Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παρακολουθώ και το project blue book μιας και έχω το μικρόβιο με ουφολογικά.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατό ξεκίνημα το Homeland στην 8η σεζόν!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατό ξεκίνημα το Homeland στην 8η σεζόν!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

εχω δει τα 4 πρωτα, πολυ καλα παει.

Link to comment
Share on other sites

εχω δει τα 4 πρωτα, πολυ καλα παει.
καλα που να δεις και το 6 χοροπηδαει:lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Λογω δουλειας και καθημερινοτητας το να βλεπω τις σειρες στην ωρα τους, μου ειναι κατι δυσκολο.

 

Τελειωσα δευτερη σεζον Dark. Χρειαστηκε να ξαναδω ομως ολη την πρωτη για να θυμηθω τι γινεται. Αρκετα μπλεγμενο ακομα και τωρα στο τελος της 2ης σεζον, ισως καπου το "χανουν" και απλως προσπαθουν να γεμισουν το σεναριο; Οταν ειχε πρωτοβγει το ειχαν χαρακτηρισει ως το νεο "Lost", αλλα δεν.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Eχω να προτεινω και το AMAZING STORIES.ειναι ανθολογια ιστοριων σε στυλ ζωνη του λυκωφοτος, αλλα απ τον σπιλμεργκ.η σειρα ειναι ριμεικ αυτηνης των 80ς, και δε λεγα πως στα 2 πρωτα επ ειναι τοσο χορορ πιο πολυ δραμα φαντασιας.

ωστοσο σε κινει το ενδιαφερον να το δεις.

Α και ειναι απ την απλ τβ :)

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Eχω να προτεινω και το AMAZING STORIES.ειναι ανθολογια ιστοριων σε στυλ ζωνη του λυκωφοτος, αλλα απ τον σπιλμεργκ.η σειρα ειναι ριμεικ αυτηνης των 80ς, και δε λεγα πως στα 2 πρωτα επ ειναι τοσο χορορ πιο πολυ δραμα φαντασιας.

 

ωστοσο σε κινει το ενδιαφερον να το δεις.

 

Α και ειναι απ την απλ τβ :)

 

Ω ρε συ, τι μου θύμισες τώρα, ζώνη του λυκόφωτος. Ξέθαψες.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Λογω δουλειας και καθημερινοτητας το να βλεπω τις σειρες στην ωρα τους, μου ειναι κατι δυσκολο.

 

Τελειωσα δευτερη σεζον Dark. Χρειαστηκε να ξαναδω ομως ολη την πρωτη για να θυμηθω τι γινεται. Αρκετα μπλεγμενο ακομα και τωρα στο τελος της 2ης σεζον, ισως καπου το "χανουν" και απλως προσπαθουν να γεμισουν το σεναριο; Οταν ειχε πρωτοβγει το ειχαν χαρακτηρισει ως το νεο "Lost", αλλα δεν.

 

που χανεται;;

μιλαμε για μια σειρα που ηταν απο αρχη προγραμματισμενη για τρεις κυκλους. Δεν εχει χαμενες σκηνες.

Στο lost εβγαινε ενα επεισοδιο και μεχρι το επομενο ειχαμε δεκαδες θεωριες. Δυστυχως με το.. κατεβατο δε μπορεις πλεον να κανεις υποθεσεις παρα μονο στο τελος της σεζον. Εκει ειχες οντως ανουσιες σκηνες, οπως ειχε και το game of thrones, αφου την τραβουσαν την σειρα.

Link to comment
Share on other sites

Το lost το τραβηξαν απο τα μαλλια. Κανενας προγραμματισμος για τιποτα δωσε μυστηριο και ερωτηματα και στο τελος παρατατα ολα και δωσε ενα τερμα χαζο τελος. Οπου βαζει το χερι του αυτος ο αχρηστος JJ Abrams αυτα γινονται. Το Dark ειναι μια σειρα 10 φορες πανω απο το Lost στο συνολο της και ελπιζω σε μια κορυφαια τελευταια τριτη σεζον να κλεισει οπως της αρμοζει. Lost μαζι με prison break αξιζαν για τις πρωτες σεζον τους επειτα καταστραφηκαν σε βαθμο κακουργηματος.
Link to comment
Share on other sites

που χανεται;;

μιλαμε για μια σειρα που ηταν απο αρχη προγραμματισμενη για τρεις κυκλους. Δεν εχει χαμενες σκηνες.

Στο lost εβγαινε ενα επεισοδιο και μεχρι το επομενο ειχαμε δεκαδες θεωριες. Δυστυχως με το.. κατεβατο δε μπορεις πλεον να κανεις υποθεσεις παρα μονο στο τελος της σεζον. Εκει ειχες οντως ανουσιες σκηνες, οπως ειχε και το game of thrones, αφου την τραβουσαν την σειρα.

