Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δώστε μου μια πρόταση για καμιά ωραία σειρά εκτός από:

1.Lost

2.Fringe

3.The walking Dead

4.Dexter

5.Preeson Break

7.Battlestar Galactika

8.The Wire

9.Breaking Bad

10. Supernatural

 

Βλέπετε πάνω κάτω τα γούστα μου. Να έχει τελειώσει ή έστω να έχουν παιχτεί τουλάχιστον 3 κύκλοι...

Edited by PARGINOS
Link to comment
Share on other sites

weeds

flash forward

the event

 

επίσης αν σε ενδιαφέρει ξεκίνα το Game of thrones

έχει προβληθεί η 1η σεζον και 1 απριλίου ξεκινάει η 2η

Link to comment
Share on other sites

Sons Of Anarchy

The Tudors

 

και αν θες κάτι πιο βαρύ "Mad Men".

 

Αν δεν έχεις δει The Sopranos και Six Feet Under πρέπει να το κάνεις κάποια

στιγμή.

 

Το Weeds που αναφέρθηκε επίσης είναι καλή σειρά αλλά

τείνει προς το κωμικό/σουρεαλιστικό και δεν ξέρω αν βλέπεις τέτοιες σειρές.

 

Το Flash Forward κόπηκε στην πρώτη σαιζόν και ποτέ δεν μάθαμε τι παίχτηκε, μην το ξεκινήσεις,

απαράδεκτη σειρά.

 

Game Of Thrones φυσικά είναι τρελή πόρωση και το περιμένουμε πως και πως αλλά έχουν παιχτεί μόνο 10

επεισόδια μέχρι στιγμής, σε 1.5 μέρα την ξεπετάς την σειρά.

 

Εγώ θα ξεκινούσα το Sons Of Anarchy.

Σειρά που παίζεται ακόμα, έχουν ήδη βγει 4 σαιζόν, πολύ entertaining σειρά που βλέπεται άνετα,

δεν σε κουράζει όπως το "Mad Men" π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Να τονίσω πως εδώ θα μπορούμε να ζητούμε προτάσεις για σειρές που ήδη παίζονται ή έχουν τελειώσει.

 

Για νέες σειρές υπάρχουν τα:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Για να κάνω τώρα ένα τσεκάρισμα στο internet με τις προτάσεις σας...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε μου μια πρόταση για καμιά ωραία σειρά εκτός από:

1.Lost

2.Fringe

3.The walking Dead

4.Dexter

5.Preeson Break

7.Battlestar Galactika

8.The Wire

9.Breaking Bad

10. Supernatural

 

Βλέπετε πάνω κάτω τα γούστα μου. Να έχει τελειώσει ή έστω να έχουν παιχτεί τουλάχιστον 3 κύκλοι...

 

Τα Weeds, Sopranos και Game of Thrones που αναφέρθηκαν όντως νομίζω πως θα σου αρέσουν. Αφού σου άρεσε το Battlestar Galactica (από τις καλύτερες sci-fi σειρές ever ;) ) μπορείς να δεις και τα λίγα επεισόδια του Caprica που είχαν βγει πέρσι και ήταν ουσιαστικά prequel των γεγονότων που είδαμε στο BSG. Το Six Feet Under που ανέφερε ο Baator είναι μεν (κατά την άποψή μου) η καλύτερη δραματική κοινωνική σειρά όλων των εποχών, αλλά δε νομίζω πως ταιριάζει με αυτά που σου αρέσουν.

 

Εγώ θα σου προτείνα πάντως και άλλα δυο:

 

Το "The Killing" που έχει ήδη ολοκληρωθεί ο πρώτο κύκλος και από Κυριακή ξεκινάει ο δεύτερος. Σαν υπόθεση μοιάζει λίγο με μια σειρά (ελληνική) που είχε παιχτεί πριν λίγα χρόνια και αφορά την ξαφνική εξαφάνιση ενός κοριτσιού και την μετέπειτα αστυνομική έρευνα για τον εντοπισμό της που όμως είναι πολύ περισσότερο μπερδεμένη υπόθεση, με κοινωνικοπολιτκά σκάνδαλα να είναι μπλεγμένα στην εν λόγω εξαφάνιση.

 

Το "Homeland" το οποίο παίζει να ήταν και η καλύτερη σειρά για τη φετινή σεζόν (αφού τα Terra Nova κσι Alcatraz ήταν τεράστιες απογοητεύσεις) και ασχολείται με το θέμα της τρομοκρατίας, αλλά από μια ιδιαίτερα πρωτότυπη σκοπιά.

 

Και μια και ανέφερα το Alcatraz, ρίξε του και αυτού μια ματιά. Είναι βέβαια στην πρώτη του σεζόν ακόμα και εμένα προσωπικά μου φάνηκε μάπα, αλλά μοιάζει με τα Fringe και Lost (κάπως...) οπότε ποτέ δεν ξέρεις.

 

ΥΓ: Ψάξε μία και το Warehouse 13. Sci-fi και αυτό, μπορεί να σου αρέσει.

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Firefly

http://www.imdb.com/title/tt0303461/

 

14 επεισοδιακια μονο, γιατι κοπηκε, αλλα τα σπαει αγρια. Το φιναλε ειναι μια ταινια που βγηκε μετα κι ειναι αυτη εδω:

http://www.imdb.com/title/tt0379786/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ποια σειρά κωμωδίας θα ξεκινούσατε; θέλω κάποια όπως ήταν τα φιλαράκια, το big bang theory, το two and half men. Αυτά τα στυλ μου άρεσαν, αλλά μετά την πτώση του big bang θέλω να στραφω σε κάτι που καλύτερα να έχει τελειώσει.

