Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα την αναβαθμηση που εκανα με τον οδηγο σε 4.2.1 δεν δουλευει το giniusdriver.........(το εχουν αναφερει και αλλοι αφτο το ξερω)

Μηπως βρεθηκε καποια λυση παιδια?

 

Νομίζω όμως οτι δεν έχει βρεθεί άκρη ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω όμως οτι δεν έχει βρεθεί άκρη ακόμα...

 

Και εγώ επικοινώνησα την προηγούμενη βδομάδα, μου είπαν ότι θα μου στείλουν κάποιο mail με οδηγίες ή/και κατέβασμα νέας έκδοσης, αλλά μέχρι στιγμής ούτε φωνή ούτε ακρόαση...το θέμα είναι ότι μου είπαν να το "αγοράσω" (δηλαδή να πάρω τη full version), αλλά τους είπα ότι πρώτα πρέπει να δω ότι υπάρχει κάτι που να δουλεύει, και μετά βλέπουμε αν θα το αγοράσω...και από ότι φαίνεται σωστά έπραξα....

 

Περιμένουμε...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έστειλαν το mail με τις οδηγίες και σας τις παραθέτω

 

1) Κάνετε απεγκατάσταση το Mireo viaGPS από τις εφαρμογές σας.

 

2) Με έναν file explorer διαγράφετε το φάκελο DP_Plaisio

 

3) Διαγράφετε το αρχείο DontPanicPromo0504.zip

 

4) Διαγράφετε το αρχείο Dontpanic.apk

 

 

 

5) Στη συνέχεια κατεβάζετε το αρχείο από το παρακάτω link στον υπολογιστή σας

 

http://goo.gl/VJVzj

 

6) Το αποσυμπιέζετε. Θα βγει ένας φάκελος DP_Plaisio και ένα αρχείο Dontpanic.apk

 

7) Αντιγράφετε τον φάκελο DP_Plaisio και το αρχείο Dontpanic.apk στη μνήμη της συσκευής δίπλα-δίπλα (στο ίδιο μέρος απ’ όπου διαγράψατε τα αρχεία στα βήματα 2,3,4)

 

8) Πάμε στη συσκευή android και συνδεόμαστε με το internet (θα χρειαστεί μόνο την πρώτη φορά για την ενεργοποίηση)

 

9) Μέσα από τον file explorer βρίσκουμε το αρχείο Dontpanic.apk και το τρέχουμε. Ξεκινάει η εγκατάσταση.

 

10) Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση, πατάμε “Άνοιγμα” για να τρέξει το πρόγραμμα. Θα μας ζητήσει τη 12ψήφια άδεια χρήσης που βρίσκεται στο τέλος του Android quick start guide

 

11) Μόλις την καταχωρήσουμε σωστά, θα τρέξει κανονικά το πρόγραμμα πλοήγησης

Link to comment
Share on other sites

Mille merci, δεν έχω το σειριακό μαζί μου, θα το τσεκάρω το απόγευμα από το σπίτι :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν σβησω μερικες προεγκατεστημενες εφαρμογες τυπου currnets google+ talk κτλ μπορει να επηρεστουν αλλες εφαρμογες????
Link to comment
Share on other sites

Mille merci, δεν έχω το σειριακό μαζί μου, θα το τσεκάρω το απόγευμα από το σπίτι :cool:

 

Έβαλα την 4.2.1 στοκ για καμμιά 10ριά μέρες μέσα στις γιορτές (για να το πάω στο service) και το διάστημα αυτό τους έστειλα το mail. Μόλις το πήρα από το service, το γύρισα με συνοπτικές διαδικασίες στην 4.1.2 και έτσι δεν ξέρω αν με τις οδηγίες αυτές είναι εντάξει και το χω και απορία γιατί όπου να' ναι θα σκάσει η baked 7 :p γι αυτό επιβεβαιώστε ότι δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν σβησω μερικες προεγκατεστημενες εφαρμογες τυπου currnets google+ talk κτλ μπορει να επηρεστουν αλλες εφαρμογες????

 

Πιθανόν, εξαρτάται τι θα σβήσεις...Νομίζω το Currents δεν επηρεάζει κάτι άλλο, αλλά το Google+ μπορεί να επηρεάσει το GMail...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν σβησω μερικες προεγκατεστημενες εφαρμογες τυπου currnets google+ talk κτλ μπορει να επηρεστουν αλλες εφαρμογες????

 

Αυτές που αναφέρεις δεν τρέχουν ποτέ εάν δεν το θέλεις, δεν κερδίζεις κάτι εάν τις αφαιρέσεις, εκτός από πολύ λίγο χώρο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτές που αναφέρεις δεν τρέχουν ποτέ εάν δεν το θέλεις, δεν κερδίζεις κάτι εάν τις αφαιρέσεις, εκτός από πολύ λίγο χώρο...

