Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλησιάζει η αναβάθμιση σε Android 4.2.2;

 

http://techblog.gr/mobile/android-4-2-2-100183/

 

Μακάρι θεέ μου! Μετά στο στραβοπάτημα με την 4.2.1 (και τα "κολλήματα") ελπίζω να ηρεμήσουμε...

 

παντος η αληθεια ειναι οτι πριν την 4.2.1. δεν μου ειχε κολησει ποτε το κινητο.και τωρα κολαει συχνα

 

Έχει ειπωθεί πολλάκις. GoSms Pro, κατάλληλες ρυθμίσεις στο "sent" και έγινε. Κάνε search στο thread για το GoSms και θα σου βγάλει ποστ μου.

 

το εβαλα,εκανα και τις ρυθμησεις αλλα παλι τπτ...το post που λες δεν μπορω να το βρω,βγαζει πολλα αποτελεσματα.....αν σου ειναι ευκολο να μου στειλεις link για να μεταφερθω κατευθειαν.....ευχαριστω

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το εβαλα,εκανα και τις ρυθμησεις αλλα παλι τπτ...το post που λες δεν μπορω να το βρω,βγαζει πολλα αποτελεσματα.....αν σου ειναι ευκολο να μου στειλεις link για να μεταφερθω κατευθειαν.....ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4376497&highlight=gosms#post4376497

Συγνώμη SaintPetrouil που πήρα το θάρρος και έκανα copy-paste για το gosms pro για να βοηθήσω το έκανα τον jimlost να το βρει πιο γρήγορα. Αυτό δεν είναι; Υπάρχει αντίστοιχη ρύθμιση και για το handsent sms που έχω; Όχι ότι με νοιάζει πολύ, ας στέλνονται τα sms με κεφαλαία, πληροφοριακά ρωτάω.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4376497&highlight=gosms#post4376497

Συγνώμη SaintPetrouil που πήρα το θάρρος και έκανα copy-paste για το gosms pro για να βοηθήσω το έκανα τον jimlost να το βρει πιο γρήγορα. Αυτό δεν είναι; Υπάρχει αντίστοιχη ρύθμιση και για το handsent sms που έχω; Όχι ότι με νοιάζει πολύ, ας στέλνονται τα sms με κεφαλαία, πληροφοριακά ρωτάω.

 

Τι sorry ρε, σιγά! εννοείται, καλά έκανες :) . Δεν ξέρω για το handsent. Μόνο το GoSms χρησιμοποιώ :) . Εγώ το χρειαζόμουν οπωσδήποτε γιατί γράφω με swype και αυτό απαιτεί full υποστήριξη χαρακτήρων συνεπώς και 60-70 χαρακτήρες ανά sms αντί για 160.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προβλημα με το τηλεφωνο και δεν υποστηριζει βιντεο κληση στο skype?

υποστηριζει κανονικα, σημερα εκανα μαλιστα με 3g και wifi :p

Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει κανονικα, σημερα εκανα μαλιστα με 3g και wifi :p

 

αρα, στο δικο μου, τι προβλημα εχει...:mad:

 

(μηπως οτι το κραταω ακομα samsung branded?)

Link to comment
Share on other sites

αρα, στο δικο μου, τι προβλημα εχει...:mad:

 

(μηπως οτι το κραταω ακομα samsung branded?)

βασικα εχει και ρυθμιση, ισως ειναι disabled by default...για κοιταξε το. στις ρυθμισεις κατω κατω.

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχει και ρυθμιση, ισως ειναι disabled by default...για κοιταξε το. στις ρυθμισεις κατω κατω.

 

εννοειται οτι ειναι ενεργοποιημενο στις ρυθμισεις...

 

αλλα , τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

αρα, στο δικο μου, τι προβλημα εχει...:mad:

 

(μηπως οτι το κραταω ακομα samsung branded?)

