Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα την 4,2,1 και παρατήρηρα ότι τις φωτογραφίες δεν τις δείχνει σε όλη την οθόνη αλλά κόβει λίγο από πάνω. Το έχει παρατηρήσει κανείς?

 

Εμένα μια χαρά τις δείχνει...πάνω-πάνω έχει το σκιαγραφημένο menu (το οποίο όμως κρύβεται), μήπως εννοείς αυτό ?

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σίγουρα είναι το σκιαγραφημένο αλλά αν πατάς να φύγει η εικόνα δεν πάει σε όλη την εικόνα όπως στο 4,1,1

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι το σκιαγραφημένο αλλά αν πατάς να φύγει η εικόνα δεν πάει σε όλη την εικόνα όπως στο 4,1,1

 

Σε μένα οι photos είναι full screen (εξαρτάται βέβαια αν είναι portrait ή landscape), και το menu κρύβει ελαφρώς το πάνω μέρος τους (με σκια, δηλαδή φαίνεται η photo από κάτω)...μήπως κάτι δεν πάει καλά στη δική σου ROM ή στις photos ?

Edited by The Ace

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα ,ενω το κινητο συνδεεται με τo pc μου και φορτιζει το pc λεει οτι δεν εγκατασταθηκε επιτυχως και δεν το βρησκει .τι να κανω το εβαλα και σε αλλα pc και κανει τα ιδια pleaseeee helpppp
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα ,ενω το κινητο συνδεεται με τo pc μου και φορτιζει το pc λεει οτι δεν εγκατασταθηκε επιτυχως και δεν το βρησκει .τι να κανω το εβαλα και σε αλλα pc και κανει τα ιδια pleaseeee helpppp

 

Θες τους Samsung Galaxy USB Drivers

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα οι photos είναι full screen (εξαρτάται βέβαια αν είναι portrait ή landscape), και το menu κρύβει ελαφρώς το πάνω μέρος τους (με σκια, δηλαδή φαίνεται η photo από κάτω)...μήπως κάτι δεν πάει καλά στη δική σου ROM ή στις photos ?

 

συνέχισα την συζήτηση στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322065

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

συνέχισα την συζήτηση στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322065

 

Κακώς, δεδομένου ότι δεν έχει τίποτα να κάνει με τροποποιήσεις ή βελτιώσεις του τηλεφώνου. Η σκιά που βλέπεις είναι η μπάρα με τις επιλογές - η οποία εξαφανίζεται μετά από λίγο και εμφανίζεται ξανά όταν αλληλεπιδράσεις με την οθόνη. Επιπλέον, με την εφαρμογή gallery του 4.2.1 μπορείς να έχεις slideshow δυναμικού μεγέθους (μπορείς να κυλάς μεταξύ φωτογραφιών, ακόμη κι όταν δεν είναι σε πλήρη οθόνη), οπότε μπορείς να μη χάνεις καθόλου από τη φωτογραφία.

 

Off-topic:

Δε μπορώ να κάνω παρατηρήσεις για το που και τι θα γράφει ο καθένας, αλλά εντελώς φιλικά σε παρακαλώ πάρε λίγο χρόνο να κάνεις πλήρεις και συγκροτημένες ερωτήσεις για να παίρνεις πλήρεις και συγκροτημένες απαντήσεις και μόνο σε ένα θέμα. Αυτή η κοφτή ανταλλαγή μηνυμάτων με ελάχιστη πληροφορία έχει γίνει κουραστική, τόσο εδώ αλλά ειδικά στο άλλο -εξαιρετικά χρήσιμο- θέμα. Κι εγώ χαίρομαι για τους πολλούς νέους χρήστες του τηλεφώνου και με χαρά βοηθάω όπου μπορώ, αλλά η ποιότητα και των δύο θεμάτων του τηλεφώνου έχει πέσει κατακόρυφα.

Link to comment
Share on other sites

Κακώς, δεδομένου ότι δεν έχει τίποτα να κάνει με τροποποιήσεις ή βελτιώσεις του τηλεφώνου. Η σκιά που βλέπεις είναι η μπάρα με τις επιλογές - η οποία εξαφανίζεται μετά από λίγο και εμφανίζεται ξανά όταν αλληλεπιδράσεις με την οθόνη. Επιπλέον, με την εφαρμογή gallery του 4.2.1 μπορείς να έχεις slideshow δυναμικού μεγέθους (μπορείς να κυλάς μεταξύ φωτογραφιών, ακόμη κι όταν δεν είναι σε πλήρη οθόνη), οπότε μπορείς να μη χάνεις καθόλου από τη φωτογραφία.

