Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια και περιμενω 2 mecool σαν αυτα...τελικα το xiaomi ισως να ηταν καλυτερη επιλογη (αν και μπορει να μην παιζει καλα γιατι ειναι μονο wifi μερικες φορες κολαει η νοβα που ειναι με καλωδιο..)λογικα δεν θα εχει θεμα με το netflix αν και ποτε δεν ξερεις με τους κινεζους...ωρε μανα μου γκρινια που θα ακουσω αχαχα, Edited by doomgeorge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1773

Ωραια και περιμενω 2 mecool σαν αυτα...τελικα το xiaomi ισως να ηταν καλυτερη επιλογη (αν και μπορει να μην παιζει καλα γιατι ειναι μονο wifi μερικες φορες κολαει η νοβα που ειναι με καλωδιο..)λογικα δεν θα εχει θεμα με το netflix αν και ποτε δεν ξερεις με τους κινεζους...ωρε μανα μου γκρινια που θα ακουσω αχαχα,
Κατά τα άλλα είναι μια χαρά... Nova go, terrarium, Kodi κτλ. Και εγώ τώρα λέω να το δώσω να πάρω mi box αλλά χωρίς ethernet USB δεύτερο έχω αναστολές. Λίγο πάνω πρότειναν τα παιδιά ένα άλλο που παίζει Netflix HD δεν θυμάμαι ονομασία...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για σε όλους

 

Να σας ενημερώσω σχετικά με τα Mecool.

Έχω το M8S PRO L.

Μέχρι 30/7/2018 έπαιζε χωρίς πρόβλημα Netflix σε HD.

Την 31/7/2018 σταμάτησε να τρέχει το Netflix. Μόλις ξεκινούσε έβγαζε το error NW-6-406 και όταν έκανα κλικ στο "More Details" εμφανιζόταν το error ui-113. Στα Network τεστ συνδεόταν κανονικά στους Netflix Server. (Από Windows και από το κινητό συνδέομαι με τον ίδιο λογαριασμό χωρίς πρόβλημα)

 

Η έκδοση του Netflix apk ήταν η 5.4.

 

Έκανα uninstall και install το Netflix από το Goggle Store με ίδια αποτελέσματα.

 

Εχθές 31/7/2018 έκανα δύο Chat με το Netflix Support. Στο πρώτο chat μου έδωσαν ένα apκ έκδοσης 4.1 (που είναι για το κλασικό Android και όχι για το Andoid TV) το οποίο έτρεξε στη συσκευή συνδέθηκε στο netflix αλλά έτρεχε μόνο SD.

 

Στο titanium backup είχα ένα backup του Netflix από 5/2/2018 που ήταν έκδοσης 5.1. Το έκανα restore αλλά πάλη είχε το ίδιο error.

 

Έκανα ξανά chat με το Netflix Support και με τα πολλά μου απάντησαν ότι το Netflix σταμάτησε την υποστήριξη αυτής της συσκευής.

 

Μου πρότειναν κάποιες άλλες συσκευές που υποστηρίζει το Netflix.Τους απάντησα ότι δέχομαι να μου στείλουν ένα από αυτά δωρεάν. Η απάντηση τους ήταν να το ζητήσω από τον πωλητή και σε αυτό τους απάντησα ότι το Netflix σταμάτησε την υποστήριξη της συσκευής.

Σε αυτό, έκαναν copy paste το "Disclaimer" που έχουν για αποποίηση ευθυνών και εκεί τελείωσε η συζήτηση.

 

Σοβαρά τώρα ;;;; Κι εγώ πήρα αυτή την συσκευή ειδικώς για το Netflix.......:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με custom rom αν υπάρχει ελπίδα . Η μόνο να ελπίζουμε σε άλλο filmware από την εταιρεία πράγμα χλωμό

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με custom rom αν υπάρχει ελπίδα . Η μόνο να ελπίζουμε σε άλλο filmware από την εταιρεία πράγμα χλωμό

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σταματήσουν την υποστήριξη HD, εν μέρη το καταλαβαίνω.

Να σταματήσουν όμως την πλήρη λειτουργία, αυτό δεν το καταλαβαίνω....