 

Δεν ξερω ισως φταιει η πλοκη του και η μεγαλη αναμονη που υπαρχει απο σεζον σε σεζον. Στο Lost πανω κατω ηταν πιο στρωτο, δεν ειχαν τοσο μπλεξιμο οι χαρακτηρες. Δεν ειπα οτι δεν μου αρεσει το Dark, ισα ισα, το θεωρω πολυ καλη σειρα και ειχαμε καιρο να δουμε τοσο καλο σεναριο.

 

Το lost το τραβηξαν απο τα μαλλια. Κανενας προγραμματισμος για τιποτα δωσε μυστηριο και ερωτηματα και στο τελος παρατατα ολα και δωσε ενα τερμα χαζο τελος. Οπου βαζει το χερι του αυτος ο αχρηστος JJ Abrams αυτα γινονται. Το Dark ειναι μια σειρα 10 φορες πανω απο το Lost στο συνολο της και ελπιζω σε μια κορυφαια τελευταια τριτη σεζον να κλεισει οπως της αρμοζει. Lost μαζι με prison break αξιζαν για τις πρωτες σεζον τους επειτα καταστραφηκαν σε βαθμο κακουργηματος.

 

Το Lost ή θα το αγαπησεις ή θα το μισησεις. Καποιους δεν μας χαλασε η τελευταια σεζον και συγκεκριμενα το τελευταιο επισοδειο γιατι εκει ακουστηκε το περισσοτερο κραξιμο. Προσωπικα μου αρεσε και μετα απο 10 χρονια τιμης ενεκεν ισως το ξαναδω! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ισως φταιει η πλοκη του και η μεγαλη αναμονη που υπαρχει απο σεζον σε σεζον. Στο Lost πανω κατω ηταν πιο στρωτο, δεν ειχαν τοσο μπλεξιμο οι χαρακτηρες. Δεν ειπα οτι δεν μου αρεσει το Dark, ισα ισα, το θεωρω πολυ καλη σειρα και ειχαμε καιρο να δουμε τοσο καλο σεναριο.

 

 

 

Το Lost ή θα το αγαπησεις ή θα το μισησεις. Καποιους δεν μας χαλασε η τελευταια σεζον και συγκεκριμενα το τελευταιο επισοδειο γιατι εκει ακουστηκε το περισσοτερο κραξιμο. Προσωπικα μου αρεσε και μετα απο 10 χρονια τιμης ενεκεν ισως το ξαναδω! :p

 

Μεχρι την τεταρτη σεζον το ειδα με μεγαλη αγωνια το γουσταρα πολυ και το αγαπησα. Στις τελευταιες 2 σεζον τα εκαναν μανταρα μπλεχτηκαν με παρα πολλα σε ολες τις σεζον και οι εξηγησεις που εδωσαν ηταν πολυ χαζες στο τελος. Κριμα για μενα γιατι οντως θα μπορουσε να μεινει στην ιστορια. Το prison break εβγαλε μια εξαιρετικη πρωτη σεζον. Τη δευτερη την ειδα με το ζορι η τριτη χαλια και στο πρωτο της τεταρτης το παρατησα. Επεσε και αυτο στην παγιδα. Την πρωτη σεζον την ξανα βλεπω ανετα ομως. Το lost μας γεμισε παρα πολλες ελπιδες για κατι κορυφαιο αλλα κατεληξε ενας αχταρμας. Και το game of thrones αντιστοιχα οι τελευταιες 2 σεζον δεν αντανακλουν τις πρωτες 6 κορυφαιες. Σειρες που παρεμειναν κορυφαιες ειναι το breaking bad το the wire fringe banshee black sails the americans που ηταν κορυφαιες και τελειωσαν εξαιρετικα δεν ενιωσε δηλαδη ο κοσμος σαν να τον κοροιδευαν οι σκηνοθετες και οι συγγραφεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω το πα τοτε οταν επαιξε το φιναλε και το ξαναλεω τωρα χρονια μετα

Το καλυτερο φιναλε; ηταν ονειρο του σκυλου:).

ναι σας τρολαραμε αλλα θα τους βγαζαμε το καπελο

α Outlander 5 season βλεπει κανεις;

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Kingdom[season 2]

76607495_10157707984856248_1628435828076183552_n.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt6611916/episodes?season=2&ref_=tt_eps_sn_2

 

Μια απο τις αρτιοτερες σεζον που εχω δει μεχρι σημερα. Τα επεισοδια δεν ειναι μεγαλα και καταφερνει να μην κανει κοιλια λεπτο. Ξεκιναει παρα πολυ δυνατα καταιγισμος απο zombie ξεδιαλυνει αρκετα πραγματα με το ολο story με καποια flashbacks και το τελος κραταει το μυστηριο στο μεγιστο βαθμο κανοντας μας να περιμενουμε πως και πως την τριτη σεζον που ελπιζω να ειναι το ιδιο κορυφαια. Το τελευταιο επεισοδιο μεσα στα 5 καλυτερα επεισοδια που εχουν υπαρξει κυριολεκτικα τα εχει ολα. Η φωτογραφια παραμενει εξαιρετικη μερικες σεκανς θα τις ζηλευαν ταινιες πολλων εκατομμυριων και γενικα μιλαμε για μια παρα πολυ δυνατη σεζον που ανεβαινει 2 επιπεδα πανω απο την ηδη εξαιρετικη πρωτη. 9.9/10

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα την 6η σεζόν vikings. Το τελευταίο επεισόδιο ήταν όλα τα λεφτά. Γενικά όμως ήταν αρκετά μέτρια η σεζόν.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα την 6η σεζόν vikings. Το τελευταίο επεισόδιο ήταν όλα τα λεφτά. Γενικά όμως ήταν αρκετά μέτρια η σεζόν.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Μάλλον μπερδεύτηκες.