 

Off-topic:

Δε μπορώ να κάνω παρατηρήσεις για το που και τι θα γράφει ο καθένας, αλλά εντελώς φιλικά σε παρακαλώ πάρε λίγο χρόνο να κάνεις πλήρεις και συγκροτημένες ερωτήσεις για να παίρνεις πλήρεις και συγκροτημένες απαντήσεις και μόνο σε ένα θέμα. Αυτή η κοφτή ανταλλαγή μηνυμάτων με ελάχιστη πληροφορία έχει γίνει κουραστική, τόσο εδώ αλλά ειδικά στο άλλο -εξαιρετικά χρήσιμο- θέμα. Κι εγώ χαίρομαι για τους πολλούς νέους χρήστες του τηλεφώνου και με χαρά βοηθάω όπου μπορώ, αλλά η ποιότητα και των δύο θεμάτων του τηλεφώνου έχει πέσει κατακόρυφα.

 

Πήγα την κουβέντα εκεί γιατί θεώρησα ότι ήταν καλύτερο αλλά οκ.

Δες την εικόνα που ανέβασα να δεις οτι κάτι πάει στραβά

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=29143&d=1357654689

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Πήγα την κουβέντα εκεί γιατί θεώρησα ότι ήταν καλύτερο αλλά οκ.

Δες την εικόνα που ανέβασα να δεις οτι κάτι πάει στραβά

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=29143&d=1357654689

 

Δεν παει κατι στραβά. Έτσι ειναι η gallery στο 4.2. Δεν έχεις πρόβλημα. Επίσης ειναι γκρι σε σχεση με το μαυρο φοντο παλια.

Link to comment
Share on other sites

...είδατε τιμες στο skroutz?

έφτασε 405€

...έτσι οπως παει θα γινει συλλεκτικο!!

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...είδατε τιμες στο skroutz?

έφτασε 405€

...έτσι οπως παει θα γινει συλλεκτικο!!

Καλή φάση. αλλα και το 4αρι συλλεκτικο ειναι για ελλαδα δεν θα γινότανε το δικό μας ?:D

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρίσκομαι Γερμανία κ το βρήκα 275 ευρώ.τι λέτε αξιζει να το πάρω; με λίγα λόγια ποια τα υπέρ κ ποια τα κατά.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδη θα αγωρασω το galaxy nexus τελικα, ποια ειναι τα must have αξεσουαρ ωστε να τα παραγγειλω?

πχ απο θηκες κλπ καμια καλη επιλογη? κατι αλλο που μπορει να χρειαστει να αγωρασω?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρίσκομαι Γερμανία κ το βρήκα 275 ευρώ.τι λέτε αξιζει να το πάρω; με λίγα λόγια ποια τα υπέρ κ ποια τα κατά.

 

Κανένα κατά, το κινητό είναι το ίδιο -πρακτικά- με αυτό που είναι εδώ. Πριν από το GNex είχα γερμανικό LG 2X και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα (ούτε χρήσης, ούτε εγγύησης). Αν η τιμή είναι καλύτερη -έστω και 10-20€ αρκούν- τσίμπα το...

 

καλησπερα επειδη θα αγωρασω το galaxy nexus τελικα, ποια ειναι τα must have αξεσουαρ ωστε να τα παραγγειλω?

πχ απο θηκες κλπ καμια καλη επιλογη? κατι αλλο που μπορει να χρειαστει να αγωρασω?

 

Must-have δεν είναι κανένα. Εγώ πάντως έχω πάρει βάση και φορτιστή αυτοκινήτου (τα genuine), συν θήκη και protectors από eBay (των 3€ δηλαδή), και καλά για ευκολία και προστασία...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλλους και καλή χρονιά. Έχω το τελευταίο Android (4.2.1) με τη stοck ROM και έχω παρατηρήσει 2 προβλήματα.

 

Το πρώτο αφορά το bluetooth. Γνωρίζω πως διάφοροι έχουν πρόβλημα με το bluetooth αλλά στην περίπτωσή μου

μπορώ και το χρησιμοποιώ κανονικά απλά όταν συνδέσω handsfree BT ενώ δουλεύει κανονικά κάποια στιγμή αποσυνδέεται.

Συνήθως το κάνει λίγο μετά που θα σβήσει η οθόνη. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό ή είναι πρόβλημα της ROM?

 

Το άλλο πρόβλημα εμφανίζεται στον stock browser όταν ενεργοποιήσω το quick controls από τα Labs. Σε αυτή την περίπτωση

εμφανίζεται ένα μέρος της σελίδας που φορτώνεται σταθερό άσχετα αν scrollαρω τη σελίδα και εξαφανίζεται μόνο αν ανοίξω τη url bar. Επίσης δεν εμφανίζει καλά τη μπλε μπάρα που εμφανίζει όταν φορτώνει η σελίδα (έχει κάποια εξογκώματα) το οπόο βέβαι μπορεί να προέρχεται από το πρώτο πρόβλημα.

 

Νομίζω πως βρήκα τη λύση για το 2ο πρόβλημα. Γίνεαι conflict με το light flow. Δοκίμασα να το απενεργοποιήσω από τις ρυθμίσεις (ή να το απεγκαταστήσω) και το πρόβλημα λύθηκε αμέσως.

