Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα θελω την βοηθεια σας.... ειχα βγαλει την μπαταρια του κινητου για καποια ωρα γιατι εβαλα μια μεμβρανη της zagg. σκουπισα καλα το τηλεφωνο μετα απο κανενα μισαωρο το αναψα και ολα οκ. οταν πηγα να το φορτισω τιποτα.... μου εγραφε not charging στις ρυθμισεις της μπαταριας.... το βαζω στο pc τιποτα και εκει και μου βγαζει μηνυμα usb device not regognised.ουτε φορτιζει ουτε συνδεεται.... καμια ιδεα τι συμβαινει;

κανε επανεκινηση τον υπολογιστη..γνωστη σαχλαμαρα των windows

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ολα οκ τωρα.... του εβγαλα μπαταρια το φυσηξα με πιστολακι και εστρωσε μαλλον ειχε παρει υγρο απο την ζελατινα. η οποια με απογοητευσε πολυ και σε εφαρμογη και σε ποιοτητα... αφηνει ελαχιστο κενο στο πλαι και κανει και σαν φλοιο πορτοκαλιου η επιφανεια της....
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ τωρα.... του εβγαλα μπαταρια το φυσηξα με πιστολακι και εστρωσε μαλλον ειχε παρει υγρο απο την ζελατινα. η οποια με απογοητευσε πολυ και σε εφαρμογη και σε ποιοτητα... αφηνει ελαχιστο κενο στο πλαι και κανει και σαν φλοιο πορτοκαλιου η επιφανεια της....

 

μολις κατεστρεψα και εγω μια ζελατινα σημερα...!! χαχαχα

εμεινα με silicone case..αν και δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτη...αλλα τελος παντων...!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Έχω την εντύπωση οτι το lg optimus black είναι πολύ πιο φωτεινό από το nexus ή κάνω λάθος?
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

μολις κατεστρεψα και εγω μια ζελατινα σημερα...!! χαχαχα

εμεινα με silicone case..αν και δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτη...αλλα τελος παντων...!

 

ποια ειχες παρει; εμενα ειναι zagg αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος.... σκεφτομαι να παρω αλλη αλλα ποτε ξανα υγρης εφαρμογης... καμια καλη προταση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Έχω την εντύπωση οτι το lg optimus black είναι πολύ πιο φωτεινό από το nexus ή κάνω λάθος?

 

Ειναι ναι αλλα σαν ποιοτητα δεν εχουν καμια σχεση οι 2 οθονες !!

Επισης χτες το πρωι εβαλα το nexus διπλα διπλα με ενα GS 3 ...ρε παιδια πως γινεται να εχει πιο φωτεινη οθονη ενω στα χαρτια του Galaxy Nexus ειναι πιο καλη ;;

 

Περιεργα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με galaxy s2 πάντως καταλαβαίνεις με την μία πόσο καλύτερη είναι η οθόνη του nexus

 

Ειναι ναι αλλα σαν ποιοτητα δεν εχουν καμια σχεση οι 2 οθονες !!

Επισης χτες το πρωι εβαλα το nexus διπλα διπλα με ενα GS 3 ...ρε παιδια πως γινεται να εχει πιο φωτεινη οθονη ενω στα χαρτια του Galaxy Nexus ειναι πιο καλη ;;

 

Περιεργα πραγματα...

 

Σε ανάλυση σίγουρα, δεν το συζητώ, ειδικά κάποιες εφαρμογές που έβαλα και δεν είναι μάλλον σχεδιασμένες για τέτοια ανάλυση, έβγαλα τα μάτια μου για να δω τα εικονίδια! Ακόμα και ο opera mini που έβαλα, στην αρχική οθόνη που βγάζει για να φορτώσει, το λογότυπο είναι μικρό. Παρ' όλα αυτά, ενώ στα χαρακτηριστικά φαίνεται καλύτερη η οθόνη, στο lg και στο S3 που είπε ο φίλος πιο πάνω, είναι πιο φωτεινή. Βέβαια, για λόγους κατανάλωσης το βάζω στο χαμηλό μέσα σε κλειστούς χώρους και το δυναμώνω μόνο κόντρα στον ήλιο. Το lg είναι τρομερό, το nexus κόντρα στον ήλιο δεν το δοκίμασα να πω την αλήθεια...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

ποια ειχες παρει; εμενα ειναι zagg αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος.... σκεφτομαι να παρω αλλη αλλα ποτε ξανα υγρης εφαρμογης... καμια καλη προταση;

 

βασικα ειχα παραγγειλει μια θηκη και πατησα + ζελατινα με επιλεον χρεωση 3 ευρω...

