Jump to content

[Επίσημο] HTC Titan


RAZR2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλά τα πρώτα δείγματα απο τον τιτανα λοιπόν :)

Αν και οπαδός της HTC θα περιμένω λίγο καιρό να δουμε τι θα δούμε και απο NOKIA WP7...

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ευχαριστούμε για τα καλά λόγια. Αν έχετε ερωτήσεις, απορίες για τη συσκευή εδώ είμαι, να σας απαντήσω. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

το βιντεο γιατι δεν μπορουμε να το δουμε;

χρειαζεται κατι προσθετο;

 

Για να δεις τα videos πρέπει να έχεις εγκαταστήσει Adobe Flash Player στον browser σου.

 

Να σε ρωτήσω λοιπόν.Ήχους κλήσης δικούς μας μπορούμε να βάλουμε; Το κόλπο αλά HTC με τον καιρό που έχει το sense της HTC εκεί παίζει και πώς; wallpaper μπαίνει;

 

Ναι μπαίνουν ήχοι κλήσης. Πρέπει να είναι διάρκειας λιγότερο των 30 δευτερολέπτων, μέγεθος μικρότερο του 1ΜΒ σε MP3 format. Κάνεις EDIT όμως το κάθε αρχείο MP3 και στο genre επιλέγεις RINGTONE. Το σώζεις και το κάνεις Sync με το Zune :) Μια χαρά. Κοίτα αυτό το video ίσως σε βοηθήσει.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=U9r7p238c6k]How to Make Custom Ringtones for Windows Phone Mango - YouTube[/ame]

 

Όταν λες κόλπο τι εννοείς; Μια χαρά δουλεύει το ρολόι της HTC είναι ίδιο με το Android. Έχει όλα τα εφέ, τους υαλοκαθαριστήρες όταν βρέχει :p κλπ.

 

Wallpaper μπορείς να βάλεις οτι θέλεις. Αρκεί να το έχεις περάσει μέσω Zune, ή να το έχεις ανεβασμένο σε κάποιο Album από τα κοινωνικά σου δίκτυα. Facebook κλπ. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις τα videos πρέπει να έχεις εγκαταστήσει Adobe Flash Player στον browser σου.

 

ειναι εγκατεστημενο αλλα δεν...

Link to comment
Share on other sites

ειναι εγκατεστημενο αλλα δεν...

 

Άλλαξε browser, ή απενεργοποίησε flash blocker αν έχεις στους browsers σου.

 

Όλα λειτουργούν ΟΚ από εμάς, είναι θέμα του Η/Υ σου. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Καλό το review της συσκευής αλλα πολύ σύγκριση με το μήλο. Το iphone είναι μια περσινή και βάλε συσκευή και ο τιτάνας ακόμα δεν βγήκε. (που λέει ο λόγος).Τώρα οσο αφορά το ίδιο το τηλέφωνο έίναι ένα καλό τηλέφωνο. Όχι και κατι WOW SUPER κτλπ. Στο review λίγο ακόμα και θα ήταν καλύτερο και απο πολλά hi end smartphones. Απο ποιότητα κατασκευής οκ είναι HTC οπότε τα λόγια είναι περιττά. Σε γενικές γραμμές είναι καλό αλλα προσωπικά με ενοχλούν 2 πράγματα.Το λειτουργικό (δεν μου αρέσει καθόλου το UI) και η τιμή του.Για εμένα έπρεπε να στοιχίζει γύρω στα 350 βαριά 400.Αλλα τα 500+ που το δίνουν είναι απλά γελοίο.

 

Τhats all folks!!!:cool:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

με την αναλυση της οθονης που ειναι χαμηλη τι παιζει?? φαινεται καποιο πιξελιασμα λογω του μεγαλου μεγεθους της???

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχεις πρόβλημα μιας και το λειτουργικό είναι προσαρμοσμένο στη συγκεκριμένη ανάλυση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα υπάρχει μόνο όταν ζουμάρεις, κυρίως στον browser. Εκεί αν ζουμάρεις αρκετά είναι αδύνατο να διαβάσεις το οτιδήποτε καθότι η πυκνότητα σε pixel της οθόνης, λόγω της μικρής για το μεγεθός της οθόνης ανάλυσης, είναι πολύ μικρή (199 ppi). Βέβαια με την επόμενη αναβάθμιση που ετοιμάζει η Microsoft θα υπάρξει επιτέλους υποστήριξη για μεγαλύτερες αναλύσεις αλλά υποθέτω ότι το Titan δεν θα μπορεί να επωφεληθεί από αυτό καθότι η ρύθμιση της ανάλυσης είναι και θέμα hardware και δεν αλλάζει με αναβάθμιση λογισμικού. Ένα άλλο μειονέκτημα για εμένα είναι ο περιορισμένος αποθηκευτικός χώρος. 12GB που είναι περίπου ο πραγματικός αποθηκευτικός χώρος είναι πολύ λίγος πλέον. Οι εταιρείες έπρεπε να αναφέρουν μόνο τον πραγματικά διαθέσιμο χώρο και όχι το σύνολο που όμως ένα μέρος είναι πλασματικό αφού δεν διατίθεται στον χρήστη και καταλαμβάνεται από αρχεία και προγράμματα του συστήματος κλπ. Έπρεπε να έχει τουλάχιστον 32GB από τη στιγμή που δεν δέχεται κάρτα μνήμης.

