Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό είναι ήδη χοντροκομμενο και έχει πλαστικά που δύσκολα χαραζονται. Εγώ και ο αδερφός μου το έχουμε 19 μήνες και δεν έχει κάποιο τρομερό σημάδι. Τώρα αν έχεις πενσες στην τσέπη και πιεστεί πολύ η οθόνη τότε δύσκολα τη γλιτώνεις με προστασία οθόνης....... Μια καλή λύση είναι το pouch για τη δουλειά σου.

H οθόνη έχει βέβαια αντιχαρακτική προστασία, όμως το γυαλιστερό πλαστικό γύρω από την οθόνη και το λαστιχοειδές καπάκι, νομίζω ότι είναι ευάλωτα. Έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον. Του έχω πάρει μια θήκη otterbox που περιείχε και προστατευτικό οθόνης και πλέον δεν με νοιάζει τίποτα!:)

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για ηπια χρηση ειναι καλο? οταν λεω ηπια χρηση εννοω, email facebook twitter, λιγο internet λιγο youtube.

καμια φωτογραφια να περασω κ κανενα videaki. αυτο που θελω απο το κιν ειναι να μην κολλαει, δλδ να παταω την εφραμογη κ να ανοιγει, να μην περιμενω για να ανοιξει, και επισης να μην κολλαει στην αφη. για απραδειγμα αν θελω να δω ενα φωτογραφικο αλμπουμ και περναω τις φωτογραφιες γρηγορα να μην αργει.

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Με στοκ ρομ και πολλές εφαρμογές το κινητό κολλάει. Κοίτα λίγο το RAZR με 280 ευρώ δεν έχει αντίπαλο αυτή τη στιγμή
Link to comment
Share on other sites

το ντεφάκι μου είναι πάλι μάχιμο :cool:

 

σε όποιον χρειαστεί πάντως να αλλάξει τζαμάκι, να το παραγγείλει μαζί με την πρόσοψη;)

 

και οτιδήποτε χρειαστεί σε θέμα hardware εδώ είμαστε :)

 

 

στα τρέχοντα ζητήματα τώρα:

καμια καινούργια rom παίζει τον τελευταίο μήνα :lol::p

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλη προσφορα το razr δεν λεω αλλα γουστα ειναι αυτα,πανω απο το μεγεθος του defy για μενα ειναι παντοφλα.

Και το defy το παιρνεις για την ανθεκτικοτητα του αρα μιλαμε για αλλη κατηγορια.

 

 

τελος παντον, εχει να προτινει καποιος καμια ελαφρια ρομ ρε παιδια?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν παιζει καποια καινουρια ρομ..μπορεις να μου δωσεις λιγο το λινκ απο το digitizer που αγορασες?σαν ποιοτητα ειναι παρομοιο με αυτο της μοτορολα?να φανταστω αν δεν ειναι το αυθεντικο δεν θα εχει και gorilla?
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να δωσω συγχαρητηρια στο σερβις της μοτορολα. Το πορτακι της usb επισκευαστηκε γρηγορα, καλα και κυριως δωρεαν!!!!

Οχι οτι αν μου ζητουσαν 15 ευρω θα ηταν ζητημα, ομως η κινηση αυτη σιγουρα ειναι πολυ θετικη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν παιζει καποια καινουρια ρομ..μπορεις να μου δωσεις λιγο το λινκ απο το digitizer που αγορασες?σαν ποιοτητα ειναι παρομοιο με αυτο της μοτορολα?να φανταστω αν δεν ειναι το αυθεντικο δεν θα εχει και gorilla?

αυτό πήρα:

 

για αυθεντικό φαίνεται, αλλά θα σου πως σιγουρα το βραδυ που θα παω σπιτι.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν είναι αυθεντικό. και βασικά στη θέση του ακουστικού δεν υπάρχει το προστατευτικό και θα πρέπει να το ξηλώσω απο το παλιο...:(

 

Α, και μήπως ξέρει κανεις κάποιο κατάστημα με βιδούλες T5 στη Θεσσαλονικη γιατι έχασα ένα torx? :p

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

και γω απο θεσσαλονικη ειμαι..τωρα για βιδουλες που λες μηπως να εψαχνες στη δωδεκανησου στο Μουτσιουλη ή στο Γεωργιαδη που ειναι διπλα διπλα και εχουν ηλεκτρονικο υλικο?

 

τα προστατευτικα και αυθεντικο να ηταν παλι δεν θα υπηρχαν..επρεπε να το δεις απο την αρχη και να τα βγαλεις..

