Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Green camera είχαν οι πρώτες παρτίδες ντέφι(όπως και το δικό μου).....όλα τα ντέφι + έχουν κόκκινη κάμερα.

Την ms2ginger την περνάς με nandbackup.

Όσοι θέλετε μπορείτε να βάλετε και το v6 supercharge script γιατί τα 512 mb μνήμης φουλάρουν γρήγορα

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και unroot πως κανουμε?:p Χθες το κανα root με αυτον τον τροπο αλλα παιζει η μπαταρια οταν το κουναω μπρος πισω και ενω δεν ειχα δωσει πολυ σημασια, διαβασα χθες οτι ενα παιδι το επεστρεψε γιαυτον τον λογο και του δωσαν αλλο οποτε σκεφτομαι να το παω την δευτερα. Να περασω με το rsdlite την rom που λεει στο αρθρο να περασεις πριν κανεις παλι wipe data και περασεις την rooted?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και που την βρισκω? Αυτη ειναι?

1. Wipe phone twice (2x make Wipe Data/Cache in stock recovery)

2. Flash 4.5.1-134 DFP-231 CN or 4.5.1-134 DFP-231 Retail.en.EU CEE (It doesn't matter what version of this two You flash but it must be the same with version from point 4).

3. Wipe again (Data/Factory Reset)

4. Flash rooted SBF 4.5.1-134 DFP-231 CN Rooted SBF Part.1, 4.5.1-134 DFP-231 CN Rooted SBF Part.2 or 4.5.1-134 DFP-231 Retail.en.EU CEE Rooted SBF

Αυτην εβαλα, τωρα δεν ειναι rooted αλλα μηπως θελει καποια αλλη ελληνικη ξερω γω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ ειχες αρχικα?την 231 δεν ειχες??

 

Ναι, και 231 περασα, απλα λεω μηπως υπαρχει καποια ποιο συγκεκριμενη για Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την ms2ginger. (πολύ εύκολο ήταν)

Εντυπώσεις αργότερα.:)

Thx για τα links

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια πιστευετε υπαρχει περιπτωση να παρει ics το τερατακι μας?
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

παιδια πιστευετε υπαρχει περιπτωση να παρει ics το τερατακι μας?

Είναι επίσημα ανακοινωμένο ότι δεν θα πάρει. Θα μείνει στη 2.3 (επισήμως).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια ειμαι εντελως ασχετος με τα android καθως εχω ios, πηρε ομως η αδερφη μου χθες το galaxy ace, και μου αρεσε,κ επειδη ψαχνω κ κινητο επεσα στο motorola defy +. κ εχω καποιες βασικες αποριες, οπου σιγουρα θα εχουν απαντηθει απλως δεν μπορω να ψαχνω 30σελιδες,επομενως οποιος εχει την καλοσυνη να μου απαντησει.

1)Εχει καθολου lag οταν γυριζεις γρηγορα εικονες οταν κανεις ζοομ με τα δαχτυλα, οταν κατεβαζεις πολυ γρηγορα τον τηλεφωνικο καταλογο?

2)Εχω 4 λογαριασμους email, hotmail, gmail, aol, yahoo. μπορεις να τους ρυθμισεις στο κινητο σου και να εχεις email στο κιν σου?

3)Αν εχω κατεβασμενες εφαρμογες οπως fb, skype, msn. μπορουν να τρεχουν απο πισω και αν το κιν ειναι κλειδωμενο και μου ερθει μια ειδοποιηση,κληση, να το λαβω καθως το κιν ειναι κλειδωμενο?

4)Για να μεταφερω μια εικονα ενα τραγουδι ή μια ταινια απο τον υπολογιστη στο κινητο ειναι δυσκολη διαδικασια?

5)Απο πλοήγηση στο ιντερνετ γινεται ευχαριστα? ειναι ευκολη? φορτωνει γρηγορα τις σελιδες?

6) Και μια γενικη ερωτηση, απο ταχυτητα πως παει? τι διαφορα εχει με το απλο defy απο μπαταρια κ γενικως αν crasharei?

