Jump to content

Cosmote GPRS/3G/HSDPA: Κάλυψη, υπηρεσίες, χρεώσεις, προβλήματα


alexkotsis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς πρόβλημα με το Facebook με mobile Internet Cosmote; Δοκίμαζα πριν 35-40 λεπτά και δεν φόρτωνε. Σήμα καλό και 3g και 4g. Λέω θα έχει πρόβλημα το fb. Πάω σπίτι και το γυρίζει στο WiFi και δουλεύει κανονικά. Βγαίνω τώρα έξω πάλι και πάλι δε φορτώνει τίποτα στην εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς πρόβλημα με το Facebook με mobile Internet Cosmote; Δοκίμαζα πριν 35-40 λεπτά και δεν φόρτωνε. Σήμα καλό και 3g και 4g. Λέω θα έχει πρόβλημα το fb. Πάω σπίτι και το γυρίζει στο WiFi και δουλεύει κανονικά. Βγαίνω τώρα έξω πάλι και πάλι δε φορτώνει τίποτα στην εφαρμογή.

 

Εγώ έχω τρομερό πρόβλημα και με το κινητό και με στικάκι κοσμοτέ εδώ και περίπου 1 μήνα. Όχι απλά δεν πιάνω 3G, αλλά πολλές φορές δεν έχω σήμα ούτε καν για τηλέφωνο. Προφανώς μιλάω για τοποθεσία στην οποία παλιότερα δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το σήμα. Έχω πάρει τηλέφωνο στην Κοσμοτέ και μου έχουν πει ότι αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα με το σήμα στην περιοχή μου, αλλά από τότε έχει περάσει πάρα πολύς καιρός και θα έπρεπε να το έχουν ήδη φτιάξει! Δεν είναι δυνατόν εταιρία που κοκορεύεται για το σήμα της να αφήνει να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα εδώ και ένα μήνα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τρομερό πρόβλημα και με το κινητό και με στικάκι κοσμοτέ εδώ και περίπου 1 μήνα. Όχι απλά δεν πιάνω 3G, αλλά πολλές φορές δεν έχω σήμα ούτε καν για τηλέφωνο. Προφανώς μιλάω για τοποθεσία στην οποία παλιότερα δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το σήμα. Έχω πάρει τηλέφωνο στην Κοσμοτέ και μου έχουν πει ότι αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα με το σήμα στην περιοχή μου, αλλά από τότε έχει περάσει πάρα πολύς καιρός και θα έπρεπε να το έχουν ήδη φτιάξει! Δεν είναι δυνατόν εταιρία που κοκορεύεται για το σήμα της να αφήνει να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα εδώ και ένα μήνα

Αν εισαι με συμβολαιο ζητα πιστωση παγιου!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο κινητό μου το ίδιο πρόβλημα έχω! Κολλάει το 3G όλη μέρα και μου πεθαίνει και την μπαταρία. Κάνει sync μόνο κάθε φορά που βρίσκει σήμα και καμιά φορά δεν χτυπάει ούτε και το τηλέφωνο! Τις προάλλες έχασα ένα πολύ σημαντικό τηέφωνο εξαιτίας του σήματος! Με παίρνανε και δεν χτύπησε ποτέ! Ευτυχώς μου στείλανε μέιλ μετά! Και το χειρότερο είναι ότι στο customer support δεν ξέρουν να σου πουν πότε θα λυθεί το θέμα
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι με συμβολαιο ζητα πιστωση παγιου!

 

Το κινητό είναι καρτοκινητό, αλλά το στικάκι είναι με συμβόλαιο! Σίγουρα δεν θα το αφήσω έτσι, γιατί αυτό το ζήτημα επηρεάζει τη δουλειά μου. Σήμερα δεν είχα ίντερνετ για 2 ώρες! Αυτή τη φορά όχι απλά δεν είχα σήμα, δεν είχα σύνδεση! Τραγικοί!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι καρτοκινητό, αλλά το στικάκι είναι με συμβόλαιο! Σίγουρα δεν θα το αφήσω έτσι, γιατί αυτό το ζήτημα επηρεάζει τη δουλειά μου. Σήμερα δεν είχα ίντερνετ για 2 ώρες! Αυτή τη φορά όχι απλά δεν είχα σήμα, δεν είχα σύνδεση! Τραγικοί!!

