Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως θα πληρώσει εκείνη τη στιγμή χωρίς να εκδοθεί λογαριασμός?

 

Αν έχεις φτιάξει λογαριασμό τότε στην σελίδα που πανω πανω λεει υπόλοιπο λογαριασμού έχει κουμπί που γράφει προπληρωμή

Οφειλόμενο ποσό αυτή τη στιγμή

0,00€

Προπληρωμή

Πατας το προπληρωμή και πληρωνεις όσα θες.Δεν χρειάζεται να περιμένεις λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως αν πληρώνεις μέσω τράπεζας ή από την αρχική του vodafone.gr, πληρώνεις με το μητρώο συνδρομητή (που είναι πάντα σταθερό). Το υπόλοιπο γίνεται αρνητικό, και ο λογαριασμός εκδίδεται μηδενικός (προηγούμενο υπόλοιπο πχ θα έχει -4,95, χρεώσεις μήνα 4,95 αρα σύνολο 0€).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις παρέλαβα και τη συσκευή αλλά και την κάρτα. Έβαλα την κάρτα στη συσκευή αλλά δεν πιάνει σήμα. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αν η διαδικασία έγινε μέσω κούριερ, πρέπει τα χαρτιά να πάνε πισω για να ενεργοποιηθεί.
Link to comment
Share on other sites

Αν η διαδικασία έγινε μέσω κούριερ, πρέπει τα χαρτιά να πάνε πισω για να ενεργοποιηθεί.

 

Έχω υπογράψει ηλεκτρονικώς την ίδια ημέρα που έκανα την αίτηση κάτι έγγραφα, που λέει για υπεύθυνη δήλωση και τους όρους και τους τα παρέπεμψα στο email που έγραφε στη σελίδα όταν ήταν να στείλω. Δεν ξέρω, είναι αυτό; Γιατί ο κούριερ δεν μου έδωσε κάτι έγγραφα για να υπογράψω...

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 3 εργάσιμες απο την ημερα παραλαβης της sim.

 

Ετσι εγινε και σε εμενα

 

Sent from my Mi 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 3 εργάσιμες απο την ημερα παραλαβης της sim.

 

Ετσι εγινε και σε εμενα

 

Sent from my Mi 8 using Tapatalk

Εγώ μίλησα με την εξυπηρέτηση, τους είπα ότι το παρέλαβα, και με είπαν ότι θα "επικοινωνήσουν" με εμένα και ενεργοποιήσουν το συντομότερο δυνατόν.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα με την εξυπηρέτηση, τους είπα ότι το παρέλαβα, και με είπαν ότι θα "επικοινωνήσουν" με εμένα και ενεργοποιήσουν το συντομότερο δυνατόν.
Ενεργοποιήθηκε τελικά σήμερα. Όσον αφορά για την συσκευή, μπορεί να είναι μόνιμα συνδεδεμένη στη πρίζα; Εφόσον δεν έχω σκοπό να το κουβαλήσω κάπου έξω, ή καλύτερα είναι να το βγάζω από την φόρτιση όταν ολοκληρωθεί;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσα τη vodafone σχετικά με τα 20 ευρώ που μου ζήτησε ο τεχνικός έξτρα για να "ρυθμίσει" και καλά τη MiFi συσκευή. Η vodafone λέει ότι βάζεις τη κάρτα και λειτουργεί απ'ευθείας. Αυτό της λέω και εγώ, δηλαδή τι ακριβώς θα χρέωναν με 20 ευρώ να ρυθμίσουν στο MiFi; Τέσπα θα το ψάξουν να δουν τι γίνεται σε εκείνο το κατάστημα, δε ξέρω αν θα πάρω ποτέ ενημέρωση πάντως το καθήκον μου το έκανα.
Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα καταστηματα vodafone γινεται αυτο, αν αφησεις υπαλληλο να κανει ρυθμισεις στο κινητο ή στο router σε χρεωνουν.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσα τη vodafone σχετικά με τα 20 ευρώ που μου ζήτησε ο τεχνικός έξτρα για να "ρυθμίσει" και καλά τη MiFi συσκευή. Η vodafone λέει ότι βάζεις τη κάρτα και λειτουργεί απ'ευθείας. Αυτό της λέω και εγώ, δηλαδή τι ακριβώς θα χρέωναν με 20 ευρώ να ρυθμίσουν στο MiFi; Τέσπα θα το ψάξουν να δουν τι γίνεται σε εκείνο το κατάστημα, δε ξέρω αν θα πάρω ποτέ ενημέρωση πάντως το καθήκον μου το έκανα.

 

Και πολυ καλα εκανες φιλε μου!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα καταστηματα vodafone γινεται αυτο, αν αφησεις υπαλληλο να κανει ρυθμισεις στο κινητο ή στο router σε χρεωνουν.

