Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nop..έχω mibox και νομίζω πωςμπαίνουν κανονικά οι εφαρμογές και στον δευτερεύον.

Το καλύτερο νέο είναι πως θα πάρει Oreo σύντομα!!!

https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-box-android-oreo-update/

Γενικά είμαι υπέρ-ευχαριστημένος με το μηχάνημα. Πολύ τίμιο για τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

Αν δεν κανω σοβαρο λαθος απο το Android 6 ειχε ξεκινησει να ενσωματωνεται η Sd καρτα στην ρομ του device οποτε δε θα υπαρχει θεμα λογικα με τα 8GB. Απο την αλλη βεβαια αν βαλεις αργη SD θα επιβαρυνθει η ταχυτητα ολου του μηχανηματος
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου προτείνετε τώρα λύση να τρέχετε εφαρμογές μέσω usb??

Καταλαβαίνετε πόσο αστείο ακούγεται, έτσι;

Είναι τρελό μειονέκτημα αυτού του κουτιού, μην το συζητάμε άλλο.

Οπότε τα μην τρελαίνεσαι, δεν λένε τίποτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου προτείνετε τώρα λύση να τρέχετε εφαρμογές μέσω usb??

 

Καταλαβαίνετε πόσο αστείο ακούγεται, έτσι;

 

Είναι τρελό μειονέκτημα αυτού του κουτιού, μην το συζητάμε άλλο.

 

Οπότε τα μην τρελαίνεσαι, δεν λένε τίποτα.

 

 

 

Κατσε ρε φιλε,γιατι οντως θα τρελαθουμε!(πλακα κανω)

Σε ενα box,με android,οπου οι εφαρμογες ειναι μικρες,,ποοοοοοσες εφαρμογες τρεχεις?

Εκτος κι αν υπαρχουν τιποτα special και μου ξεφευγουν

Τωρα αν θες το box,για αντικατασταση pc,παω πασο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by nik1975
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω τι θέλετε τόσο χώρο στο tv box, όταν κυρίως είναι για Netflix, Kodi, COSMOTE-NOVA GO και swiftstreamz, max player, esexplorer, terrariumtv και κανα δυο ακόμη.. τώρα αν θέλετε να αποθηκεύετε και ταινίες εκεί μέσα..τι να πω..πάρτε ένα NAS
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω τι θέλετε τόσο χώρο στο tv box, όταν κυρίως είναι για Netflix, Kodi, COSMOTE-NOVA GO και swiftstreamz, max player, esexplorer, terrariumtv και κανα δυο ακόμη.. τώρα αν θέλετε να αποθηκεύετε και ταινίες εκεί μέσα..τι να πω..πάρτε ένα NAS

 

όσο νάναι , 8 gb είναι λίγα, πως να το κάνουμε , σύν ο συμβιβασμός της μη ύπαρξης ethernet.

Γιά κάποιους λοιπόν το μηχάνημα δεν κάνει, καλό είναι να μην προσπαθούμε με επιχειρήματα του στυλ ΄΄βάλε nas΄΄ , ΄΄πάρε΄΄ μετατροπέα για ethernet΄΄ να πείσουμε κάποιους για το πόσο ουάου μηχάνημα είναι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε το έχω και είχα και αλλά παλαιότερα (beelink - m8s vorke και πολλά πολλά άλλα). Δεν παίρνω ποσοστά από την Xiaomi μην τρελαθούμε κιόλας..απλά είναι ένα αξιοπρεπές κουτί φυσικά με τα αρνητικά του.