Link to comment
Share on other sites

Αυτή του φίλου παίζει. Ζητάει αναβάθμιση και δεν την έκανα αλλά μοιάζει πιο χαμηλή ανάλυση... Καλούτσικα είναι.λέτε να μου την κάνει μόνο του αυτόματα;

Για δοκίμασε https://www.dropbox.com/s/5alkplnfo0uvma9/Netflix_5.0.5_HD.apk?dl=0 (δεν ξέρω εάν δουλεύει...κάποιος το έκανε post στο freaktab)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά μια χαρά είναι. Ίσως είναι 720. υπάρχει τρόπος να μην κάνει αναβάθμιση; αυτόματα εννοώ...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Να σταματήσουν την υποστήριξη HD, εν μέρη το καταλαβαίνω.
Εγώ ούτε αυτό καταλαβαίνω. Κάποιοι κατασκευαστες πλήρωσαν στο netflix για να πάρουν άδεια DRM και να παίζουν οι συσκευές τους HD. Δεν γίνεται έτσι ξαφνικά να τους πει ότι από σήμερα παύει η υποστήριξη σε αυτές τις συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με αυτή την έκδοση μια χαρά παίζει απλά από ότι κατάλαβα είναι για box όχι για αndroid TV αφού πλέον το χειρίζομαι με το ποντίκι όχι με το χειριστήριο. Και έχει καλή εικόνα. Από το να μην παίζει καθόλου για εμάς που έχουμε mecool είναι μια λύση. Μόνο αυτό φοβάμαι μην κάνει αναβάθμιση γιατί στην αρχή μου έβγαλε μήνυμα και δεν την έκανα. Υπάρχει τρόπος να την παγωσουμε και πως;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με αυτή την έκδοση μια χαρά παίζει απλά από ότι κατάλαβα είναι για box όχι για αndroid TV αφού πλέον το χειρίζομαι με το ποντίκι όχι με το χειριστήριο. Και έχει καλή εικόνα. Από το να μην παίζει καθόλου για εμάς που έχουμε mecool είναι μια λύση. Μόνο αυτό φοβάμαι μην κάνει αναβάθμιση γιατί στην αρχή μου έβγαλε μήνυμα και δεν την έκανα. Υπάρχει τρόπος να την παγωσουμε και πως;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω...

Link to comment
Share on other sites

Δλδ για να καταλαβω πληρωνουμε εμεις την νετφλιξ αλλα και οι εταιριες που φτιαχνουν tv box η οτι αλλο υποστηριζει νετφλιξ?(πχ sony ps4)ωραιοι...
Link to comment
Share on other sites

Δλδ για να καταλαβω πληρωνουμε εμεις την νετφλιξ αλλα και οι εταιριες που φτιαχνουν tv box η οτι αλλο υποστηριζει νετφλιξ?(πχ sony ps4)ωραιοι...

 

Και μας το κόβουν κιόλας.....

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου είπε ότι με αλλαγή firmware μια συσκευή ξαφνικά θα παίζει Netflix σε HD;

Δεν ξέρω με custom rom αν υπάρχει ελπίδα . Η μόνο να ελπίζουμε σε άλλο filmware από την εταιρεία πράγμα χλωμό

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κανείς. Άλλωστε βρέθηκε λύση έστω και μεσοβεζικη....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή του φίλου παίζει. Ζητάει αναβάθμιση και δεν την έκανα αλλά μοιάζει πιο χαμηλή ανάλυση... Καλούτσικα είναι.λέτε να μου την κάνει μόνο του αυτόματα;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά μια χαρά είναι. Ίσως είναι 720. υπάρχει τρόπος να μην κάνει αναβάθμιση; αυτόματα εννοώ...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δούλεψε και σε εμένα αυτό !

Ευτυχώς δηλαδή...

Δεν έκανα αναβάθμιση και προτείνω να κλείσετε τις αυτόματες αναβαθμίσεις εφαρμογών από τις ρυθμίσεις του playstore...!

Στην ενημέρωση για νέα σύνδεση μου έγραψε tablet android...

Αντέγραψα και το αρχείο στον φάκελο download αλλά και στην sd που έχω πάνω του μην γίνει καμιά στραβή... :-)

Αντε να δούμε...

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει ευτυχώς. Πάλι καλά....

Δούλεψε και σε εμένα αυτό !

Ευτυχώς δηλαδή...

Δεν έκανα αναβάθμιση και προτείνω να κλείσετε τις αυτόματες αναβαθμίσεις εφαρμογών από τις ρυθμίσεις του playstore...!

Στην ενημέρωση για νέα σύνδεση μου έγραψε tablet android...

Αντέγραψα και το αρχείο στον φάκελο download αλλά και στην sd που έχω πάνω του μην γίνει καμιά στραβή... :-)

Αντε να δούμε...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτή η έκδοση; το link δεν υπάρχει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

μου λέτε λίγο τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω σε MX player για να ακούσω Dolby digital, DTS από ενισχυτή στο Android Media player? μιλάω νά δω ταινία δικτυακά μέσω WiFi από ταινίες αποθηκευμένες στο πισι

στο media player.

στον VLC ναι μεν βγάζει αλλά ακούγεται σαν ρομπότ και η μουσική και οι διάλογοι.

 

στο wdtv μια χαρά και βγάζει και ακούγεται Dolby digital, DTS.

