Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι πολυ σωστος λαθος εγραψα οτι μιλαμε για γεγονοτα μετα το BB μιας και το El Camino δειχνει τα γεγονοτα οσο ειχαν κρατουμενο τον Τζεσυ στο εργαστηριο. Και ο Τζεσυ πηρε κιλα παντως και γενικως ειναι κατι που δεν θα πρεπει να μας ενοχλει γιατι δεν γινεται και αλλιως. Τον αρχοντα και τα hobbit τωρα που τα ανεφερες καποια στιγμη πρεπει να τα δω. Εχω δει μονο το πρωτο 2 φορες την extended bluray εκδοση και ποτε δεν ειδα τις υπολοιπες 3 ταινιες ουτε τα 3 Hobbit αλλα πρεπει τα εχω και σε 3D.
Καλά λογικό να αλλάξουν οι ανθρωποι. Και θα παχύνουν και θα γερασουν. Απλά δεν μου αρέσει να μου δείχνεις χρόνια μετά, το πριν. Επακόλουθο βέβαια, όταν μια σειρά η μία ταινία έχουν κάνει επιτυχία, να γυρίζουν μετα ένα prequel.

 

Lord of the rings είναι must see. Ειδικά το δεύτερο και το τρίτο. Τα hobbit δεν με συγκίνησαν.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

The Handmaid's Tale[season 3]

c1943a75936535-5c5b5616d184e.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt5834204/episodes?season=3&ref_=tt_eps_sn_3

 

Mια καπως αδυναμη σεζον κανει μια μεγαλη κοιλια στη μεση αλλα ανεβαινει κατακορυφα στα τελευταια 3 επεισοδια. Μεγαλες εξελιξεις προς το τελος και επιτελους μια δοση ελπιδας γιατι δεν γινοταν να κρατησει αλλο αυτη τη μαυριλα. Oι αλλαγες καποιων χαρακτηρων μεσα και απο τις 3 σεζον ειναι αξιοσημειωτες και δικαιολογουν απολυτα τις πραξεις τους. Η τεταρτη σεζον λενε για 2020 μακαρι να μην παει για αργοτερα. 8.7/10

Link to comment
Share on other sites

Safe (2018)

Πολυ καλή σειρά μυστηρίου όπου η ιστορία ολοκληρωνεται σε 8 επεισόδια στο Netflix. Καθώς η ιστορία ξετιλύγεται συνεχώς υπάρχουν αποκαλύψεις και ανατροπές, μέχρι και το τελευταίο λεπτό! Συστήνεται ανεπιφύλακτα! 7/10 από εμένα.

https://m.imdb.com/title/tt7902072/

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ καλή σειρά μιας σεζόν είναι και το Unorthodox που δείχνει μια κοπελα που ζει στην καταπίεση και καταφερνει να ξεφυγει, Να κανει την ζωη της καλυτερη και να ζησει το ονειρο της.Την προτείνω.
Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ καλή σειρά μιας σεζόν είναι και το Unorthodox που δείχνει μια κοπελα που ζει στην καταπίεση και καταφερνει να ξεφυγει, Να κανει την ζωη της καλυτερη και να ζησει το ονειρο της.Την προτείνω.
Το βλέπει η γυναίκα μου.

Είδα ένα επεισόδιο,.νομίζω απευθύνεται καθαρά σε γυναικείο κοινό.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπει η γυναίκα μου.

Είδα ένα επεισόδιο,.νομίζω απευθύνεται καθαρά σε γυναικείο κοινό.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Καμία σχέση! Δες το κι εσύ και μετά δείτε το Χαλιφάτο που είναι εξίσου καλό!

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση! Δες το κι εσύ και μετά δείτε το Χαλιφάτο που είναι εξίσου καλό!
Βλέπω λίγο οπότε είμαι κοντά.

Συγγνώμη το νόημα που δείχνει είναι πώς μια καταπιεσμένη γυναίκα ανακαλύπτει τον εαυτό της και ευχαριστιέται την ζωή.

Αν δεν είναι αυτό κυρίως για γυναικείο κοινό,.τότε τι είναι;

 

Εσένα δηλαδή τι σου προσφέρει αν είσαι αρσενικός;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις πως λειτουργεί μια ολόκληρη κοινότητα, τους κανόνες και τις θέσεις που παίρνει απέναντι στο κοινωνικό σύστημα.