 

Κάτι άλλο είναι φίλε και εγώ δεν το έχω αλλαξει ακομα αλλα το skype δουλευει. Δοκιμασε απεγκατασταση και βαλτο παλι και κανε και μια επανεκινηση στο τελος. Συνηθως καποια πραγματα δουλευουν ετσι

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση μεχρι ποια τιμη θα ηταν καλη αυτην την χρονικη περιοδο σε μεταχειρισμενο αυτο το κινητο πχ τα 200 euro ειναι καλα η θα μπορουσε να πεσει και πιο κατω?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από θήκες έχω πάρει 3 από αυτές για να τις αλλάζω http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Galaxy-Google-Nexus-I9250-I515-Verizon-Mercury-TPU-Jelly-Gel-Case-Cover-/110826573692?pt=PDA_Accessories&hash=item19cdc74f7c πολύ φθηνές και ποιοτικές. Το Skinomi ήταν το πρώτο screen protector που πέταξα, είναι τόσο μαλακό που ζωγραφίζεις με το νύχι πάνω του. Κοίτα καλύτερα για martin fields http://www.martinfields.com/ είναι λίγο ακριβό αλλά δεν παίζεται.

 

Να συμφωνησω με τον φιλο. Και εγω εχω και την θηκη που ειναι πολυ αξιολογη,προστατευει αρκετα το κινητο χωρις να του χαλαει την εμφανηση και το screen protector ,ειναι ακριβο αλλα το εχω 2 μηνες γεματους και δεν εχει ουτε γρατζουνια, δεν φαινεται οτι εχω βαλει protector.

Link to comment
Share on other sites

Oι θήκες σιλικόνης λογικά είναι καλύτερες στο να απορροφούν κραδασμούς. Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

ευχαρισδτω και τον saintpetrouil αλλα και τον giachtas για την βοηθεια γυρω απο το gosms το βρηκα για τους 160 χαρακτηρες.......ολα καλα.....

αλλα αυτο που δεν εχω βρει ειναι πως οταν περνω ενα μηνυμα να μην βγαινει το παραθυρο ειδοποιησης,που γραφει το μηνυμα αλα να βγαινει ειδοποιηση αλλα το μηνυμα να το διαβαζω μονο οταν ανοιγω την εφαρμογη.....εχω ψαξει τα παντα,αλλα δυστηχως δεν το εχω βρει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

ευχαρισδτω και τον saintpetrouil αλλα και τον giachtas για την βοηθεια γυρω απο το gosms το βρηκα για τους 160 χαρακτηρες.......ολα καλα.....

αλλα αυτο που δεν εχω βρει ειναι πως οταν περνω ενα μηνυμα να μην βγαινει το παραθυρο ειδοποιησης,που γραφει το μηνυμα αλα να βγαινει ειδοποιηση αλλα το μηνυμα να το διαβαζω μονο οταν ανοιγω την εφαρμογη.....εχω ψαξει τα παντα,αλλα δυστηχως δεν το εχω βρει αυτο...

 

goSms Pro

settings

basic

enable popup windows (ξετικάρισμα)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

goSms Pro

settings

basic

enable popup windows (ξετικάρισμα)

 

ευχαριστω....εισαι αρχοντας........εγω εψαχνα στο προηγμενες και οχι στο βασικο.....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προβλημα με το τηλεφωνο και δεν υποστηριζει βιντεο κληση στο skype?

 

μια χαρα δουλευει η βιντεοκληση στο skype

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πούλησα το Xperia S μου και πάω ΜΑΛΛΟΝ για αυτό! Πιστεύετε ότι έκανα καλά; Θεωρείτε αναβάθμιση η υποβάθμιση; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πούλησα το Xperia S μου και πάω ΜΑΛΛΟΝ για αυτό! Πιστεύετε ότι έκανα καλά; Θεωρείτε αναβάθμιση η υποβάθμιση; Ευχαριστώ πολύ.

 

Χωρις να εχω εμπειρια απο το Xperia S,προσφατα πηρα και εγω το GN..Ειναι απιστευτο κινητο..Πραγματικα εχω εντυπωσιαστει..Λιγο η μπαταρια δεν με εχει ικανοποιησει πολυ,1 ημερα μου κραταει με 4.2.1..

Παντως η οθονη του GN ειναι πιο εντυπωσιακη απο το S.(Τα ειχα δει πιο παλια στο πλαισιο).

