Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνώμη για το the outsider
Πολύ καλή μέχρι το τέλος.

Αν σου αρέσει το στυλ το συγκεκριμένο, δεν βλέπω κάποιο λόγο να σε χαλάει το τέλος, εκτός αν δεν καταλαβαίνεις τι βλέπεις.

Δεν είναι τυχαίο ότι έχει 8/10 στο IMDB.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

the sinner,,2 πρωτοι κυκλοι μου αρεσαν πολυ,,στον τελευταιο το ρημαξαν και εμενα προσωπικα με χαλασε!το εβλεπα μονο και μονο απο συνηθεια λογω ημερων και εγκλεισμου μεσα!
Link to comment
Share on other sites

Modern Family[season 11][series Finale]

MV5-BNz-Rh-NWIx-YTEt-Yjc2-NS00-YWFl-LWFh-OGEt-MDZi-MWM1-M2-Rk-NDky-Xk-Ey-Xk-Fqc-Gde-QXVy-Njc0-Mjkz-Njc-V1.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt1442437/episodes?ref_=tt_ov_epl

 

Τελος ακομα μια υπεροχη σειρα που σιγουρα θα μου λειψει παρα πολυ. Μαζι με τους χαρακτηρες του modern family μεγαλωσα και εγω μιας και μιλαμε για 11 συνεχομενα χρονια βλεποντας καθε βδομαδα το νεο επεισοδιο. Μια σειρα που μας εκανε να γελασουμε να συγκινηθουμε και να κατανοησουμε καλυτερα τι πραγματικα μετραει σε μια μεγαλη οικογενεια. Δεν πιστευω οτι εκανε σχεδον πουθενα κοιλια και η τελευταια σεζον ειχε μερικα πολυ καλα επεισοδια. Το τελευταιο διπλο επεισοδιο καπως αμηχανο με πολυ συγκινηση τωρα που ο καθενας περνει το δρομο του και χωριζουν μεταξυ τους αλλα ετσι συμβαινει και στην πραγματικη ζωη. Μπραβο σε οσους συνεβαλαν στο να φτιαχτει αυτη η σειρα σιγουρα θα μεινει για παντα στην καρδια μας. 7.5/10 για την σεζον και 8.6/10 για ολη τη σειρα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα το locked up, αξίζει μέχρι και τη 2η σεζόν. Οι άλλες 2 τραβηγμένες.

 

Το Vis a Vis ηταν πραγματικα πολυ καλη σειρα, ολες οι σεζον ηταν αρκετα δυνατες - ισως τραβηγμενες για καποιους οκ, το δεχομαι. Αλλα μην ξεχνας οτι μεταπηδησε και σε αλλο καναλι, οταν εκανε το "μπαμ" και πηγε στο FOX.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Το Vis a Vis ηταν πραγματικα πολυ καλη σειρα, ολες οι σεζον ηταν αρκετα δυνατες - ισως τραβηγμενες για καποιους οκ, το δεχομαι. Αλλα μην ξεχνας οτι μεταπηδησε και σε αλλο καναλι, οταν εκανε το "μπαμ" και πηγε στο FOX.

 

Eγώ είμαι 1η σεζόν 7ο επεισόδιο... Βλέπεται να περνάει η ώρα, έχει πλοκή κλπ αλλά προσωπικά δεν έχω ξετρελαθεί... Θα την συνεχίσω λόγω και καραντίνας και βλέπουμε τι θα γίνει και στις υπόλοιπες... :)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η σειρά για τον MICHAEL JORDAN στο NETFLIX.

Σεβασμός στον καλύτερο παίκτη.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η σειρά για τον MICHAEL JORDAN στο NETFLIX.

Σεβασμός στον καλύτερο παίκτη.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

μολις μου ηρθε μηνυμα, το βραδυ εχει michael να δουμε!!

τον εχω δει ζωντανα το 1996 στον 3 γυρο των playoff με τους washington wizzards.

