Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα...βρηκε κανεις καποιο widget που να μοιαζει με το αρχειο κλησεων και αγαπημενα που υπηρχε στην GB και να μπορουμε να το βαλουμε στο ics?

 

ψαξε πιο πισω το εχουν δωσει εδω στο φορουμ το widget...

 

το ξερει κανεις το widget να μας το πει γιατι εχει θαφτει λιγο..

 

 

ευχαριστω τα παιδια που απαντησαν παρακατω...

Edited by denthnpalevw
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στο προβλημα που αναφερεις με την επαννεκινηση koulo1_ αν εχεις γραψει αυτην την γραμμη #Increase speed διαγραψε την.γραψε μονο αυτες τις τιμες dalvik.vm.heapsize=50m

ro.sf.lcd_density=240 νομιζω αυτο προκαλει την επαννεκινηση!!!!

δυστυχως το εκανα επαναφορα με zeus και το ξαναστηνω απο την αρχη.ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Επειδή δεν έχω χρόνο για να διαβάσω προηγούμενα posts... Τελικά αξίζει να αναβαθμίσω σε ICS ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

το ξερει κανεις το widget να μας το πει γιατι εχει θαφτει λιγο..

 

widgetfavouritepeople.apk λεγεται.αν βρω το λινκ θα σου το στειλω. http://oron.com/i2iil589k29t αυτο ειναι.

Edited by koul01_
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Επειδή δεν έχω χρόνο για να διαβάσω προηγούμενα posts... Τελικά αξίζει να αναβαθμίσω σε ICS ή όχι?

 

Αν κ την έχω περάσει ήδη θα έλεγα περιμένε καλύτερα...

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Επειδή δεν έχω χρόνο για να διαβάσω προηγούμενα posts... Τελικά αξίζει να αναβαθμίσω σε ICS ή όχι?

 

αυτο δεν μπορουμε να στο πουμε εμεις

παντως εχει πολλα κολληματα

για να μην κολλαει αναβαθμιζεις και μετα κανεις επαναφορα με seus..η και κατευθειαν δεν ξερω

κατα την γνωμη μου μη την βαλεις

 

το ξερει κανεις το widget να μας το πει γιατι εχει θαφτει λιγο..

 

http://oron.com/i2iil589k29t

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Το ξεθαψες το link ε Γιώργο;!:-P

Προτείνω αν θέλει ο φίλος κ το πάρει απόφαση να τη βάλει επαναφορά κ εγκατάσταση με pc companion κ στο καπάκι με sus

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ προχτές. Δεν το έχω ανοίξει ακόμη. Δεν πρόλαβα. Στο κουτί δεν είχε ούτε ζελατίνα, ουτε ακουστικά, τίποτα. Πάλι καλά που ήταν το τηλέφωνο μέσα. Α! Ζελατίνα ούτε στην οθόνη δεν έχει.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να ανεβασω τις επαφες μου απο το κινητο στο gmail??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ προχτές. Δεν το έχω ανοίξει ακόμη. Δεν πρόλαβα. Στο κουτί δεν είχε ούτε ζελατίνα, ουτε ακουστικά, τίποτα. Πάλι καλά που ήταν το τηλέφωνο μέσα. Α! Ζελατίνα ούτε στην οθόνη δεν έχει.

 

Δεν είχε ακουστικά; Περίεργο. Από που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Αν κ την έχω περάσει ήδη θα έλεγα περιμένε καλύτερα...

 

αυτο δεν μπορουμε να στο πουμε εμεις

παντως εχει πολλα κολληματα

για να μην κολλαει αναβαθμιζεις και μετα κανεις επαναφορα με seus..η και κατευθειαν δεν ξερω

κατα την γνωμη μου μη την βαλεις

 

 

 

http://oron.com/i2iil589k29t

 

Άμα είναι δεν την βάζω ακόμα... πιστεύω στο μέλλον να βγει μια πιο σταθερή έκδοση χωρίς κολλήματα. έτσι?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΟΛΛΗΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΛΕΙΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΞΑΝΑ.ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΜΠΡΙΖΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟ.ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΑΝΟΙΞΕ.ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΦΤΙΑΞΙΜΟ ΚΑΙΑ ΠΟ ΤΟΤΕ ΛΕΙΤΟΘΡΓΟΥΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε ακουστικά; Περίεργο. Από που το πήρες;

 

Απο vodafone. Περίμενα κανα μήνα μέχρι να το φέρουν. Με επιδότηση το πήρα. Μονο τη μπαταρία σε ένα σακουλάκι είχε, την "θήκη" και την κάρτα μνήμης.

