Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ρωτήσω αν γίνετε επαναφορά σε gingerbread από ICS? γιατί κολλάει συνεχεια και είναι αργό. μέχρι και οι επαφές για να ανοίξουν η να πάρεις τηλέφωνο αργή να φoρτωση, έχει τύχη σε κανέναν το ίδιο?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω αν γίνετε επαναφορά σε gingerbread από ICS? γιατί κολλάει συνεχεια και είναι αργό. μέχρι και οι επαφές για να ανοίξουν η να πάρεις τηλέφωνο αργή να φoρτωση, έχει τύχη σε κανέναν το ίδιο?

 

Ναι, γίνεται με τον οδηγό του zxr τον οποίο θέλω να ακολουθήσω κ ιεγω για τον ίδιο λόγο :(

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789

 

Να ρωτήσω όμως κι εγω με την σειρά μου αν ξέρει κάποιος γνώστης (zxr?):

Με αυτόν τον τρόπο χάνουμε την εγγύηση?

Αν ναι, υπάρχει τρόπος μετά να βάλουμε την stock rom για να έχουμε πάλι την εγγύηση?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για τις εφαρμογές που δε μετακινούνται με APP to sd pro και συναφής εφαρμογές, η λύση είναι το link2sd. Δε γνωρίζω αν από εδώ (βήμα 9) μπορεί να γίνει στην ICS, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις, αλλιώς πες μου να σου στείλω οδηγό για την εγκατάσταση του link2sd

EDIT: Δες και αυτό το post μου

 

 

 

 

 

Δοκίμασε να επαναφέρεις το κινητό με SEUS, δες εδώ περισσότερα

ευχαριστώ...θα το δοκιμάσω και αν δεν τα καταφέρω θα γράψω πάλι εδώ

Link to comment
Share on other sites

please HELP!!!

 

από αυτό το θέμα "Xperia Neo V : .62 root, OEM .42 restore, CWM install" έκανα το βήμα 9 για να χωρίσω τη κάρτα σε 2 μέρη και να εγκατασταθεί το link2sd για να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές στην sd...

Είμαι root στην τελευταία έκδοση...

Όλα τα βήματα τα έκανα σωστά και από ότι φαίνεται δουλεύει όμως δεν μπορεί να βρει το δεύτερο μέρος της κάρτας sd...τι πρέπει να κάνω;;; το έκανα και 2η φορά αλλά δεν δούλεψε...

Link to comment
Share on other sites

please HELP!!!

 

από αυτό το θέμα "Xperia Neo V : .62 root, OEM .42 restore, CWM install" έκανα το βήμα 9 για να χωρίσω τη κάρτα σε 2 μέρη και να εγκατασταθεί το link2sd για να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές στην sd...

Είμαι root στην τελευταία έκδοση...

Όλα τα βήματα τα έκανα σωστά και από ότι φαίνεται δουλεύει όμως δεν μπορεί να βρει το δεύτερο μέρος της κάρτας sd...τι πρέπει να κάνω;;; το έκανα και 2η φορά αλλά δεν δούλεψε...

 

Είσαι root στην τελευταία έκδοση Δλδ την ICS; Αν ναι, τότε δε δουλεύει το script που είχε κάνει o lousou76...δούλευε μόνο στην έκδοση 2.3 GB.Και δε μπορεί να το βρει γιατί απλά δεν υπάρχει...δοκίμασε να το κάνεις μόνη σου το δεύτερο διαμέρισμα EXT 3, υπάρχουν νομίζω εκεί οδηγίες και το κατάλληλο λογισμικό για να το κάνεις εύκολα.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω αν γίνετε επαναφορά σε gingerbread από ICS? γιατί κολλάει συνεχεια και είναι αργό. μέχρι και οι επαφές για να ανοίξουν η να πάρεις τηλέφωνο αργή να φoρτωση, έχει τύχη σε κανέναν το ίδιο?

 

και εγω γυρισα σε gb ετσι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789 με προλαβε ο φιλος πιο πανω,σορυ!αλλα και εγω το βλεπω καλυτερο με 2.3.4

Link to comment
Share on other sites

και εγω γυρισα σε gb ετσι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789 με προλαβε ο φιλος πιο πανω,σορυ!αλλα και εγω το βλεπω καλυτερο με 2.3.4

 

Ξέρεις εσυ μήπως τι γίνεται με την εγγύηση σε αυτή την περίπτωση?

