Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απίστευτο animation. Δείτε το άμεσα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

True Detective[season 3]

81-Me4uz-Wrm-L-AC-SL1500.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt2356777/episodes?ref_=tt_ov_epl

 

Μια σεζον αναμφίβολα καλυτερη απο την μετρια δευτερη. Στα καλα εχουμε την εξαιρετικη χημεια των πρωταγωνιστων και την ολη διαχειρηση τριων χρονικων περιοδων οσο καλυτερα γινοταν. Εχουμε την βασικη υποθεση που διαδραματιζεται στο 1980 επειτα 10 χρονια αργοτερα που ξανα ανοιγει και τελος παμε στο 2015 που μαθαινουμε τι πραγματικα συμβαινει. 35 χρονια αλυτη υποθεση με λιγα λογια που δειχνει ποσο ρολο επαιξε στις ζωες των 2 ντετεκτιβ που την ανελαβαν σε βαθος χρονου. Στα κακα εχουμε την αρκετα μεγαλη υποτονικοτητα που καθοριζει την σεζον χωρις να μπορω να ξεχωρισω καποια αξιοσημειωτα σημεια στη διαρκεια της. Το τελος μου αρεσε με το νοημα που θελει να δωσει(το συμπαν θα επαναφερει την φυσικη ροη των πραγματων οσο στραβα και αν παει κατι). Καπως οξυμωρη η καταληξη σε συναρτηση με αυτο που ειδαμε. Πολυεπιπεδοι χαρακτηρες για ακομα μια φορα οπως στην πρωτη σεζον να μην ξερεις τι πραγματικα εχουν στο μυαλο τους. Δειτε την γιατι αξιζει αλλα μην περιμεντε κατι τρομερο. Δεν ειναι μια σεζον που θα συναρπασει αν και μπορω να πω οτι εξαπτει την φαντασια του θεατη, το τελος ομως ειναι οσο πιο ανθρωπινο γινεται. 8.5/10

Link to comment
Share on other sites

Mr Robot δεν εβλεπε κανενας; Αν και στα τελευταια δυο επεισοδια το πηγε λιγο στο συναισθηματικο κομματι...

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Κουρασε ο robot...

 

Η τριτη σεζον ισως... η τελευταια ηταν πολυ καλυτερη.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Η 4η σεζδν ήταν αρκετά καλή. Τώρα για το κλείσιμο, γούστα είναι αυτά... Τελείωσε αξιοπρεπώς

 

Στάλθηκε από το Xperia 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ηταν και το κλεισιμο δεν ειπε κανεις το αντιθετο, ισα ισα εχουμε δει κλεισιματα της πλακας που βαρουσαμε τα κεφαλια μας μετα!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Sneaky Pete (Amazon Prime)

 

Πολύ καλή σειρά η οποία αφηγείται την ιστορία ενός «ειδικού» σε στημένες απάτες ο οποίος έχει μπλεξίματα και προσπαθεί να ξεφύγει (αλλά πάλι να βγει κερδισμένος). Σε όποιον άρεσε το Better Call Saul πιστεύω θα του αρέσει και αυτή η σειρά γιατί θα δει περισσότερες έξυπνες απάτες και πιο γρήγορη πλοκή και σασπένς.

 

Έχω δει σχεδόν τις 2 από τις 3 σαιζόν νεράκι. Δεν βαρέθηκα σε κανένα επεισόδιο. Την προτείνω.

 

[ΥΓ. Η Amazon προσφέρει ένα μήνα δωρεάν το prime]

Edited by megaloup
Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστα με ελληνικούς υπότιτλους στο prime

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστα με ελληνικούς υπότιτλους στο prime

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά η αλήθεια είναι ότι όποιος δεν διαβάζει αγγλικούς υπότιτλους, χάνει πολλές νέες σειρές.

Άσε που πολλές φορές πρέπει να περιμένεις μέχρι να βγουν στα ελληνικά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

Μεχρι το προτελευταιο επεισοδιο αμφιταλαντευομουν για το αν προκειται για μια πολυ καλη σειρα η ενα διαμαντακι. Τελικα με την ολοκληρωση της σεζον μπορω να πω οτι προκειται για ενα ακομα διαμαντι του Netflix που πρεπει να δειτε ολοι. Η σειρα καταπιανετε με ενα πολυ σοβαρο θεμα αυτο του βιασμου και μας δειχνει ποσο μπορει να καταστρεψει τη ζωη των ανθρωπων σε καθε ηλικια. Μου θυμισε εντονα true detective με την ολη ερευνα που γινεται απο τις 2 εξαιρετικες Ντετεκτιβ της σειρας και μπορω να πω οτι και οι 2 ειναι τρομερες στον ρολο τους. Πραγματικα ποτε δεν θα καταλαβει κανεις πως σκεφτονται τετοιου ειδους εγκληματιες και δεν πιστευω οτι κανενας απο αυτους θα μπορουσε να δειξει μεταμελεια. Η σειρα σε σημεια ειναι ανατριχιαστικη και η καταληξη προσφερει ενα γλυκο χαμογελο στο προσωπο του θεατη. Μπραβο Netflix μπραβο και σε οσους εδωσαν το λιθαρακι τους για να φτιαχτει αυτη η σειρα. 9.2/10

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.

