Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύμφωνα με το blog android and me (που διέρρευσε αυτές τις φήμες πρώτο ) μάλλον τελικά δεν ισχύουν

 

Από τη μια λογικό.. ελάχιστοι έχουν 4.1 άλλωστε για τη μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών είναι επερχόμενο update ή νέο λειτουργικό σε μελλοντικές συσκευές

 

Λογικά όμως μέσα στο '13 θα υπάρξει κατι νέο

 

Από τη στιγμή που είναι καλό και αρκετά απροβλημάτιστο το jb πιστεύω ότι θα μπορέσουμε να κάνουμε υπομονή μέχρι την επόμενη έκδοση

 

Ας τη βγάλουν με την ησυχία τους προκειμένου να έχει ουσιαστικές αλλαγές και πάνω από όλα να μη βγει βιαστικά με ένα σωρό προβλήματα

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωπ συγνώμη έπρεπε να διασταυρώσω την φήμη πριν την ανεβάσω!

 

πάντως και εγώ συμφωνώ καλύτερα να αργήσουν για να βγάλουν κάτι πραγματικά καλό!

Link to comment
Share on other sites

ωπ συγνώμη έπρεπε να διασταυρώσω την φήμη πριν την ανεβάσω!

 

πάντως και εγώ συμφωνώ καλύτερα να αργήσουν για να βγάλουν κάτι πραγματικά καλό!

 

Καλά εδώ δε τη διασταύρωσε αυτός που τη διέρρευσε και ζητάει σήμερα συγγνώμη :p

 

Το αν θα αργήσουν ειναι και σχετικό πάντως , γιατί άρχισε μια φήμη για key lime pie μόλις λόγους μήνες μετά το jb και χωρίς να το έχει πάρει σχεδόν κανείς..

Το ίδιο το jb κυκλοφόρησε αρκετά νωρίτερα από το συνηθισμένο και λόγω του n7 , αλλά πιστεύω και γιατί ήθελαν να κυκλοφορήσουν και το project butter ώστε να ανταγωνιστούν και σε αυτο το τομέα την apple

 

Με τα νέα/νέο nexus θα ήταν λογικό να περίμενε κανείς και νέα έκδοση , όμως μάλλον είναι νωρίς..

 

Όπως και να χει αν δεν έρθει η στιγμή δε θα μάθουμε , οπότε υπομονή μέχρι να έχουμε επίσημα νέα

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ζω στη Γερμανια κ ειμαι αναμεσα στο Xperia P 305 euro κ στο Nexus 319 euro. Θελω απλα ενα καλο οσο το δυνατον πιο δυνατο κινητο σε αυτα τα λεφτα για να με βγαλει ικανοποιητικα 2-3 χρονακια.. Τι προτεινετε απο τα δυο? ευχαριστω πολυ

 

Μην το ψάχνεις. , galaxy nexus, με κλειστά μάτια..

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Εχω galaxy nexus και το έχω root. Κάποια εφαρμογή εβαλα και απο χθες μου έρχονται στο android notifications με ενα σταυρουδάκι αν πατήσεις σου ετοιμάζει ενα sms προς 5ψήφιο αριθμό. Πήρα βέβαια τηλ την εταιρία να δω αν έφυγε κάποιο και μου είπανε οτι δεν ειμαι στις λίστες. Προς το παρόν τη γλίτωσα. Ζήτησα και φραγή σε όλα τα 5ψήφια. Το θέμα ειναι πώς θα το μπλοκάρω αυτό και τί φταίει? Μήπως το root απο το toolkit στέλνει ότι θέλει? ή κάποια εφαρμογή (εβαλα χθες 2-3) να τις απεγκαταστήσω, αλλά σίγουρα δε φταίει το root ή το BusyBox Free που έχει μπει? Χρειάζεται αυτό μετά το root κάπου?
Link to comment
Share on other sites

Μην το ψάχνεις. , galaxy nexus, με κλειστά μάτια..

 

Στην τιμη του (328 ευρω) δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο .

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σκεφτομαι κι εγω να αγορασω το κινητο.

Ποια ειναι τα μειονεκτηματα του,παρουσιαζει καποια γνωστα ''προβληματα''?

 

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σκεφτομαι κι εγω να αγορασω το κινητο.

Ποια ειναι τα μειονεκτηματα του,παρουσιαζει καποια γνωστα ''προβληματα''?