και για να σας πω σαν μετρο συγκρισης μιας κ εχω να παρω κινητο 4 χρονια, εχω το iphone 3g

Ευχασριστω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια ειμαι εντελως ασχετος με τα android καθως εχω ios, πηρε ομως η αδερφη μου χθες το galaxy ace, και μου αρεσε,κ επειδη ψαχνω κ κινητο επεσα στο motorola defy +. κ εχω καποιες βασικες αποριες, οπου σιγουρα θα εχουν απαντηθει απλως δεν μπορω να ψαχνω 30σελιδες,επομενως οποιος εχει την καλοσυνη να μου απαντησει.

1)Εχει καθολου lag οταν γυριζεις γρηγορα εικονες οταν κανεις ζοομ με τα δαχτυλα, οταν κατεβαζεις πολυ γρηγορα τον τηλεφωνικο καταλογο?

2)Εχω 4 λογαριασμους email, hotmail, gmail, aol, yahoo. μπορεις να τους ρυθμισεις στο κινητο σου και να εχεις email στο κιν σου?

3)Αν εχω κατεβασμενες εφαρμογες οπως fb, skype, msn. μπορουν να τρεχουν απο πισω και αν το κιν ειναι κλειδωμενο και μου ερθει μια ειδοποιηση,κληση, να το λαβω καθως το κιν ειναι κλειδωμενο?

4)Για να μεταφερω μια εικονα ενα τραγουδι ή μια ταινια απο τον υπολογιστη στο κινητο ειναι δυσκολη διαδικασια?

5)Απο πλοήγηση στο ιντερνετ γινεται ευχαριστα? ειναι ευκολη? φορτωνει γρηγορα τις σελιδες?

6) Και μια γενικη ερωτηση, απο ταχυτητα πως παει? τι διαφορα εχει με το απλο defy απο μπαταρια κ γενικως αν crasharei?

και για να σας πω σαν μετρο συγκρισης μιας κ εχω να παρω κινητο 4 χρονια, εχω το iphone 3g

Ευχασριστω

1. Λιγο εχει, οπως ολες οι συσκευες της κατηγοριας. Οχι ομως κατι τραγικο ή τοσο ενοχλητικο.

2. Εννοειται.

3. Ναι.

4. Copy-paste. Ποσο δυσκολο να ειναι ? :rolleyes:

5. Εξαρταται απο τον browser που θα διαλεξεις. Για εμενα, αν βαλεις τον οπερα, η εμπειρια θα ειναι αναλογη με του iphone4 , και θα εχει και flash player.

6. Γενικα, με το λογισμικο της μοτορολα, το τηλεφωνο δυστυχως με απογοητευσε αρκετα. Ομως, βαζοντας μια αλλη ρομ (ευκολο ειναι, 10 λεπτα υποθεση) το τηλεφωνο πραγματικα μεταμορφωνεται. Παει αρκετα γρηγορα και δεν κρασαρει. Σιγουρα εχει πολυ μεγαλη διαφορα απο το διπυρηνο rarz που επισης εχω, ομως για τα "κυβικα" του ειναι μια χαρα. Η μπαταρια του ειναι εξαιρετικη, κατα την αποψη μου. 2μερες με αρκετη χρηση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια..τωρα κανει το κινητο σας ενα θορυβο σαν να εχει λασκα η μπαταρια οταν το κουνατε το κινητο? εχω την εντυπωση οτι δεν κουμπωνει καλα :(

 

το κανει και μενα. απο την πρωτη μερα! το κουνας.. κ κουνιετε απο μεσα η μπαταρια. απλα θελει λιγο πιεση το πισω καπακι οταν το κουμπονεις.. κ ετσι περιοριζεις την ατέλεια!

