Jump to content

[Επίσημο] HTC Titan


RAZR2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i1.expansys.com/img/b/221880/htc-titan-windows-phone-smartphone.jpg

 

 

Platform: Windows® Phone OS 7.5 Mango

CPU Processing Speed: 1.5 GHz

Memory: Total storage: 16 GB / Available storage: up to 12.63 GB / RAM: 512 MB

Display: 4.7-inch touch screen with 480 x 800 resolution

Network: HSPA/WCDMA: Europe/Asia: 850/900/2100 MHz / Quad-band GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz

Internet: 3G: Up to 14.4 Mbps download speed, Up to 5.76 Mbps upload speed / GPRS: Up to 80 kbps downloading / EDGE: Up to 236.8 kbps downloading, Wi-Fi®: IEEE 802.11 b/g/n

Bluetooth: Bluetooth® 2.1 / A2DP for wireless stereo headsets / PBAP for phonebook access from the car kit / Other supported profiles: AVRCP, HFP, HSP

Camera: 8 megapixel camera with F2.2 lens, dual LED flash, and BSI sensor (for better low-light captures) / Front camera: 1.3 megapixel front camera / HD video recording: 720p HD video recording

Location: Internal GPS antenna, HTC Locations, Bing™ Maps

Connectors: 3.5 mm stereo audio jack / micro-USB 2.0 (5-pin) port

Sensors: Gyro Sensor, G-Sensor, Digital compass, Proximity sensor, Ambient light sensor

Power & Battery: Rechargeable Lithium-ion battery 1600 mAh / Talk time: WCDMA: Up to 410 minutes, GSM: Up to 710 minutes / Standby time: WCDMA: Up to 460 hours, GSM: Up to 360 hours

Size: 131.5mm x 70.7mm x 9.9mm (5.18" x 2.78" x 0.39")

Weight: 160 grams (5.6 ounces) with battery

 

SAR : 0.447 W/kg

Edited by Muck Smith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καθότι δεν υπήρχε κάποιο θέμα για το νέο "γίγαντα" της HTC που θα τρέχει τα WP7 στη έκδοση Mango, είπα να ανοίξω ένα! Επειδή δεν έχω ανοίξει ποτέ νέο θέμα αν έχω κάνει κάποιο λάθος παρακαλώ κάποιον διαχειριστή να προβεί στις απαράιτητες διορθώσεις.:)

Η τιμή του είναι σε σχετικά ικανοποιητικά επίπεδα με βάση την τιμολόγηση τουλάχιστον του Expansys που το έχει στα 579,99 Ευρώ, το περίμενα ακριβότερο λόγω της μεγαλύτερης οθόνης. Επίσης ημερομηνία αναμενόμενης κυκλοφορίας αναφέρει την 4/10/2011 αν και αυτό βέβαια μπορεί να αλλάξει. Το μόνο που με ανησυχεί και ελπίζω να έρθει το ίδιο διάστημα και στην Ελλάδα ώστε να το δω από κοντά πρώτα, είναι το πόσο μεγαλύτερο από το HD7 θα είναι και αν η οθόνη θα είναι καλύτερη από του HD7. Θεωρώ πάντως οτι η ανάλυση θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερη εφόσον αυξήθηκαν οι ίντσες καθότι σίγουρα θα πιξελιάζει παραπάνω και αυτό μάλλον επιβεβαιώνεται από τα πρώτα previews. Πάντως για αυτό το μειονέκτημα υπέυθυνη είναι η Microsoft και όχι η HTC καθότι τα WP7 δεν υποστηρίζουν μεγαλύτερη ανάλυση από τα 480x800 pixels αλλά αυτό πρέπει να αλλάξει πάραυτα καθότι ήδη κυκλοφορούν στην αγορά συσκευές με μεγαλύτερες αναλύσεις. Πιστέυω με την επόμενη μεγάλη αναβάθμιση αυτό το θέμα η Microsoft να το διορθώσει. Πάντως η συσκευή είναι άκρως ενδιαφέρουσα αν και σίγουρα όχι για όλους λόγω του τεράστιου, για κινητό, μεγέθους της.