 

[/color]Το να έχεις σχεδόν vanilla tvOS όμως εκτός από nexus και shield δεν υπάρχει κάπου. Μην μου πεις για custom roms..ξαναλέω τα έχω δοκιμάσει όλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω τι θέλετε τόσο χώρο στο tv box, όταν κυρίως είναι για Netflix, Kodi, COSMOTE-NOVA GO και swiftstreamz, max player, esexplorer, terrariumtv και κανα δυο ακόμη.. τώρα αν θέλετε να αποθηκεύετε και ταινίες εκεί μέσα..τι να πω..πάρτε ένα NAS
Kodi, Τerrarium, Swift Streamz, Mobro, MX Player, VLC, ES Explorer, Acestream. Αυτές έχω εγκατεστημένες και στον αποθηκευτικό χώρο μου λέει ότι χρησιμοποιoύνται τα 7.5 από τα 16 GB. Έτσι και τα 16 ήταν 8 θα είχε κλατάρει το μηχάνημα και έχοντας μόνο τις βασικές εφαρμογές, ούτε παιχνίδια ούτε τίποτα άλλο κατεβασμένο. Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Kodi, Τerrarium, Swift Streamz, Mobro, MX Player, VLC, ES Explorer, Acestream. Αυτές έχω εγκατεστημένες και στον αποθηκευτικό χώρο μου λέει ότι χρησιμοποιoύνται τα 7.5 από τα 16 GB. Έτσι και τα 16 ήταν 8 θα είχε κλατάρει το μηχάνημα και έχοντας μόνο τις βασικές εφαρμογές, ούτε παιχνίδια ούτε τίποτα άλλο κατεβασμένο.

 

Και γω πλην acestreams, και έχω και YouTube radio free, x-plore και πάλι έχω 2,5 ελεύθερα

Να χαμε να λέγαμε..όλα καλά είναι (τα γνωστά τουλάχιστον), με τα + και τα - τους

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω ένα nvidia shield (με android tv) και επειδή το χρησιμοποιούμε αρκετά για μουσικούλα μέσω youtube, ήθελα να ρωτήσω αν έχουμε κάποια έκδοση youtube χωρίς διαφημίσεις αλλά για χρήση με το τηλεκοντρόλ..

 

Στο τηλέφωνο έχω youtube vanced και είναι άψογο!

Κάτι αντίστοιχο για android tv ;;

Link to comment
Share on other sites

Kodi, Τerrarium, Swift Streamz, Mobro, MX Player, VLC, ES Explorer, Acestream. Αυτές έχω εγκατεστημένες και στον αποθηκευτικό χώρο μου λέει ότι χρησιμοποιoύνται τα 7.5 από τα 16 GB. Έτσι και τα 16 ήταν 8 θα είχε κλατάρει το μηχάνημα και έχοντας μόνο τις βασικές εφαρμογές, ούτε παιχνίδια ούτε τίποτα άλλο κατεβασμένο.

 

 

 

Επειδή,τα ίδια περίπου,χωρίς το terranium έχω κι εγώ στο xiaomi,δες μήπως δεν έχει καλή χρήση μνήμης το κουτί,δηλαδή άδειο πόσο σου δίνει σαν χώρο,μήπως δηλαδή έτσι όπως έρχεται έχει μέσα σαβουρες

Απλά το αναφέρω

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

GT1 είναι, δεν είχε σαβούρες bloatware μέσα. Ελευθέρο χώρο έχει τα υπόλοιπα 8.5GB. ΟΚ, έχω και 700ΜΒ cache και το Kodi πιάνει κάνα γίγα περίπου. Αυτά καθαρίζουν με ένα cleaner και αδειάζει χώρος αλλά δεν έχω όρεξη να είμαι συνέχεια με "σκούπα" στο χέρι. Τέσπα, δεν έχω πρόβλημα εγώ έτσι κι αλλιώς. Τα 8GB του Xiaomi τα θεωρώ όντως πολύ λίγα αλλά χειρότερα πιστεύω είναι ο παλιός επεξεργαστής, η παλιά gpu και η απουσία δεύτερης θύρας usb. Και το απαίσιο android tv. Μου έδωσε φίλος να τον βοηθήσω και πήγα να κατεβάσω έναν browser απο το store και δεν βρήκα ποτέ. Ούτε ff, ούτε chrome, opera κλπ.
Link to comment
Share on other sites