Πάντως η συσκευή είναι ποιοτικότατη και αν η τιμή της πέσει αρκετά θα είναι συμφέρουσα αγορά.

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το Titan που το εχω ενα μηνα οπως γραφω ποιο πανω ειναι αυτη τη στιγμη το καλυτερο windows phone κινητο και αυτο το λεω γιατι η οθονη του ειναι πολυ καλη,πολυ ζωντανα τα χρωματα πειξιλιασμα δεν υπαρχει στο ιντερνετ με την 4,7οθονη ευχαριστιεσαι να σερφαρεις,η mobile εκδοση του Internet Explorer ειναι πολυ καλη δεν εχει κανενα bugs.Τωρα οσον αφορα το κινητο σαν μεγεθος πιστευω δεν θα σε δυσκολεψει το να το εχεις σε μια τσεπη ενος μπουφαν ας πουμε ναι μεν ειναι μεγαλο αλλα λογο του οτι ειναι πολυ λεπτο σαν κατασκευη δεν καταλαβαινεις το μεγεθος. Ενα αλλο που μπορω να πω ειναι οτι το ρολαρισμα στο μενου η στο ιντερνετ ειναι πολυ καλο ανταξιο του iphone αν το συγκρινουμε με αυτο.Ενα αλλο σημαντικο για εμενα ειναι οτι δεν ζεσταινεται σχεδον καθολου ειναι μεταλλικη η πισω οψη εκτος απο το πανω και το κατω μερος του κινητου στις ακρες.Η καμερα ειναι και αυτη πολυ καλη 8Μ και εχει και μπροστινη στα 1,3Μ για βιντεοκλιση.Μειον εγω προσωπικα δεν βλεπω για αυτο θα το κρατησω πολυ καιρο γιατι ειμαι πολυ ευχαριστημενος.:D

Θέλω να σε ρωτήσω κάτι chris1974. Σκοπεύω να αγοράσω το RADAR και όχι το TITAN λόγο μεγέθους.Απευθύνομαι σε εσένα γιατί το RADAR δεν το έχει κανείς στο forum.Λοιπόν τώρα έχω nokia C6-01 με το οποίο μπορώ να κάνω βίντεο κλήση χωρίς τη χρήση κάποιου προγράμματος πχ. TANGO - FRING.Με τη χρήση που έχεις κάνει στο TITAN ξέρεις αν γίνεται κάτι αντίστοιχο?Για να προλάβω τυχόν απορίες η βίντεο κλήση προορίζεται για live παρακολούθηση συστήματος καταγραφής βίντεο μέσω 3G και όχι IP. Ελπίζω να μην σε κούρασα.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σε ρωτήσω κάτι chris1974. Σκοπεύω να αγοράσω το RADAR και όχι το TITAN λόγο μεγέθους.Απευθύνομαι σε εσένα γιατί το RADAR δεν το έχει κανείς στο forum.Λοιπόν τώρα έχω nokia C6-01 με το οποίο μπορώ να κάνω βίντεο κλήση χωρίς τη χρήση κάποιου προγράμματος πχ. TANGO - FRING.Με τη χρήση που έχεις κάνει στο TITAN ξέρεις αν γίνεται κάτι αντίστοιχο?Για να προλάβω τυχόν απορίες η βίντεο κλήση προορίζεται για live παρακολούθηση συστήματος καταγραφής βίντεο μέσω 3G και όχι IP. Ελπίζω να μην σε κούρασα.Ευχαριστώ

Φίλε μου βιντεοκληση προς το παρόν μόνο με tango και αργότερα με skype

όταν βγάλει την αντιστοιχεί εφαρμογή χρήση βιντεοκλησης όπως κανείς με το nokia προς το παρόν δεν δουλεύει σε windows phone κινητά γενικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα και Χρονια Πολλα σε ολους.

1. Αν το πηρε καποιος απο Vodafone, εχει καποιο startup logo της Βοντα ή ειναι "clean"?

2. Γενικοτερα, εχει καποιο/α αλλα customisations της voda στο interface?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...ΚΑινουργιος κατοχoς HTC TITAN και εγω..Σημερα ηταν η πρωτη μερα.ακομα δεν εχω συνηθισει το μεγεθος αλλα θα το καταφερω ελπιζω.Σε αυτο φταιει και το προηγουμενο κινητο μου φυσικα(Χ10 μινι).Το κινητο πεταει.Δεν κολλαει μια,η οθονη οθοναρα,με απιστευτα χρωματα και παρα την μικρη της αναλυση δεν πιξελιαζει καθολου...Το λογισμικο φανταστικο,αν και του λειπουν καποιες σοβαρες εφαρμογες οπως σκαυπ πχ...Το αλλο "μειον" ειναι τα πανακριβα παιχνιδια του xbox live...