 

στο task manager δειχνουν οτι τρεχουν..

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω και γελάω αγγελίες σε διαφορα forum δινουν i9250 του κουτιου ή ενος,δυο μηνων μαζι με χρηματικη διαφορα και ζητανε 4/4s ... Χριστούλη μου!! :lol:
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

εχει η γυναικα μου το iphone 4 και σε καθε συγκριση χαμογελαω... μιλαμε για χαωδη διαφορα...

 

αν εξαιρεσεις το καλυτερο σημα στο wifi, το iphone δειχνει οτι εχει μεινει πισω απο τον ανταγωνισμο... και μαλιστα πολυ...

Edited by mobster21
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ επικοινώνησα την προηγούμενη βδομάδα, μου είπαν ότι θα μου στείλουν κάποιο mail με οδηγίες ή/και κατέβασμα νέας έκδοσης, αλλά μέχρι στιγμής ούτε φωνή ούτε ακρόαση...το θέμα είναι ότι μου είπαν να το "αγοράσω" (δηλαδή να πάρω τη full version), αλλά τους είπα ότι πρώτα πρέπει να δω ότι υπάρχει κάτι που να δουλεύει, και μετά βλέπουμε αν θα το αγοράσω...και από ότι φαίνεται σωστά έπραξα....

 

Περιμένουμε...

 

Την ιδια απαντηση πηρα κι εγω σημερα που τους πηρα τηλ.Ακομα μου ειπε οτι και να μου στειλουν την διορθωμενη εκδοση δεν ξερουν

αν θα δουλεψει με μελοντικη αναβαθμηση του αντροιντ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έστειλαν το mail με τις οδηγίες και σας τις παραθέτω

 

1) Κάνετε απεγκατάσταση το Mireo viaGPS από τις εφαρμογές σας.

 

2) Με έναν file explorer διαγράφετε το φάκελο DP_Plaisio

 

3) Διαγράφετε το αρχείο DontPanicPromo0504.zip

 

4) Διαγράφετε το αρχείο Dontpanic.apk

 

 

 

5) Στη συνέχεια κατεβάζετε το αρχείο από το παρακάτω link στον υπολογιστή σας

 

http://goo.gl/VJVzj

 

6) Το αποσυμπιέζετε. Θα βγει ένας φάκελος DP_Plaisio και ένα αρχείο Dontpanic.apk

 

7) Αντιγράφετε τον φάκελο DP_Plaisio και το αρχείο Dontpanic.apk στη μνήμη της συσκευής δίπλα-δίπλα (στο ίδιο μέρος απ’ όπου διαγράψατε τα αρχεία στα βήματα 2,3,4)

 

8) Πάμε στη συσκευή android και συνδεόμαστε με το internet (θα χρειαστεί μόνο την πρώτη φορά για την ενεργοποίηση)

 

9) Μέσα από τον file explorer βρίσκουμε το αρχείο Dontpanic.apk και το τρέχουμε. Ξεκινάει η εγκατάσταση.

 

10) Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση, πατάμε “Άνοιγμα” για να τρέξει το πρόγραμμα. Θα μας ζητήσει τη 12ψήφια άδεια χρήσης που βρίσκεται στο τέλος του Android quick start guide

 

11) Μόλις την καταχωρήσουμε σωστά, θα τρέξει κανονικά το πρόγραμμα πλοήγησης

 

 

το εκανα τωρα και μου βγαζει ακυρο στον κωδικο προιοντος (προσπαθηστε ξανα γραφει συνεχεια).....για δοκιμαστε κανας αλλος παιδια

Link to comment
Share on other sites

εχει η γυναικα μου το iphone 4 και σε καθε συγκριση χαμογελαω... μιλαμε για χαωδη διαφορα...

 

αν εξαιρεσεις το καλυτερο σημα στο wifi, το iphone δειχνει οτι εχει μεινει πισω απο τον ανταγωνισμο... και μαλιστα πολυ...

Το galaxy nexus είναι οτι καλύτερο στη τιμή που πωλείται αυτή τη περίοδο απλώς επειδή έχω το 4αρι και το nexus, εκεί που το Iphone καθαρά υπερτερει είναι στη μπαταρία. 8 ώρες ανοικτή οθόνη είναι κάτι συνηθισμένο σε αντίθεση με τις 3 και κάτι του nexus...

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση εχω πολλα προβληματα με το Bluetooth οταν το ανοιγω και το κλεινω...εχει κανεις κατι υποψη?

 

Η αναβάθμιση σου ήτανε με clear install (καθαρή) η την έκανες πανω στην προηγούμενη;

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις hard reset η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων σε galaxy nexus μετα την αναβαθμηση απο samsung branded σε google branded???

