Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά, έχω το beelink GT1 το οποίο ξαφνικά παγώνει, βγάζει μαύρη οθόνη και χάνει την σύνδεση.

Για να επανέλθει πρέπει να το βγάλω από το ρεύμα....

Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα, ή κάποια ιδέα στο που μπορεί να οφείλεται ;

 

Επίσης, κάποια ιδέα για ένα οικονομικό tvbox για youtube και για ταινίες από σκληρό δίσκο... ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Παιδες προβλημα με t95m 4k,ενω επαιζε μια χαρα τωρα κανει buffer συνεχεια και δε μπορω να δω ταινια. Κανει επανεκκινηση αν το παραζορισεις. Υπαρχει καποια rom να περασω με αναλυτικες οδηγιες? Θα βοηθησει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες προβλημα με t95m 4k,ενω επαιζε μια χαρα τωρα κανει buffer συνεχεια και δε μπορω να δω ταινια. Κανει επανεκκινηση αν το παραζορισεις. Υπαρχει καποια rom να περασω με αναλυτικες οδηγιες? Θα βοηθησει αυτο?
Πού κάνει buffering?

Σε ποια εφαρμογή;

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Terrarium και popcorn
Δοκίμασε άλλο player στο terrarium.

Επίσης βεβαιωσου ότι χρησιμοποιείς πρόσφατη έκδοση.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλο player στο terrarium.

Επίσης βεβαιωσου ότι χρησιμοποιείς πρόσφατη έκδοση.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

Στις πρόσφατες εκδόσεις του terrarium επιτρέπει να αλλάξεις player? Έχω μείνει στην 1.9.2 γιατί στην 1.9.3 που είχα κάνει αναβάθμιση με υποχρέωνε να χρησιμοποιήσω συγκεκριμένο player.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στις πρόσφατες εκδόσεις του terrarium επιτρέπει να αλλάξεις player? Έχω μείνει στην 1.9.2 γιατί στην 1.9.3 που είχα κάνει αναβάθμιση με υποχρέωνε να χρησιμοποιήσω συγκεκριμένο player.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ναι διαλέγεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλο player στο terrarium.

Επίσης βεβαιωσου ότι χρησιμοποιείς πρόσφατη έκδοση.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

Δουλεψε, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Είμαι κάτοχος του TV Box Alfawise H96 Pro και σκέφτηκα να ρωτήσω στο Forum κάτι σχετικό με τη συσκευή αυτή που πήρα τελευταία: α) Προσπάθησα με δύο διαφορετικά μικρόφωνα ένα ασύρματο Bluedio και κάποιο άλλο ενσύρματο –αφού πρώτα τοποθέτησα κάποια κάρτα- για να κάνω φωνητική πληκτρολόγηση και δεν τα κατάφερα. Τι κάνω λάθος;

β) Σχετικά με το kodi. Τι πρέπει να κάνω για να βλέπω ταινίες και ο,τιδήποτε άλλο.

Επειδή είμαι λιγάκι αρχάριος σ’ αυτά, θα ήθελα τη βοήθειά σου με αναλυτικά βήματα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Είμαι κάτοχος του TV Box Alfawise H96 Pro και σκέφτηκα να ρωτήσω στο Forum κάτι σχετικό με τη συσκευή αυτή που πήρα τελευταία: α) Προσπάθησα με δύο διαφορετικά μικρόφωνα ένα ασύρματο Bluedio και κάποιο άλλο ενσύρματο –αφού πρώτα τοποθέτησα κάποια κάρτα- για να κάνω φωνητική πληκτρολόγηση και δεν τα κατάφερα. Τι κάνω λάθος;

β) Σχετικά με το kodi. Τι πρέπει να κάνω για να βλέπω ταινίες και ο,τιδήποτε άλλο.

Επειδή είμαι λιγάκι αρχάριος σ’ αυτά, θα ήθελα τη βοήθειά σου με αναλυτικά βήματα.

Ευχαριστώ

 

Για το Β υπάρχει άλλο θέμα όπου συζητάμε όλα για τα add-on κλπ

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω καιρο να ασχοληθω με tv box ειχα ενα mxiii-g το οποιο το εκανα υnroot πολυ ευκολα.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι εκτος απο xiaomi mi box international που δεν ειναι root τα αλλα tv box που προτεινετε beelink meecol mx10 κτλ ειναι ευκολο να γινουν unroot;Για να μην αγορασω κανενα τζαμπα πιο πολυ το θελω για ταινιες και. ote tv go αλλα λεω στην τιμη του xiaomi να προτιμησω κανενα πιο δυνατο tv box αλλα με την προυποθεση να γινεται σιγουρα unroot.Aν μπορει καποιος να με βοηθησει η να με πει καποιο συγκεκριμενο μοντελο

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω καιρο να ασχοληθω με tv box ειχα ενα mxiii-g το οποιο το εκανα υnroot πολυ ευκολα.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι εκτος απο xiaomi mi box international που δεν ειναι root τα αλλα tv box που προτεινετε beelink meecol mx10 κτλ ειναι ευκολο να γινουν unroot;Για να μην αγορασω κανενα τζαμπα πιο πολυ το θελω για ταινιες και. ote tv go αλλα λεω στην τιμη του xiaomi να προτιμησω κανενα πιο δυνατο tv box αλλα με την προυποθεση να γινεται σιγουρα unroot.Aν μπορει καποιος να με βοηθησει η να με πει καποιο συγκεκριμενο μοντελο
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ασχολείστε με OTE GO, όταν μπορείτε να δείτε τόσες ταινίες, σειρές τσάμπα, πολύ πιο καινούριες.

 

Αν θέλετε να δείτε τις πληρωμένες συνδρομές, τότε σας αρκεί μια τηλεόραση.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ασχολείστε με OTE GO, όταν μπορείτε να δείτε τόσες ταινίες, σειρές τσάμπα, πολύ πιο καινούριες.