185$ το εισητηριο τα καλυτερα λεφτα που εδωσα ποτε!!

Link to comment
Share on other sites

The Last Dance: Τρομερη παραγωγη. Τπτ λιγοτερο απο οτι θα περιμενε κανεις για τον κορυφαιο των κορυφαιων.... Αν ο Jordan επαιζε τωρα θα ξεχωριζε ακομα περισσοτερο στην εποχη των βαψομαλλιαδων καγκουρο-σταρ αθλητων...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

The Last Dance: Τρομερη παραγωγη. Τπτ λιγοτερο απο οτι θα περιμενε κανεις για τον κορυφαιο των κορυφαιων.... Αν ο Jordan επαιζε τωρα θα ξεχωριζε ακομα περισσοτερο στην εποχη των βαψομαλλιαδων καγκουρο-σταρ αθλητων...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οντως, πολυ δουλευτερας για αυτο και ξεχωρισε.

ειδα τα 2 πρωτα επεισοδια. πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

The Handmaid's Tale[season 2]

Handmaids-Tale-poster.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt5834204/episodes?season=2

 

Μια πολυ καλη σεζον που κυμανθηκε σε καπως υποτονικο επιπεδο αλλα ειχαμε μερικες πολυ δυνατες σκηνες. Αλλαξαμε αρκετες φορες παραστασεις και γενικως η σειρα ειναι πολυεπιπεδη με το θαυμα της ζωης που καταπιανεται. Ολοι ειναι ευαλωτοι και οι σχεσεις μεταξυ των χαρακτηρων περνανε απο χιλια κυματα με τα συναισθηματα τους να αλλαζουν συνεχως. Η Moss ειναι μεσα στις 5 καλυτερες ηθοποιους της γενιας μας συγκλονιστικο το υφος που περνει και εχει το ταλεντο να σου μεταδιδει τα οσα περναει. Στα τελευταια επεισοδια καπως με εχασε ηθελα να παρει αλλη τροπη η ιστορια οπως και το τελευταιο λεπτο της σεζον εχω πολυ περιεργεια πως θα το χειριστουν γιατι ηταν καπως αψυχολόγητη η κινηση του χαρακτηρα. 8.7/10

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε king πάντα το είχα απορία

 

Όλη μέρα σειρές και ταινίες βλέπεις;είναι η δουλειά σου;

Χόμπι μου αρέσουν αρκετά είναι όπως βλέπεις κάποιους να λιώνουν σε καφετέριες η να βλέπουν ποδόσφαιρο εγώ προτιμώ σειρές ταινίες παιχνίδια. Δεν είναι τίποτα να αφιερώσεις 3 ώρες τη μέρα να δεις 3 επεισόδια μιας σειράς η 2 ταινίες 90 λεπτών. Τώρα με την καραντίνα ακόμα περισσότερο να έχουμε την υγεία μας. Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Better Call Saul[season 5]

1-8-BMLE5-ILKm-I0-UIl-Ux-Lw4d-A-1068x601.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt3032476/episodes?season=5&ref_=tt_eps_sn_5

 

Ακομα μια υπεροχη σεζον και σιγουρα η καλυτερη της σειρας μεχρι στιγμης στα ιδια επιπεδα με τις τελευταιες σεζον του BB. Παρολο που ξερουμε την καταληξη των περισσοτερων χαρακτηρων η αναπτυξη τους μαζι με την σκηνοθεσια του Gilligan κρατανε το ενδιαφερον στον υπερθετικο βαθμο. Οι αλλαγες καποιων χαρακτηρων μεσα σε λιγα επεισοδια ειναι αδιανοητη αλλα γινεται με τοσο ομαλο τροπο που δειχνει ως φυσικη εξελιξη των πραγματων. Το τελευταιο επεισοδιο στηνει τα πουλια για την τελευταια σεζον που την βλεπω να πηγαινει για το 2022. Μπραβο και παλι αναμενω σε μια εξαιρετικη τελευταια σεζον να δεσει και με τα γεγονοτα του BB να μας δειξει και τι συμβαινει μετα απο αυτο. 9.5/10