 

Αν υπάρχει κάτι να ρυθμιστεί ναι. Αυτοί έλεγαν ότι θα ρυθμίσουν την sim να μπορέσει να λειτουργήσει με το MiFi. Δεν υπάρχει τίποτα να ρυθμίσουν πάνω σε αυτό. Μετά τι να ρυθμίσουν, το ρουτερ? Να μου στήσουν το DHCP ας πούμε? Ή να μου δημιουργήσουν account στη σελίδα της vodafone; στην ουσία θα χρεωναν 20 ευρώ για να βάλουν την sim στο MiFi, αυτό ήταν μόνο. Μη τρελαθούμε κιόλας. Αφού το έκανα μόνος μου και είδα τι χρειάζεται (τίποτα δηλαδή) φάνηκε ότι ήταν απατεωνιά. Η εξυπηρέτηση που μίλησα ήταν ξεκάθαρη, το MiFi είναι έτοιμο να λειτουργήσει, δεν έχει κάτι να ρυθμίσεις, βάζεις τη κάρτα και δουλεύει. Αυτοί στο μαγαζί έλεγαν πρέπει να το ρυθμίσουν για να δουλέψει. Με το που είπα στο παιδί ότι δε πρόκειται να δώσω 20 ευρώ για να κάνουν τι ακριβώς, άρχισαν να τρέμουν τα χέρια του. Προφανώς δε περίμενε να τον κολλήσω έτσι, ούτε όμως και να το αφήσω έτσι, όχι για μένα, για άλλους πελάτες που δε κατέχουν από αυτά. Χειρότερο από μια κακή εξυπηρέτηση λόγω πχ άγνοιας είναι να προσπαθεί κάποιος να σε κοροϊδέψει.

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν ξέρω εάν έχει κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα. Βέβαια το έχω αντιμετοπίσει και στο παρελθόν αυτό όταν είχα καρτοκινητό. Εσάς, σας έρχονται οι ειδοποιήσεις πχ από Instagram όταν ο άλλος στέλνει μήνυμα εκείνη τη στιγμή; ή έρχεται μετά από μερικό χρονικό διάστημα; Ενώ ήμουν εκτός της εφαρμογής και πήγα να δω εάν ήρθε μήνυμα, μου είχαν στείλει μήνυμα αλλά δεν μου έχει έρθει ειδοποίηση. Και όταν έβαλα τα δεδομένα (άλλος πάροχος βέβαια) ή άλλο δίκτυο WiFi, μου έσκασε αμέσως η ειδοποίηση, παρότι που είχα δει τα μηνύματα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανό μου φαίνεται να ευθύνεται η συσκευή, ίσως με κάποια ρύθμιση εξοικονόμησης ενέργειας, παρά η σύνδεση.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανό μου φαίνεται να ευθύνεται η συσκευή, ίσως με κάποια ρύθμιση εξοικονόμησης ενέργειας, παρά η σύνδεση.

 

Sent from my Galaxy S10e

Συνέβη σε 3 συσκευές, καμία εξοικονόμηση ενέργειας δεν είναι ενεργή. Αφού λέω, σε άλλο δίκτυο WiFi έρχονται αμέσως, δεν είναι η πρώτη φορά που συνέβη.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε με 3g/2g αν κανει τα ιδια,υποψιαζομαι εξοικονομηση δεδομενων απο το δικτυο και αργη εναλλαγη απο 3g σε 4g ή το αντιστροφο στην απουσια κινησης,πραγμα που μπορει να δημιουργησει κενα.
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε με 3g/2g αν κανει τα ιδια,υποψιαζομαι εξοικονομηση δεδομενων απο το δικτυο και αργη εναλλαγη απο 3g σε 4g ή το αντιστροφο στην απουσια κινησης,πραγμα που μπορει να δημιουργησει κενα.

 

Είναι μόνιμα στο 4G. Θα δοκιμάσω και σε 3G να δω. Εάν εξακολουθεί, θα το αναφέρω στο τμήμα (το οποίο δεν βλέπω να υπάρχει καμία επίλυση, γιατί ούτε τότε δεν μου έλυσαν το πρόβλημα)

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάρω μια σιμ για χρήση λίγο ιντερνετ μόνο. Για τηλεφωνία έχω πάροχο voip. Πώς θα αγοράσω νέο νούμερο; Τι χρέωση έχει; Πώς θα μπορώ να ενεργοποιω πακέτα και πως να πληρώνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάρω μια σιμ για χρήση λίγο ιντερνετ μόνο. Για τηλεφωνία έχω πάροχο voip. Πώς θα αγοράσω νέο νούμερο; Τι χρέωση έχει; Πώς θα μπορώ να ενεργοποιω πακέτα και πως να πληρώνω;

 

Γεια χαρα,ριξε μια ματια στο νημα,ολα τα ερωτηματα σου ειναι απαντημενα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,ριξε μια ματια στο νημα,ολα τα ερωτηματα σου ειναι απαντημενα.:)

 

Καλημέρα και ευχαριστώ. Ξεκινάω διάβασμα.

Να ρωτήσω το εξής. Κάθε μήνα δίνει δώρο 200mb. Αυτά έχουνε κάποια προϋπόθεση; Να κάνεις μια ανανέωση τον μήνα ας πούμε η κάτι άλλο; Άμα δεν βάζω πακέτο και παίρνω μόνο τα 200mb κάθε μήνα θα έχω πρόβλημα;

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ. Ξεκινάω διάβασμα.

Να ρωτήσω το εξής. Κάθε μήνα δίνει δώρο 200mb. Αυτά έχουνε κάποια προϋπόθεση; Να κάνεις μια ανανέωση τον μήνα ας πούμε η κάτι άλλο; Άμα δεν βάζω πακέτο και παίρνω μόνο τα 200mb κάθε μήνα θα έχω πρόβλημα;

 

Κερνάει το μαγαζί. Επειδή ρωτάς για ανανέωση, ελπίζω να έχεις ήδη καταλάβει ότι πρόκειται για συμβόλαιο, όχι καρτοκινητό. Είναι συμβόλαιο μηδενικού παγίου, οπότε για να στο δώσουν πρέπει να μην είσαι στον Τειρεσία κινητής, να έχεις σταθερή διεύθυνση, να είσαι κάτοικος Ελλάδας, κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...