Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω μια ερώτηση. Εάν ανανεώσω πριν λήξη το πακέτο μου. Το υπόλοιπο μεταφέρεται στο επόμενο πακέτο που θα ενεργοποιήσω;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Εάν ανανεώσω πριν λήξη το πακέτο μου. Το υπόλοιπο μεταφέρεται στο επόμενο πακέτο που θα ενεργοποιήσω;

 

Ναι μεταφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Να μπει ο νέος μηνας τιμολόγησης.

 

Α, με βλέπω πως δεν φτάνω ούτε με το παραμικρό το όριο. Όσον αφορά το κουριερ, με ποια συνεργάζεται και τα στέλνει;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Α, με βλέπω πως δεν φτάνω ούτε με το παραμικρό το όριο. Όσον αφορά το κουριερ, με ποια συνεργάζεται και τα στέλνει;

 

Με speedex

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα λοιπόν την παραγγελία και για την σιμ κάρτα και για τη συσκευή. Έλεγε, εφόσον στείλω τα δικαιολογητικά (το οποίο έκανα), θα έπρεπε μετά από 1-2 ημέρες να ερχόταν κάτι για να κάνω επιβεβαίωση μέσω SMS ή Email. Ήδη 2η μέρα πέρασε και ακόμη τίποτα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα από κατάστημα κ αγόρασα μια κάρτα κι εγώ παρολο που η πωλήτρια προσπαθούσε απεγνωσμένα να με πεισει να πάρω καρτοκινητο cu επειδή τρέχει μια προσφορά απεριόριστο ίντερνετ με 12€ (που προϋποθέτει να βάζεις κάθε δύο μήνες κάρτα!)

Anyway την έβαλα στο κινητό, ρύθμισα το apn (έφτιαξα νεο με τις ρυθμίσεις που έχουν αναφερθεί παραπάνω) μίλησα στο chat για ενεργοποίηση του 4G, που έγινε αμέσως, και........άστο να υπάρχει!!!!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα από κατάστημα κ αγόρασα μια κάρτα .....''., και........άστο να υπάρχει!!!!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό είναι το πλεονέκτημα, άστο να υπάρχει. Δεν κοστίζει τίποτα.

Εγώ το έχω χρησιμοποιήσει 2 φορές φέτος και έκανε δουλειά.

Επίσης μην ξεχνάς και τα 200 ΜΒ κάθε μήνα που μπορεί να χρειαστούν.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα από κατάστημα κ αγόρασα μια κάρτα κι εγώ παρολο που η πωλήτρια προσπαθούσε απεγνωσμένα να με πεισει να πάρω καρτοκινητο cu επειδή τρέχει μια προσφορά απεριόριστο ίντερνετ με 12€ (που προϋποθέτει να βάζεις κάθε δύο μήνες κάρτα!)

Anyway την έβαλα στο κινητό, ρύθμισα το apn (έφτιαξα νεο με τις ρυθμίσεις που έχουν αναφερθεί παραπάνω) μίλησα στο chat για ενεργοποίηση του 4G, που έγινε αμέσως, και........άστο να υπάρχει!!!!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η κάρτα είναι δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα είναι δωρεάν;

 

Ναι, δωρέαν είναι.

Το καλύτερο είναι το μήνυμα για να πληρώσεις αν δεν το χρησιμοποιείς, "εκδόθηκε ο λογαριασμός σας αξίας 0€". :lol:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δωρέαν είναι.

