Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε μια βδομαδα?! αντε με γεια :)

Ναι, θα καθυστερησει λιγο μου ειπαν (πεφτει και πρωτομαγια...)

Θα μου φανει χρησιμο στο ποδηλατο, γυμναστηριο, παραλια κλπ κλπ:)

 

Γινεται να παω στην Vodafone να τους δωσω την παλια sim και να μου δωσουν καινουρια με το ιδιο νουμερο?

Γινεται , αλλα μομιζω κατι πληρωνει. (15 ευρω? )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα μου την έδωσαν δωρεών επειδή είμαι παλιός συνδρομητής...πίεσε τους.εννοείται πως κρατάς το νούμερο σου
Link to comment
Share on other sites

αλλαγή κάρτας sim είναι 15 ή 17 € αν θυμάμαι καλά

 

εγω στη wind ειχα δωσει 5 ευρω για νεα καρτουλα sim επειδη η αλλη γδαρθηκε και δεν επιανε

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμεις ραδιο εχουμε?? γιατι δεν το βρισκω!!

Ειναι μεσα στην εφαρμογη της μουσικης.

 

Το εχω στα χερια μου και το ξεζουμιζω:)

Ευαισθητο μου φαινεται:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεσα στην εφαρμογη της μουσικης.

 

Το εχω στα χερια μου και το ξεζουμιζω:)

Ευαισθητο μου φαινεται:O

και γω μεχρι να το αφησω να βουλιαξει στον πατο μιας κανατας ειχα την εντυπωση πως ειναι φλορακι χαχχαχα..μετα το ξεπερασα ομως

οταν εβλεπα ενα βιντεακι να παιζει μεσα απτο γυαλι της κανατας :lol:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

και γω μεχρι να το αφησω να βουλιαξει στον πατο μιας κανατας ειχα την εντυπωση πως ειναι φλορακι χαχχαχα..μετα το ξεπερασα ομως

οταν εβλεπα ενα βιντεακι να παιζει μεσα απτο γυαλι της κανατας :lol:

 

Χαχαχα καλο!!

Ρε παιδια, το καπακι της μπαταριας μπαινει πανευκολα. Τι προβλημα εχετε μερικοι??:worry:

Παντως το τηλεφωνο, με τιποτα δεν δειχνει οτι ειναι σκληροτραχηλο. Ουτε το μεγεθος, ουτε το design παραπεμπουν σε τετοιο κινητο. Μια χαρα κιριλε φαινεται.:)

 

Ωραιο κινητακι, νομιζω οτι μου αρεσει;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το κινητο δεν φαινεται σκληρο..αλλα μετα απο εναμιση χρονο σκληρης χρησης μπορω να σου πω οτι δεν παθαινει τιποτα....και με το περασμα μιας custom rom εχει και αξιοπρεπεις επιδοσεις!
Link to comment
Share on other sites

το κινητο δεν φαινεται σκληρο..αλλα μετα απο εναμιση χρονο σκληρης χρησης μπορω να σου πω οτι δεν παθαινει τιποτα....και με το περασμα μιας custom rom εχει και αξιοπρεπεις επιδοσεις!

Το έβαλα κάτω από τη βρύση σήμερα:p Όλα μια χαρά.

 

Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι οι εξής: Οθόνη, μια χαρά. Νομίζω ταιριάζει στο χαρακτήρα και στην τιμή του τηλεφώνου. Δεν περίμενα κάτι καλύτερο ή κάτι χειρότερο, από μια κλασική καλή lcd οθόνη.

Μπαταρία, αν και δεν μπορώ να έχω ακόμα ολοκληρωμένη άποψη, δείχνει να είναι πολύ καλή. Πάρα πολύ καλή!!

Η ακουστική και το σήμα είναι καλά, αν και το ακουστικό του δεν έχει το βάθος και την πιστότητα του razr σε καμία περίπτωση. Είναι όμως πολύ δυνατό.

Το σήμερα του wifi είναι αδύναμο, όπως και στο razr. Πρέπει να έχει γενικώς πρόβλημα η μοτορόλα σε αυτόν τον τομέα.

 

Σε ότι αφορά το sw, μέτρια πράγματα. Με το hw που φοράει η συσκευή θα έπρεπε να είναι πιο γρήγορη. Οπότε, με βλέπω σύντομα να αρχίζω τα πειράγματα...

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα λίγκ για να ξεκινήσω? Μια καλή ρομ που να την περνάω με RDS?

 

Αυτά προς το παρόν.:)

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

MS2GINGER 3 φοράω εγώ εδω και αρκετούς μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1140839

 

αλλιώς πολύ καλή είναι και η wajkiui αλλά με προβλημα στην μπαταρία (φορτιζει μέχρι το 87% σε defy+)

 

επίσης κυκλοφορεί και η CM7.2 αλλά δεν την έχω δοκιμάσει για να σου πω

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

@ddr2 δεν χρειάζεται rsd για να βάλεις άλλη ρομ.βάλε την ms2ginger που σου πρότειναν και παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιο προβλημα με το WiFi, ενω δεν μου ειχε παρουσιασει μεχρι σημερα τιποτα, αρχικα μου κλεισε απο μπαταρια ενω χρησιμοποιουσα το WiFi, το βαζω να φορτισει και μετα που το ανοιξα δεν μπορουσε να συνδεθει πουθενα κολλαει εκει που περιμενει για ΙΡ. Το ανοιγοκλεισα και τιποτα, οταν το εκλεισα ενω ειχα το Wifi ανοιχτο μετα που ανοιξε συνδεθηκε για λιγο μαλλον αλλα μετα παλι τα ιδια. Τι μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιο προβλημα με το WiFi, ενω δεν μου ειχε παρουσιασει μεχρι σημερα τιποτα, αρχικα μου κλεισε απο μπαταρια ενω χρησιμοποιουσα το WiFi, το βαζω να φορτισει και μετα που το ανοιξα δεν μπορουσε να συνδεθει πουθενα κολλαει εκει που περιμενει για ΙΡ. Το ανοιγοκλεισα και τιποτα, οταν το εκλεισα ενω ειχα το Wifi ανοιχτο μετα που ανοιξε συνδεθηκε για λιγο μαλλον αλλα μετα παλι τα ιδια. Τι μπορει να φταει?

