Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Γεια σου ρε Χρηστο!

Τον εξυπηρετησα τον φιλο εγω χθες. Ευτυχως το ειχα καπου μςσα στο pc. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα Γιάννη!

 

Μετακόμησες προς "άλλα φρούτα" και σε χάσαμε! Αρκετά παιδιά πήγατε προς τα εκεί βλέπω!

 

Το συγκεκριμένο νήμα συνέχεια το ξεχνάω. Αν μπω με κανένα tapatalk πέφτω επάνω του, αλλιώς .......

 

Τι λέει το μηλοσύμπαν? Τι καιρό κάνει κατά 'κει?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους όσους ασχολήθηκαν. Τη rom την πέρασα και είναι πολύ καλή!

Είναι η καλύτερη που υπάρχει για το defy+.

Το κάνει αρκετά αξιοπρεπές.

 

Καλησπέρα Γιάννη!

 

Μετακόμησες προς "άλλα φρούτα" και σε χάσαμε! Αρκετά παιδιά πήγατε προς τα εκεί βλέπω!

 

Το συγκεκριμένο νήμα συνέχεια το ξεχνάω. Αν μπω με κανένα tapatalk πέφτω επάνω του, αλλιώς .......

 

Τι λέει το μηλοσύμπαν? Τι καιρό κάνει κατά 'κει?

 

Έχω αράξει Χρήστο. Δουλεύει καλά, δεν το πειράζω, δεν με πειράζει. :lol: Αρκετά ευχαριστημένος από το μήλο, χωρίς να έχω τον διαρκή ανταγωνισμό του android, κάθε 3 και λίγο νέα συσκευή και συγκρίσεις και κόντρα συγκρίσεις κλπ κλπ.

 

Από android έχω βέβαια και το motorolaκι (γερασμένο πια) αλλά και το xcover2 της samsung σε αντικατάσταση του defy (το οποίο ρολάρει πολύ ικανοποιητικά για τα λεφτά του 140 ευρώ).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

......... Έχω αράξει Χρήστο. Δουλεύει καλά, δεν το πειράζω, δεν με πειράζει. :lol: Αρκετά ευχαριστημένος από το μήλο, χωρίς να έχω τον διαρκή ανταγωνισμό του android, κάθε 3 και λίγο νέα συσκευή και συγκρίσεις και κόντρα συγκρίσεις κλπ κλπ.

 

:):):):):)

No suspense ομως! Χε χε, προσωπικα με ιντριγκαρει λιγο ολο αυτο το σκοινικο με τα fun club και τους τσακωμους εκατέρωθεν. Την πολυ ηρεμια την ψιλοβαριεμαι....

 

Από android έχω βέβαια και το motorolaκι (γερασμένο πια) αλλά και το xcover2 της samsung σε αντικατάσταση του defy (το οποίο ρολάρει πολύ ικανοποιητικά για τα λεφτά του 140 ευρώ).

 

Εδω εχω και εγω ενα θεμα. Τι προτείνεις για αντικαταστατη του defy? Ετσι ανθεκτικο, μικρο, μανιτζεβελο και να μην σκεφτομαι το πως θα το ακουμπησω και που!

Εσυ εχεις παρει κατι; Αυτο το xcover?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια καλη ρομ με κιτκατ εχετε βρει? Εχω την cm αλλα κανει πολλα κολληματα παρολο που φαινεται πιο γρηγορη απο την Wiui. Μαλλον θα το ξαναγυρισω σ'αυτην. Και κατι αλλο, εχω κανει nandroid backup αλλα απο το twrp recovery δεν μπορω να το επαναφερω, υπαρχει καποιος αλλος τροπος απο το να κανω ολη την διαδικασια απο την αρχη? (stock rom, root κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

....βασικά προσπαθώ να κατεβάσω την ρομ https://goo.im/devs/Wajk/Defy%20Plus/GB/WajkIUI_multilang_3.1.27_Plus.zip/αλλά δεν ξεκινά το download

... υπάρχει εναλλακτικά κάπου αλλού ;

Link to comment
Share on other sites

επίσης θα ήθελα να μας διαφωτίσει, αν ξέρει , ή αν έχει πάρει κάποιος ,τι παίζει με τις ανταλακτικές μπαταρίες.