Το καλύτερο είναι το μήνυμα για να πληρώσεις αν δεν το χρησιμοποιείς, "εκδόθηκε ο λογαριασμός σας αξίας 0€". :lol:

 

Ωραία θα πάω να πάρω κάρτα αύριο. Οι ρυθμίσεις; είναι εύκολο να τις βάλεις αν τις έχεις πρόχειρες να τις σημειώσω;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα πάω να πάρω κάρτα αύριο. Οι ρυθμίσεις; είναι εύκολο να τις βάλεις αν τις έχεις πρόχειρες να τις σημειώσω;

 

Λειτουργεί σαν σύνδεση, θα προσέξεις το APN να είναι "internet" και είσαι κομπλέ. Να προσέξεις μόνο αν πιάνεις 4G. Σε μερικούς (και σε μενα), δεν έπιανε και έπρεπε να πάρω τηλ στη vf να μου το ενεργοποιήσουν

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει με SMS η ενεργοποίηση του 4G?

 

Δεν είναι καρτοκινητό, δηλαδή δεν στέλνεις sms, ούτε κάνεις κλήσεις.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα πάω να πάρω κάρτα αύριο. Οι ρυθμίσεις; είναι εύκολο να τις βάλεις αν τις έχεις πρόχειρες να τις σημειώσω;
δημιουργεις καινούργιο apn και συμπληρωνεις μονο αυτα

 

ονομα: Vf internet

 

APN: internet

 

Τα υπόλοιπα τα αφήνεις κενά, το σώζεις και επιλέγεις αυτό. Στη συνέχεια θα μιλήσεις στο τσατ της Vodafone και θα ζητήσεις να σου ενεργοποιησουν το 4G. Κανεις και μια επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις sms προς το 1285 το λεκτικό "4G κενό ΝΑΙ" και να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία του 4G, είτε η κάρτα βρίσκεται σε κινητό ή στο αντίστοιχο ρουτεράκι μέσα από τη σελίδα του.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις sms προς το 1285 το λεκτικό "4G κενό ΝΑΙ" και να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία του 4G, είτε η κάρτα βρίσκεται σε κινητό ή στο αντίστοιχο ρουτεράκι μέσα από τη σελίδα του.

 

Η συγκεκριμένη sim μπορει να λαβει sms αλλα δεν μπορει να στειλει. Οποτε για ενεργοποιηση 4g η εξυπηρετηση πελατων ειναι μονοδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω 2 πράγματα...

 

1. Το λογαριασμό που τον βλέπω να τον πληρώνω online?

 

2. Αν βάζω το πρόγραμμα με τα 5€ για 10 γιγα κάθε μήνα ότι μένει πάει στον επόμενο.. Αν βάλω τα 10€ για 40 γιγα χάνω ότι είχα μαζέψει από το μικρό πρόγραμμα;

 

3. Υπάρχει δυνατότητα να γίνεται αυτόματα ανανέωση κάθε μήνα χωρίς να το έχω έννοια εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω 2 πράγματα...

 

1. Το λογαριασμό που τον βλέπω να τον πληρώνω online?

 

2. Αν βάζω το πρόγραμμα με τα 5€ για 10 γιγα κάθε μήνα ότι μένει πάει στον επόμενο.. Αν βάλω τα 10€ για 40 γιγα χάνω ότι είχα μαζέψει από το μικρό πρόγραμμα;

 

3. Υπάρχει δυνατότητα να γίνεται αυτόματα ανανέωση κάθε μήνα χωρίς να το έχω έννοια εγώ;

 

1. Μπορεις να κατεβασεις την εφαρμογη της vodafone και θα τον βλεπεις εκει.

 

2. Για να μεταφερθουν στον επομενο μηνα τα δεδομενα που περισεψαν πρεπει να ενεργοποιησεις το ιδιο πακετο.

 

3. Απο οσο ξερω δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να προπληρώνεις κάθε φορά που βαζεις πακέτο .

 

Ναι αλλά δεν μπορείς να βάλεις αυτόματη ενεργοποιηση πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν μπορείς να βάλεις αυτόματη ενεργοποιηση πακέτου.

 

Οχι δεν μπορείς,επίσης μην ξεχνάς τον κόφτη στα 100 GB

Kαι τα υπόλοιπα κλπ τα βλέπεις και απο την σελίδα .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...