GT1 είναι, δεν είχε σαβούρες bloatware μέσα. Ελευθέρο χώρο έχει τα υπόλοιπα 8.5GB. ΟΚ, έχω και 700ΜΒ cache και το Kodi πιάνει κάνα γίγα περίπου. Αυτά καθαρίζουν με ένα cleaner και αδειάζει χώρος αλλά δεν έχω όρεξη να είμαι συνέχεια με "σκούπα" στο χέρι. Τέσπα, δεν έχω πρόβλημα εγώ έτσι κι αλλιώς. Τα 8GB του Xiaomi τα θεωρώ όντως πολύ λίγα αλλά χειρότερα πιστεύω είναι ο παλιός επεξεργαστής, η παλιά gpu και η απουσία δεύτερης θύρας usb. Και το απαίσιο android tv. Μου έδωσε φίλος να τον βοηθήσω και πήγα να κατεβάσω έναν browser απο το store και δεν βρήκα ποτέ. Ούτε ff, ούτε chrome, opera κλπ.
Και λίγα έχεις με το KODI.

Έχω δει να κρατάει και 1.5Gb το Kodi σε άλλη εγκατάσταση.

Απορώ πώς θα έκανε buffering σε Mi box κάτι τέτοιο.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το μηχάνημα είναι καλό μονο για netflix και youtube που έχει πιστοποίηση..με τόσους περιορισμούς και το hardware που έχει σήμερα βρίσκεις @μηχάνημα με 20 ευρώ..Αλλά κλασικά έχουν μάθει όλοι να καρδούλα την λέξη Xiaomi και ότι βγάζει είναι καλό ...Μετά από πολλές αγορές ,λίγα είναι καλά. Τα πιο πολλά είναι μετριότητα. ..που πάει κάποιος με 8 gb χωρίς Ethernet και με 905Χ

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι λοιπόν...περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Εγώ πάω με 8 γίγα γιατί μου φτάνουν για την χρήση που κάνω, στο Kodi έχω τα απαραίτητα addon και δεν πιάνουν 1,5 gb και δεν θέλω Ethernet γιατί έχει a,b,g,n το mibox. Και όχι δεν βγάζω μεροκάματο από την Xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι λοιπόν...περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Εγώ πάω με 8 γίγα γιατί μου φτάνουν για την χρήση που κάνω, στο Kodi έχω τα απαραίτητα addon και δεν πιάνουν 1,5 gb και δεν θέλω Ethernet γιατί έχει a,b,g,n το mibox. Και όχι δεν βγάζω μεροκάματο από την Xiaomi.

 

 

 

Έτσι για την ιστορία,a,b,g,n τι είναι;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία

http://www.mi.com/en/mibox/

Wireless connectivity

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρότυπα WiFi. Πάντως έχει και 802.11ac :)

Σωστός..my bad

Edited by vasilis_77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα Tanix tx2 ενώ παίζει κανονικά ξαφνικά αλλάζει η οθόνη και γίνεται μπλε πράσινη και θολή υπάρχει κάποια ρύθμιση στο μενού που να αλλάζει το σύστημα προβολής στην οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια αλλα τοσες σελιδες αντιπαραθεση για το mi box ανοιξτε καποιο ξεχωριστο trend .Για να μαθουμε μια πληροφορια χανομαστε σε ατερμονες συζητησεις .
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά:)

Το magisk hide το έχει δοκιμάσει κάνεις να μας πει αν παίζουν τα nova/COSMOTE go?

Εγώ εδώ και 2 χρόνια και όχι δεν δουλεύει ούτε σήμερα. Μόνο suhide 2 χρόνια βλέπω OTE go σε ρουταρισμενο κινητό με custom rom.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρηκα άλλο θέμα για box με Windows 10 οπότε θα ρωτήσω εδώ, με ενδιαφέρει η αγορά ενός τέτοιου box τι μου προτείνετε;

θα ήθελα όπωσδηποτε να έχει έξοδο SPDIF και τιμή περίπου 120€ κάπου εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...