Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιός τρόπος παραγγελίας από gearbest priority? d7cc787a1ab5be37ac3898cdca13a91c.jpg
Εγώ ήξερα το eu priority line, Αυτή η μέθοδος μήπως είναι που σταματάει τελωνείο; το βελγικό είναι το στάνταρ αέρα μέχρι τώρα.δες μήπως το βρεις και στο BG.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Ποιός τρόπος παραγγελίας από gearbest priority?

 

 

Εγώ το πήρα από εδώ :

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-L-Android-7-1-S912-TV-Box-3GB-32GB-388116.html

Από αποθήκη στην Ιταλία.

Σε 3 μέρες το είχα στα χέρια μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήξερα το eu priority line, Αυτή η μέθοδος μήπως είναι που σταματάει τελωνείο; το βελγικό είναι το στάνταρ αέρα μέχρι τώρα.δες μήπως το βρεις και στο BG.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Το Belgium registered θα επιλέξει και είναι κομπλέ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το mecool m8s pro l δεν παιζει netflix hd out of the box πια που λενε και στο χωριο μου διαβαστε της προηγουμενες σελιδες το δικο μου ειναι στο δρομο μιλησα με το geekbuying δεν θα υπογραψω παραλαβη και θα γυρισουν πισω Edited by doomgeorge
Link to comment
Share on other sites

πως γράφουμε με το swiftkey σε Android media player? ενώ το επιλέγω και φαίνεται δεν μπορώ με τα πάνω κάτω δεξιά αριστερά βελάκια να πάω στα γράμματα!

 

 

 

επίσης τι πρέπει να κάνω στον mx player για να παίξει dts, Dolby digital? στον vlc τα παίζει αλλά ο ήχος είναι χάλια

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως γράφουμε με το swiftkey σε Android media player? ενώ το επιλέγω και φαίνεται δεν μπορώ με τα πάνω κάτω δεξιά αριστερά βελάκια να πάω στα γράμματα!

 

 

 

επίσης τι πρέπει να κάνω στον mx player για να παίξει dts, Dolby digital? στον vlc τα παίζει αλλά ο ήχος είναι χάλια

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Το ρώτησες πριν 5 ποστ.

Δεν χρειάζεται κάθε 15 ώρες επανάληψη.

Όποιος ξέρει θα σου πει.

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Συγνώμη αν υπάρχει ξεχωριστό thread για το Xiaomi mi box αλλά δεν βρήκα κάτι με την αναζήτηση. Το πήρα πριν μερικές μέρες και έχω τις πρώτες μου απορίες:

1. Δοκίμασα να συνδέσω το κινητό για remote με το app της google αλλά ενώ το έβρισκε δεν συνδεόταν. Χρειάζεται να κάνω κάτι και από το box; Υπάρχει κάποιο καλύτερο γενικά app;

2. Μου βγάζει update για android 8. Έχει νόημα να το κάνω ή κάθομαι στα αυγά μου;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Συγνώμη αν υπάρχει ξεχωριστό thread για το Xiaomi mi box αλλά δεν βρήκα κάτι με την αναζήτηση. Το πήρα πριν μερικές μέρες και έχω τις πρώτες μου απορίες:

1. Δοκίμασα να συνδέσω το κινητό για remote με το app της google αλλά ενώ το έβρισκε δεν συνδεόταν. Χρειάζεται να κάνω κάτι και από το box; Υπάρχει κάποιο καλύτερο γενικά app;

2. Μου βγάζει update για android 8. Έχει νόημα να το κάνω ή κάθομαι στα αυγά μου;

 

Ευχαριστώ :)

 

 

 

Κάτσε στα αυγα σου!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, όσοι έχουν μείνει στο mibox σε mm, σιγά σιγά ας αναβαθμίσουν. Τα βασικά προβλήματα λύθηκαν (WiFi disconnections, sound loses, hdcp issues etc)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μάλλον έκανα μια μεγάλη πατάτα και θέλω τα φώτα σας. Κατέβασα από play store το su για να τσεκάρω αν το μηχανάκι είναι root, αυτό έκανε αναβάθμιση και επανεκκίνηση και τώρα μένει κολλημένο στην πρώτη οθόνη. Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα ρισετ, αλλιώς την ρομ από πάνω θα περάσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

πλήρης η απογοήτευση από την διαχείριση των αρχείων που στριμαρω δικτυακά με το Android box! vlc ενώ παίζει τα φορματ Dolby digital, dts ο ήχος ακούγεται σαν τελαλης της λαϊκής με ηχώ ενώ ο mx player pro παίζει καλύτερα ηχητικά αλλά ΔΕΝ δίνει ψηφιακό ήχο. ευτυχώς που κράτησα τα 3 wdtv.σταθερή αξία σε αυτόν τον τομέα. εάν ξέρει κανείς πως να τα φτιάξω;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα ρισετ, αλλιώς την ρομ από πάνω θα περάσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έκανα reset αλλά τίποτα. Με ποιον τρόπο θα περάσω τη rom αφού δεν ανοίγει καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

πλήρης η απογοήτευση από την διαχείριση των αρχείων που στριμαρω δικτυακά με το Android box! vlc ενώ παίζει τα φορματ Dolby digital, dts ο ήχος ακούγεται σαν τελαλης της λαϊκής με ηχώ ενώ ο mx player pro παίζει καλύτερα ηχητικά αλλά ΔΕΝ δίνει ψηφιακό ήχο. ευτυχώς που κράτησα τα 3 wdtv.σταθερή αξία σε αυτόν τον τομέα. εάν ξέρει κανείς πως να τα φτιάξω;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Εγώ player σαν το kodi σε android δεν έχω βρει...