 

 

Υ.Γ.Ξερετε εαν εχει βγει τροπος "σπασιματος" του κινητου???Γιατι ψηνω να αρχισω καμια δικη μου εφαρμογη αλλα δν λεει να πληρωσω 9 δολλαρια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.Γ.Ξερετε εαν εχει βγει τροπος "σπασιματος" του κινητου???Γιατι ψηνω να αρχισω καμια δικη μου εφαρμογη αλλα δν λεει να πληρωσω 9 δολλαρια

 

Ετοιμάζεται κάτι από κάποια ομάδα αλλά θα χρειαστεί να περιμένεις αν δεν είσαι σε θέση να ακολουθήσεις τη λύση του ChevronWP7.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζεται κάτι από κάποια ομάδα αλλά θα χρειαστεί να περιμένεις αν δεν είσαι σε θέση να ακολουθήσεις τη λύση του ChevronWP7.

 

Δεν έχω ιδέα από chevron και στην συγκεκριμένη χρονική στιγμη δν θέλω να κανω τπτ "επικυνδυνο" γτ το κινητό είναι καινούργιο...ευχομαι να βγει κάτι απλό και τότε βλέπουμε...btw δεύτερη μέρα με το κινητό και δν ξεκολλαω...απιστευτο σε όλα του ειναι

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Διάβασα στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1364627 ότι η συσκευή έχει πρόβλημα με το σήμα της και το Wifi.Δηλαδή δεν έχει καλή εμβέλεια στο wifi ή αποσυνδέεται και δεν έχει δυνατό σήμα με κακή ποιότητα ακρόασης.Κάπου διάβασα ότι δεν δουλεύει καλά το wifi΄αν δεν απενεργοποιήσεις το cellular data.

Ισχύει αυτό στην Ελλάδα;

Το ρωτάω αυτό επειδη σκέφτομαι να το αγοράσω.

Ευχαριστώ.

Edited by NIKOSXRI
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω παρατηρησει κατι στον κοντα ενα μηνα που το εχω για το WiFi...ηαληθεια ειναι οτι για την ποιοτητα κλησεις δεν ειμαι και απολυτα ευχαριστημενος..

 

Sent from my TITAN X310e using Board Express

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν εχω Titan, αλλά το optimus 7, που είχα για ένα διάστημα έκανε το ίδιο που περιγράφεις. Μήπως είναι θέμα OS ;

Πάντως δεν ήταν σοβαρό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολο το forum νεος χρηστης θα ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποια εφαρμογη που να μας ενημερωνει για την χρηση δεδομενων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σε ολο το forum νεος χρηστης θα ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποια εφαρμογη που να μας ενημερωνει για την χρηση δεδομενων

 

Ακόμα όχι, ωστόσο να σε ενημερώσω ότι για τις εφαρμογές συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305413

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω.καλησπερα λοιπον επειδη βλεπω οτι δεν λεμε πολλα για το τηλεφωνο νομιζω οτι μπορω να μιλησω .1 αναμονη χαλαρα δυο μερες σημα wifi απαιχτο μενω σε μεζονετα και εχω παντου σημα foul αν υπηρχε και κανενα προγραμμα πλοηγησης (εκτος απο navigon 85 ευρω) 2 ακομα περιμενουμε καποιο προγραμμα data info 3 καταλαβαινω οτι ειναι ενα καινουργιο λειτουργικο και μετα την αναβαθμιση σε wm 7.5 πανε σφαιρα (ημουν κατοχος αρκετων συσκευων iphone 4, samsung, galaxy sii, sensation, sensation xe, lg optimus 3d, lg optimus 2x, samsung nexus s, htc evo3d ,sonyericsson arc,samsung note,motorola razr xt910 )και η συμβιωση μαζι τους ηταν παντα συντομη ειναι το μονο τηλεφωνο που πιστευω να κρατησω για πολυ καιρο ακομα . Edited by kosttheos
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά πήρα σήμερα στο expansys να παραγγείλω το titan, και ρώτησα αν υπάρχει κάποιο θέμα με τα ελληνικά στο μενού και το πληκτρολόγιο. Η κοπέλα μου είπε οτι είναι όλα στα αγγλικά. Μπορεί κανείς να το επιβεβαιώσει?? :cry:
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα σήμερα στο expansys να παραγγείλω το titan, και ρώτησα αν υπάρχει κάποιο θέμα με τα ελληνικά στο μενού και το πληκτρολόγιο. Η κοπέλα μου είπε οτι είναι όλα στα αγγλικά. Μπορεί κανείς να το επιβεβαιώσει?? :cry:

 

η κοπελα δεν ειναι καλα ενημερωμενη..θα εχεισ κανονικα και ελληνικο πληκτρολογιο και ελληνικα παντου!ολα τα mango περιεχουν ελληνικα ..το ρυθμιζεις απο της ρυθμισεις του κινητου!μην στεναχωριεσαι για αυτο! ;)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...