Link to comment
Share on other sites

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

και γω με ενα παρομοιο τροπο εκανα τη δουλεια μου. με μια παχουλουτσικη ταινια διπλης οψεος. απλα την ανοιξα απτην μια μονο πλευρα και την κολησα στο εσωτερικο του καπακιου. και ειναι jet

 

παντως patafix λιγο δεν μαρεσει. γιατι αν ζεσταθει η μπαταρια θα αρχισει να λιωνει ισως και δεν ειναι οτι καλυτερο.. αυτη η ταινια διπλης οψεος που επιλεγεις εσυ ποια μερια (αν οχι και τις δυο) θα ενεργοποιησεις, ειναι πολυ καλη παντως

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, οσοι εχετε κανει overclock, σε τι επιπεδα το εχετε κανει? Εγκατεστησα το προγραμμα milestone overclock και το ρυθμισα στο 1.2 με vsel 70. Το κινητο ανασανε αρκετα, αλλα δεν θελω και να το βλαψω. Μηπως το vsel ειναι υπερβολικο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, οσοι εχετε κανει overclock, σε τι επιπεδα το εχετε κανει? Εγκατεστησα το προγραμμα milestone overclock και το ρυθμισα στο 1.2 με vsel 70. Το κινητο ανασανε αρκετα, αλλα δεν θελω και να το βλαψω. Μηπως το vsel ειναι υπερβολικο?

 

θα έλεγα να κατεβάσεις το vsel από 70 στό 58+ να τρέξεις κανένα stability test και πήγαινε αν έχει πρόβλημα στο 60-63

στο 70 εκτός που τρώει τσάμπα την μπαταρία του ανεβάζεις και την θερμοκρασία

και δοκίμασε την μεσαία τιμή στο 700 στα 40-44 και βάλτα όλα στο ondemand

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

επισης συνηθως στο ντεφι χρησιμποιουμε το setvsel και οχι το milestoner overclock
Link to comment
Share on other sites

επισης συνηθως στο ντεφι χρησιμποιουμε το setvsel και οχι το milestoner overclock

Οκ, το έκανα με το setvsel. :)

Στην τελευταία ρύθμιση (την υψηλότερη) το έχω ρυθμίσει στο 1.2 με vsel στα 63.

Είναι οκ, αλλά μήπως μπορώ και πάραπάνω? Μέχρι πόσο το έχετε πάει εσείς?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω μονιμως στο 1,1 και ποτε δεν ειχα προβλημα υπερθερμανσης ή ασταθειας...τωρα 1,2 ειναι μια χαρα...μην το παρακανουμε κιολας..ασε που η μπαταρια θα τελειωνει πολυ γρηγορα.
Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής σύμφωνα με τον κατασκευαστή του είναι για να δουλεύει στα 1200 τώρα γιατί η Moto των δουλεύει υποχρονισμένο (μάλλον για να πουλά το ίδιο τηλέφωνο 4 ή 5 μοντέλα δουλεύουν με τον ίδιο sε άλλα MHZ 600/800/1000/1200)

στην θεωρεία ο συγκεκριμένος έχει σχεδιαστή για παραπάνω πχ.1400 αλλά είναι ρίσκο γιατί μπορεί ο δικός σου να μην αντέχει ή να τραβάει και παραπάνω όλα είναι θέμα

α)παρτίδας

β)κατασκευής του waffer

γ)τύχης

προσωπικά δεν αξίζει το ρίσκο(αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα)

και το "γρήγορο" τηλέφωνο είναι συνάρτηση πολλών πραγμάτων πχ.μια class10 sd είναι ικανή να αύξηση μέχρι και 20% την απόδοση της συσκευής σου μια ρομ μέχρι και 55% και πάει λέγοντας

πχ.στο antutu υπάρχει mb525 με επεξεργαστή στα 1000mhz χτυπάει 5552 και με 1400mhz χτυπάει 3450 και το δικό μου με 1200mhz =2900

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.:)

Πραγματικά το κινητό έχει ανασάνει στα 1.2.

Προβλήματα υπερθέρμανσης ή αστάθειας δεν έχω συναντήσει, αν και με την ms2ginger μου είχε κάνει 2-3 restart ΠΡΙΝ το o/c.