Πρέπει να γυρίσω κι εγώ στην gb γιατι ακόμα και με ολα τα tweaks του zxr το κινητό ζεσταίνεται και με < μεσαία χρήση δε κρατάει ούτε μια μέρα! :(

Edited by subneo
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις εσυ μήπως τι γίνεται με την εγγύηση σε αυτή την περίπτωση?

 

τι να γινει αφου εισαι σε stock ρομ!αμα δεν κανεις root(εγω εκανα παντως)γιατι να μην εχεις κανονικα?;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

εγω χθες εβαλα την εκδοση 4 και δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη κολαει πολυ και η εφαρμογη που εχω για back up to easy back up μου εβγαλε σφαλμα και δεν ολοκληρωσε το back up τι θα πρεπει να κανω/ να γυρισω πισω στην 2.3 εκδοση η να κανω επιδιορθωση με το seus?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

τι να γινει αφου εισαι σε stock ρομ!αμα δεν κανεις root(εγω εκανα παντως)γιατι να μην εχεις κανονικα?;)

 

Έλεγα μήπως δεν είναι στοκ επειδή δεν εχει υποστήριξη 160 χαρακτήρων "out of the box"

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σίγουρος πως αυτό ήταν το πρόβλημα,αφού ακριβώς το ίδιο αντιμετώπιζα και εγώ.Αφού λοιπόν έκανες την αναβάθμιση και ελπίζω να σε πρόλαβα πρίν ξαναστήσεις απο την αρχή το τηλ σου,κατέβασε απο εδώ το SEUS και κανε πλέον καθαρή εγκατάσταση την ICS.Τι εννοώ με αυτό,έχει αποδειχθεί πολλάκις πως επειδή με το companion γινετε απλή αναβάθμιση δλδ περνάει απο επάνω η καινούρια έκδοση έχουν παρατηρηθεί προβλήματα,οπότε προτείνετε καθαρή εγκατάσταση με το seus στο LINK που έδωσα ποιο πάνω.οι οδηγιες είναι σαφέστατες για το πώς γίνεται....διαρκεί μερικά λεπτά και θα έχεις ένα καθ'όλα καθαρό τηλ.

 

Τα προβλήματα έχουν αναφερθεί σε χρήστες που έχουν πειράξει τις συσκευές τους νομίζω. Όσοι ήταν με εντελώς μαμά το κινητό, δεν έχουν αναφέρει κάποιο πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακια καλημερα

κακα τα ψεματα..ακομα δεν την παλευει το κινητακι μας με την ics.

εγω εχω γυρισει στην 2.3.4 εδω και καιρο με tsf launcher pro και χαιρομαι

το κινητο ειτε αυτο λεγεται (ταχυτητα,μηδεν λαγκαρισματα,εγγραφη βιντεο χωρις κομπιασματα,πλοηγηση sygic,πλοηγηση

internet κτλ...)γενικα το τηλεφωνακι φυσαει.. α και καλυτερη αναμονη φυσικα μπαταριας.

αργοτερα...βλεπουμε

να ειστε καλα!!!

 

Υ.Γ...εχω παθει πλακα με τον tsf launcher pro ρε παιδια!!το κινητο πεταει

ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα έχουν αναφερθεί σε χρήστες που έχουν πειράξει τις συσκευές τους νομίζω. Όσοι ήταν με εντελώς μαμά το κινητό, δεν έχουν αναφέρει κάποιο πρόβλημα..

 

Εγώ που ήταν εντελώς μαμά το κινητό πάλι είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

Νέος κάτοχος & εγώ του κινητού & οι πρώτες εντυπώσεις μου ειναι αρκετά θετικές...

Αντιμετωπίζω ένα προβληματακι & θα ήθελα την βοήθεια σας...

Εχω εγκατεστημένο το "MyPhoneExplorer" & θέλω να περάσω τις επαφές μου απο ενα Samsung Galaxy που είχα στο νέο κινητό...

Δυστυχώς η εφαρμογή δεν μου βλέπει καθόλου το τηλέφωνο..(σύνδεση με καλώδιο usb).

Τι μπορεί να φταίει ???

Υπάρχει κανένας άλλος έυκολος τρόπος να περάσω όλο τον τηλεφωνικό μου κατάλογο απο το ένα κινητό στο άλλο ???

 

συγχρονισμος με gmail;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εκανα επαναφορα το κινητο με το seus και εκανε εγκατασταση την καινουρια εκδοση android (ics) και το εκανα αμεσως root !!!

το κινητο ειναι οπως ηταν παλια με την παλια εκδοση !! τωρα θα ξαναπερασω τις εφαρμογες απο το titanium backup !!!