αυτο που ειπες για φλοιο προτοκαλιου ισχυει..! δεν θυμαμαι μαρκα.παραγγελεια απο mobilecenter ειχα κανει..

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βασικα ειχα παραγγειλει μια θηκη και πατησα + ζελατινα με επιλεον χρεωση 3 ευρω...

αυτο που ειπες για φλοιο προτοκαλιου ισχυει..! δεν θυμαμαι μαρκα.παραγγελεια απο mobilecenter ειχα κανει..

 

Εγώ πάντως πήρα μια από το eshop με 3,90€ και μπήκε μια χαρά...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήρα μια από το eshop με 3,90€ και μπήκε μια χαρά...

 

 

Ποια ειναι? Μπορεις να βαλεις ενα λινκ? :)

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι? Μπορεις να βαλεις ενα λινκ? :)

 

Φυσικά φίλε μου, αυτή είναι:

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.011070

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Μια και πιάσαμε το θέμα των οθονών, αυτή του GN σίγουρα δεν είναι η απολύτως καλύτερη, αλλά είναι μέσα στις πολύ καλές... Πρακτικά με το S3 είναι σχεδόν ίδια - κάποιοι έχουν βγάλει και πατέντες για να έχει μεγαλύτερη φωτεινότητα, με αμφίβολα όμως αποτελέσματα... Από τη στιγμή που σε ντάλα ήλιο με φουλ φωτεινότητα διαβάζεται, είμαι ικανοποιημένος.

Προσωπικά προτιμώ τις Super AMOLED (RGB αντί pentile) αλλά δυστυχώς δε βγαίνουν στις αναλύσεις που θέλουμε. Πάντως και οι IPS LCD μπορεί να έχουν πιστότερα χρώματα, αλλά δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά ώστε να είμαστε δυσαρεστημένοι.

 

Και για να αποδίδουμε τα του Καίσαρος, μάλλον ο πιο καλός συνδυασμός χαρακτηριστικών οθόνης αυτή τη στιγμή ανήκει στο iPhone 5, αλλά η διαφορά δεν είναι τέτοια ώστε το "παλιό" τηλεφωνάκι μας να νιώθει ριγμένο :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά φίλε μου, αυτή είναι:

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.011070

 

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου. Η συγκεκριμενη αφηνει κενο περιμετρικα της οθονη ή την καλύπτει ολοκληρη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα myphone.χθες το απογευμα τσιμπησα και γω το νεξους.ημουν αναμεσα στο 4χ κ αυτο, αλλα λογο του οτι τα προηγουμενα 2 ετη μου εβγαζε το λαδι ενα lg arena, αποφασισα οτι ειναι πολλα τα χρηματα για να ρισκαρω παλι με lg.ουτος η αλλως τα μονα που ηθελα ηταν τα 720p και η 4.1.1.αποριες, το αυτοκολλητο στη πλατη της συσκευης δε θα επρεπε να πιανει ολη την επιφανεια;ειναι μια σταλια.εχω κατευασει mx player και παιζω μια ταινια 720p μεγεθους 650 mb και ψιλοκολλαει.μα γιατι ;p Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ινσομνια.χθες το απογευμα τσιμπησα και γω το νεξους.ημουν αναμεσα στο 4χ κ αυτο, αλλα λογο του οτι τα προηγουμενα 2 ετη μου εβγαζε το λαδι ενα lg arena, αποφασισα οτι ειναι πολλα τα χρηματα για να ρισκαρω παλι με lg.ουτος η αλλως τα μονα που ηθελα ηταν τα 720p και η 4.1.1.αποριες, το αυτοκολλητο στη πλατη της συσκευης δε θα επρεπε να πιανει ολη την επιφανεια;ειναι μια σταλια.εχω κατευασει mx player και παιζω μια ταινια 720p μεγεθους 650 mb και ψιλοκολλαει.μα γιατι ;p