...βλέπω κάποιες στο ebay γύρω στα 8 ευρώ που ισχυρίζονται ότι είναι γνήσιες.

από όχι έμπιστους όμως sellers

και κάτι τέτοιες http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?assortmentProductId=27855828 μεγαλύτερης χωρητικότητας.

είναι όμως αξιόπιστες και είναι πραγματικά τα χαρακτηριστικά που αναφέρουν;

Edited by Buried
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια και στον Δήσιο. Και ιμιτασιον να παρεις, θα ειναι τουλαχιστον σωστη σαν μπαταρία και με εγγύηση.

Η διαφορά στην τιμη ειναι μικρη και θα την εχεις και αμεσα. Δεν περιμενεις ποτε θα ερθει και τι θα σου βγει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει την wiui η οποία είναι πολύ καλή σε γενικές γραμμές.

 

δεν μου αρέσει όμως το πρόγραμμα της φωτογραφικής μηχανής ,

(... δεν μπορείς να αλλάξεις την ανάλυση στις φωτογραφίες ,τα video ...αν και πλέον hd είναι .m4v και η κίνηση .... είναι κάπως! )

 

έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλύτερο ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω ν'αγοράσω ένα κινητό για τον γιό μου και βρήκα αυτό MOTOROLA DEFY+ SPILLPROOF BLACK ENG στο eshop στη τιμή των 99.90.

Θα μπορέσω να του περάσω Ελληνική Rom με αναβάθμιση ή δεν υπάρχει περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω ν'αγοράσω ένα κινητό για τον γιό μου και βρήκα αυτό MOTOROLA DEFY+ SPILLPROOF BLACK ENG στο eshop στη τιμή των 99.90.

Θα μπορέσω να του περάσω Ελληνική Rom με αναβάθμιση ή δεν υπάρχει περίπτωση;

 

καλά που τα βρίσκουν θα ήθελα να μάθω..89.90 Ε:)

http://www.e-shop.gr/motorola-defy-spillproof-black-eng-p-TEL.007835

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

90 και 100 ευρώ για αυτό το κινητό είναι πάρα πολλά λεφτά

 

Αδιάβροχο και επώνυμο με αυτά τα χρήματα δεν βρίσκεις εύκολα. Εκτός αν έχεις να μου προτείνεις κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Αδιάβροχο και επώνυμο με αυτά τα χρήματα δεν βρίσκεις εύκολα. Εκτός αν έχεις να μου προτείνεις κάτι αντίστοιχο.

 

μονο μια προταση υπαρχει,αλλα ανεβαινει η τιμη.

http://www.minideal.net/lenovo-s750-gorilla-water-proof-ip67-android-4-2-quad-core-1-2ghz-dual-sim-4-5-inch-qhd.html

 

και το κακο ειναι οτι δεν πεφτει και η τιμη του.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλους!

 

Μετά από προσπάθειες τριών χρόνων κατάφερα και έσπασα την οθόνη του defy+ μου.

 

Η πλάκα είναι πως ενώ τον τελευταίο καιρό είχε αρχίσει να λαγκάρει,τώρα με σπασμένη οθόνη όλα δουλεύουν απρόσκοπτα!!!

 

-είναι με την στάνταρ ρομ 2.2 (νομίζω) που το είχα πάρει,τρίωρα και κόντρα τρίωρα για δοκιμές και r&d με άλλες ρομ απλά δεν υπάρχουν-

 

Αν κάποιος έχει αλλάξει κάπου οθόνη στο συγκεκριμένο κινητό,και δουλεύει σωστά,θα ήμουν υπόχρεος αν μας έδινε στοιχεία επικοινωνίας και κόστος!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων κ καλή βδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...