στο Android Media player θα ήθελα όμως. έχω κατεβάσει ένα ζιπ με τους έξτρα codecs του MX player. ταινία από τοπικό σκληρό την παίζει μια χαρά με τον ήχο. δικτυακά όμως;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μνμ στο geekbuy οτι θελω να στειλω πισω τα box.ακομα δεν τα εχω βεβαια...αχαχ σκεφτηκα για mi box αλλα ειπα δεν κανω και μια ερωτηση στη σελιδα του νετφλιξ και η απαντηση ηταν οτι επισημα δεν υποστηριζουμε κανενα tv box.. Και τωρα μπερδευτηκα τελειως βρε λες να παρω mi box και μεχρι να ερθει να μην παιζει ουτε αυτο χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μνμ στο geekbuy οτι θελω να στειλω πισω τα box.ακομα δεν τα εχω βεβαια...αχαχ σκεφτηκα για mi box αλλα ειπα δεν κανω και μια ερωτηση στη σελιδα του νετφλιξ και η απαντηση ηταν οτι επισημα δεν υποστηριζουμε κανενα tv box.. Και τωρα μπερδευτηκα τελειως βρε λες να παρω mi box και μεχρι να ερθει να μην παιζει ουτε αυτο χαχαχα

Το mi box + nvidia shield έχουν Επίσημο Android TV OS !!! Έχουν Full υποστήριξη και δικαιώματα από Google+ Netflix !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού παίζουν έστω και με εφαρμογη για κινητά μην σκας...

Εστειλα μνμ στο geekbuy οτι θελω να στειλω πισω τα box.ακομα δεν τα εχω βεβαια...αχαχ σκεφτηκα για mi box αλλα ειπα δεν κανω και μια ερωτηση στη σελιδα του νετφλιξ και η απαντηση ηταν οτι επισημα δεν υποστηριζουμε κανενα tv box.. Και τωρα μπερδευτηκα τελειως βρε λες να παρω mi box και μεχρι να ερθει να μην παιζει ουτε αυτο χαχαχα

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η όλη ιστορία έχει γίνει από την γουγλι, δεν θυμάμαι που είδα την ανακοίνωση να την βάλω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω φιλε μου στην σελιδα του νετφλιξ tv box η αληθεια ειναι δεν υπαρχουν και επειδη ειμαι λιγο τουβλο με αυτα μια ανασφαλεια με πιανει αλλα σε mi box θα παω αναγκαστηκα αν και με προβληματιζει οτι δεν εχει ethernet και δεν ξερω με 25αρι ιντερνετ αν θα ειναι οκ μιας και το on demand της nova εχει τα θεματακια του μερικες φορες και ειναι με καλωδιο αν εχει εμπειρια καποιος να μου πει
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτή η έκδοση; το link δεν υπάρχει

 

Ναι δεν ξέρω γιατί το έβγαλαν...

Το ανέβασα εγώ τώρα.... Πάρτο από εδώ...

http://www.pmakridis.com/files/Netflix_5.0.5_HD.apk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η όλη ιστορία έχει γίνει από την γουγλι, δεν θυμάμαι που είδα την ανακοίνωση να την βάλω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από την google ;;; Τι σχέση έχει αυτό ;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ξέρω γιατί το έβγαλαν...

Το ανέβασα εγώ τώρα.... Πάρτο από εδώ...

http://www.pmakridis.com/files/Netflix_5.0.5_HD.apk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από την google ;;; Τι σχέση έχει αυτό ;;;

Με την έκδοση λογισμικού και τα api .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω φιλε μου στην σελιδα του νετφλιξ tv box η αληθεια ειναι δεν υπαρχουν και επειδη ειμαι λιγο τουβλο με αυτα μια ανασφαλεια με πιανει αλλα σε mi box θα παω αναγκαστηκα αν και με προβληματιζει οτι δεν εχει ethernet και δεν ξερω με 25αρι ιντερνετ αν θα ειναι οκ μιας και το on demand της nova εχει τα θεματακια του μερικες φορες και ειναι με καλωδιο αν εχει εμπειρια καποιος να μου πει

 

Μια χαρά θα είσαι..τα ξανά λέγαμε εδώ, το mibox έχει όλα τα πρωτόκολλα WiFi a,b,c,g,n όποτε πιάνει μια χαρά..εγώ βλέπω Netflix 4K. Αν δεν σου κάνει αγόρασε ένα Ethernet2usb και βάλτο. ΠΡΟΣΟΧΗ θα πρότεινα να περιμένετε λίγο πριν αναβαθμίσετε σε Oreo..έχει θεματάκια που σιγά σιγά τα λύνουν (από ότι διαβάζω στο forum). Κατά τα άλλα, η αγορά του πλέον αξίζει και από Skroutz...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...