Μου έχουν προτείνει το himym. Κάποιο άλλο που να είναι του ιδιου στυλ αλλά να μην κάνει γρήγορα κοιλια??

Link to comment
Share on other sites

2 Broke Girls δες.

 

Δες και το Silicon Valley

 

Δοκιμασε το Seinfeld!

 

how i met your mother

 

Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας :)

Το Seinfeld - αν δεν κάνω λάθος - είναι σειρά του 80 και θα ήθελα, όσον αφορά την χρονολογία, να μείνω μέχρι τα φιλαράκια.

Το Silicon Valley θα το έχω στα υπ'όψιν

Το HIMYM σε πόσους κύκλους αρχίζει να κάνει κοιλιά περίπου? Είναι λογικό μια σειρά με πολλούς κύκλους μετά από λίγο να αρχίζει να κουράζει (όπως εγώ) και δεν θα ήθελα σχόλια "δεν κουράζει πότε! είναι μια τέλειο!" όπως έλεγαν όλοι για τα φιλαράκια τα οποία πλέον θεωρώ ότι από τον 6ο κύκλο και μετά δεν βλέπονται.

Το 2 Broke Girls το έβλεπα στο STAR και θα το κατεβάσω οπωσδήποτε! +1 στη σειρά λόγω της μάνας του Στίφλερ. ;) :lol:

 

Και κάτι τελευταίο, έβλεπα παλιά στον ANT1 το Las Vegas και είχα δει και τον τελευταίο (?) κύκλο με τον Τομ Σέλεκ. Κάτι αντίστοιχο υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Το Seinfeld, παιχτηκε 1989-98 και κατα τη γνωμη μου δεν κανει καθολου κοιλια! Το HIMYM μου αρεσε και μενα πολυ το χιουμορ του, αλλα οντως καπου 5η-6η σαιζον αρχιζει και χανει λιγο, αλλα και παλι οχι οσο το ΒΒΤ! Στην τελικη, μπορεις να τα δεις ολα μιας και ειναι μονο 20 λεπτα το επεισοδιο!:)
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο Parks and Recreation.

Η πρώτη σεζόν δεν λέει και πολλά αλλά είναι μόνο 6 επεισόδια, οπότε φεύγει γρήγορα. Από την δεύτερη σεζόν και μετά έχει απίστευτο γέλιο! ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στο P&R εχω κολλησει στο 5x12. Δεν βρισκω υποτιτλους. Αμα εχεις κανα λινκ, ευπροσδεκτο.

 

Εγω δεν προτεινα στον φιλο P&R, Community και 1-2 ακομα, γιατι ειπε οτι ψαχνει κατι σε στυλ φιλαρακια, και τα συγκεκριμενα ειναι λιγο ιδιαιτερα.:)

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, στις 17 Μαρτίου ξεκινά η 6η σαιζόν του community! Το parks and rec προτείνεται και από μένα ανεπιφύλακτα, μην φοβηθείτε από την πρώτη σαιζόν η οποία όντως δεν είναι τόσο καλή, μετά είναι φανταστικό.

 

Για subs αν δεν βρίσκεις στα γνωστά σάιτ, θα σου έλεγα να κατέβεις τον bs player που ψάχνει αυτόματα για υπότιτλους και μπορεί να σου βρει. στα αγγλικά υπάρχουν πάντως υπότιτλοι στο addic7ed.com

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

παραξενο αλλα εχω αρχισει να συμπαθω την σειρα Constantine.σε αντιθεση με το Flash Που το βαρεθηκα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παραξενο αλλα εχω αρχισει να συμπαθω την σειρα Constantine.σε αντιθεση με το Flash Που το βαρεθηκα.

 

με μενα συμβαινει το αντιθετο... βαριεμαι το constantine και συμπαθω το flash... τις αλλες δυο σειρες της DC τις βλεπεις;

Link to comment
Share on other sites

με μενα συμβαινει το αντιθετο... βαριεμαι το constantine και συμπαθω το flash... τις αλλες δυο σειρες της DC τις βλεπεις;

 

το gotham?εννοειται.καλη σειρα,λιγο κουραστικη βεβαια σε καποια σημεια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, στις 17 Μαρτίου ξεκινά η 6η σαιζόν του community! Το parks and rec προτείνεται και από μένα ανεπιφύλακτα, μην φοβηθείτε από την πρώτη σαιζόν η οποία όντως δεν είναι τόσο καλή, μετά είναι φανταστικό.

 

Για subs αν δεν βρίσκεις στα γνωστά σάιτ, θα σου έλεγα να κατέβεις τον bs player που ψάχνει αυτόματα για υπότιτλους και μπορεί να σου βρει. στα αγγλικά υπάρχουν πάντως υπότιτλοι στο addic7ed.com

 

Τον BS εχω, αλλα για το P&R δεν εβρισκε ουτε αυτος. Τεσπα, λυθηκε το θεμα!:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα πρόσφατα το Chicago Fire και πλέον δεν μπορώ να ξεκολλήσω! Πάρα πολύ καλή σειρά... :)

http://www.imdb.com/title/tt2261391/ (imdb)

 

http://chicagofree.info/wp-content/uploads/2015/02/Chicago-Fire-Auditions.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο house of cards με ποιο chapter/επεισόδιο ξεκινάει το 2015 από την τρίτη σεζόν;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...