Μπήκε λίστα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα όλες τις μέχρι τώρα σεζόν της σειράς vikings. Πολύ καλή σειρά, παρόλο που έχει πολλά επεισόδια κραταει το ενδιαφέρον. Παρόλα αυτά, αν έχουν σκοπό να το συνεχίσουν θεωρώ πως πρέπει να γίνει μια γενικότερη ανανέωση με νέα πρόσωπα και καταστάσεις.

Ξεκίνησα τώρα το Black sails με τους πειρατές. Καλό φαίνεται μέχρι τώρα καθώς ξετιλύγεται η ιστορία, θα δείξει η συνέχεια.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα όλες τις μέχρι τώρα σεζόν της σειράς vikings. Πολύ καλή σειρά, παρόλο που έχει πολλά επεισόδια κραταει το ενδιαφέρον. Παρόλα αυτά, αν έχουν σκοπό να το συνεχίσουν θεωρώ πως πρέπει να γίνει μια γενικότερη ανανέωση με νέα πρόσωπα και καταστάσεις.

Ξεκίνησα τώρα το Black sails με τους πειρατές. Καλό φαίνεται μέχρι τώρα καθώς ξετιλύγεται η ιστορία, θα δείξει η συνέχεια.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

 

 

Η 6η σεζόν vikings παίζεται τώρα και αποτελείται από 20 επεισόδια όπου θα είναι και η τελευταία. Μέχρι στιγμής έχουν βγει τα πρώτα 7. Πολύ καλή σειρά για μένα από τος αγαπημένες ever

Το black sails έχει τελειώσει με 4 σεζόν αν θυμάμαι καλά επίσης την είχα δει παρά πολύ ευχάριστα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα όλες τις μέχρι τώρα σεζόν της σειράς vikings. Πολύ καλή σειρά, παρόλο που έχει πολλά επεισόδια κραταει το ενδιαφέρον. Παρόλα αυτά, αν έχουν σκοπό να το συνεχίσουν θεωρώ πως πρέπει να γίνει μια γενικότερη ανανέωση με νέα πρόσωπα και καταστάσεις.

Ξεκίνησα τώρα το Black sails με τους πειρατές. Καλό φαίνεται μέχρι τώρα καθώς ξετιλύγεται η ιστορία, θα δείξει η συνέχεια.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Το BLACK SAILS είναι επιπέδου GAME OF THRONES αλλά με πειρατές.

Σεξ, περιπέτεια, μάχες, σκηνικά, στρατηγικές, προδοσίες κλπ

Τρομεροί χαρακτήρες και ωραία ιστορία.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα έσπασε το 1ο επεισόδιο του 'The Outsider'. Νέο αστυνομικό θρίλερ από το ΗΒΟ.

Σπεύσατε...

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τα καλύτερα διαβάζω και εγώ για το outsider αλλά θέλω να ολοκληρωθεί και να το δω μετά

 

Επίσης η δεύτερη σεζόν του sex education πάρα πολύ καλή. Σειρά διαμάντι για μένα

Link to comment
Share on other sites

....

Επίσης η δεύτερη σεζόν του sex education πάρα πολύ καλή. Σειρά διαμάντι για μένα

 

Guilty Pleasure και για μένα η σειρά, παρόλο που απευθύνεται σε μικροτερες, από τη δική μου, ηλικίες....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Guilty Pleasure και για μένα η σειρά, παρόλο που απευθύνεται σε μικροτερες, από τη δική μου, ηλικίες....

 

Σιγα μωρέ και εγώ απέχω από αυτή την ηλικία αλλά δεν παύει να καταπιάνεται με πράγματα που όλοι έχουμε ζήσει και ίσως αν υπήρχε η σειρά στη δική μας εφηβεία να ήταν καλύτερα για εμάς

Link to comment
Share on other sites

Sneaky Pete (Amazon Prime)

[ΥΓ. Η Amazon προσφέρει ένα μήνα δωρεάν το prime]

 

Σε εμενα 7 ημερες δειχνει μονον.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα 7 ημερες δειχνει μονον.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Στο γερμανικό μου έδωσε 1 μήνα. Μόλις πέρασε ο μήνας και το ακύρωσα, μπήκα στο com και μου έδινε δυνατότητα να το ενεργοποιήσω ξανά για 1 εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανικό μου έδωσε 1 μήνα. Μόλις πέρασε ο μήνας και το ακύρωσα, μπήκα στο com και μου έδινε δυνατότητα να το ενεργοποιήσω ξανά για 1 εβδομάδα.

 

 

Τι να σου πω.

Στην Ελλαδα μεσα απο την τηλεοραση (lg), 7 ημερες δινει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...