Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαπα ειναι οντως. αν προκειται να ακουτε αρκετα, παρτε καλυτερα in ear, να φχαριστηθειτε ηχο :grin:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές γι αυτά εδώ σε σχέση πάντα με την τιμή τους

http://www.ebay.com/itm/MEElectronics-Award-Winning-M9-Sound-Isolating-In-Ear-Headphones-Black-Silver-/140760111055?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item20c5f4d7cf

Link to comment
Share on other sites

Το WiFi του είναι κανονικό για κινητό τηλέφωνο.. Αν το συγκρίνεις με την εμβέλεια φορητού υπολογιστή προφανώς είναι χειρότερο, όπως όλα. Κατά τα άλλα υποστηρίζει και 802.11a που είναι πλεονέκτημα.

Στα μειονεκτήματά του αναφέρω για λόγους πληρότητας ότι δεν έχει ραδιόφωνο και SD card slot, αλλά ειδικά το 2ο δε σου λείπει και τόσο. Η μπαταρία του δεν είναι ακριβώς κακή, αλλά ούτε καλή τη λες. Υπάρχει και αυθεντική extended πάντως.

 

Συνυπολογίζοντας τα πάντα, είναι το καλύτερο τηλέφωνο που μπορείς να πάρεις για τα χρήματα που ζητάει.

 

 

Θα προτιμουσα να εχει card slot αλλα νομιζω δεν ειναι λογος για να μην το παρω.:)

Η μπαταρια του ποσο κραταει περιπου με ''φυσιολογικη'' χρηση?

Ποια η γνωμη σας για την συγκριση του με το htc one s?

Link to comment
Share on other sites

Δε σε πιάνω.Απο τη μια συμφωνεις, αλλα βγαζεις μαπα την ακουστικη τους;Εγω δε τα εχω δοκιμάσει ακόμα.

 

εμφανισιακά / κατασκευή φαίνονται όντως πολύ καλά, αλλά δυστυχώς αυτό δεν επιβεβαιώνεται στα αυτιά σου :D με λίγο eq κάπως έρχονται, αλλα και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος διορθωνεται με το volume+ εκτος και αν θες να περασεις καποια custom rom οπου διορθωνεται ετσι και αλλιως.

 

ποσο χαμηλος ειναι ο ηχος?δεν ακουγεται δυνατα το ringtone?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ποσο χαμηλος ειναι ο ηχος?δεν ακουγεται δυνατα το ringtone?

οχι δεν ακουγεται δυνατα αλλα με την εφαρμογη αυτη λυνεται, οποτε ειναι σαν να μην εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 4.1.2 για nexus 7. Θα ειναι διαθεσιμη αραγε και για το κινητο μας; :D

Μπα, δεν νομιζω....

 

(Αστειευομαι βεβαια :D )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μες στη βδομάδα θα τη τσιμπήσουμε όσοι είμαστε yakju

 

Το nexus s κάπου τόσο έκανε σε σχέση με μας

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα την εφαρμογή που έφταιγε με μια άλλη το addons detector! Επίσης κατάλαβα οτι μπορείς να μπλοκάρεις τα notifications. Ολα καλά πιστεύω γιατί τρόμαξα μην αρχίσει και στέλνει μόνο του sms σε 5ψήφια!

 

Δεν μας λες και ποια εφαρμογη ηταν για να μην την πατησουμε κι εμεις?

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 4.1.2 για nexus 7. Θα ειναι διαθεσιμη αραγε και για το κινητο μας; :D

 

λογικο να εχει λιγο προτεραιοτητα το ταμπλετακι μιας και ειναι τετραπυρηνο και πιο κοντα τεχνολογικα στο νεο nexus. αρα μαλλον η νεα εκδοση θα ειναι optimized για τα τετραπυρηνα που κυκλοφορουν πλεον

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να ειναι καμιά έκδοση του στυλ 4.0.3 που από ότι νομίζω δεν πήραμε ποτέ εμείς ?

 

Πάντως στο n7 λέει ότι προσφέρει landscape (σημαντική παράλειψη που αφορά όμως αυτή τη συσκευή ) και bug fixes γενικά και αόριστα

 

Κάποιο νέο χαρακτηριστικό έχει ?

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που εχει εξουσιοδοτημενο servise samsung νοτια προαστεια?Το κινητο κλεινει μονο του 1-2 φορες την μερα και εχω παρατηρησει οτι το κανει οταν ειναι μεσα στη θηκη.Του εχω περασει jelly bean εδω και 1μιση μηνα.
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να ειναι καμιά έκδοση του στυλ 4.0.3 που από ότι νομίζω δεν πήραμε ποτέ εμείς ?

 

Πάντως στο n7 λέει ότι προσφέρει landscape (σημαντική παράλειψη που αφορά όμως αυτή τη συσκευή ) και bug fixes γενικά και αόριστα

 

Κάποιο νέο χαρακτηριστικό έχει ?

 

διαβασα σε σχολια ξενου thread χρηστη να λεει οτι του ηρθε στο gnex του το update και μαλιστα κοροιδευε τους χρηστες της εκδοσης verizon οτι θα αργησουν :p

 

αρα αυτο σημαινει οτι βγηκε η αναβαθμιση στα takju , τα οποια τη τελευταια φορα πηραν το jb μια μερα πριν απο μας που ειμαστε yakju

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που εχει εξουσιοδοτημενο servise samsung νοτια προαστεια?Το κινητο κλεινει μονο του 1-2 φορες την μερα και εχω παρατηρησει οτι το κανει οταν ειναι μεσα στη θηκη.Του εχω περασει jelly bean εδω και 1μιση μηνα.