 

Σε πια περιοχή είσαι ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σε πια περιοχή είσαι ;

 

Καλλιθέα. Έχω μιλήσει με το customer service, τους έχω ρωτήσει πότε θα το φτιάξουν και η απάντηση ήταν "δεν μπορούμε να ξέρουμε".......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Δεν ξερω εαν εχει θιχτει το ζητημα στο thread αυτο, αλλα δεν βρηκα κατι οποτε ποσταρω. Αγορασα προσφατα το Meizu M2 Note απο Amazon αμερικης, εχει παρουσιασει ομως προβλημα διοτι σε εσωτερικους χωρους το σημα ειναι αθλιο, με αποτελεσμα να μη μπορω να επικοινωνησω ευκολα. Επισης καπως επηρεαζει και το wifi του σπιτιου και το επιβραδυνει αρκετα οταν συνδεομαι. Κατα τα αλλα η συσκευη λειτουργει μια χαρα, ειναι κινεζικο μοντελο και εχω περασμενη την 4.5.4I εκδοση ( την πιο φρεσκια απ οσο γνωριζω). Ειμαι συνδρομητης Cosmote, και το μονο που εκανα ηταν να αλλαξω απο micro σε nano sim, ενω παλιοτερα δεν ειχα θεμα με το σημα στο Galaxy S3 που ειχα. Στο thread του συγκεκριμενου τηλεφωνου που ρωτησα μου ειπαν πως κατα πασα πιθανοτητα φταιει η συσκευη και δη η κεραια της, ομως θελω να ειμαι βεβαιος οτι δεν υπαρχει καποιο αλλο θεμα με τις ρυθμισεις. Μπορειτε να με ενημερωσετε σχετικα με τις ρυθμισεις ( και σε engineer mode εαν χρειαζεται), των bands της Ελλαδας, μηπως υπαρχει καποιο προβλημα εκει να το διορθωσω, η οτιδηποτε αλλο που θα μπορουσε να λυσει το προβλημα. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει επειδη εχω καρτα sim απο το 2001 περιπου να μην μπορω να πιασω 4g σε συσκευη που το υποστηριζει(και πιανει κανονικα 4G με αλλες σιμ φιλων)? Εχει γινει ενεργοποιηση στο 13888, οπου εκει μου ειπαν οτι δεν παιζει ρολο η ηλικια της καρτας σιμ. Το πακετο μου ειναι whats up. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει επειδη εχω καρτα sim απο το 2001 περιπου να μην μπορω να πιασω 4g σε συσκευη που το υποστηριζει(και πιανει κανονικα 4G με αλλες σιμ φιλων)? Εχει γινει ενεργοποιηση στο 13888, οπου εκει μου ειπαν οτι δεν παιζει ρολο η ηλικια της καρτας σιμ. Το πακετο μου ειναι whats up. Καμια ιδεα?

Άλλαξε την κάρτα

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει επειδη εχω καρτα sim απο το 2001 περιπου να μην μπορω να πιασω 4g σε συσκευη που το υποστηριζει(και πιανει κανονικα 4G με αλλες σιμ φιλων)? Εχει γινει ενεργοποιηση στο 13888, οπου εκει μου ειπαν οτι δεν παιζει ρολο η ηλικια της καρτας σιμ. Το πακετο μου ειναι whats up. Καμια ιδεα?

 

Με 5 ευρώ παίρνεις νέα σιμ και έχεις άμεσα 4G...

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να αλλάξω σιμ διατηρώντας τον ίδιο αριθμό;

Βεβαια!5€ σε καταστημα οτε,κοσμοτε και γερμανος

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, αυτοι εκει στη κοσμοτε δεν το ξερουν να μου το πουν? Τους το τονισα(γιατι το ψιλιαζομουν) στο 13888 , στη κοσμοτε και σε γερμανο οτι η καρτα μου ειναι 15 ετων , παιζει ρολο? Κανενα λογο μου λεγανε, κοιταξε τη συσκευη σου.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! πρεπει η καρτα να υποστηριζει 4G αλλιως δεν εχεις ακομα και αν το ενεργοποιησεις! τον Αυγουστο εβγαλα 2 καρτες twin sim για να βαζω και σε ενα στικ 4G και τις πηρα με 4G, επισης εστειλα ενα μυνημα για την ενεργοποιηση απο πριν, στις twin sim παει 10 ευρω επειδη εχει 5 η καθε μια sim.

Eιχα δοκιμασει με ενεργο το 4G απο την cosmote στο stick και δεν επιανε 4G πριν αλλαξω την καρτα....

ασε τι λενε σε μερικους δεν κοβει τελικα (εννοω αυτους στα καταστηματα). Πριν 15 χρονια ειχαμε 4G? πως να το υποστηριζει λοιπον?

εμενα γιατι σε οτεσοπ μου ειπαν απο την αρχη οτι πρεπει να παρω καρτα 4G?

