Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΤΑΣΕ Τ NEO V ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ Τ ΚΕΡΔΙΣΑ ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΤΙΣ VODAFONE ΓΙΑ Τ ΠΑΣΧΑ ΜΠΟΡΟ Ν ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Τ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ! ΓΕΝΙΚΑ ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ NOKIA ΚΙΝΙΤΑ KAΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΓΟΡΑΣ SONY ΚΑΙ Τ ΕΙΧΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΑΙΝΤΕ Ν ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ

Τ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ Τ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ 2 ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ

ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ Π ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ Τ ΠΑΝΤΑ Γ ΑΥΤΗ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑ ΕΓΩ Ν ΔΙΑΒΑΖΩ Τ POST ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ Τ ΕΧΕΤΕ ΠΟΙΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΠΟΡΩ Ν ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΔΗΛ ΠΟΙΕΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ FREE ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ

ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ Ν ΡΩΤΗΣΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΒΡΩ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟ STORE ΤΗΣ ANDROID? ΓΤ ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΔΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ :rolleyes:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα, μετά την αναβάθμιση σε Android 4.0 είχα κάποια θέματα και έκανα repair με SEUS. Είχα κάνει backup με το Titanium και ξαναπερασα τις εφαρμογές μετά την αναβάθμιση. Τώρα όμως όταν βγαίνει κάποια ενημέρωση στο market, ενώ μου την εμφανίζει κανονικά και την κατεβάζει, μου βγάζει σφάλμα και δεν μου την κάνει εγκατάσταση.

Τι μπορεί να έχω κάνει και συμβαίνει αυτό?

 

Δοκίμασε να κάνεις τις αναβαθμίσεις σταδιακά. Λίγες λίγες τις εφαρμογές.

 

Μία-μία προσπαθώ κάθε φορά και μου βγάζει αυτό

Τι σκ@τ@ θέλει..?:blink:

 

Μετά από ατελείωτο googlarisma και αφού διαπίστωσα ότι είναι συχνό φαινόμενο το "error -101" και έχοντας δοκιμάσει διάφορα (Σβήσιμο cache του GooglePlay, Σβήσιμο δεδομένων, downgrade του GooglePlay σε AndroidMarket, Διαγραφή google account και εγκατάσταση νέου κλπ) καμία αλλαγή. Εξακολουθώ να μην μπορώ να εγκαταστήσω τίποτα στο κινητό μου.

Θέλω να ελπίζω ότι η Google έχει ένα dowloading limit και θα μπορέσω να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή μόλις αυτό λήξει, μιας και το φαινόμενο εμφανίστηκε μετά από επανεγκατάσταση πολλών εφαρμογών με το Titanium.

Αν δεν αλλάξει τίποτα πάμε για repair πάλι με το SEUS και ο Θεός βοηθός...

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

καλο χρυσο το tsf ΑΛΛΑ...

50 ΜΒ για εναν launcher... :blink:

 

δεν λεω...δεν κολαει

και ειναι πολυ ομορφος...

ΑΜ το αλλο....15 $

ευτυχώς δεν το αγόρασα...

 

εμενα μου δουλευει απο 28 μεχρι 38 το πολυ...

αλλα και 50 να παει τι να λεει..αφου οπως καταλαβαινω

τον εχεις δοκιμασει..ειχες καποιο προβλημα στην λειτουργια

του κινητου? σου "κρεμαγε"δεν νομιζω

οσο για την τιμη..συμφωνω απολυτα

στην τελικη γουστα ειναι αυτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Προσπαθώ εδώ και πόση ώρα να κάνω update το κινητό σε ICS και δεν μπορώ!

 

δοκιμασε απο αλλον υπολογιστη

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πως ρυθμιζω τα μηνυματα να γραφω μεχρι 160 χαρακτηρες στο ICS? Ευχαριστω.

Στις επιλογές των μηνυμάτων τικάρεις την επιλογή εξοικονόμηση κόστους.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογές των μηνυμάτων τικάρεις την επιλογή εξοικονόμηση κόστους.