Link to comment
Share on other sites

Better Call Saul[season 5]

 

1-8-BMLE5-ILKm-I0-UIl-Ux-Lw4d-A-1068x601.jpg

 

 

 

https://www.imdb.com/title/tt3032476/episodes?season=5&ref_=tt_eps_sn_5

 

 

 

Ακομα μια υπεροχη σεζον και σιγουρα η καλυτερη της σειρας μεχρι στιγμης στα ιδια επιπεδα με τις τελευταιες σεζον του BB. Παρολο που ξερουμε την καταληξη των περισσοτερων χαρακτηρων η αναπτυξη τους μαζι με την σκηνοθεσια του Gilligan κρατανε το ενδιαφερον στον υπερθετικο βαθμο. Οι αλλαγες καποιων χαρακτηρων μεσα σε λιγα επεισοδια ειναι αδιανοητη αλλα γινεται με τοσο ομαλο τροπο που δειχνει ως φυσικη εξελιξη των πραγματων. Το τελευταιο επεισοδιο στηνει τα πουλια για την τελευταια σεζον που την βλεπω να πηγαινει για το 2022. Μπραβο και παλι αναμενω σε μια εξαιρετικη τελευταια σεζον να δεσει και με τα γεγονοτα του BB να μας δειξει και τι συμβαινει μετα απο αυτο. 9.5/10

Καταπληκτική σειρά και αυτή, αν και θεωρώ το BB δύο σκαλιά πιο πάνω.

 

Αυτό που μου την δίνει όμως με τέτοια prequels, είναι που αναγκάζεσαι να βλέπεις τους ίδιους ηθοποιούς πιο γερασμένους, ενώ χρονολογικά είναι το πριν.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική σειρά και αυτή, αν και θεωρώ το BB δύο σκαλιά πιο πάνω.

 

Αυτό που μου την δίνει όμως με τέτοια prequels, είναι που αναγκάζεσαι να βλέπεις τους ίδιους ηθοποιούς πιο γερασμένους, ενώ χρονολογικά είναι το πριν.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Ειναι η μονη μου ενσταση αλλα ειναι κατι αναποφευκτο. Ειδικα Ελαδιο/Μαικ εχουν παραγερασει. Το BB ανεβασε γερα ρυθμους στην τριτη σεζον. Στο BCA επισης απο την τριτη σεζον εχει ανεβει κατακορυφα. Την 5 σεζον θα την βαλω στα ισια με την τεταρτη σεζον του BB και ελπιζω η εκτη να ακουμπησει την τελευταια του BB. Ο κοσμος που εχει φτιαξει ο Gilligan παταει πανω στο δεσιμο χαρακτηρων και επειτα στην ιστορια που κρυβει ο καθενας απο πισω του οπως και το κεντρικο σεναριο με το καρτελ. Το διδυμο Γουολτερ-Τζεσυ στο BB και τωρα Σολ-Κιμ ειναι με απιστευτο τροπο δοσμενα προς τον θεατη πραγματικα νοιαζεσαι και αγωνιας με οσα περνανε.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η μονη μου ενσταση αλλα ειναι κατι αναποφευκτο. Ειδικα Ελαδιο/Μαικ εχουν παραγερασει. Το BB ανεβασε γερα ρυθμους στην τριτη σεζον. Στο BCA επισης απο την τριτη σεζον εχει ανεβει κατακορυφα. Την 5 σεζον θα την βαλω στα ισια με την τεταρτη σεζον του BB και ελπιζω η εκτη να ακουμπησει την τελευταια του BB. Ο κοσμος που εχει φτιαξει ο Gilligan παταει πανω στο δεσιμο χαρακτηρων και επειτα στην ιστορια που κρυβει ο καθενας απο πισω του οπως και το κεντρικο σεναριο με το καρτελ. Το διδυμο Γουολτερ-Τζεσυ στο BB και τωρα Σολ-Κιμ ειναι με απιστευτο τροπο δοσμενα προς τον θεατη πραγματικα νοιαζεσαι και αγωνιας με οσα περνανε.
Ίσως τους δούμε και αυτους λιγάκι στον 6ο κύκλο. Τον White και τον Pinkman εννοώ.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως τους δούμε και αυτους λιγάκι στον 6ο κύκλο. Τον White και τον Pinkman εννοώ.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Τον Πικμαν τον ειδαμε και στο El Camino αλλα ισως κανουν καποια guest εμφανιση οπως Χανκ με Γκομεζ.