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

για την μουσικη καποιο αλλο προγραμμα που οταν παταω το widget να ανοιγει αυτο και οχι την "μουφα" που εχει.. ?
Link to comment
Share on other sites

Απο vodafone. Περίμενα κανα μήνα μέχρι να το φέρουν. Με επιδότηση το πήρα. Μονο τη μπαταρία σε ένα σακουλάκι είχε, την "θήκη" και την κάρτα μνήμης.
κοιταξες εκει που ηταν οι οδηγιες? εμενα εκει ηταν
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα pc companion-ics-seus-root και έβαλα τα tweaks του zxr αλλα μου φαίνεται να είναι ποιο αργό.

Παίζει να έκανα κανένα λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Απο vodafone. Περίμενα κανα μήνα μέχρι να το φέρουν. Με επιδότηση το πήρα. Μονο τη μπαταρία σε ένα σακουλάκι είχε, την "θήκη" και την κάρτα μνήμης.

 

Πολύ περίεργο αυτό. Μπορείς να τους το αναφέρεις αν θες πάντως μιας και στη συσκευασία περιλαμβάνονται και ακουστικά...

Link to comment
Share on other sites

στο προβλημα που αναφερεις με την επαννεκινηση koulo1_ αν εχεις γραψει αυτην την γραμμη #Increase speed διαγραψε την.γραψε μονο αυτες τις τιμες dalvik.vm.heapsize=50m

ro.sf.lcd_density=240 νομιζω αυτο προκαλει την επαννεκινηση!!!!

Ας το πω άλλη μια φορά: Οποιαδήποτε γραμμή ξεκινά με την δίεση μπροστά δεν λαμβάνεται υπόψη οπότε δεν δημιουργεί πρόβλημα.

Ερώτηση: Αν βγάλω τη μαμίσια εφαρμογή Ημερολόγιο, υπάρχει καμία περίπτωση να έχω θέματα με την δική μου; εννοώ υπάρχει εξάρτηση απο την εφαρμογή αυτή, ή ο συγχρονισμός μέσω

Google Calendar είναι άλλη διεργασία; Είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι οκ να τη διώξω απλά ρωτάω απο ανασφάλεια..

Το ανάλογο ερώτημα αν μπορεί κάποιος να απαντήσει για τα μηνύματα και τη μουσική ως εφαρμογές, please?

 

ΕΠΙΣΗΣ, είναι ιδέα μου λόγω βελτίωσης καιρού, η η μπαταρία ζεσταίνεται πιο πολύ; Νομίζω πως μετά απο παιχνίδι, δεν έκαιγε το κινητό τόσο, ώστε να ενοχλεί.

Για το ημερολόγιο και τη μουσική υποθέτω δεν υπάρχει πρόβλημα. Για την εφαρμογή μηνυμάτων θα έλεγα να μην την ξηλώσεις. Όντως ζεσταίνεται λίγο περισσότερο μετά από παιχνίδια ή πλοήγηση.

Πήρα κι εγω σήμερα το κινητό.

Θέλω να του βάλω την ics αλλα να το κάνω και root.

Μπορεί να μου δώσει κάποιος ενα λινκ για κάποιο guide?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

Παιδιά χρειάζομαι μια λύση...

Από χτες είμαι root και με τη τελευταία αναβάθμιση που υπάρχει στο android...

Έχω επίσης εγκατεστημένο το "APP to sd pro" και το "root explorer", όμως πολλά προγράμματα και παιχνίδια που εγκαθιστώ συνεχίζουν να μένουν μόνο στην εσωτερική χωρίς να με αφήνουν να τα μετακινήσω στη sd...τι πρέπει να κάνω;;;

Αν πας Ρυθμίσεις-->Εφαρμογές και επιλέξεις μια εφαρμογή δεν σου επιτρέπει την μετακίνησή της; Υπόψιν ότι δεν μετακινούνται όλες οι εφαρμογές. Θα πρέπει να το υποστηρίζουν.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΟΛΛΗΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΛΕΙΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΞΑΝΑ.ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΜΠΡΙΖΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟ.ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΑΝΟΙΞΕ.ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΦΤΙΑΞΙΜΟ ΚΑΙΑ ΠΟ ΤΟΤΕ ΛΕΙΤΟΘΡΓΟΥΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ

Βάλτο να φορτίσει για αρκετή ώρα.