 

Δεν ξέρω για service, αλλά έχεις παρατηρήσει να ζεσταίνεται πριν κλείσει, ή να πατιέται από τη θήκη κανένα power button?

Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε κανεναν kernel βασισμένο στον stock (οχι AOSP) που να έχει color controls + OC?

 

όσους AOSP έχω δοκιμάσει (trinity, franco κτλ) laggάρουν τρελλά σε σχέση με τον stock :cry:

Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε κανεναν kernel βασισμένο στον stock (οχι AOSP) που να έχει color controls + OC?

 

όσους AOSP έχω δοκιμάσει (trinity, franco κτλ) laggάρουν τρελλά σε σχέση με τον stock :cry:

 

laggάρουν???? Αυτό πρώτη φορά το ακούω!!! Τις ρυθμίσεις τους τις κοιτάς? Μήπως έχει επιλεγεί ας πούμε powermode "lazy" ?

Εγώ και τα δύο τα είχα δοκιμάσει και σε στοκ και σε custom τώρα και φυσικά σε καμία περίπτωση δεν είχα lag αλλά βελτίωση άντε στη χειρότερη με underclock να είχα ίδια! Συνέχισε την κουβέντα στο θέμα με τις τροποποιήσεις...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

"We're releasing Android 4.1.2 to AOSP today, which is a minor update

on top of 4.1.1.

As a note to maintainers of community builds running on Nexus 7: please update to 4.1.2 at the first opportunity. Future variants of the grouper hardware will have a minor change in one of the components (the power management chip) that will not be compatible with 4.1.1.

The build number is JZO54K, and the tag is android-4.1.2_r1.

Enjoy,

Conley and JBQ"

--

Jean-Baptiste M. "JBQ" Queru

Technical Lead, Android Open Source Project, Google.

 

Πηγή:http://www.androidpolice.com/2012/10/09/google-announces-the-android-4-1-2-update-being-released-to-aosp-today/, https://groups.google.com/forum/m/?fromgroups#!topic/android-building/2rkEoKMnhzU

 

Ετοιμαστείτε έρχεται! Το καλο ειναι οτι και το παλιό nexus s θα τη δει και αυτο πιθανώς! Προφανώς το google δεν ξεχνά τις παλιές συσκευές!

Edited by pappasi
Link to comment
Share on other sites

διαβασα σε σχολια ξενου thread χρηστη να λεει οτι του ηρθε στο gnex του το update και μαλιστα κοροιδευε τους χρηστες της εκδοσης verizon οτι θα αργησουν :p

 

αρα αυτο σημαινει οτι βγηκε η αναβαθμιση στα takju , τα οποια τη τελευταια φορα πηραν το jb μια μερα πριν απο μας που ειμαστε yakju

 

Αρα στο δικό μου που είναι takju να το περιμένω από ώρα σε ώρα!!!!!!

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα άπαντες,μόλις απέκτησα το τηλεφωνάκι αλλά δεν μπορώ νε επιλέξω διαφορετικους ήχους κλήσεις από του τηλεφώνου και ούτε μπορώ να χρησιμοποιήσω mp3 δικό μου.

Καμιά ιδέα?Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα άπαντες,μόλις απέκτησα το τηλεφωνάκι αλλά δεν μπορώ νε επιλέξω διαφορετικους ήχους κλήσεις από του τηλεφώνου και ούτε μπορώ να χρησιμοποιήσω mp3 δικό μου.

Καμιά ιδέα?Ευχαριστώ!

 

καλορίζικο! γράψε τους ήχους σου μέσα στον φάκελο "Ringtones" και θα τους βλέπεις απο τις ρυθμίσεις του ήχου κουδουνίσματος.

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο! γράψε τους ήχους σου μέσα στον φάκελο "Ringtones" και θα τους βλέπεις απο τις ρυθμίσεις του ήχου κουδουνίσματος.

 

Ευχαριστώ!

Δεν βλέπω φάκελο ''ringtones''.Tα τραγούδια μου τα βλέπω μόνο στο Μουσική Play αλλά δεν μπορώ να τα ρυθμίσω εκεί:(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Δεν βλέπω φάκελο ''ringtones''.Tα τραγούδια μου τα βλέπω μόνο στο Μουσική Play αλλά δεν μπορώ να τα ρυθμίσω εκεί:(

 

Δημιούργησέ τον εσύ.

Κατέβασε από το play έναν file manager να σου κάνει τη ζωή πιο εύκολη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησέ τον εσύ.

Κατέβασε από το play έναν file manager να σου κάνει τη ζωή πιο εύκολη.

 

Είσαι ωραίος,ευχαριστώ!

Ένταση όμως δεν έχει...Υπάρχει τίποτα για να δυναμώσουμε?!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος,ευχαριστώ!

Ένταση όμως δεν έχει...Υπάρχει τίποτα για να δυναμώσουμε?!

 

Κάνε μία αναζήτηση στο forum και βάλε από το play το volume+. Έχουν γραφτεί πολλά για το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...