Mονο ενα θεμα εχω που το ειχα και πριν (μολις εκανα πρωτη φορα εγκατασταση την ics).Οι χαρτες δεν με βρισκουν μεσω διαδυκτιου ενω εχω ενεργοποιημενο την ρυθμιση

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχω είναι το εξής.Το igo με την GB κατέβαζε κανονικά δορυφόρους, τώρα με ICS αργούσε στην αρχή.Του έβαλα λοιπόν το GPS AIDS-free και μου κατέβαζε 10-11 δορυφόρους σε 10''.Τώρα όμως, μετά από 2-3 εβδομάδες πάλι τα ίδια.Μήπως να κατεβάσω το GPS AIDS-DONATE;:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

εκανα επαναφορα το κινητο με το seus και εκανε εγκατασταση την καινουρια εκδοση android (ics) και το εκανα αμεσως root !!!το κινητο ειναι οπως ηταν παλια με την παλια εκδοση !! τωρα θα ξαναπερασω τις εφαρμογες απο το titanium backup !!!Mονο ενα θεμα εχω που το ειχα και πριν (μολις εκανα πρωτη φορα εγκατασταση την ics).Οι χαρτες δεν με βρισκουν μεσω διαδυκτιου ενω εχω ενεργοποιημενο την ρυθμιση

 

Δεν είναι ακριβως το ίδιο,με το SEUS το τηλ κανει καθαρή εγκατάσταση της 4,ειναι σαν να το πήρες καινούριο (παρθένο), με το companion γινεται αναβάθμιση για αυτό το λόγο δεν είχες χάσει τιποτα και για αυτό το λόγο σερνότανε πρίν....

 

καλημερα σας

εγω χθες εβαλα την εκδοση 4 και δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη κολαει πολυ και η εφαρμογη που εχω για back up to easy back up μου εβγαλε σφαλμα και δεν ολοκληρωσε το back up τι θα πρεπει να κανω/ να γυρισω πισω στην 2.3 εκδοση η να κανω επιδιορθωση με το seus?

 

Αν είχες περάσει ICS με το Companion,επιβάλλεται να το ξανακάνεις αυτή τη φορά με το SEUS...

 

Τα προβλήματα έχουν αναφερθεί σε χρήστες που έχουν πειράξει τις συσκευές τους νομίζω. Όσοι ήταν με εντελώς μαμά το κινητό, δεν έχουν αναφέρει κάποιο πρόβλημα..

 

Εγώ πάντως δεν είχα πειράξει το κιν καθόλου και έιχα αρκετά προβλήματα με την 2.3 τα οποία λύθηκαν περνώντας την 4......

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβως το ίδιο,με το SEUS το τηλ κανει καθαρή εγκατάσταση της 4,ειναι σαν να το πήρες καινούριο (παρθένο), με το companion γινεται αναβάθμιση για αυτό το λόγο δεν είχες χάσει τιποτα και για αυτό το λόγο σερνότανε πρίν....
Εγω δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα κι οποιος μπορει να μου απαντησει. Γιατι λετε πολλοι εδω να κανετε πρωτα αναβαθμιση με το PC Companion και μετα επαναφορα με το Update Service (SEUS)? Γιατι αν χρησιμοποιηθει κατευθειαν και μονο το SEUS για την αναβαθμιση (χωρις καθολου το PC Companion) δεν ειναι το ιδιο? Δεν γλυτωνετε ενα περιττο βημα ετσι? Που χρειαζετε το PC Companion για την αναβαθμιση αφου μπορει να την κανει καθαρη και μονο του το SEUS? Μπορει να μου εξυγησει καποιος γιατι να χρησιμοποιηθουν και τα δυο προγραμματα? (Δεν ξερω αλλα το βρισκω λιγο κουφο, γι αυτο ρωταω) Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα κι οποιος μπορει να μου απαντησει. Γιατι λετε πολλοι εδω να κανετε πρωτα αναβαθμιση με το PC Companion και μετα επαναφορα με το Update Service (SEUS)? Γιατι αν χρησιμοποιηθει κατευθειαν και μονο το SEUS για την αναβαθμιση (χωρις καθολου το PC Companion) δεν ειναι το ιδιο? Δεν γλυτωνετε ενα περιττο βημα ετσι? Που χρειαζετε το PC Companion για την αναβαθμιση αφου μπορει να την κανει καθαρη και μονο του το SEUS? Μπορει να μου εξυγησει καποιος γιατι να χρησιμοποιηθουν και τα δυο προγραμματα? (Δεν ξερω αλλα το βρισκω λιγο κουφο, γι αυτο ρωταω)

 

στο δικο μου εκανα κατευθειαν εγκατασταση με το SEUS και παει μια χαρα...............

