μέρες θα έχεις ολοκληρωμένη άποψη για όλα και αποφασίζεις ποιο θα κρατήσεις.

 

Μπορείς να κατεβάσεις το WBMC

https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.wonderbox.www

που είναι το kodi με άλλο όνομα. Έτσι αν θες μπορείς να έχεις ταυτόχρονα 2 build σε μια συσκευή. Ένα build στο kodi και ένα στο WBMC.

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται μαζί. Κοίτα, εφόσον η εγκατάσταση γίνεται εύκολα, βάλε ένα, δούλεψέ το μερικές μέρες, μετά βάλε το επόμενο πάλι μερικές μέρες κλπ. Όποιο δεν σου αρέσει καθόλου μην το δουλεύεις καν. Τέσσερα build είναι, το πολύ σε 10 μέρες θα έχεις ολοκληρωμένη άποψη για όλα και αποφασίζεις ποιο θα κρατήσεις.

 

Μπορείς να κατεβάσεις το WBMC

https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.wonderbox.www

που είναι το kodi με άλλο όνομα. Έτσι αν θες μπορείς να έχεις ταυτόχρονα 2 build σε μια συσκευή. Ένα build στο kodi και ένα στο WBMC.

Σε ευχαριστώ πολύ,να'σαι καλά!:bow:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ,να'σαι καλά!:bow:

Ρε συ nemo τώρα πρόσεξα με ποιον μιλάω χαχα. Χρόνια και ζαμάνια ρε φίλε. Από τα drone αν δεν θυμάσαι. :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ nemo τώρα πρόσεξα με ποιον μιλάω χαχα. Χρόνια και ζαμάνια ρε φίλε. Από τα drone αν δεν θυμάσαι. :)

Και βέβαια σε θυμάμαι φίλε μου,εσύ,ο Σαλονικιός,ο Χιώτης.:up:

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια σε θυμάμαι φίλε μου,εσύ,ο Σαλονικιός,ο Χιώτης.:up:
Δυστυχώς θέλουν αρκετό ελεύθερο χρόνο τα ρημάδια τα πετούμενα και ελάχιστα μπορώ να ασχολούμαι πια. Από kodi ρώτα ό,τι θες να σου πω.

 

θελω τον mx player που ξερω αν ειναι για tvbox η κινητο
Σου γυρίζει στο πλάι τον mx player αν τον κατεβάσεις απο play store? Πρώτη φορά το ακούω αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα tv box gt1 με 16 gb μνήμη και θέλω να ρωτήσω εάν κάποιος ξέρει γιατί το τελευταίο καιρό δουλεύει το wifi στα 5 mhz και εξαφανίστηκαν τα 2,4 mhz ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

TANIX TX92 3/32

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Build από kodi

Το περνάς και είναι έτοιμο με ρυθμίσεις add ons τα πάντα δεν χρειάζεται να κάνει τίποτα ο χρήστης.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό το δεν χρειάζεται να κάνει τίποτα ο χρήστης που κάθε μερικές μέρες χαλάνε add-on,.κλείνουν repository είναι σχετικό.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλει terrarium και stremio τότε να είναι πιο ήσυχος

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

TANIX TX92 3/32
Στο freaktab τρώει άγριο κράξιμο πάντως και όλοι γράφουν ότι έχουν πολλά προβλήματα με το συγκεκριμένο. Ακόμα και εσύ έχεις γράψει ότι μπαίνει σε sleep mode και δεν επανέρχεται και ότι σου παγώνει η οθόνη όταν παίζει βίντεο. Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Στο freaktab τρώει άγριο κράξιμο πάντως και όλοι γράφουν ότι έχουν πολλά προβλήματα με το συγκεκριμένο. Ακόμα και εσύ έχεις γράψει ότι μπαίνει σε sleep mode και δεν επανέρχεται και ότι σου παγώνει η οθόνη όταν παίζει βίντεο.
Κάτι δεν έχεις διαβάσει Καλά.

Το 3/32 δεν έχει κανένα τέτοιο θέμα.

Μην λες πράγματα που δεν έχω πει.

 

Το "όλοι γράφουν" μου αρέσει. Προφανώς αναφέρεσαι σε 2-3 που έβαλαν άλλοι ρομ στο 2/16.

 

Μήπως να θυμίσω εγώ τώρα για το GT1 πόσοι μιλάνε για θέματα με φορτιστές, ρομ κλπ;

Τι ψάχνεις να βρεις τώρα;

Τουλάχιστον όταν γράφεις, να διαβάζεις καλά πριν

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έχεις διαβάσει Καλά.

Το 3/32 δεν έχει κανένα τέτοιο θέμα.

Μην λες πράγματα που δεν έχω πει.

 

Το "όλοι γράφουν" μου αρέσει. Προφανώς αναφέρεσαι σε 2-3 που έβαλαν άλλοι ρομ στο 2/16.

 

Μήπως να θυμίσω εγώ τώρα για το GT1 πόσοι μιλάνε για θέματα με φορτιστές, ρομ κλπ;

Τι ψάχνεις να βρεις τώρα;

Τουλάχιστον όταν γράφεις, να διαβάζεις καλά πριν

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

Άντε πάλι με το GT1! Προφανώς έχεις ψύχωση μαζί του. Μόλις σου πουν κάτι για το δικό σου αναφέρεσαι στο GT1 και μάλιστα με ανακρίβειες.