 

Ευχαριστω:)

 

Το κινητό είναι πολύ καλό, κυρίως για τη τιμή του! Αψογη ανάλυση, ταχύτατο και δέχεται όλες τις αναβαθμίσεις λειτουργικού. Το μόνο κατά ειναι το ηχείο του. Δεν έχει ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σκεφτομαι κι εγω να αγορασω το κινητο.

Ποια ειναι τα μειονεκτηματα του,παρουσιαζει καποια γνωστα ''προβληματα''?

 

Ευχαριστω:)

 

Το εχω 3 μερες και προς το παρων δεν εχω βρει κατι αρνητικο, ισως να ηθελα ο ηχος κλησεις να ειναι πιο δυνατος αλλα νομιζω ειναι απο τα πιο ολοκληρωμενα που εχουν βγει,:):):):) και τιμη πολυ καλη για τωρα στα 328!!!

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το εχω 3 μερες και προς το παρων δεν εχω βρει κατι αρνητικο, ισως να ηθελα ο ηχος κλησεις να ειναι πιο δυνατος αλλα νομιζω ειναι απο τα πιο ολοκληρωμενα που εχουν βγει,:):):):) και τιμη πολυ καλη για τωρα στα 328!!!

 

Ο ηχος διορθωνεται με το volume+ εκτος και αν θες να περασεις καποια custom rom οπου διορθωνεται ετσι και αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος διορθωνεται με το volume+ εκτος και αν θες να περασεις καποια custom rom οπου διορθωνεται ετσι και αλλιως.

 

χωρίς root δουλεύει η εφαρμογή? Δεν θέλω να το πειράξω!! :O:O

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω οτι το wifi του δεν ειναι ισχυρο,ισχυει κατι τετοιο?

Επειδη εχω πιστωτικο στο πλαισιο θα το παρω απο εκει αλλα κοστιζει 369ευρω...

αναμενεται να πεσει η τιμη του λογω και του νεου nexus?

 

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω galaxy nexus και το έχω root. Κάποια εφαρμογή εβαλα και απο χθες μου έρχονται στο android notifications με ενα σταυρουδάκι αν πατήσεις σου ετοιμάζει ενα sms προς 5ψήφιο αριθμό. Πήρα βέβαια τηλ την εταιρία να δω αν έφυγε κάποιο και μου είπανε οτι δεν ειμαι στις λίστες. Προς το παρόν τη γλίτωσα. Ζήτησα και φραγή σε όλα τα 5ψήφια. Το θέμα ειναι πώς θα το μπλοκάρω αυτό και τί φταίει? Μήπως το root απο το toolkit στέλνει ότι θέλει? ή κάποια εφαρμογή (εβαλα χθες 2-3) να τις απεγκαταστήσω, αλλά σίγουρα δε φταίει το root ή το BusyBox Free που έχει μπει? Χρειάζεται αυτό μετά το root κάπου?

 

To BusyBox το χρειάζεσαι, απλά απεγκατέστησε την εφαρμογή που σου δημιουργεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα την εφαρμογή που έφταιγε με μια άλλη το addons detector! Επίσης κατάλαβα οτι μπορείς να μπλοκάρεις τα notifications. Ολα καλά πιστεύω γιατί τρόμαξα μην αρχίσει και στέλνει μόνο του sms σε 5ψήφια!
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω οτι το wifi του δεν ειναι ισχυρο,ισχυει κατι τετοιο?

Επειδη εχω πιστωτικο στο πλαισιο θα το παρω απο εκει αλλα κοστιζει 369ευρω...

αναμενεται να πεσει η τιμη του λογω και του νεου nexus?

 

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις.:)

 

Το WiFi του είναι κανονικό για κινητό τηλέφωνο.. Αν το συγκρίνεις με την εμβέλεια φορητού υπολογιστή προφανώς είναι χειρότερο, όπως όλα. Κατά τα άλλα υποστηρίζει και 802.11a που είναι πλεονέκτημα.

Στα μειονεκτήματά του αναφέρω για λόγους πληρότητας ότι δεν έχει ραδιόφωνο και SD card slot, αλλά ειδικά το 2ο δε σου λείπει και τόσο. Η μπαταρία του δεν είναι ακριβώς κακή, αλλά ούτε καλή τη λες. Υπάρχει και αυθεντική extended πάντως.

 

Συνυπολογίζοντας τα πάντα, είναι το καλύτερο τηλέφωνο που μπορείς να πάρεις για τα χρήματα που ζητάει.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και χωρίς root.