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου εκανα κατευθειαν εγκατασταση με το SEUS και παει μια χαρα...............
Μα αυτο λεω. Γιατι πολλα παιδια εδω μεσα σε προηγουμενα Post που διαβασα προτεινουν πρωτα αναβαθμιση με το PC Companion και μετα επαναφορα με το SEUS ? Ετσι μπερδευουν πολλα ατομα εδω μεσα και κανουν και τις δυο διαδικασιες ενω στην ουσια δεν χρειαζεται. Γι αυτο το ειπα επειδη με τη λογικη μου φανηκε τελειως μα τελειως κουφο και ανωφελο. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα κι οποιος μπορει να μου απαντησει. Γιατι λετε πολλοι εδω να κανετε πρωτα αναβαθμιση με το PC Companion και μετα επαναφορα με το Update Service (SEUS)? Γιατι αν χρησιμοποιηθει κατευθειαν και μονο το SEUS για την αναβαθμιση (χωρις καθολου το PC Companion) δεν ειναι το ιδιο? Δεν γλυτωνετε ενα περιττο βημα ετσι? Που χρειαζετε το PC Companion για την αναβαθμιση αφου μπορει να την κανει καθαρη και μονο του το SEUS? Μπορει να μου εξυγησει καποιος γιατι να χρησιμοποιηθουν και τα δυο προγραμματα? (Δεν ξερω αλλα το βρισκω λιγο κουφο, γι αυτο ρωταω)

 

Επειδή,πιθανολογώ και εγώ τώρα...δεν είμαι και σίγουρος,αυτό που έχουμε στον υπολογιστή μας είναι το companion οπότε αναγκαστικά χρησιμοποιούμε αυτό πρώτα και μετά το άλλο.Ναι όντως γλυτώνεις ένα βήμα,αλλά σκέψου ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα το SEUS ούτε κάν το έχουν ακουστά!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Επειδή,πιθανολογώ και εγώ τώρα...δεν είμαι και σίγουρος,αυτό που έχουμε στον υπολογιστή μας είναι το companion οπότε αναγκαστικά χρησιμοποιούμε αυτό πρώτα και μετά το άλλο.Ναι όντως γλυτώνεις ένα βήμα,αλλά σκέψου ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα το SEUS ούτε κάν το έχουν ακουστά!!!
Ε και? Επειδη δεν το εχουν ακουστα γιατι δεν λενε να το κατεβασουν απο το επισημο σαιτ? Και παλι που λενε να το κανουν μετα με το SEUS δεν θα χρειαστει να το κατεβασουν παλι..? :blink: Σορρυ αλλα με στειλατε.. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο λεω. Γιατι πολλα παιδια εδω μεσα σε προηγουμενα Post που διαβασα προτεινουν πρωτα αναβαθμιση με το PC Companion και μετα επαναφορα με το SEUS ? Ετσι μπερδευουν πολλα ατομα εδω μεσα και κανουν και τις δυο διαδικασιες ενω στην ουσια δεν χρειαζεται. Γι αυτο το ειπα επειδη με τη λογικη μου φανηκε τελειως μα τελειως κουφο και ανωφελο.

 

Επειδή,πιθανολογώ και εγώ τώρα...δεν είμαι και σίγουρος,αυτό που έχουμε στον υπολογιστή μας είναι το companion οπότε αναγκαστικά χρησιμοποιούμε αυτό πρώτα και μετά το άλλο.Ναι όντως γλυτώνεις ένα βήμα,αλλά σκέψου ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα το SEUS ούτε κάν το έχουν ακουστά!!!

 

Γιαυτό το λόγο εγώ προτείνω την επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων από το μενού του κινητού :p

Το PC Companion το έχουμε όλοι, ενώ το SUS όχι (άσε που αν δεν κάνω λάθος είναι προς κατάργηση). Επίσης οι "soft users" αν τους πεις για SUS (SEUS) θα σε ρωτήσουν αν σερβίρεται με το παγωτό σάντουϊτς (ICS)!

 

Οπότε ξανά η δική μου πρόταση για όποιον θέλει να αναβαθμίσει σε ICS ή έχει ήδη αναβαθμίσει με PC companion, ας κάνει και μια επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων για να καθαρίσει το κινητό (βλέπε format σε PC).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...