Link to comment
Share on other sites

Τον Πικμαν τον ειδαμε και στο El Camino αλλα ισως κανουν καποια guest εμφανιση οπως Χανκ με Γκομεζ.
Ναι. Όπως και εκεί ο Τοντ εντελώς διαφορετικός. Πιο χοντρός βασικά.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Όπως και εκεί ο Τοντ εντελώς διαφορετικός. Πιο χοντρός βασικά.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Ενταξει εκεινο το λες οκ γιατι ειναι γεγονοτα μετα το τελος του BB. Οπως και τα κιλα που πηρε ο Τζεσυ. Στο BCS ειμαστε αρκετα πιο πισω απο τα γεγονοτα του BB και βλεπουμε τον Μαικ να ειναι εμφανως πολυ μεγαλυτερος απο οτι στο BB. Σιγουρα θα ηθελε αρκετα χρηματα για να κανουν κατι σαν τον Ιρλανδο που δεν ειναι εφικτο περα απο σειρες οπως GOT.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εκεινο το λες οκ γιατι ειναι γεγονοτα μετα το τελος του BB. Οπως και τα κιλα που πηρε ο Τζεσυ. Στο BCS ειμαστε αρκετα πιο πισω απο τα γεγονοτα του BB και βλεπουμε τον Μαικ να ειναι εμφανως πολυ μεγαλυτερος απο οτι στο BB. Σιγουρα θα ηθελε αρκετα χρηματα για να κανουν κατι σαν τον Ιρλανδο που δεν ειναι εφικτο περα απο σειρες οπως GOT.
Ναι θέλω να πω ότι εφόσον ο Τοντ πεθαίνει στο BB, τον βλέπεις στο el Camino πιο παχουλό, παρόλο που υποτίθεται ότι διαδραματίζεται κάπου στον 5ο κύκλο του BB.

 

Κάτι ανάλογο είχαν κάνει και με τα Χόμπιτ μετά τον άρχοντα των δαχτυλιδιών. Γενικά με ξενερώνει αυτό.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θέλω να πω ότι εφόσον ο Τοντ πεθαίνει στο BB, τον βλέπεις στο el Camino πιο παχουλό, παρόλο που υποτίθεται ότι διαδραματίζεται κάπου στον 5ο κύκλο του BB.

 

Κάτι ανάλογο είχαν κάνει και με τα Χόμπιτ μετά τον άρχοντα των δαχτυλιδιών. Γενικά με ξενερώνει αυτό.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Ναι πολυ σωστος λαθος εγραψα οτι μιλαμε για γεγονοτα μετα το BB μιας και το El Camino δειχνει τα γεγονοτα οσο ειχαν κρατουμενο τον Τζεσυ στο εργαστηριο. Και ο Τζεσυ πηρε κιλα παντως και γενικως ειναι κατι που δεν θα πρεπει να μας ενοχλει γιατι δεν γινεται και αλλιως. Τον αρχοντα και τα hobbit τωρα που τα ανεφερες καποια στιγμη πρεπει να τα δω. Εχω δει μονο το πρωτο 2 φορες την extended bluray εκδοση και ποτε δεν ειδα τις υπολοιπες 3 ταινιες ουτε τα 3 Hobbit αλλα πρεπει τα εχω και σε 3D.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...