Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανενας semaphore δεν μου εχει περασει αλλο cwm , μπορω να το κανω uninstall και install ξεχωριστα;

 

Όχι δε μπορείς. Αλλά και δε χρειάζεται. Το CWM3 είναι φτιαγμένο για ext4 αρχεία εξ'αρχής, και ο chainfire (απ'όπου το χρησιμοποιει ο Στράτος στο semaphore) το έχει κάνει συμβατό με rfs μετά από αρκετή δουλειά.

Τα πιο καινούρια cwm δεν είναι γι'αυτό το τηλέφωνο, και στο κάτω-κάτω δε χρειάζονται. Υπάρχει κάποιος λόγος που θες να βάλεις άλλο;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βασικα με το cwm 2 δεν ειχα κανενα προβλημα απλα για να ειχα την τελευταια εκδοση..!

επι της ευκαιριας που μπαινω 1η φορα απο το tapatalk καποιους Ελληνικους χαρακτηρες δεν μου τους δειχνει σωστα κατα την αναγνωση στο forum

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Για όποιον ενδιαφέρται, έφτιαξα μια μικρή συλλογή από boot animations με θέμα τον πυρήνα Semaphore, που έχουν δημιουργήσει κάποιοι χρήστες και μου τα έστειλαν. Πρώτα και καλύτερα κατά τη γνώμη μου, του φίλου Superuser τον οποίο ευχαριστώ ιδιαιτέρως.

 

http://www.semaphore.gr/downloads/boot-animations

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Για όποιον ενδιαφέρται, έφτιαξα μια μικρή συλλογή από boot animations με θέμα τον πυρήνα Semaphore, που έχουν δημιουργήσει κάποιοι χρήστες και μου τα έστειλαν. Πρώτα και καλύτερα κατά τη γνώμη μου, του φίλου Superuser τον οποίο ευχαριστώ ιδιαιτέρως.

 

http://www.semaphore.gr/downloads/boot-animations

υπερευχαριστουμε!!! μηπως υπαρχει καποιο guide πως να το περασω?

Link to comment
Share on other sites

υπερευχαριστουμε!!! μηπως υπαρχει καποιο guide πως να το περασω?

 

Όχι εμένα... :) Τους δημιουργούς: Superuser (του δικού μας Νίκου), Elting, Malcho

Μετονομάζεις το αρχείο που θα κατεβάσεις σε bootanimation.zip και το αντιγράφεις στο /data/local ή στο /system/media.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Για όποιον ενδιαφέρται, έφτιαξα μια μικρή συλλογή από boot animations με θέμα τον πυρήνα Semaphore, που έχουν δημιουργήσει κάποιοι χρήστες και μου τα έστειλαν. Πρώτα και καλύτερα κατά τη γνώμη μου, του φίλου Superuser τον οποίο ευχαριστώ ιδιαιτέρως.

 

http://www.semaphore.gr/downloads/boot-animations

 

Ευχαρίστηση μου! Για άλλη μια φορά εμείς πρέπει να σε ευχαριστήσουμε για την δημιουργική δουλειά σου την οποία και μοιράζεσαι μαζί μας!

 

Όχι εμένα... :) Τους δημιουργούς: Superuser (του δικού μας Νίκου), Elting, Malcho

Μετονομάζεις το αρχείο που θα κατεβάσεις σε bootanimation.zip και το αντιγράφεις στο /data/local ή στο /system/media.

 

Τα εύσημα πάνε σε σένα! Τα bootanimations είναι απλά εφέ. Ο kernel σου είναι αυτό που πραγματικά αξίζει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Για όποιον ενδιαφέρται, έφτιαξα μια μικρή συλλογή από boot animations με θέμα τον πυρήνα Semaphore, που έχουν δημιουργήσει κάποιοι χρήστες και μου τα έστειλαν. Πρώτα και καλύτερα κατά τη γνώμη μου, του φίλου Superuser τον οποίο ευχαριστώ ιδιαιτέρως.

 

http://www.semaphore.gr/downloads/boot-animations

 

Ωραία!! Μπράβο SU :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ωραία!! Μπράβο SU :)

 

Ευχαριστώ!:)

Θα προσπαθήσω να φτιάξω και κανένα πιο θεαματικό μόλις βρω ευκαιρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!:)

Θα προσπαθήσω να φτιάξω και κανένα πιο θεαματικό μόλις βρω ευκαιρία.