Δεν διαχωρίζω το φύλο: είναι άκρως καταπιεστικό το όλο σύστημα ανεξαρτήτως φύλου. Γι' αυτό και ο ξάδερφος του πρωταγωνιστή είχε φύγει για μεγάλο χρονικό διάστημα και επέστρεψε. Προφανώς εκ των έσω ήταν ευκολότερα για εκείνον.

Για μένα οποιαδήποτε κλειστή κοινότητα (χασιδιστές, άμις κλπ) έχει ενδιαφέρον. Μια ομάδα ανθρώπων απέναντι σε όλους.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν αφορά μόνο το γυναικείο φύλο προς θεού.Αυτοι οι ανθρωποι ζουν ανάμεσα μας.Και υπάρχουν άλλες τόσες φυλές που κυριαρχεί αυτη καταπίεση προς τις γυναίκες χωρίς να τους δίνει άλλη επιλογή .Δυστυχώς δεν το καταλαβαίνουμε αν δεν το ζήσουμε.
Link to comment
Share on other sites

Defending Jacob: Ο 14 χρονος γιος ενος εισαγγελεα κατηγορειται για φονο... Ατμοσφαιρικη σειρα 8 επεισοδιων (εχουν παιξει τα 5) με πολυ καλη ερμηνεια απο τον Chris Evans.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν αφορά μόνο το γυναικείο φύλο προς θεού.Αυτοι οι ανθρωποι ζουν ανάμεσα μας.Και υπάρχουν άλλες τόσες φυλές που κυριαρχεί αυτη καταπίεση προς τις γυναίκες χωρίς να τους δίνει άλλη επιλογή .Δυστυχώς δεν το καταλαβαίνουμε αν δεν το ζήσουμε.
+1, το είδαμε με τη σύζυγό μου, και η μίνι σειρά πραγματικά μας καθήλωσε! Αφενός σε εξοργίζει σχεδόν σε κάθε σκηνή με αυτά που περνάει μια γυναίκα σε μια κοινότητα συντηρητισμού, πατριαρχίας και θρησκευτικού φανατισμού, αφετέρου καταπληκτικές ερμηνείες (κυρίως από την πρωταγωνίστρια).

 

Το συστήνω σε όλους, ειδικά στους (πολύ) αρσενικούς :-)

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Defending Jacob: Ο 14 χρονος γιος ενος εισαγγελεα κατηγορειται για φονο... Ατμοσφαιρικη σειρα 8 επεισοδιων (εχουν παιξει τα 5) με πολυ καλη ερμηνεια απο τον Chris Evans.

 

 

Θα συμφωνήσω. Περιμένω πως και πως την εξέλιξη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικη σειρα!!!! 8/10

 

https://www.imdb.com/title/tt0979432/

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις πως λειτουργεί μια ολόκληρη κοινότητα, τους κανόνες και τις θέσεις που παίρνει απέναντι στο κοινωνικό σύστημα.

Δεν διαχωρίζω το φύλο: είναι άκρως καταπιεστικό το όλο σύστημα ανεξαρτήτως φύλου. Γι' αυτό και ο ξάδερφος του πρωταγωνιστή είχε φύγει για μεγάλο χρονικό διάστημα και επέστρεψε. Προφανώς εκ των έσω ήταν ευκολότερα για εκείνον.

Για μένα οποιαδήποτε κλειστή κοινότητα (χασιδιστές, άμις κλπ) έχει ενδιαφέρον. Μια ομάδα ανθρώπων απέναντι σε όλους.

 

Ετσι ακριβώς έχουν τα πράγματα. Οποιος το βλέπει διαφορετικά είναι αιχμάλωτος στερεοτύπων.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να εντρυφήσετε στα της κοινότητας των ορθόδοξων Εβραίων υπάρχει και το Shtisel στο Netflix. Παίζει και η πρωταγωνίστρια του unorthodox σε μικρότερη ηλικία.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

GANGS OF LONDON

 

Ωμή γκανγστερικη σειρά, με πολύ ξύλο, αίμα, και ωραίους χαρακτήρες στο σύγχρονο Λονδίνο.