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

- Κρίμα!!! ...

- Αν και πιστεύω ότι θα το δούμε κάποια στιγμή σε κάποια καταστήματα ... ως συνήθως :rolleyes: ... να είχε λίιιιγο καλύτερη ανάλυση !!! Αν και σε

που είδα σήμερα ,έδειχνε πολύ καλό!!
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/s.aspx?search=titan

 

Το Expansys το έχει στα 579,99 Ευρώ. Η τιμή είναι μάλλον αναμενόμενη και δεν πρόκειται να είναι φθηνότερο στην Ελλάδα με βάση την μέχρι τώρα τακτική της εταιρείας οπότε όποιος το θέλει ας το βουτήξει.

 

To Titan το έπιασα στα χέρια μου προ ημερών στο Λονδίνο που μόλις είχε κυκλοφορήσει και έχει καλύτερη οθόνη με πιο ζωντανά χρώματα από του HD7 και δεν παρατήρησα κανένα ιδιαίτερο πιξέλιασμα λόγω πολύ μεγάλης οθόνης. Δεν ξέρω βέβαια εικόνες και ιστοσελίδες πως εμφανίζονται από πλευράς ποιότητας. Πάντως είναι σχεδόν ολο μεταλλικό και ολίγον βαρύ αλλά όχι όσο φάινεται λόγω υλικών. Κατά τη γνώμη μου είναι φτωχό εμφανισιακά και δεν εντυπωσιάζει καθόλου. Σχεδιαστικές λεπτομέρειες που είχε το HD7 και το έκαναν πολύ όμορφο δεν υπάρχουν σε αυτό (ακόμα και το σήμα της HTC πίσω είναι απλά ανάγλυφο και δεν έχει τα χρωμιομένα γράμματα) με αποτέλεσμα να δείχνει φτωχό και να μη χτυπάει καθόλου στο μάτι.

 

Πάντως η Microsoft πρέπει επειγόντως ή να επιτρέψει την επίσημη χρήση καρτών microsd ή να αυξηθεί ο αποθηκευτικός χώρος στα high end τουλάχιστον μοντέλα υποχρεωτικώς στα 32GB τουλάχιστον γιατί σχεδόν 600 Ευρώ για ένα κινητό με 16GB που στην πραγματικότητα είναι περίπου 12+ είναι απαράδεκτο και δεν φτάνει ούτε για ζήτω!:mad:

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά! Έχει τελικά αγοράσει κανείς το titan για να μας πει τις εντυπώσεις του? Ψήνομαι να προχωρήσω στην αγορά του, αλλά θα με ενδιέφερε να ακούσω και την άποψη κάποιου που το έχει ήδη πάρει. Επίσης, θέλω να ρωτήσω στα htc, ισχύει η εγγύηση αν έχει αγοραστεί από άλλη χώρα της Ε.Ε? Η θα έχω μπλεξίματα?
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχει τελικά αγοράσει κανείς το titan για να μας πει τις εντυπώσεις του? Ψήνομαι να προχωρήσω στην αγορά του, αλλά θα με ενδιέφερε να ακούσω και την άποψη κάποιου που το έχει ήδη πάρει. Επίσης, θέλω να ρωτήσω στα htc, ισχύει η εγγύηση αν έχει αγοραστεί από άλλη χώρα της Ε.Ε? Η θα έχω μπλεξίματα?
Φιλε το κινητο το εχω μια εβδομαδα τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Εχει μεγαλη οθονη πολυ φωτεινη,εχει πολυ ζωντανα χρωματα,ειναι γρηγορο εχει αμεση αποκριση ειδικα στο σερφαρισμα ειναι πολυ καλο ευχαριστιεσαι να εισαι στο ιντερνετ.Με λιγα λογια το titan πιστευω ειναι το καλυτερο Windows Phone κινητο αυτη την στιγμη.Η εγγυηση ισχυει κανονικα απο οποια χωρα της Ε.Ε αγορασεις.Εγω προσωπικα το πηρα απο το play247 και ειμαι ευχαριστημενος.:D
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλο, οθοναρα, πληκτρολογειαρα.....αν τα wp7 ξεπερασουν κ μερικα ακομη κομπλεξ π.χ. μη δυνατοτητα προσωπικων ρινκ τον, θα χτυπησουν στα ισα τα αλλα λειτουργικα. Ασε που οι φιλοι που το εχουν κι ολας τσακισει - σπασει, το απολαμβανουν τα μεγιστα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ, με βοηθήσατε στο να καταλήξω και η απόφαση πάρθηκε! Με το που πιστωθούν κάτι λεφτά στον λογαριασμό μου, έφυγα για τον τιτάνα!!! Θέλω να σας ρωτήσω τώρα κάτι άλλο, το όποιο αφορά τα wp, και συγκεκριμένα τις επαφές. Στη συσκευή θέλω να εμφανίζονται ΜΟΝΟ όσες επαφές "περιέχουν" κάποιο τηλέφωνο, και σε αυτές τις επαφές θέλω να συνδέσω το προφίλ τους στο φβ (αν έχουν), το μειλ τους (αν το ξέρω) και το μσν τους (αν το έχω). Δεν θέλω δηλαδή να εμφανίζονται "ξέμπαρκες" επαφές (από το μσν πχ) με τις οποίες δεν έχω ανταλλάξει τηλέφωνο. Ο τρόπος που προτείνετε είναι να δημιουργήσω ένα ΝΕΟ hotmail όπου και θα περάσω όλες μου τις επαφές, και στην συνέχεια να προσθέσω το πραγματικό μου hotmail που είναι και το μσν μου όπως και το φβ? Ή έτσι θα μπούν και οι ξέμπαρκες επαφές? Κάπου διάβασα, οτι με αυτό τον τρόπο έχεις ένα θεματάκι με το μσν στο messaging, γιατί σαν πρώτο λογαριασμό βάζεις το ΝΕΟ hotmail.. Συγγνώμη για τον μπερδεμένο τρόπο που τα έγραψα!
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ, με βοηθήσατε στο να καταλήξω και η απόφαση πάρθηκε! Με το που πιστωθούν κάτι λεφτά στον λογαριασμό μου, έφυγα για τον τιτάνα!!! Θέλω να σας ρωτήσω τώρα κάτι άλλο, το όποιο αφορά τα wp, και συγκεκριμένα τις επαφές. Στη συσκευή θέλω να εμφανίζονται ΜΟΝΟ όσες επαφές "περιέχουν" κάποιο τηλέφωνο, και σε αυτές τις επαφές θέλω να συνδέσω το προφίλ τους στο φβ (αν έχουν), το μειλ τους (αν το ξέρω) και το μσν τους (αν το έχω). Δεν θέλω δηλαδή να εμφανίζονται "ξέμπαρκες" επαφές (από το μσν πχ) με τις οποίες δεν έχω ανταλλάξει τηλέφωνο. Ο τρόπος που προτείνετε είναι να δημιουργήσω ένα ΝΕΟ hotmail όπου και θα περάσω όλες μου τις επαφές, και στην συνέχεια να προσθέσω το πραγματικό μου hotmail που είναι και το μσν μου όπως και το φβ? Ή έτσι θα μπούν και οι ξέμπαρκες επαφές? Κάπου διάβασα, οτι με αυτό τον τρόπο έχεις ένα θεματάκι με το μσν στο messaging, γιατί σαν πρώτο λογαριασμό βάζεις το ΝΕΟ hotmail.. Συγγνώμη για τον μπερδεμένο τρόπο που τα έγραψα!

 

Για τις επαφες γιατι για τα αλλα, γινε λιγο συγκεκριμενος...εχει φιλτρο κ εμφανιζει οποιες επαφες θελεις εσυ αναλογα τι λογαριασμους εχεις σεταρει. Αν εχεις fb κ εχεις σεταρεις τον λογαριασμο -οχι την εφαρμογη - κ επιλεξεις να φαινονται, θα φαινονται ειτε οι επαφες ειτε οι ενημερωσεις η οι φωτος κ.ο.κ.......