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εχω εμπειρια απο το Xperia S,προσφατα πηρα και εγω το GN..Ειναι απιστευτο κινητο..Πραγματικα εχω εντυπωσιαστει..Λιγο η μπαταρια δεν με εχει ικανοποιησει πολυ,1 ημερα μου κραταει με 4.2.1..

Παντως η οθονη του GN ειναι πιο εντυπωσιακη απο το S.(Τα ειχα δει πιο παλια στο πλαισιο).

κοιτα η μπαταρια ειναι λογικο να κραταει μια μερα,και παλι καλα....

εμενα π.χ που την Παρασκευη ειμουνα στο καραβι και πηγαινα Ανδρο,με μπαταρια 94% και παιζωντας παιχνιδια για 2ωρες η μπαταρια κατεβηκε στο 35% με πολυ ανεση....και φυσικα παντα ανοικτο το wifi και 3g και την οθονη στο 50%.

απλα να ξερεις οτι το wi fi του ειναι λιγο απαραδεκτο για τετοια συσκευη,οπως και το gps του....

κατα τ'αλλα η συσκευη αξιζει

Link to comment
Share on other sites

κοιτα η μπαταρια ειναι λογικο να κραταει μια μερα,και παλι καλα....

εμενα π.χ που την Παρασκευη ειμουνα στο καραβι και πηγαινα Ανδρο,με μπαταρια 94% και παιζωντας παιχνιδια για 2ωρες η μπαταρια κατεβηκε στο 35% με πολυ ανεση....και φυσικα παντα ανοικτο το wifi και 3g και την οθονη στο 50%.

απλα να ξερεις οτι το wi fi του ειναι λιγο απαραδεκτο για τετοια συσκευη,οπως και το gps του....

κατα τ'αλλα η συσκευη αξιζει

 

Με το wi-fi δεν εχω θεμα..Εχω το Rooter στο δωματιο μου! :p Ο δεικτης που εχει για σημα 3G,πραγματικα ειναι πολυ γρηγορος..

Σκεφτομαι να ασχοληθω με Custom Rom κλπ αλλα δεν ξερω ακομα..Καποιες Rom ειναι αληθεια οτι βελτιωνουν την αποδοση της μπαταριας;

 

Edit:Καπου ειχα διαβασει σε προηγουμενα ποστ οτι ενδιαφερονται για μεγαλυτερη μπαταρια..Και εγω το σκεφτομαι για αυτη εδω: http://www.ebay.com/itm/Genuine-Samsung-Google-Galaxy-Nexus-GT-I9250-2000mah-Extended-Battery-Case-Cover-/120832462058?pt=PDA_Accessories&hash=item1c222d0cea#ht_4852wt_902

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

Με το wi-fi δεν εχω θεμα..Εχω το Rooter στο δωματιο μου! :p Ο δεικτης που εχει για σημα 3G,πραγματικα ειναι πολυ γρηγορος..

Σκεφτομαι να ασχοληθω με Custom Rom κλπ αλλα δεν ξερω ακομα..

 

οτι ειναι γρηγορη συσκευη αυτο ειναι αληθεια....και πραγματικα τα αξιζει τα λεφτα της........εγω απο την στιγμη που περασα σε android η μονες συσκευες μου με ενοιαζαν ηταν τα nexus......και με τη συγκεκριμενη συσκευη ειμαι πολυ ικανοποιημενος....σε ολυς τους τομεις

 

η μπαταρια που εβαλες ειναι η επισημη της samsung και αν θυμαμαι καλα εχει την κεραια nfc στο καπακι....

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα στους XDA,οντως ειναι αυθεντικη και εχει NFC..(ετσι νομιζω δηλαδη)..Να ρωτησω ο Go Launcher που εχω απορροφα αρκετη μνημη και μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμηση που εκανα με τον οδηγο σε 4.2.1 δεν δουλευει το giniusdriver.........(το εχουν αναφερει και αλλοι αφτο το ξερω)

Μηπως βρεθηκε καποια λυση παιδια?

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμηση που εκανα με τον οδηγο σε 4.2.1 δεν δουλευει το giniusdriver.........(το εχουν αναφερει και αλλοι αφτο το ξερω)

Μηπως βρεθηκε καποια λυση παιδια?

 

Πρέπει να επικοινωνήσεις με την εταιρεία.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...