Απο vodafone. Περίμενα κανα μήνα μέχρι να το φέρουν. Με επιδότηση το πήρα. Μονο τη μπαταρία σε ένα σακουλάκι είχε, την "θήκη" και την κάρτα μνήμης.

Ακουστικά θα πρέπει να έχει οπωσδήποτε.

 

 

Και για το τέλος μια δημόσια παρατήρηση για τους geothassos και BILL11234. Το forum δεν είναι ούτε helpdesk να δίνει απαντήσεις εντός λεπτού ούτε παιδική χαρά. Υπάρχουν κανόνες κι οφείλουμε όλοι να τους τηρούμε. Την επόμενη φορά που θα υπάρξει από την πλευρά σας επανάληψη ερωτήματος ή spamming θα υπάρξει ποινή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και για το τέλος μια δημόσια παρατήρηση για τους geothassos και BILL11234. Το forum δεν είναι ούτε helpdesk να δίνει απαντήσεις εντός λεπτού ούτε παιδική χαρά. Υπάρχουν κανόνες κι οφείλουμε όλοι να τους τηρούμε. Την επόμενη φορά που θα υπάρξει από την πλευρά σας επανάληψη ερωτήματος ή spamming θα υπάρξει ποινή.
Συγγνωμη απλα εχω τρελαθει απο χθες και δεν βρισκω απαντηση, συγγνωμη και παλι δεν θα ξανασυμβει..!!:O Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη και απο μενα γτ και εγω εχω τρελα8ει.το ωαζω για φορτισει και ειναι τελειως νεκρο δεν αναβει ουτε η λυχνια.εχει κανενα ρεσετ η τπτ ποθ να το επαναφερει?
Link to comment
Share on other sites

κοιταξες εκει που ηταν οι οδηγιες? εμενα εκει ηταν

 

Δίκιο έχεις. Εκεί ηταν τα ακουστικά. Δεν το άνοιξα εκείνο... Όχι ότι θα τα χρησιμοποιήσω αλλά εντάξει.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις. Εκεί ηταν τα ακουστικά. Δεν το άνοιξα εκείνο... Όχι ότι θα τα χρησιμοποιήσω αλλά εντάξει.

μην το λες, καπου μπορει να σου χρειαστουν..επησεις ζελατινα δεν εχει απεξω.. εχει στο μεσα κουτι μια "ζελατινα' ασφαλειας και το κινητο ειναι μεσα σε μια ασπρη θηκη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι μια λύση...

Από χτες είμαι root και με τη τελευταία αναβάθμιση που υπάρχει στο android...

Έχω επίσης εγκατεστημένο το "APP to sd pro" και το "root explorer", όμως πολλά προγράμματα και παιχνίδια που εγκαθιστώ συνεχίζουν να μένουν μόνο στην εσωτερική χωρίς να με αφήνουν να τα μετακινήσω στη sd...τι πρέπει να κάνω;;;

 

Ζητώ συγνώμη αν το έχει ξανα-αναφέρει καποιος αλλά είναι αδύνατον να το βρώ μέσα σε όλα αυτά τα post...

 

Για τις εφαρμογές που δε μετακινούνται με APP to sd pro και συναφής εφαρμογές, η λύση είναι το link2sd. Δε γνωρίζω αν από εδώ (βήμα 9) μπορεί να γίνει στην ICS, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις, αλλιώς πες μου να σου στείλω οδηγό για την εγκατάσταση του link2sd

EDIT: Δες και αυτό το post μου

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΟΛΛΗΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΛΕΙΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΞΑΝΑ.ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΜΠΡΙΖΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟ.ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΑΝΟΙΞΕ.ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΦΤΙΑΞΙΜΟ ΚΑΙΑ ΠΟ ΤΟΤΕ ΛΕΙΤΟΘΡΓΟΥΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

 

συγνωμη και απο μενα γτ και εγω εχω τρελα8ει.το ωαζω για φορτισει και ειναι τελειως νεκρο δεν αναβει ουτε η λυχνια.εχει κανενα ρεσετ η τπτ ποθ να το επαναφερει?

 

Δοκίμασε να επαναφέρεις το κινητό με SEUS, δες εδώ περισσότερα

Edited by rioener

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...