55 λεπτά το κάθε επεισόδιο, κολλάω οπότε το βλέπω

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι διαμάντι άνιμε είναι αυτό!!!!!

 

Yakusoku no Neverland

 

Όσοι φαν σπεύσατε.

 

9/10

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

The woods (2020)

Σειρα μυστηρίου που ολοκληρωνεται σε 6 επεισόδια στο Netflix. Σε μια κατασκήνωση το καλοκαίρι του 1994 γίνονται τέσσερις φόνοι και πολλά ερωτήματα έχουν μείνει αναπάντητα. 25 χρόνια μετά αποκαλύπτεται όλη η αλήθεια γύρω από την ιστορία.

Πολυ καλή, συνδυάζει 90s με το σήμερα. Είναι πολωνική και βασίζεται σε βιβλίο του Harlan Coben, του οποίου βιβλία έχουν μεταφερθεί σε mini σειρές στο Netflix όπως το safe και the stranger. 7/10 από εμένα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

'Εχει και δεύτερη σεζόν; Η πρώτη τελειώνει κάπως απότομα.
Αν εννοείς το the woods όχι, δεν έχει άλλη σεζόν. Τι εννοείς απότομα? Αφού αποκαλύφθηκαν τα πάντα, δεν είχε κατι άλλο να δείξει.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ισως να 'χεις δίκιο. Απλά εγώ περίμενα στην τελευταία συνάντηση κάτι να ειπωθεί, όχι να κλείσει εκεί.

Τέλος πάντων, δεν έχει και τόση σημασία.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

The woods (2020)

Σειρα μυστηρίου που ολοκληρωνεται σε 6 επεισόδια στο Netflix. Σε μια κατασκήνωση το καλοκαίρι του 1994 γίνονται τέσσερις φόνοι και πολλά ερωτήματα έχουν μείνει αναπάντητα. 25 χρόνια μετά αποκαλύπτεται όλη η αλήθεια γύρω από την ιστορία.

Πολυ καλή, συνδυάζει 90s με το σήμερα. Είναι πολωνική και βασίζεται σε βιβλίο του Harlan Coben, του οποίου βιβλία έχουν μεταφερθεί σε mini σειρές στο Netflix όπως το safe και the stranger. 7/10 από εμένα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Το ξεκίνησα χτες επειδή μου φάνηκε ενδιαφέρον το ποστ σου.

Αδιάφορο πολύ το πρώτο επεισόδιο. Μετά ανεβάζει ρυθμούς; Άσε που λίγο μου φαίνεται να κλέβει από τελευταία σεζόν του American Horror Story.

 

Κυρίως βλέπεται για τις πολωνεζες κούκλες, αλλιώς καμία ιδιαίτερη ηθοποιία, φωτογραφία ή υπόθεση μέχρι στιγμής.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκίνησα χτες επειδή μου φάνηκε ενδιαφέρον το ποστ σου.

Αδιάφορο πολύ το πρώτο επεισόδιο. Μετά ανεβάζει ρυθμούς; Άσε που λίγο μου φαίνεται να κλέβει από τελευταία σεζόν του American Horror Story.

 

Κυρίως βλέπεται για τις πολωνεζες κούκλες, αλλιώς καμία ιδιαίτερη ηθοποιία, φωτογραφία ή υπόθεση μέχρι στιγμής.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Στα επόμενα τρία επεισόδια ξετιλύγονται με σταθερό σχετικά ρυθμό τα κομμάτια του παζλ της ιστορίας και δημιουργούνται αναπάντητα ερωτήματα. Η κορύφωση έρχεται στα επομενα και τελευταία 2 επεισόδια όπου ενώνονται όλα τα κομμάτια και γίνονται αποκαλύψεις που δεν τις περιμένεις. Γενικά το στυλ είναι το ίδιο με το stranger και safe αν τις έχεις δει, αλλά τη θεωρώ καλύτερη σαν σειρά.

Για την ηθοποιία (αν εξαιρέσεις τον πιτσιρικά) και τις πολωνεζες θα συμφωνήσω! Φωτογραφία γενικά μου άρεσε αυτό το γκρίζο, καθώς και η υπόθεση γιατί δεν μπορείς με τίποτα να κάνεις προβλέψεις.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...