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι απο την παρουσίαση του Εngagdet, η οθόνη του Titan απλά τα σπάει ως πάνελ (πολύ καλύτερο απο του Sensation πχ ) αλλά είναι κρίμα που η αναλυσή της παραμένει στα 800 χ 480.

 

Kατά τα άλλα κλασικό σχέδιο HTC, ελάχιστο bezel (θετικοτατο) αλλά τιμή στο θεό. Αν βέβαια τα χρήματα δεν αποτελούν πρόβλημα η συσκευή είναι σούπερ.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία πως τα πάει η συσκευή? Με μέση χρήση βγάζει (έστω με το ζόρι) 2 μέρες, ή κάθε μέρα θέλει φόρτιση?
Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία πως τα πάει η συσκευή? Με μέση χρήση βγάζει (έστω με το ζόρι) 2 μέρες, ή κάθε μέρα θέλει φόρτιση?
Όπως το είπες βγάζει με νορμαλ χρήση 2μερες.Το κινητο το έχω 1 μήνα περίπου πέρα ότι είναι πολυ καλο κινητο έχω ησυχάσει απο θέμα το να το φορτιζω συνέχεια όπως είχα πριν το πάρω το LG 3D:mad:που ηθελα μες στην μέρα να το φορτισω.
Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες βγάζει με νορμαλ χρήση 2μερες.Το κινητο το έχω 1 μήνα περίπου πέρα ότι είναι πολυ καλο κινητο έχω ησυχάσει απο θέμα το να το φορτιζω συνέχεια όπως είχα πριν το πάρω το LG 3D:mad:που ηθελα μες στην μέρα να το φορτισω.

 

Οι εντυπώσεις σου απο την συσκευή; Η ανάλυση της οθόνης προβληματίζει καθολου, ή όλα καλά;

 

Αν μπορεις, γραψε μερικά + και - της συσκευής, γιατί με ενδιαφέρει αρκετα για αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Θα πεσει η τιμη, υπομονη θελει και θα πεσει αισθητα φανταζομαι.

Η ποιοτητα κατασκευης, πως ειναι σε σχεση με το HD7, που ουσιαστικα ειναι η πρωη ναυρχιδα της htc στα wp7;

Υπαρχουν περιπτωσεις με τριξιματα και οχι καλη εφαρμογη;

Το πισω μερος ειναι ολο μεταλλικο;

Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις σου απο την συσκευή; Η ανάλυση της οθόνης προβληματίζει καθολου, ή όλα καλά;

 

Αν μπορεις, γραψε μερικά + και - της συσκευής, γιατί με ενδιαφέρει αρκετα για αγορα.