Το θέμα είναι πως το light flow είναι πολύ ωραία και χρήσιμη εφαρμογή. Μήπως ξέρεται πως θα μπορούσε να λυθεί το

conflict ή αν υπάρχει κάτι άλλο αντίστοιχο ή και καλύτερο (:D)?

Link to comment
Share on other sites

απο θηκη να παρω οποια να΄ναι απο ebay ή υπαρχει καποια συγκεκριμενη?

η μπαταρια με τα 2000ma λεει?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

απο θηκη να παρω οποια να΄ναι απο ebay ή υπαρχει καποια συγκεκριμενη?

η μπαταρια με τα 2000ma λεει?

 

Οι mercuri που εχω εγω( και αρκετοι αλλοι εδω μεσα) ειναι πολυ καλη και απο οσο ξερω χωραει και την 2000mah μπαταρια...(θα στην δωσω να τη δοκιμασεις :P ) τωρα για την μπαταρια περιμενε να το παρεις και θα δεις ποσο σου κραταει και αν σου χρειαζεται κατι παραπανω την παιρνεις

Edited by costas89m

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

απο θηκη να παρω οποια να΄ναι απο ebay ή υπαρχει καποια συγκεκριμενη?

η μπαταρια με τα 2000ma λεει?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Galaxy-Google-Nexus-I9250-I515-Verizon-Mercury-TPU-Jelly-Gel-Case-Cover-/110826573692?pt=PDA_Accessories&hash=item19cdc74f7c πάρτη από αυτόν τον πωλητή την στέλνει σε 5 μέρες και όπως σου είπε ο costas89m χωράει την 2000ma μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως βρήκα τη λύση για το 2ο πρόβλημα. Γίνεαι conflict με το light flow. Δοκίμασα να το απενεργοποιήσω από τις ρυθμίσεις (ή να το απεγκαταστήσω) και το πρόβλημα λύθηκε αμέσως.

Το θέμα είναι πως το light flow είναι πολύ ωραία και χρήσιμη εφαρμογή. Μήπως ξέρεται πως θα μπορούσε να λυθεί το

conflict ή αν υπάρχει κάτι άλλο αντίστοιχο ή και καλύτερο (:D)?

 

Ευχαριστώ για το troubleshooting :p

Είχα το ίδιο θέμα στο browser και απλά το αγνόησα επειδή τα quick controls είναι "πειραματικά". Δεν πρόκειται να αλλάξω κάτι, αλλά τουλάχιστον ξέρω που οφείλεται...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την 4.2.1 και δεν ειχα κανενα προβλημα αλλα τωρα τελευταια το κινητο εχει γινει πολυ αργο χωρις κανεναν συγκεκριμενο λογο ουτε κατεβασα καμια νεα εφαρμογη.Επισης να επισημανω πως ειμαι στοκ.Μου το ειχε ξανακανει πιο παλια οταν ειχα την 4.1 και του ειχα κανει factory data reset.Βοηθηστε σας παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Galaxy-Google-Nexus-I9250-I515-Verizon-Mercury-TPU-Jelly-Gel-Case-Cover-/110826573692?pt=PDA_Accessories&hash=item19cdc74f7c πάρτη από αυτόν τον πωλητή την στέλνει σε 5 μέρες και όπως σου είπε ο costas89m χωράει την 2000ma μια χαρά.

 

 

προσοχη. ο πωλητης δεν εχει μαυρη και ασπρη θηκη προς το παρον...

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια 2000 mah ειναι μεγαλυτερη;;;γτ βλεπω οτι απαιτει αλλο καπακι κ αναφερονται θηκες " που την χωρανε",αρα δεν θα χει το μεγεθος της κανονικης
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια 2000 mah ειναι μεγαλυτερη;;;γτ βλεπω οτι απαιτει αλλο καπακι κ αναφερονται θηκες " που την χωρανε",αρα δεν θα χει το μεγεθος της κανονικης

 

Ναι ειναι λιγο μεγαλυτερη ισα που καλυπτει την καμπυλη στο κατω μερος, μερικες σελιδες πριν καποιος ειχε βαλειι και λινκ με φωτογραφιες

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια 2000 mah ειναι μεγαλυτερη;;;γτ βλεπω οτι απαιτει αλλο καπακι κ αναφερονται θηκες " που την χωρανε",αρα δεν θα χει το μεγεθος της κανονικης

 

Link to comment
Share on other sites

ωραία δεν υπάρχει πουθενά διαθέσιμο samsung galaxy nexus.

τα 2-3 μαγαζια που το έχουν το δίνουν στα 400 ευρώ ενώ σε 1-2 άλλα που πήρα τηλ. δεν το ξαναφέρνουν μάλλον.

που θα το βρώ τώρα? :P

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...