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κι εγώ έχω ενεργοποιήσει το 4G, αλλά επειδή η κάρτα μου είναι παλιά δεν πιάνω ποτέ 4G. Σίγουρα πρέπει η κάρτα να είναι καινούρια για να πιάνει
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κι εγώ έχω ενεργοποιήσει το 4G, αλλά επειδή η κάρτα μου είναι παλιά δεν πιάνω ποτέ 4G. Σίγουρα πρέπει η κάρτα να είναι καινούρια για να πιάνει

 

Το ίδιο είχε πάθει και ένας φίλος μου. Όταν άλλαξε κάρτα μπήκε κανονικά σε 4G.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω το οτε tv go στην ποιότητα 576p πόσα GB καταναλώνει ανά ώρα?Στα 720p?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κι εγώ έχω ενεργοποιήσει το 4G, αλλά επειδή η κάρτα μου είναι παλιά δεν πιάνω ποτέ 4G. Σίγουρα πρέπει η κάρτα να είναι καινούρια για να πιάνει

 

καλημερα, πηγαινε παρε νεα καρτα 5 ευρω κανει, εγω πηρα και Twin sim με 10 ευρω και εχω 4g οταν τις βαζω στο στικακι μου, με παλιες καρτες δεν θα δεις ποτε 4g ακομα και αν εχει η συσκευη σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, έχω whatsup και χρειάζομαι περίπου 2-4gb ανά μήνα για να ακούω 2-3ώρες κάθε μέρα webradio στο γραφείο (μας έχουν κλείσει τα music streams και δεν πιάνει ΚΑΜΙΑ άλλη εταιρία στον Πειραιά που είναι το γραφείο), τι με συμφέρει από cosmote?

Δεν θέλω μηνιαίο πάγιο και γενικά προτιμώ την επιλογή να μην το χρησιμοποιώ κάθε μήνα ή να χρησιμοποιώ συγκεκριμένα πακέτα δεδομένων.

 

Το COSMOTE Mobile Internet με κάρτα θα με καλύψει? Το πακέτο με το pocket wifi φαίνεται ενδιαφέρον (αν και έχω ένα παλιό 3G κινητό για wifi hotspot).

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Βρες έναν φοιτητή στο περιβάλον σου να σου πάρει το φοιτητικό στικάκι

Οι περισσότεροι δεν το χρησιμοποιούν.

Link to comment
Share on other sites

Βρες έναν φοιτητή στο περιβάλον σου να σου πάρει το φοιτητικό στικάκι

Οι περισσότεροι δεν το χρησιμοποιούν.

 

Το Mobile Internet Student εννοείς?

Επειδή είναι δύσκολο να βρω φοιτητή στον ευρύτερο κύκλο μου, τι άλλες επιλογές αξίζουν?

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά.

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Τον τελευταιο καιρο εχω προβλημα με την cosmote. Λοιπον εχω το note 4 περιπου 2 μηνες. Τις 2 τελευταιες βδομαδες η σιμ μου δεν κανει εγγραφη στο δικτυο. Οταν κανω κληση μου βγαζει μη εγγεγραμενο στο δικτυο. Ετσι πηρα τηλεφωνο στο 13888 και ειδαν πως η γραμμη δεν εχει κανενα προβλημα. Στην συνεχεια δοκιμασα την καρτα μου (η οποια εγινε και αντικατασταση) σε αλλη συσκευη και ηταν μια χαρα. Ετσι κατεφυγα στην smartec για service της συσκευης. Εκεινοι ειχαν δικη τους σιμ για 1 βδομαδα και δεν ειχε κανενα προβλημα. Οταν το παρελαβα εβαλα την δικη μου και ηταν μια χαρα. Εκανα χρηση ολη την μερα των δεδομενων για να δω εαν εχει προβλημα. Οταν ξαφνικα μεσα στο σπιτι μου δεν επιανε δικτυο και δεν εκανε εγγραφη. Μενω λιγο εξω απο τον Ασπροπυργο οπου το σημα ειναι ασθενες, 1 γραμμη συνηθως αλλα δεν θα επρεπε να αποσυνδεεται απο το δικτυο πιστευω. Οταν φευγω εκτος ασπροπυργου ειμαι μια χαρα!!:wacko: Τι στο καλο γινεται?? Σε αλλες συσκευες η σιμ λειτουργει κανονικα, αλλες σιμ στην συσκευη μου δεν λειτουργουν (κοσμοτε, αλλου δικτυου μικροσιμ δεν εχω) αλλα εκτος ασπροπυργου ολα ειναι μια χαρα!!:blink: Και κατα τυχη αυτο ξεκινησε οταν κοσμοτε και οτε γιναν ενα!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ειχα 8 ευρω στην καρτα πηρα το πακετο των 500mb με 5€ σε μιση ωρα ειχα καταναλωσει ολο τον ογκο δεδομενων και μου ηρθε μηνυμα οτι εχω υπολοιπο κατω του 1€,παιρνω το 1314 μου λεει οτι εχω υπολοιπο 1 λεπτο του ευρω,δηλαδη μου εφαγε 8€ για πλακα μεσα σε μιση ωρα,αμα ξαναπαρω εγω πακετο internet......αντε γειααα απατεωνες της cosmote..:mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...