Λοιπον το Titan που το εχω ενα μηνα οπως γραφω ποιο πανω ειναι αυτη τη στιγμη το καλυτερο windows phone κινητο και αυτο το λεω γιατι η οθονη του ειναι πολυ καλη,πολυ ζωντανα τα χρωματα πειξιλιασμα δεν υπαρχει στο ιντερνετ με την 4,7οθονη ευχαριστιεσαι να σερφαρεις,η mobile εκδοση του Internet Explorer ειναι πολυ καλη δεν εχει κανενα bugs.Τωρα οσον αφορα το κινητο σαν μεγεθος πιστευω δεν θα σε δυσκολεψει το να το εχεις σε μια τσεπη ενος μπουφαν ας πουμε ναι μεν ειναι μεγαλο αλλα λογο του οτι ειναι πολυ λεπτο σαν κατασκευη δεν καταλαβαινεις το μεγεθος. Ενα αλλο που μπορω να πω ειναι οτι το ρολαρισμα στο μενου η στο ιντερνετ ειναι πολυ καλο ανταξιο του iphone αν το συγκρινουμε με αυτο.Ενα αλλο σημαντικο για εμενα ειναι οτι δεν ζεσταινεται σχεδον καθολου ειναι μεταλλικη η πισω οψη εκτος απο το πανω και το κατω μερος του κινητου στις ακρες.Η καμερα ειναι και αυτη πολυ καλη 8Μ και εχει και μπροστινη στα 1,3Μ για βιντεοκλιση.Μειον εγω προσωπικα δεν βλεπω για αυτο θα το κρατησω πολυ καιρο γιατι ειμαι πολυ ευχαριστημενος.:D
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το Titan που το εχω ενα μηνα οπως γραφω ποιο πανω ειναι αυτη τη στιγμη το καλυτερο windows phone κινητο και αυτο το λεω γιατι η οθονη του ειναι πολυ καλη,πολυ ζωντανα τα χρωματα πειξιλιασμα δεν υπαρχει στο ιντερνετ με την 4,7οθονη ευχαριστιεσαι να σερφαρεις,η mobile εκδοση του Internet Explorer ειναι πολυ καλη δεν εχει κανενα bugs.Τωρα οσον αφορα το κινητο σαν μεγεθος πιστευω δεν θα σε δυσκολεψει το να το εχεις σε μια τσεπη ενος μπουφαν ας πουμε ναι μεν ειναι μεγαλο αλλα λογο του οτι ειναι πολυ λεπτο σαν κατασκευη δεν καταλαβαινεις το μεγεθος. Ενα αλλο που μπορω να πω ειναι οτι το ρολαρισμα στο μενου η στο ιντερνετ ειναι πολυ καλο ανταξιο του iphone αν το συγκρινουμε με αυτο.Ενα αλλο σημαντικο για εμενα ειναι οτι δεν ζεσταινεται σχεδον καθολου ειναι μεταλλικη η πισω οψη εκτος απο το πανω και το κατω μερος του κινητου στις ακρες.Η καμερα ειναι και αυτη πολυ καλη 8Μ και εχει και μπροστινη στα 1,3Μ για βιντεοκλιση.Μειον εγω προσωπικα δεν βλεπω για αυτο θα το κρατησω πολυ καιρο γιατι ειμαι πολυ ευχαριστημενος.:D

 

Με το μέγεθος αποκλείεται να έχω πρόβλημα. Και μεγαλύτερο να ήταν, ακόμη καλύτερα. Ποιότητα σήματος? Στον τομέα του gps και των δορυφόρων πως τα πάει?

Link to comment
Share on other sites

Με το μέγεθος αποκλείεται να έχω πρόβλημα. Και μεγαλύτερο να ήταν, ακόμη καλύτερα. Ποιότητα σήματος? Στον τομέα του gps και των δορυφόρων πως τα πάει?
Η ποιοτητα σηματος ειναι πολυ καλη εμενα εως τωρα παντως δεν με εχει κρεμασει ειναι μια χαρα η ποιοτητα του.Τωρα με το gps ειναι λιγο πισω εχει μια εφαρμογη τις htc που ειναι σαν το google maps και αλλη μια παρομοια το bing maps.Υπαρχει βεβαια απο το marketplace με αγορα το προγραμμα πλοηγησης το navigation greece.
Link to comment
Share on other sites

Θα πεσει η τιμη, υπομονη θελει και θα πεσει αισθητα φανταζομαι.

Η ποιοτητα κατασκευης, πως ειναι σε σχεση με το HD7, που ουσιαστικα ειναι η πρωη ναυρχιδα της htc στα wp7;

Υπαρχουν περιπτωσεις με τριξιματα και οχι καλη εφαρμογη;

Το πισω μερος ειναι ολο μεταλλικο;

 

 

Πολύ καλύτερη κατασκευή κυρίως στις λεπτομέρειες (όπως π.χ. τα κουμπιά που άλλα τρέμανε ολόκληρα και άλλα δεν έιχαν καθόλου αίσθηση λες και ήταν χαλασμένα) όπου υστερούσε το HD7. Η πλάτη είναι όλη μεταλλική και γενικά η όλη κατασκευή παίρνει δέκα! Τα κουμπιά έχουν άψογη και στιβαρή αίσθηση και γενικά το κινητό είναι στιβαρότατο χωρίς ατέλειες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...