Link to comment
Share on other sites

Εγινε και σε μενα αυτο χθες, ολες οι φωτο χαθηκαν, δεν εγκατεστησα κατι καινουριο, πηγα σε μια φαση να αλλαξω το φοντο και δεν φορτωνε τα εικονιδια, εκανα μια επανεκκινηση και μετα δεν ειχε τον φακελο της καμερας, ευτυχως τα χω στο dropbox. Βρεθηκε τελικα καμια αιτια για το θεμα?

 

Σημερα μου διαγραφηκε απο την sd ο φακελος με τους χαρτες του navigon, ενω το ειχα ανοιξει για λιγο να δω κατι μετα οταν το χρειαζομουνα μου λεγε οτι πρεπει να κατεβασει τους χαρτες και ειδα οτι ειχαν διαγραφει, εχω αρχισει και χανω την υπομονη μου με αυτο το κινητο... εν το μεταξυ παρα τις καινουριες ρυθμισεις αρχισε παλι και δεν συνδεεται στο μοντεμ :angry:

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε καποια καλη ρομ, περαν απο την ms2ginger που ηδη εχω?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

wajkiui αλλά να ξέρεις ότι θα τρέχεις με froyo kernel. δηλαδή μπαταρία θα σου αναγνωρίζει μέχρι 86% και στην κάμερα δεν θα έχεις πανόραμα και 720p.

 

μετά δες τις nightly του quarx και του epsylon για CM9 καθώς και 2-3 άλλες ρομ που βασίζονται σε CM7

 

περισσότερα απο αυτους που ακολουθουν απο πιο κοντα τις εξελίξεις

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω το defy 16 μήνες. Του πέρασα σχετικά πρόσφατα το cyanmod 7.2.5 Όλα καλά.

Την προηγούμενη εβδομάδα η οθόνη άρχισε να εμφανίζει μπλές γραμμές.

Στεναχωρήθηκα, γιατί το κινητό αυτό είναι το αγαπημένο μου, χρήστης κινητού 16 χρόνια, και άρχισα να κοιτάζω το defy+ για αντικατάσταση. Χθές το απόγευμα συνειδητοποίησα ότι όταν είμαι σε δωμάτιο με aircondition οι μπλε γραμμές γίνονται πιο αχνές. Το πήρα απόφαση. Έβγαλα την μπαταρία. Τύλιξα το κινητό σε σακουλάκι, έβγαλα όσο αέρα μπορούσα, δέσιμο στο σακουλάκι και τοποθέτηση σε αεροστεγές ταπερ στη συντήρηση του ψυγείου (6 βαθμοί). Μετά από 12 ώρες ψύξης, ανοίγω το κινητό, το σκουπίζω για ίχνη υγρασίας, βάζω την μπαταρία, το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά και η οθόνη είναι σαν καινούργια. Ούτε μία μπλε γραμμή!

Αυτό το κινητό είναι ότι πιο τίμιο έχω αγοράσει. Μετά από 16 μήνες βαριάς καθημερινής χρήσης η οθόνη δεν έχει την παραμικρή γρατζουνία -δεν έχεί ούτε θήκη ούτε screen protection - παρόλο που δεν το προσέχω καθόλου. Έχει πέσει κάτω, έχει πέσει σε λεκάνη με νερό, έχει μπεί σε ψυγείο, έχει γίνει root, φόρεσε πειραγμένο rom και παρόλα αυτά είναι σαν καινούργιο. Βλέπω τώρα ότι το βρίσκει κανείς με 200 Ευρώ. Ούτε δεύτερη κουβέντα. Defy ή defy+. Αφήστε τους άλλους να δίνουν 500άρια για κινητά που μόλις πέσουν κάτω γίνονται κομμάτια ή βλέπουν νερό και τρέμουν.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

φιλε Στελιο θα πω κι'εγω τα ιδια,,,

εγω δεν το εχω τοσο πολυ καιρο αλλα σε σχεση με τα αλλα κινητα που δοκιμασα το defy+ για εμενα που δεν θελω να κουβαλαω παντοφλες(αυτες ειναι για τα ποδια)ειναι τελειο.

Εγω το πηρα 200 ευρω και πιστευω οτι πλεον εχει καλη τιμη για ενα ανθεκτικο κινητο.

Ολα τελεια gps κλειδωνει αρκετα γρηγορα,η cpu δεν χρειαζεται πανω απο 1ghz,720p,ραδιο κτλ.

μονο to wi-fi δεν ειναι πολυ δυνατο αλλα οκ γινετε η δουλεια.