 

πραγματικα Γ@μ@ει!!!δεν κρατηθηκα!!! μολις τωρα το εβαλα!!!ευχαριστουμε ολα τα παιδια και το καλο κλιμα!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς. Ο Semaphore κάνει για όλες τις Gingerbread εκδόσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!θελω να ρωτησω αν καποιος εχει χρησιμοποιησει το rom toolbox εχει μεσα και ενα προγραμματακι το icon changer Που αλλαζει τα icons απο wifi battery κτλ. να το κανω ή θα μου χαλασει τιποτα;

 

τα τσακισε ολα αυτο που εκανα.

 

επι ευκαιριας περασα την jvz.Δεν εχει ελληνικο keyboard? μπορω να περασω ελληνικο πληκτρολογιο samsung?

αν βαλω το csc jv9 θα εχει και ελληνικο πληκτρολογιο μεσα?

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

επι ευκαιριας περασα την jvz.Δεν εχει ελληνικο keyboard? μπορω να περασω ελληνικο πληκτρολογιο samsung?

αν βαλω το csc jv9 θα εχει και ελληνικο πληκτρολογιο μεσα?

Η jvz εχει κανονικα ελληνικα πληκτρολογια και δεν χρειαζεται να προσθεσεις τιποτα (δεν τα περιεχει το csc αλλα η ρομ και η jvz oπως και η jvw τα περιεχουν),απλα αλλαξε το csc με αυτο της jv9 για να τα δεις.
Link to comment
Share on other sites

επι ευκαιριας περασα την jvz.Δεν εχει ελληνικο keyboard? μπορω να περασω ελληνικο πληκτρολογιο samsung?

αν βαλω το csc jv9 θα εχει και ελληνικο πληκτρολογιο μεσα?

 

Αν δεν κάνω λάθος για να έχεις Ελληνικά στο πληκτρολόγιο θα πρέπει να έχεις το Ελληνικό CSC και να γυρίσεις το product code σε EUR ή COS.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κλησπέρα,ξεκινάω για πρώτη φορά τη διαδικασία να φλασάρω απο XWJVN σε XWJVU και semaphore JVT 1.9.1.Πέρα απο wipe data/factory reset,wipe cache χρειάζεται να γίνει κάτι αντοίστιχο και στην εξωτερική κάρτα(π.χ.αποσύνδεση κάρτας sd)?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται κάτι για την εξωτερική κάρτα sd. Καλό θα ήταν να την βγάλεις πριν φλασάρεις για σιγουριά. Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κλησπέρα,ξεκινάω για πρώτη φορά τη διαδικασία να φλασάρω απο XWJVN σε XWJVU και semaphore JVT 1.9.1.Πέρα απο wipe data/factory reset,wipe cache χρειάζεται να γίνει κάτι αντοίστιχο και στην εξωτερική κάρτα(π.χ.αποσύνδεση κάρτας sd)?

 

Kαλή τύχη... αλλά γιατί JVU και όχι κάτι πιο καινούριο, αφού το κάνεις που το κάνεις; (περιέργεια)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Kαλή τύχη... αλλά γιατί JVU και όχι κάτι πιο καινούριο, αφού το κάνεις που το κάνεις; (περιέργεια)

Κι εγώ είχα αυτήν την απορία αλλά λέω αφού πήρε την απόφαση να μη τον μπερδέψω..Εγώ έχω δεύτερη μέρα την JVW και τρώγομαι για την JVZ. Ήταν να μη ξεκινήσω!

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι και εγώ για JVZ.

Έχει πάρει το μάτι κανενός κανένα patch για το services.odex ώστε να δουλεύει το BLN στην stock εφαρμογή SMS στην JVZ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν έχει πάρει κανενός το μάτι κανένα μονταρισμένο phone.apk χωρίς increasing ringtone για JVZ
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδιά ας περειμένω τότε λίγο,μόλις μου κόπικε η φόρα:pΦλασάρω για πρώτη φορά και απλά είπα να δοκιμάσω κάτι που οι περισσότεροι έχουν δοκιμάσει.Τί προτείνετε?Υπόψιν ότι είμαι fuguroot,άν και αυτό φαντάζομαι δεν παίζει κάποιο ρόλο..έτσι δεν είναι?
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για CRT Off animation για την JVZ μπορεί να το κατεβάσει από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν φλασάρεις την XWJVZ που είναι και η τελευταία (αν και ανεπίσημη ακόμα);

Για kernel βάλε τον Semaphore 2.1.1 που είπες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν φλασάρεις την XWJVZ που είναι και η τελευταία (αν και ανεπίσημη ακόμα);

Για kernel βάλε τον Semaphore 2.1.1 που είπες.

 

Εδώ η JVZ.. : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3890294#post3890294

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...