και πως γινετε με τα κουμπια on/off και power button???

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις hard reset η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων σε galaxy nexus μετα την αναβαθμηση απο samsung branded σε google branded???

και πως γινετε με τα κουμπια on/off και power button???

 

ευχαριστω

 

Έκανα εγώ πριν μερικές μέρες με τον στοκ recovery.

Σβηνεις τελειος το κινητό

Πατας ταυτόχρονα volume + και volume- και power μεχρι να βγεις σε fastboot mode.

Με τα πλήκτρα της έντασης επιλέγεις recover και μετα power.

Οταν εισαι στο μενού του recovery με τα πλήκτρα της έντασης επιλέγεις wipe data/factory reset.

Και μόλις τελειώσει επιλέγεις reboot system.

Τελος.

Κατι σημαντικό. Οταν θα εισαι στον recovery το μονο που θα βλεπεις ειναι το ανθρωπάκι ξαπλα με ενα τρίγωνο στην κοιλιά. Τοτε θα πατήσεις volume + και μια φορά το powe . για μα εμφανιστεί το μενου του recovery.

Edited by xxSAKISxx

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειχε κανει κλικ αυτη http://www.amazon.com/gp/product/B0067I09XW/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_1?pf_rd_p=1278548962&pf_rd_s=lpo-top-stripe-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B0067I0A04&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=0G3PJVCSJE5KK1QWJ3G3 πριν ακομη παρω το Gnex μου και κατα 99% θα την παρω.Επισης και αυτο το screen protector http://www.amazon.com/Skinomi-TechSkin-Protector-Lifetime-Warranty/dp/B005OTKTMQ/ref=sr_1_6?s=wireless&ie=UTF8&qid=1357827845&sr=1-6&keywords=skinomi.Εχει κανεις αποψη για καποιο απο τα δυο η και τα δυο να μου πει πριν τα παραγγειλω? Θα σας ημουν υποχρεωμενος.

 

Εχω την θήκη αυτή σε άσπρο. Είναι καλή γενικά αλλά άμα μπει βγαίνει πολυ δύσκολα και πιστεύω πως μεγαλώνει αρκετά το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Turbo-X-Bluetooth-Clip-with-FM-function-PBL200-S201.htm

 

Επειδη η ελλειψη ραδιοφωνου ειναι κατι που δεν με βολευει ιδιαιτερα,εχω δει αυτο το Handsfree...

Γραφει οτι εχει και ραδιοφωνο πανω...

Αυτο που ηθελα να ρωτησω(αν ξερει κανεις) ειναι αν θα το τρεχει η συσκευη,δηλαδη προαπαιτει να υπαρχει ραδιοφωνο και στο κινητο για να λειτουργει,ή ειναι αυτονομο?(δεν πολυκολαει με το θρεντ αλλα δεν ηξερα και που να το βαλω....)

Link to comment
Share on other sites

το εκανα τωρα και μου βγαζει ακυρο στον κωδικο προιοντος (προσπαθηστε ξανα γραφει συνεχεια).....για δοκιμαστε κανας αλλος παιδια

 

Το έχω ξαναγράψει. Για να δουλέψει ο παραπάνω τρόπος πρέπει να επικοινωνήσεις με την εταιρεία και να περάσουν τον σειριακό σου αριθμό χειροκίνητα στην βάση τους. Αλλιώς δεν δουλεύει. Είναι δηλαδή προσωποποιημένη λύση και γι'αυτό ενδεχομένως καθυστερούν να απαντήσουν.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Έχω μια απορία.. Μπορω να βάλω το Touchwiz της Samsung και να κάνω το κινητό Full screen(να μην έχει τα τρια κουμπιά αφής);

Υπάρχει κάποια Rom;

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Turbo-X-Bluetooth-Clip-with-FM-function-PBL200-S201.htm

 

Επειδη η ελλειψη ραδιοφωνου ειναι κατι που δεν με βολευει ιδιαιτερα,εχω δει αυτο το Handsfree...

Γραφει οτι εχει και ραδιοφωνο πανω...

Αυτο που ηθελα να ρωτησω(αν ξερει κανεις) ειναι αν θα το τρεχει η συσκευη,δηλαδη προαπαιτει να υπαρχει ραδιοφωνο και στο κινητο για να λειτουργει,ή ειναι αυτονομο?(δεν πολυκολαει με το θρεντ αλλα δεν ηξερα και που να το βαλω....)

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006443

Απλά άψογο. Με την μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας και ενσωματωμένο ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση σου ήτανε με clear install (καθαρή) η την έκανες πανω στην προηγούμενη;

 

η αυτοματη αναβαθμιση που μου εβγαλε, δεν πειραξα κατι εγώ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...