εισαι στην stock rom της motorola χωρις ροοτ?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, διορθωθηκε τελικα το προβλημα αφου το ξανακανα restart και αυτο και το μοντεμ, μπορει να φταιγε και το μοντεμ αν και νομιζω οτι δεν συνδεοταν ουτε στου απεναντι, εκτος και αν δεν ειχε αρκετο σημα. Να ρωτησω και κατι αλλο, εσεις χρησιμοποιειτε προστατευτικο οθονης? Το σκεφτομουνα κυριως για να γλιστραει καλυτερα το δαχτυλο γιατι καποιες φορες οταν ειναι λιγο ιδρωμενο κολλαει στην οθονη, αλλα χθες ειδα και μια γρατζουνιτσα σαν λεπτη τριχα, δεν ξερω πως, δεν το βαζω μαζι με τα κλειδια απλα μπορει να βαλω στην τσεπη και το mp3 ή τα ακουστικα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, διορθωθηκε τελικα το προβλημα αφου το ξανακανα restart και αυτο και το μοντεμ, μπορει να φταιγε και το μοντεμ αν και νομιζω οτι δεν συνδεοταν ουτε στου απεναντι, εκτος και αν δεν ειχε αρκετο σημα. Να ρωτησω και κατι αλλο, εσεις χρησιμοποιειτε προστατευτικο οθονης? Το σκεφτομουνα κυριως για να γλιστραει καλυτερα το δαχτυλο γιατι καποιες φορες οταν ειναι λιγο ιδρωμενο κολλαει στην οθονη, αλλα χθες ειδα και μια γρατζουνιτσα σαν λεπτη τριχα, δεν ξερω πως, δεν το βαζω μαζι με τα κλειδια απλα μπορει να βαλω στην τσεπη και το mp3 ή τα ακουστικα...

Βαλε ενα προστατευτικο στην οθονη, γιστι ατυχηματα συμβαινουν παντα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

όσο σκληρό να είναι ένα τηλέφωνο ατυχήματα πάντα θα συμβαίνουν εφόσον το κουβαλάμε μαζί μας

γι' αυτό προστασία οθόνης και μία θήκη που απορροφάει κραδασμούς πχ σιλικόνης κρίνεται απαραίτητη εκτός και αν αρέσουν σε κάποιους οι κάθε λογής γρατζουνίες

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανει κανεις root στην εκδοση dfp-231? Απ'οτι ειδα τον προηγουμενο μηνα καταφεραν να το κανουν αλλα δεν υπαρχει προγραμμα που να το κανει αυτοματα, πρεπει να τα διαγραψω ολα να φλασαρω κατι ρομ και τρεχα γυρευε, μηπως το χει κανει κανεις με πιο απλο τροπο, οπως με το oneclick?
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει πιο απλος τροπος..αλλα και παλι δεν ειναι κατι δυσκολο....ακολουθησε τις οδηγιες!

 

βασικα θα κανεις ενα wipe data/factory reset και στη συνεχεια με το rsdlite θα φλασαρεις αυτη τη ρομ http://www.mediafire.com/?76z12j1at3etf4j

 

ειναι 2 βηματα παρα πολυ απλα!

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

ναι χανονται τα παντα!βασικα κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η αλλιως με κλειστο το κινητο πατας vol- και power button μεχρι να βγαλει στην οθονη ενα τριγωνακι..μετα πατας μαζι vol- και vol+ και εμαφανιζει ενα μενου..με τα vol +,- επιλεγεις Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει πιο απλος τροπος..αλλα και παλι δεν ειναι κατι δυσκολο....ακολουθησε τις οδηγιες!

 

βασικα θα κανεις ενα wipe data/factory reset και στη συνεχεια με το rsdlite θα φλασαρεις αυτη τη ρομ http://www.mediafire.com/?76z12j1at3etf4j

 

ειναι 2 βηματα παρα πολυ απλα!

 

Αυτη η ρομ ειναι καλη? θα βελτιωσει καθολου τις επιδοσεις του κινητου? γιατι ορισμενες φορες ειναι απελπιστικα αργο....:happy:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν βελτιώνει τίποτα απλά χρειάζεται για να έχεις ρουταρισμενο το κινητό μετά αν θέλεις μπορείς να περάσεις την ms2ginger
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν βελτιώνει τίποτα απλά χρειάζεται για να έχεις ρουταρισμενο το κινητό μετά αν θέλεις μπορείς να περάσεις την ms2ginger

Ναι, σωστο αυτο που λες.

Τα ψιλοκοιταξα στο xda αλλα δεν εχω προλαβει να ασχοληθω.

Αφου λοιπον περαστρι η παραπανω ρομ (που ειναι ηδη ρουταρισμενη αν καταλαβα καλα) μετα με nandroid backup περναμε την ms2ginger ?

(θα τα ξαναδω και αναλυτικα βεβαια)...

 

Α και κατι αλλο.

Τι ειναι η red camera και η green camera που λενε στους xda??

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Α και κατι αλλο.

Τι ειναι η red camera και η green camera που λενε στους xda??

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1116694

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...