 

 

Καλημέρα. Εσύ σίγουρα ξέρεις να μου απαντήσεις...

Έχω φτιάξει ένα zip απο το UOT Kitchen και θέλω να το περάσω στο κινητό. Το recovery θα το περάσω από το rom manager που κατέβασα από το market. Μετά θα φλασάρω το zip. Αν όμως δε μ'αρέσει ή αν πάει κάτι στραβά πως επαναφέρω το κινητό όπως είναι τώρα. Με root δηλαδή κλπ. Θα πρέπει να το ξαναπεράσω από το seus? Ή με κάποιο backup και restore γίνεται? Δηλαδή η διαδικασία για να περάσεις αυτά τα καινούρια framework res ποια είναι? Πρέπει να κάνω backup απο το recovery και μετά να κάνω τη διαδικασία?

Ευχαριστώ

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσω το recovery από το Rom Manager. Aν περάσω το zip από το kitchen και δε μ'αρέσει πως το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση χωρίς να χάσω το rout και λοιπά? Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το πέρασμα rom. Πρέπει πρώτα να κάνω backup από το recovery? Αν μπορεί κάποιος ας μου πει λίγο τη σωστή διαδικασία.

Thanks

Βαλε το zip που θα φτιαξεις απο kitchen στην καρτα sd.

Κλεισε το τηλεφωνο και ανοιξε το σε κατασταση recovery mode.

Πας εκει που γραφει Backup & Restore και κανεις Backup.

Μετα πας εκει που γραφει install zip from sdcard βρες το αρχειο zip που εβαλες στην καρτα σου και πατα install και μετα ανοιγεις το τηλεφωνο.

Αν δεν σου αρεσει αυτο που εφτιαξες πας στο Backup & Restore(σε κατασταση recovery mode) και επιλεγεις Restore.

 

Αν κανω καπου λαθος ας με διορθωσετε.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλο χρυσο το tsf ΑΛΛΑ...

50 ΜΒ για εναν launcher... :blink:

 

δεν λεω...δεν κολαει

και ειναι πολυ ομορφος...

ΑΜ το αλλο....15 $

ευτυχώς δεν το αγόρασα...

 

Το δοκιμαζω κι εγω... Εχω εντυπωσιαστει. Ειναι οσο smooth ηταν ο Go launcher με Gingerbread. Εχει ομως ενα bag σε εμενα και θελω να μου πειτε αν το κανει και σε εσας. Οταν επιστρεφω στην αρχικη οθονη απο καπου αλλου (απο τις ρυθμισεις πχ) καθυστερει 3-4 δευτερολεπτα και μου βγαζει ενα ταμπελακι "TSF Shell is loading". Ειναι πολυ ενοχλητικο και αν δεν βρω λυση θα επιστρεψω στον laggy Apex!:help:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να παίξουν και να αλλάξουν διάφορα πράγματα στο κινητό τους, να το κάνουν πραγματικά ιδιαίτερο να ενημερώσω σε όσους δεν το ξέρουν ότι υπάρχει δωρεάν το UOT Kitchen στο οποίο μπορούν να φτιάξουν ή να πειράξουν χρώματα, εικονίδια (όπως πχ το εικονίδιο της μπαταρίας με το ποσοστό) animations, fonts κλπ με πολύ εύκολο τρόπο.