Τα παίζει όλα χωρίς κολλήματα, μπορεί να σου κάνει transcode τον ήχο (για παράδειγμα ο ενισχυτής μου δεν παίζει dd plus, οπότε το kodi αναλαμβάνει να μου το κάνει dd) και το κυριότερο σου δίνει την επιλογή να κατεβάσεις υπότιτλους αλλά και να ρυθμίσεις το delay τους άμεσα...

 

Με mx player και vlc είχα τα ίδια προβλήματα που λες και εσύ.

Έβαλα kodi και ησύχασα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα reset αλλά τίποτα. Με ποιον τρόπο θα περάσω τη rom αφού δεν ανοίγει καθόλου;

 

Με amlogic flash tool

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με τι καλώδιο θα το συνδέσω;
Male to male, θα φτιάξεις εσύ ή θα φτιάξεις εσύ πάλι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Male to male, θα φτιάξεις εσύ ή θα φτιάξεις εσύ πάλι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από τη recovery δεν μπορώ να το κάνω; Μάλλον θα το δοκιμάσω. Κάτι θα βρω αν γκουγκλάρω. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ player σαν το kodi σε android δεν έχω βρει...

Τα παίζει όλα χωρίς κολλήματα, μπορεί να σου κάνει transcode τον ήχο (για παράδειγμα ο ενισχυτής μου δεν παίζει dd plus, οπότε το kodi αναλαμβάνει να μου το κάνει dd) και το κυριότερο σου δίνει την επιλογή να κατεβάσεις υπότιτλους αλλά και να ρυθμίσεις το delay τους άμεσα...

 

Με mx player και vlc είχα τα ίδια προβλήματα που λες και εσύ.

Έβαλα kodi και ησύχασα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

για πες! εγώ το kodi εάν είναι θα το χρησιμοποιήσω μόνο για να βλέπω τις δικιές μου ταινίες. απλά να το κατεβάσω από play store η από αλλού; θυμάσαι τι ρυθμίσεις κάνω για τον ήχο;

 

τις ταινίες μου τις έχω έτοιμες σε φακέλους και με υπότιτλους σε ξεχωριστό αρχείο οπότε δεν με ενδιαφέρει να τους βρίσκει! σαν απλό player δηλαδή τον θέλω το kodi. ρυθμίσεις ήχου πες μου. η είναι έτοιμο;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

EDIT το εγκατέστησα... έβαλα pass through τον ήχο..

πως δηλώνω τώρα να "δει" τους σκληρούς που έχω πάνω στο πισι με τα αρχεία μου; πάω εκεί που λέει file manager η αλλού; και πωε/που βάζω το username/Password του πισι;

 

πολλές ερωτήσεις σορρυ!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

για πες! εγώ το kodi εάν είναι θα το χρησιμοποιήσω μόνο για να βλέπω τις δικιές μου ταινίες. απλά να το κατεβάσω από play store η από αλλού; θυμάσαι τι ρυθμίσεις κάνω για τον ήχο;

 

τις ταινίες μου τις έχω έτοιμες σε φακέλους και με υπότιτλους σε ξεχωριστό αρχείο οπότε δεν με ενδιαφέρει να τους βρίσκει! σαν απλό player δηλαδή τον θέλω το kodi. ρυθμίσεις ήχου πες μου. η είναι έτοιμο;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

EDIT το εγκατέστησα... έβαλα pass through τον ήχο..

πως δηλώνω τώρα να "δει" τους σκληρούς που έχω πάνω στο πισι με τα αρχεία μου; πάω εκεί που λέει file manager η αλλού; και πωε/που βάζω το username/Password του πισι;

 

πολλές ερωτήσεις σορρυ!

Τι να σου πει για το KODI;

Τόσο καιρό είσαι στο φόρουμ.

 

Δεν ξέρεις ότι υπάρχει άλλο εξειδικευμένο θέμα για αυτό;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ψαχνω ενα box για να βαλω το tv go του ΟΤΕ μου προτείνανε το Xiaomi mi box υπάρχει κάποιο άλλο?μου είπαν να μην ειναι ρουταριμενο.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια tanix έχουν επιλογή νομίζω root η χωρίς με κάτι σαν διακόπτη αλλά δεν έχω για να είμαι σίγουρος οπότε ας επιβεβαίωσει κάποιος και φυσικά αν παίζει

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια tanix έχουν επιλογή νομίζω root η χωρίς με κάτι σαν διακόπτη αλλά δεν έχω για να είμαι σίγουρος οπότε ας επιβεβαίωσει κάποιος και φυσικά αν παίζει

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχύει ότι το ΤΑΝΙΧ ΤΧ92 έχει τέτοιο διακοπτακι, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...