 

μια ερωτηση,οταν το φορτιζω δεν μου αναβει το led πλεον,, εχω πειραξει καμια ρυθμηση χωρις να το καταλαβω?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βοηθειστε οποιος ξερει! σοβαρο προβλημα με το defy plus μου. με περνουν τηλεφωνο κ ενω σε αυτον που με καλει φενεται οτι χτυπαει κανονικα το τηλεφωνο μου, σε μενα δεν φενεται τιποτα στην συσκευη μου (defy plus 5 μηνων) δεν χτυπαει.. δεν κανει απολυτος τιποτα, καμια απολυτος ενδειξη.. Σαν να μην με καλει κανεις , και σαν να μην με καλεσε και ποτε κανεις. (εχω κοσμοτε.. επικοινονεισα με την εταιρεια.. ολα ενταξει απο αυτην. εβαλα τον αριθμο μου σε αλλη συσκευη και λειτουργει κανονικα οταν με περνουν τηλεφωνο. οποτε ειναι θεμα της συσκευης defy. τι να κανω ρε παιδια???
Link to comment
Share on other sites

Βοηθειστε οποιος ξερει! σοβαρο προβλημα με το defy plus μου. με περνουν τηλεφωνο κ ενω σε αυτον που με καλει φενεται οτι χτυπαει κανονικα το τηλεφωνο μου, σε μενα δεν φενεται τιποτα στην συσκευη μου (defy plus 5 μηνων) δεν χτυπαει.. δεν κανει απολυτος τιποτα, καμια απολυτος ενδειξη.. Σαν να μην με καλει κανεις , και σαν να μην με καλεσε και ποτε κανεις. (εχω κοσμοτε.. επικοινονεισα με την εταιρεια.. ολα ενταξει απο αυτην. εβαλα τον αριθμο μου σε αλλη συσκευη και λειτουργει κανονικα οταν με περνουν τηλεφωνο. οποτε ειναι θεμα της συσκευης defy. τι να κανω ρε παιδια???

Εσυ, μπορεις να κανεις κλησεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω κλήσεις εξερχόμενες κανονικά. στις εισερχόμενες ειναι το πρόβλημα. Η ρομ του είναι η εργοστασιακή. το μόνο που εχω κανει εγω, ειναι την αναβαθμηση που μου ηρθε σε android 2.3.6 πριν 2 μηνες. το προβλημα με τις εισερχομενες ομως εχει παρουσιαστει καμια 10 μερες τωρα. Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν εχω κανει!
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Defy+ εδω και 7 μηνες και χθες διαπιστωσα οτι δεν συνδεται σε WiFi .

Οταν το πρωτο πηρα ειχα κανει δοκιμες και ειχα συνδεθει σε δικτυα WiFi .

Επειδη εχω εταιρικο 3G με μεγαλο ογκο απο τοτε δεν ξανασυνδεθηκα με το WiFi . Προχθες πηγα να δοκιμασω να συνδεθω και ενω ανοιγει η μασκα να δωσω κωδικο το κουμπι της συνδεσης παραμενει ανενεργο ( αχνο) .

Το εκανα επανεκινηση αλλα τα ιδια. Στην αρχη σκεφτηκα οτι εφταιγε το συγκεκριμενο Wifi αλλα και σε αλλα που δοκιμασα το ισιο αποτελεσμα .

Σε ελευθερα WiFi συνδεομαι κανονικα . Το μονο που δεν δοκιμα ειναι στα WiFi που ειχα συνδεθει και υπαρχουν στην λιστα να δω τι κανει που θα το κανω τις επομενες ημερες .

Link to comment
Share on other sites

παιδια τρεχει κανεις την [ROM MIUI][ GB | ICS ][ | WIUI | ][ 2.7.27 ] - MULTiLanguage |21+| Defy | Defy+ ?

σκεφτομαι απο στοκ να παω σε αυτη? ποια αλλη προτεινετε απο roms? δεν με νοιαζει αν ειναι 2.3 GB δεν καιγομαι για ics

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν υπαρχει προβλημα.

Οταν δοθει κωδικος με 8 ψηφια και πανω το κουμπι της συνδεσης γινεται ενεργο.

Το πρωτο δικτυο που δοκιμα να συνδεθω ειχε 5ψηφιο κωδικο και υπηρχαν παραπονα απο χρηστες κινητων πτι δεν μπορουσαν να συνδεθουν για αυτο και δοκιμασα να συνδεθω εγω .

Και στα αλλα δικτυα που δοκιμαζα εδεινα τυχαια 3-4 ψηφια στον κωδικο και γαι αυτο δεν γινοταν ενεργο .

Οταν δοκιμασα με εναν πραγματικο κωδιο που ηταν αρκετα μεγαλος ειδα οτι μολις εγωσα το 8ο ψηφιο του κωδικου γινοταν ενεργο το πληκτρο συνδεσης .

 

Και μια ερωτηση τα 8 ψηφια τουλαχιστον ειναι απαιτηση του wpa2/psk η καποιο bug του προγραμμματος συνδεσης του τηλεφωνου μου??????

 

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...