 

 

πρεπει αν εισαι ροοτ ετσι..;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυσαρεστημένος με την συσκευή. Η περιορισμένη μνήμη είναι ότι χειρότερο. Το σερφαρισμα μέσω του ασύρματου δικτύου μου είναι ταλαιπωρία. Όλοι οι μπραουζερ μετά από αρκετή ώρα κρασαρουν ή σχεδόν σύντομα αν μπεις σε μια βαριά σελίδα με φλας κτο. Ωραία η ics την πήρε γρήγορα κτλ αλλά βρε αδερφέ είναι σαν ευνουχισμένο αυτό το τηλέφωνο. Η περιορισμένη μνήμη το σκοτώνει. Και μετά από ρουτ και τις χίλιες δύο αλχημειες είναι ένα μαύρο χαλι. Δε μπορεί να διαχειριστεί τις εφαρμογές που χρειάζομαι για την δουλειά. Μετάνιωσα την αγορά του. Αν μου έλεγαν τώρα για μια συσκευή α ιδίδια λεφτά με με 1 gb μνήμη και χειρότερη οθόνη θα την έπαιρνα αμέσως. Δε μπορεί και η ρημαδα η Σαμσουνγκ να βγάλει ένα τερατακι με τα specs της πλαστικουρας s 3. σε μια μαζεμενη unibody συσκευσια a; Μου αρεσε το xperia p από μέγεθος οθόνης και χαρακτηριστικα αλλά η Σονυ πάλι θα έχει τις ίδιες αδυναμίες στην Ics και για εκείνο. Μπορεί κάποιος να προτείνει καμιά πατέντα για καλύτερη διαχείριση μνήμης και λιγότερο λαγκαρισμα μέχρι να βγει ο Ιούνιος για να το σουταρω ;Ευχαριστώ. Σε οθόνη μέχρι 4 ακριβώς ίντσες ποια είναι η καλύτερη συσκευή σε αντροιντ; Καλά και χρυσά όλα τα νέα μοντέλα αλλά από μέγεθος είναι σαν παντόφλες.
Link to comment
Share on other sites

ME 1gb ραμ το φθηνοτερο που θα βρισκες ειναι πανω απο 300+ οποτε η διαφορα ειναι μεγαλη.

αν δεν σε ικανοποιει μπορεις πολυ απλα να το πουλησεις.

σε πολλους κανει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως κανουμε βιντεοκληση?

 

Δεν μπορείς να κάνεις

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

εχεις προβλημα με την ICS ή με την GB?

 

Την ics έχω περάσει και εκεί είναι το πρόβλημα με τους browsers στο wifi τους δοκίμασα όλους και κρασαρουν σχετικά σύντομα στα 15 με 20 λεπτά. Τελικά η παραπάνω μνήμη κάνει μεγάλη διαφορά στις συσκευές αντροιντ η Apple έχει πολύ καλύτερη διαχείριση μνήμης. Εσάς τυπικά σε ασύρματο πόσο σας κρατά ο μπραουζερ σε χρόνο πριν κρασαρει ;

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το recovery από τους xda, έκανα backup τη ρομ μου και έκανα install το zip από το kitchen. Όμως μπήκε σε ένα boot loop και αναγκάστησα να κάνω restore. Στο kitchen στο τελευταίο βήμα διαλέγεις rom για να σου δώσει το link εγώ όμως δεν ξέρω ποια rom να διαλέξω αφού έχω την stock ics του neo v και έτσι διάλεξα μία που συστήνει το tutorial αν δεν υπάρχει η δικιά μας στη λίστα.

Μπορεί κάποιος που το έχει κάνει με την stock να μου πει τι δεν έκανα σωστά?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα,

πηρα χτες το τηλεφωνο αυτο για την γυναικα μου , μπορει καποιος να μου πει τι προγραμματακια εχτρα να βάλω ?

web browser - ?

video player - ?

file manager ?

αντε και κατι για να βλεπω τι μπαρατια / μνημη εχει ελευθερη δεν θελω κατι παραπανο

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα,

πηρα χτες το τηλεφωνο αυτο για την γυναικα μου , μπορει καποιος να μου πει τι προγραμματακια εχτρα να βάλω ?

web browser - ?

video player - ?

file manager ?

αντε και κατι για να βλεπω τι μπαρατια / μνημη εχει ελευθερη δεν θελω κατι παραπανο

 

Web browser: Dolphin για wifi και Opera mini για internet μέσω 3G.

 

File manager: Astro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...