 

ταινιες 720p και γενικα τα mkv τα παιζεις με bs player , οποιος ειναι ο μονος player που παιζει τα παντα στη συσκευη μας

 

το μονο κακο ειναι οτι εχει αρκετα ενοχλητικο gui σε σχεση με τον mx που εχει το καλυτερο

 

οποτε κρατα και τον mx για κανα avi, αλλα βαλε οπωσδηποτε τον αλλο αν θες να παιζεις hd περιεχομενο

 

 

ασχετο με το παραπανω..

 

μιας και συζητουσαμε τις προαλλες για "διακοπτες" μου αρεσουν αρκετα τα κουμπια του power toggles για restart και shutdown τα οποια μπορεις να χρησιμοποιησεις κατοπιν root

 

ειδικα το restart ειναι αρκετα βολικο

 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/feadsfad.png

 

 

Και για να αποδίδουμε τα του Καίσαρος, μάλλον ο πιο καλός συνδυασμός χαρακτηριστικών οθόνης αυτή τη στιγμή ανήκει στο iPhone 5, αλλά η διαφορά δεν είναι τέτοια ώστε το "παλιό" τηλεφωνάκι μας να νιώθει ριγμένο :)

 

η διαφορα στη τιμη κανει το κινητακι μας να μη νιωθει ριγμενο με οτιδηποτε αλλο συζηταμε ;)

 

εγω προσωπικα προτιμω τις ips , απο την αλλη ομως η δικη μας ειναι αξιοπρεπεστατη και πανω απο ολα hd με καλο pixel density , οποτε δε θα παραπονιομουν με τιποτα απο τη στιγμη που κι εγω το ειχα παρει στα 350 και πλεον το βλεπουμε και 320

 

ειναι δυσκολο ενα πακετο να σε καλυπτει 100% και το συγκεκριμενο τηλεφωνο εχει σιγουρα τα αρνητικα του , ομως συγκρινοντας με αλλες προτασεις το gnex ειναι το απολυτο value for money

 

στα 600 που εκανε καποτε τα διαφορα επιχειρηματα κατα του εστεκαν , ομως αυτη τη δεδομενη στιγμη που μιλαμε δε το νομιζω :)

 

οι υπολοιπες high end συσκευες αυτη τη στιγμη περα απο περιττες μου φαινονται υπερτιμημενες και τελικα οπως πολλοι διαπιστωνουμε δεν ειναι ολα θεμα του να εχεις το πιο high end hardware , αλλα και το καταλληλο software που εχει στηθει καλα στη συσκευη σου.

 

αυτο βεβαια ακουγεται σαν επιχειρημα fanboy της apple, ομως δε μπορω να μην το αναφερω πλεον βλεποντας οτι με τη συγκεκριμενη συσκευη ειχα ελαχιστα προβληματα σταθεροτητας σε σχεση με οτιδηποτε αλλο εχω δουλεψει, σχεδον μηδενικα προβληματα συμβατοτητας στις εφαρμογες και ταχυτητα που αλλες συσκευες ιδιων και καλυτερων χαρακτηριστικων δεν εχουν .

ας δουλεψει καποιος αυτη τη στιγμη που μιλαμε ενα gs2 με στοκ ics να καταλαβει τι εννοω ή ακομα και ενα gs3 (παλι με στοκ ics, με jb δεν εχω δουλεψει ακομα)

 

σιγουρα η συγκεκριμενη συσκευη θα μπορουσε να ειναι καλυτερη σε αρκετα σημεια, ομως δεν ειναι καπου κακη (με εξαιρεση το ηχειο, οπου εχει προβλημα και ειναι κατω του μετριου) σε σημειο να νιωθεις ριγμενος για τα λεφτα που επενδυσες σε αυτη.