 

Για την αυτονομία δεν με ενδιαφέρει και τόσο, μιας και η συσκευή χρησιμοποιείται περιστασιακά και όχι σε καθημερινή και ολοήμερη χρήση. Έτσι και αλλιώς, κρατάει καλά η μπαταρία του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

γειά σας, έχω 4 μήνες το κινητό(defy plus) και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Η μόνη αναβαθμιση που του έχω κάνει είναι σε 2.3.6 πρίν ενάμιση μήνα. Χθες πάτησα το πλήκτρο του volume down και το πλήκτρο ενεργοποίησης ταυτόχρονα γιατι είδα οτι σε ενα samsung μ'αυτον τον τρόπο βγάζει φωτογραφία την επιφάνεια εργασίας του κινητού. Στο δικό μου κινητό οχι μονο δεν έγινε αυτό αλλα άρχισε να αναβοσβήνει συνέχεια η οθόνη οταν την εχω σε αδράνεια. Ξέρει κανείς πως μπορώ να το διορθώσω:
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την ms2ginger 3, μεχρι στιγμης δεν εχω δει καμια ιδιαιτερη διαφορα και καποια εικονιδια οπως και η οθονη του κλειδωματος μου φαινεται ειναι απο την froyo εκδοση, ενα προβλημα που βρηκα ειναι στο ημερολογιο οταν προβαλλω ολοκληρο τον μηνα δεν μου λεει πανω ποιος μηνας ειναι λεει mmmm YYYY, το εχει συναντησει κανεις αλλος αυτο? Στο ιντερνετ που εψαξα ειδα να το αναφερουν και αλλοι αλλα δεν βρηκα καποια λυση
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την ms2ginger 3, μεχρι στιγμης δεν εχω δει καμια ιδιαιτερη διαφορα και καποια εικονιδια οπως και η οθονη του κλειδωματος μου φαινεται ειναι απο την froyo εκδοση, ενα προβλημα που βρηκα ειναι στο ημερολογιο οταν προβαλλω ολοκληρο τον μηνα δεν μου λεει πανω ποιος μηνας ειναι λεει mmmm YYYY, το εχει συναντησει κανεις αλλος αυτο? Στο ιντερνετ που εψαξα ειδα να το αναφερουν και αλλοι αλλα δεν βρηκα καποια λυση

Εχεις δικιο σε αυτο που λες για το ημερολογιο. Τωρα το προσεξα.

Γενικα, και εγω δεν εχει διαφορες σημαντικες και μαλλον δεν υπαρχουν.

Επισης εχω παρατηρησει οτι καποιες φορες η cpu απασχολειται στο 100% συνεχως. Ακομα και reboot να κανω. Και βεβαια, αυτο, εκτος του οτι κανεις το κινητο πολυ αργο, μειωνει και την αυτονομια του.

 

Γενικα, δεν μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος....ακομα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το σημα του WiFi πως ειναι σε σας? Απο την αρχη ειχα παρατηρησει οτι εχανε ευκολα μια γραμμη και οτι ισως ειναι πιο ασθενες απο του παλιου μου του nokia που ειναι και 4 χρονων μοντελο αλλα δεν εδωσα σημασια. Αλλα το θεμα ειναι οτι ισως ειναι υπερβολικα ασθενες, ακομα και στο σαλονι που ειναι το μοντεμ στα 4 μετρα μακρια που ειναι το γραφειο χανει συχνα την μια γραμμη, μεσα στο δωματιο πιανει 1 συνηθως και στο ισογειο μια, ενω στο υπογειο πιανει το πολυ μονο την κουκιδιτσα. Και το συγκρινα σημερα πρωτη φορα με το παλιο και καταλαβα ποσο χαλια ειναι γιατι το νοκια οπουδηποτε μεσα στο σπιτι επιανε φουλ, ακομα και στο υπογειο μια στιγμη μονο εχασε για λιγο το φουλ σημα ενω το defy επιανε με το ζορι την κουκιδα στο υπογειο, μηπως εχει καποιο προβλημα? Edited by kotsosbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...