Μπορείς λοιπόν να μου πεις Νο Ποστ που έχουν αναφερθεί προβλήματα φορτιστών για το GT1?

Αρκετά με τις ανακρίβειές σου και τις εμμονές σου.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι με το GT1! Προφανώς έχεις ψύχωση μαζί του. Μόλις σου πουν κάτι για το δικό σου αναφέρεσαι στο GT1 και μάλιστα με ανακρίβειες.

Μπορείς λοιπόν να μου πεις Νο Ποστ που έχουν αναφερθεί προβλήματα φορτιστών για το GT1?

Αρκετά με τις ανακρίβειές σου και τις εμμονές σου.

Συγκρίνω με άλλο γνωστό box με αντίστοιχα χαρακτηριστικά. Τι ζόρι τραβάς; θα έπρεπε να αναφέρομαι σε κάτι zidoo μόνο;

Ή επειδή δεν πούλησε αρκετά το TANIX TX92 3/33 θεωρείται υποδεέστερο;

Όποιος ξέρει αγγλικά ας διαβάσει στο Freaktab στην τελική. Όσοι γράφουν για προβλήματα για αυτό το μοντέλο (και όχι το 2/16) τότε ισχύουν ότι έγραψα πριν.

 

Τα περί ψυχωσεων κράτα τα για τους φίλους σου. Τέτοιους χαρακτηρισμούς δεν σου έκανα οπότε να φέρεσαι ανάλογα.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

Πως μπορώ να συνδέσω ένα tvbox με τηλεόραση που έχει μόνον scart ;

https://tech4ever.gr/product_det.asp?catid=203&subid=228&prid=4910 με κάτι τέτοιο!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα σε ρίξει πολύ την ποιότητα (480p)

https://tech4ever.gr/product_det.asp?catid=203&subid=228&prid=4910 με κάτι τέτοιο!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι με το GT1! Προφανώς έχεις ψύχωση μαζί του. Μόλις σου πουν κάτι για το δικό σου αναφέρεσαι στο GT1 και μάλιστα με ανακρίβειες.

Μπορείς λοιπόν να μου πεις Νο Ποστ που έχουν αναφερθεί προβλήματα φορτιστών για το GT1?

Αρκετά με τις ανακρίβειές σου και τις εμμονές σου.

Ενημερωτικά, στο μαγαζί μου, έχουν έρθει πάρα πολλά GT1 (κι οχι μονο) με καμμένα τροφοδοτικά

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, στο μαγαζί μου, έχουν έρθει πάρα πολλά GT1 (κι οχι μονο) με καμμένα τροφοδοτικά
Καλημέρα φίλε μου, ερώτηση, τα μηχανάκια (τα καμμένα) είναι με μαμά ή custom rom? Ηλεκτρολογικής φύσης η ερώτηση!!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, στο μαγαζί μου, έχουν έρθει πάρα πολλά GT1 (κι οχι μονο) με καμμένα τροφοδοτικά

 

1. Εγώ δεν έχω μαγαζί, απλώς έχω το GT1 (2/16) από την 1η ημέρα που κυκλοφόρησε και μέχρι σήμερα ήταν άψογο (με έντονη μάλιστα χρήση).

2. Όταν γράφεις για καμμένα τροφοδοτικά εννοείς τον εξωτερικό μετασχηματιστή του ή το εσωτερικό του κύκλωμα? Μάλιστα όταν αναφέρεσαι σε (κι όχι μόνο), μπορείς να μας πεις εάν κατά την γνώμη σου είναι στατιστικά αυξημένος ο αριθμός GT1 με παρόμοιο πρόβλημα έναντι των άλλων?

3. Επίσης εξ όσων γνωρίζω σε αυτό το Φόρουμ έχουν αναφερθεί μόνο προβλήματα με μετασχηματιστές άλλης εταιρίας που όμως έρχονταν εξαρχής με ελλατωματικούς μετασχηματιστές.

4. Επειδή υπάρχουν πολλοί χρήστες του GT1 (είτε του απλού είτε του ultimate) σε αυτό το Forum καλό είναι να γράψουν τις εμπειρίες τους ώστε να υπάρχει μία αντικειμενική/αντιπροσωπευτική άποψη για το θέμα.Εξυπακούεται ότι καλό θα ήταν να γράψουν αντίστοιχες τυχόν αστοχίες και οι κάτοχοι μηχανημάτων άλλων εταιριών.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έχεις διαβάσει Καλά.

Το 3/32 δεν έχει κανένα τέτοιο θέμα.

Μην λες πράγματα που δεν έχω πει.

 

Το "όλοι γράφουν" μου αρέσει. Προφανώς αναφέρεσαι σε 2-3 που έβαλαν άλλοι ρομ στο 2/16.

Εσύ έχεις το το 2/16? Ρωτάω γιατί όσες φορές έχεις αναφερθεί στο ΤΧ92 σου, αναφέρεσαι στο 3/32.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...