και η εμπειρια χρησης ειναι απο τις καλυτερες , αν οχι η καλυτερη, στη συγκεκριμενη πλατφορμα. αυτο ειναι που κραταμε ολοι στο τελος

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το notification toogle,ειναι εξισου ομορφο στο nexus:

 

http://imageshack.us/a/img853/8723/screenshot2012100311013.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και οι IPS LCD μπορεί να έχουν πιστότερα χρώματα, αλλά δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά ώστε να είμαστε δυσαρεστημένοι.Και για να αποδίδουμε τα του Καίσαρος, μάλλον ο πιο καλός συνδυασμός χαρακτηριστικών οθόνης αυτή τη στιγμή ανήκει στο iPhone 5, αλλά η διαφορά δεν είναι τέτοια ώστε το "παλιό" τηλεφωνάκι μας να νιώθει ριγμένο :)

 

Με κινδυνο να χαρακτηριστει το post για τους διαξιφισμους...:)

 

Η οθονη του GN (ιδιας τεχνολογιας με του S3) εχει δυνατοτητα αποδοσης περισοτερων χρωματων απο του iphone 5 το οποιο "αγκομαχαει" να καταφερει να πλησιασει τις AMOLED της Samsung.Περισσοτερα εδω.

 

Μην υιοθετουμε αβαβα τα "περι subpixel densities" και "Retina standards" που ειναι καθαρα marketing της apple.Σε μια οθονη για multimedia κατα βαση χρηση οπως ειναι ενος smartphone, το βασικοτερο στοιχειο ειναι η χρωματικη αποδοση.Εγω οταν βαζω το GN διπλα σε iphones και μονο η συγκριση του "μαυρου" με το "γκρι" μου αρκει...

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρομπα ξεκου!καλημερα ινσομνια λεω,καλα ουτε μια σταλα καφε δεν

ειχα πιει,κεκτιμενη ταχυτητα, μι σκουζι,ε;;

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου. Η συγκεκριμενη αφηνει κενο περιμετρικα της οθονη ή την καλύπτει ολοκληρη?

 

Αφήνει πολύ πολύ ελάχιστο πάνω κάτω, αλλά εμένα προσωπικά δε με ενοχλεί καθόλου. Την έβαλα πανεύκολα και δεν άφησε ούτε φουσκάλα, σε αντίθεση με κάτι άλλες για το lg που είχα και με παίδευαν

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι ευκολο να ανεβασει κανεις σας φωτο τραβηγμενη με το Nexus σε full αναλυση να δω τι παιζει απο ποιοτητα?Δικες σας θελω οχι απο Gsmarena και αλλα site....Αντε γιατι ειμαι στο τσακ να το παρω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι ευκολο να ανεβασει κανεις σας φωτο τραβηγμενη με το Nexus σε full αναλυση να δω τι παιζει απο ποιοτητα?Δικες σας θελω οχι απο Gsmarena και αλλα site....Αντε γιατι ειμαι στο τσακ να το παρω.

 

παρε οτι εχω χωρις ανθρωπους (η προτελευταια ειναι σε σκοταδι, αλλα με χρηση φλας , η τελευταια με σκετη νυχτερινη ληψη )

 

https://www.dropbox.com/s/9qgvddd87dmompe/IMG_20120731_172422.jpg

https://www.dropbox.com/s/uzpgq9q0t7lmi3r/IMG_20120605_182202.jpg

https://www.dropbox.com/s/grrdy07ojm4lat7/IMG_20120528_172102.jpg

https://www.dropbox.com/s/re6tk9wm3h8rlzm/IMG_20120731_172400.jpg

https://www.dropbox.com/s/dfzb0m4yeh11h6h/IMG_20121001_192739.jpg

https://www.dropbox.com/s/t69htvktc6egs7s/IMG_20121001_192837.jpg

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατι εισαι αγυαλιστος ωρει?:lol:

Επαθα ψιλοπλακα,καλα τα παει!!Ειδικα η προτελευταια αφου ειναι με full σκοταδι τα παει καλα και το flash σε κοντινες αποστασεις.Ωραιος man ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...