 

Αν θέλετε να δείτε τις πληρωμένες συνδρομές, τότε σας αρκεί μια τηλεόραση.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

Κανένας δεν θέλει το οτε go,nova go για ταινίες και σειρές !!! To μόνο που ενδιαφέρει τον κόσμο είναι τα αθλητικά !!!!

προφανώς τα έχουν προμηθευτή (ΟΤΕ,nova) από τρίτα πρόσωπα ...συγγενείς,φίλους κτλ ...για αυτο χρειάζοται box...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ασχολείστε με OTE GO, όταν μπορείτε να δείτε τόσες ταινίες, σειρές τσάμπα, πολύ πιο καινούριες.

 

Αν θέλετε να δείτε τις πληρωμένες συνδρομές, τότε σας αρκεί μια τηλεόραση.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

Γιατι πολυ απλα το OTEgo ειναι μια ευκολη (και νομιμη αν δεν κανω σοβαρο λαθος) multiroom για εναν οικογενειαρχη που θελει να μπορει να δει στην τηλεοραση αυτος το εκαστοτε παιχνιδι (πχ την Λιβερπουλαρα να παιρνει ΤσουΛι :D ) ενω παραλληλα το καιναρι του βλεπει τα παιδικα της στην αλλη tv ή η γυναικα την Ελληνικη σειρα της (στην tv που ειναι στο πιο απομακρυσμενο σημειο του σπιτιου και με ακουστικα αυτο :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Ασχετα αμα θελω ote tv go καμια προταση στο ερωτημα μου;

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πιο πάνω προτείνουν ένα mi box που στάνταρ δεν είναι root

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ασχετα αμα θελω ote tv go καμια προταση στο ερωτημα μου;

 

Εχω την αισθηση οτι το Xiaomi ειναι αν οχι το κορυφαιο μη rooted σε αυτη την τιμη, ενα απο τα κορυφαια.

Δεν ξερω αν καποιο απο τα Mecool M8S Pro (+, L, W, σκετο) ερχεται unrooted ή ειναι ευκολο να γινει unroot.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την αισθηση οτι το Xiaomi ειναι αν οχι το κορυφαιο μη rooted σε αυτη την τιμη, ενα απο τα κορυφαια.

Δεν ξερω αν καποιο απο τα Mecool M8S Pro (+, L, W, σκετο) ερχεται unrooted ή ειναι ευκολο να γινει unroot.

Σε 905w( mecool m8s pro w, tanix tx3 mini) πάντως σε 3' έτοιμο unroot, για 912 δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει ακόμα για να έχω άποψη :)!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε 905w( mecool m8s pro w, tanix tx3 mini) πάντως σε 3' έτοιμο unroot, για 912 δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει ακόμα για να έχω άποψη :)!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χεχεχε. Τωρα συνειδητοποιησα οτι μονο για OteGo ρωτησε ο ανθρωπος και οχι για Netflix HD (τουλαχιστον) ΚΑΙ OteGo. Εχοντας και το Netflix στο μυαλο μου μιλησα για Xiaomi & Mecool.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο να κανεις unroot γενικα? Περα απο nova go και otetv βοηθαει σε κατι?
Όχι

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον για σιγουρα θα παω στο mi box.To unroot το θελω μονο για ote tv go και για τιποτε αλλο απλως ειπα στα ιδια χρηματα. να επαιρνα ενα με καλυτερα χαρακτηριστικα και να γινοταν unroot.Απο τι διαβαζω το mi box δεν ειναι και ασχημο για τη χρηση που το θελω tv go και ταινιες.Ενα τελευταιο για το xiaomi mi box international μιλαμε οχι για καποιο αλλο ετσι δεν ειναι;

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον για σιγουρα θα παω στο mi box.To unroot το θελω μονο για ote tv go και για τιποτε αλλο απλως ειπα στα ιδια χρηματα. να επαιρνα ενα με καλυτερα χαρακτηριστικα και να γινοταν unroot.Απο τι διαβαζω το mi box δεν ειναι και ασχημο για τη χρηση που το θελω tv go και ταινιες.Ενα τελευταιο για το xiaomi mi box international μιλαμε οχι για καποιο αλλο ετσι δεν ειναι;
Με 8gb χωρητικότητα πάντως, ετοιμάσου για τρελούς περιορισμούς στο πόσες εφαρμογές θα περνάς.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με 8gb χωρητικότητα πάντως, ετοιμάσου για τρελούς περιορισμούς στο πόσες εφαρμογές θα περνάς.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

 

 

Υπάρχει πάντα και η λύση της επέκτασης μνήμης,μην τρελαινεσαι

Αν δε το θες για να το σακατεψεις στο παιχνίδι,όπου υπάρχουν άλλες λύσεις για αυτό αλλά κουτιά,και το θέλει για αυτά που όλοι παίρνουν box,φτάνει και περισσεύει

Εγώ έχω περίπου 3gb διαθέσιμα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πάντα και η λύση της επέκτασης μνήμης,μην τρελαινεσαι

Αν δε το θες για να το σακατεψεις στο παιχνίδι,όπου υπάρχουν άλλες λύσεις για αυτό αλλά κουτιά,και το θέλει για αυτά που όλοι παίρνουν box,φτάνει και περισσεύει

Εγώ έχω περίπου 3gb διαθέσιμα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

σε επέκταση μνήμης νομίζω ΔΕΝ εγκαθιστανται εφαρμογές εκτός εάν είσαι ρουτ

οπότε είναι δώρον αδωρον. μόνο για αποθήκευση φωτο, βίντεο κάνει η επέκταση και γενικά αρχεία του κατόχου

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...