 

Πάντως εγώ το δοκίμασα στο νέξους μου προτού το ρουταρω και δεν δούλεψε άλλωστε και ο developer του στις παρατηρήσεις του γράφει ότι μάλλον δεν δουλεύει σε stock rom/kernel

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ το δοκίμασα στο νέξους μου προτού το ρουταρω και δεν δούλεψε άλλωστε και ο developer του στις παρατηρήσεις του γράφει ότι μάλλον δεν δουλεύει σε stock rom/kernel

 

Η δωρεάν εκδοση του volume+ είναι μερικές εκδόσεις πίσω από την πληρωμένη, με αποτέλεσμα να μη δουλεύει σε στοκ. Και από εδώ έχουν δοκιμάσει διάφοροι την τελευταία με επιτυχία ακόμα και σε στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Η δωρεάν εκδοση του volume+ είναι μερικές εκδόσεις πίσω από την πληρωμένη, με αποτέλεσμα να μη δουλεύει σε στοκ. Και από εδώ έχουν δοκιμάσει διάφοροι την τελευταία με επιτυχία ακόμα και σε στοκ.

 

Η αλήθεια είναι αυτή που λες φίλε μου αλλά υπάρχουν και κάποιοι που ούτε η πληρωμένη δούλεψε σε stock όπως υπήρχαν και κάποιοι σε αυτό εδώ το thread που επερναν όρκο ότι η δωρεάν δουλεψε κανονικά στο stock τηλέφωνο τους τελικά είναι θέμα τύχης μου φαίνεται. Ακόμα και στην πληρωμένη αν δεις γράφει... We highly recommend custom rom and kernel

Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

μου εχουν κανει εντυπωση τα ακουστικα του, ειναι τα καλυτερα που εχω συναντησει σε κινητο...
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μου εχουν κανει εντυπωση τα ακουστικα του, ειναι τα καλυτερα που εχω συναντησει σε κινητο...

 

Σαν ηχος ομως ειναι μαπα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν ηχος ομως ειναι μαπα.

 

Δε σε πιάνω.Απο τη μια συμφωνεις, αλλα βγαζεις μαπα την ακουστικη τους;Εγω δε τα εχω δοκιμάσει ακόμα.

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

θελω την γνωμη σας,ποια θηκη ειναι καλυτερη;με ενδιαφερει πρωτιστως να προστατευει οσο γινεται περισσοτερο την συσκευη σε περιπτωση πτωσης.

 

http://www.ebay.com/itm/White-Hybrid-Gel-Kick-Stand-TPU-Cover-Case-for-Samsung-Galaxy-Nexus-i9250-/140851730678?pt=PDA_Accessories&hash=item20cb6ad8f6

http://www.ebay.com/itm/Momax-iCase-Pro-Soft-Case-Cover-Galaxy-Nexus-i9250-w-Screen-Shield-Black-/130655233326?pt=PDA_Accessories&hash=item1e6ba8a52e

http://www.ebay.com/itm/S-Line-TPU-Gel-Skin-Case-Cover-For-Samsung-Google-Galaxy-Nexus-3-i9250-Prime-4G-/280790425398?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item416069df36

http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-PROTECTIVE-SILICONE-GEL-SKIN-CASE-COVER-SAMSUNG-GALAXY-NEXUS-I9250-/390469010696?_trksid=p4340.m1850&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D11%26meid%3D2617066691903994965%26pid%3D100011%26prg%3D1005%26rk%3D4%26sd%3D271001464485%26

http://www.ebay.co.uk/itm/110914525071?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649#ht_8542wt_906

 

Έχω πάρει δύο mercury από τον ίδιο πωλητή (τελευταίο λινκ που έβαλες) είναι απίστευτα καλές, ήρθαν σε 5 μέρες και τις δύο φορές που παράγγειλα. Έχε υπόψιν ότι αν σου φύγει το τηλέφωνο και σκάσει με τη μούρη καμία θήκη δε θα στο προστατέψει.

Link to comment
Share on other sites

Δε σε πιάνω.Απο τη μια συμφωνεις, αλλα βγαζεις μαπα την ακουστικη τους;Εγω δε τα εχω δοκιμάσει ακόμα.

 

Δεν ξέρω αν μιλάμε για τα ίδια, αυτά που είχε το δικό μου δεν θα τα έλεγα ούτε καν "καλά". Ο ήχος είναι πράγματι μάπα, και για τα δικά μου αυτιά δεν είναι ιδιαίτερα βολικά. Θα ψηνόμουν να έπαιρνα αυτά του iPhone :X

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...