Δεν τελείωσε η σεζόν. Είναι mid season finale.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μπερδεύτηκες.

Δεν τελείωσε η σεζόν. Είναι mid season finale.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

θα συνεχίσει και άλλο η 6η σεζόν? Εγώ είδα τα 10 επεισόδια που έχει στο Netflix. Είμαι πάντως περίεργος πως θα εξελιχθεί γιατί προσωπικά με ψιλοκούρασε η 6η σεζόν με εξαίρεση 2-3 επεισόδια.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

θα συνεχίσει και άλλο η 6η σεζόν? Εγώ είδα τα 10 επεισόδια που έχει στο Netflix. Είμαι πάντως περίεργος πως θα εξελιχθεί γιατί προσωπικά με ψιλοκούρασε η 6η σεζόν με εξαίρεση 2-3 επεισόδια.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Ε ναι αυτό σημαίνει mid season finale.

Πρέπει να δούμε τη μάχη με τους ρώσους.

Πώς νόμιζες ότι τελείωσε όταν όλη η ιστορία στήνεται για να δούμε την ετοιμασία των 2 αντιπάλων πλευρών.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο ηλιθιο λογο δεν ειχα δει ποτε το Breaking Bad. Τωρα με την καραντινα το ξεκινησα και ειναι ανετα στο τοπ 3 σειρων που εχω δει... Και εχω δει πολυ πραγμα τα τελευταια 20 χρονια....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Breaking Bad είδα 5 επεισόδια αλλά δεν με κρατάει, κάπως μονότονο. Από την άλλη όλοι λένε ότι είναι τοπ και σκέφτομαι μην κάνω μια προσπάθεια ακόμα!

 

Ας πω και εγώ για ότι έχω δει τελευταία με βαθμολογία.

Λοιπόν τρομερή σειρά μιας σεζόν στο Netflix είναι το the Bodyguard. Με Rob Stark πρωταγωνιστή στον ρόλο του σωματοφύλακα Αγγλίδας υπουργού. Αξίζει πιστεύω να ρίξετε μια ματιά! 8/10

Σήμερα τελειώνω το sex education. Καλό αλλά για 15-18 χρονών. 6/10 (όχι 5 γιατί έχουν κάνει κάτι που δεν έχω ξαναδεί σε σειρά, μοιάζουν αρκετά οι ηθοποιοί γονείς-παιδία)

Frontier με Jason Momoa. 6.5/10. Έχει ένα ενδιαφέρον αλλά κουράζει σε πολλά σημεία.

 

Σήμερα μιας και Δευτέρα λέω να ξεκινήσω το The English Game που είναι μικρή η σεζόν να με πάει ως Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

Το breaking bad μαζι με το better call saul ειναι οτι καλυτερο θα δειτε ποτε σε σειρα. Το BB δωστε του χρονο χτιζει αργα χαρακτηρες και περνει τα πανω του απο τριτη σεζον και μετα παει μπαλα με κορυφαια εξελιξη. Το better call saul στον ιδιο ρυθμο πεμπτη σεζον παιζεται τωρα και ειναι απο τις σειρες που περιμενω πως και πως καθε βδομαδα. Να τις δειτε και τις 2.
Link to comment
Share on other sites

Kevin can wait (Amazon Prime)

 

Όποιος θα ήθελε να δει κάποια σειρούλα για να γελάσει λίγο, τη συνιστώ. Κωμωδία με οικογενειακά και παρεΐστικα ευτράπελα.

 

Έκανα «καταλάθος» accept σε προσφορά του Amazon για 1 εβδομάδα Prime με 0,99€, καθώς ψώνιζα.

 

Οπότε έψαξα κάποια σειρά-κωμωδία για αλλάξω. Την ξεκίνησα γιατί είδα ότι παίζει ο ο συμπαθητικότατος για εμένα Kevin James (παίζει στο «Ο μπάτσος του Mall» και σε άλλες καλές ή καλούτσικες κωμωδίες).

 

Μέχρι στιγμές πάει καλά (έχω δει 8 επεισόδια). Για κάποιο λόγο διάβασα ότι κράζουν στο IMDB τη 2η σεζόν γιατί νομίζω άλλαξαν τη γυναίκα του (;) με άλλη ηθοποιό;

 

Όσοι μπορείτε να κάνετε τον 1μηνα δωρεάν Prime ή το βρείτε από άλλες πηγές, δώστε του μια ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το la casa de papel. Τρομερη σειρά. Την προτείνω

 

Aυριο βγαινει η 4η σεζον

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...