Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:angry::devil: μου εσπασε το καπακι της usb... Ξεκολλησε...

Ρε παιδια, θα με απαυτοσουν για να μου το φτιαξουν? εχετε υποψη σας? χανει τη στεγανοτητα του ετσι το κινητο και γι αυτο θελω να το φτιαξω οπωσδηποτε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:angry::devil: μου εσπασε το καπακι της usb... Ξεκολλησε...

Ρε παιδια, θα με απαυτοσουν για να μου το φτιαξουν? εχετε υποψη σας? χανει τη στεγανοτητα του ετσι το κινητο και γι αυτο θελω να το φτιαξω οπωσδηποτε.

 

η στεγανότητα χάνετε τώρα αν θα σε φορμάρουν δεν ξέρω ταπεινή άποψη έχεις 2-3 επιλογές αν πιάνουν τα χέρια σου κατσαβίδι παίρνεις το ανταλλακτικό από την αντιπροσωπεία ή το ίντερνετ ένα torch Νο 5 και σε 10 λεπτά το έλυσες και το έδεσες

2 επιλογή δεν το βάζεις σε νερό (του συμπεριφέρεσαι όπως τα υπόλοιπα κινητά)

3 πας στο σέρβις και ρωτάς την τιμή

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

η στεγανότητα χάνετε τώρα αν θα σε φορμάρουν δεν ξέρω ταπεινή άποψη έχεις 2-3 επιλογές αν πιάνουν τα χέρια σου κατσαβίδι παίρνεις το ανταλλακτικό από την αντιπροσωπεία ή το ίντερνετ ένα torch Νο 5 και σε 10 λεπτά το έλυσες και το έδεσες

2 επιλογή δεν το βάζεις σε νερό (του συμπεριφέρεσαι όπως τα υπόλοιπα κινητά)

3 πας στο σέρβις και ρωτάς την τιμή

Το θεμα ειναι αν αλλαζει μονο αυτο, ή παει παρεα με αλλο τμημα του σασι.

Τα χερια μου πιανουν , αλλα σε παλιοτερα κινητα.:p:p δεν βαζω χερι σε καινουριο αγρατζουνιστο τηλεφωνο και μαλιστα που ειναι εντος εγγυησης :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μου σβηστικαν ολες οι φώτο,τα βίντεο και μερικα ακομη αρχεία απο την sd, αλλά κανενας φακελος.

 

Τι μπορεί να παιζει;

Εγινε και σε μενα αυτο χθες, ολες οι φωτο χαθηκαν, δεν εγκατεστησα κατι καινουριο, πηγα σε μια φαση να αλλαξω το φοντο και δεν φορτωνε τα εικονιδια, εκανα μια επανεκκινηση και μετα δεν ειχε τον φακελο της καμερας, ευτυχως τα χω στο dropbox. Βρεθηκε τελικα καμια αιτια για το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Εγινε και σε μενα αυτο χθες, ολες οι φωτο χαθηκαν, δεν εγκατεστησα κατι καινουριο, πηγα σε μια φαση να αλλαξω το φοντο και δεν φορτωνε τα εικονιδια, εκανα μια επανεκκινηση και μετα δεν ειχε τον φακελο της καμερας, ευτυχως τα χω στο dropbox. Βρεθηκε τελικα καμια αιτια για το θεμα?

όχι, δεν βρήκα κάτι.

 

βέβαια έχω και 2 βδομάδες να το λειτουργήσω γιατι έχω μαμίσει το digitizer και περιμένω άλλο:worry:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγινε και σε μενα αυτο χθες, ολες οι φωτο χαθηκαν, δεν εγκατεστησα κατι καινουριο, πηγα σε μια φαση να αλλαξω το φοντο και δεν φορτωνε τα εικονιδια, εκανα μια επανεκκινηση και μετα δεν ειχε τον φακελο της καμερας, ευτυχως τα χω στο dropbox. Βρεθηκε τελικα καμια αιτια για το θεμα?

Τι ρομ εχετε παιδια? για να ξερω αν ειναι να φοβαμαι...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αν αλλαζει μονο αυτο, ή παει παρεα με αλλο τμημα του σασι.

Τα χερια μου πιανουν , αλλα σε παλιοτερα κινητα.:p:p δεν βαζω χερι σε καινουριο αγρατζουνιστο τηλεφωνο και μαλιστα που ειναι εντος εγγυησης :)

 

Απ'οτι βλεπω ανοιγει ευκολα με τα βιδακια.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Τι ρομ εχετε παιδια? για να ξερω αν ειναι να φοβαμαι...

msginger 3.0

 

πάντως με ένα torx No5 το κινητάκι λύνει πανεύκολα:p

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

msginger 3.0

 

πάντως με ένα torx No5 το κινητάκι λύνει πανεύκολα:p

Ναι, λύνει, αλλά θα ρωτήσω και την αντιπροσωπεία πρώτα να δώ τι θέλουν.

 

Την ίδια ρομ έχω και εγω... αν χάσω τις φώτο μου θα σας το πώ.:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι ρομ εχετε παιδια? για να ξερω αν ειναι να φοβαμαι...

 

Εγω εχω την στοκ απλα rooted, κατι αλλο πρεπει να φταιει. Α και κατι αλλο, τις τελευταιες μερες εχω και προβληματα συνδεσης στο μοντεμ, μαλλον λογω μιας αναβαθμισης firmware που του εκανα, και δεν παιρνει ΙΡ αν δεν κανω επανεκκινηση το μοντεμ και αυτο μπορει να το κανει και 2 φορες μεσα στην μερα. Υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω στο μοντεμ? Παντως το wifi του κινητου ειναι τελικα μεγαλη π@π@ρα, χαμηλοτερο σημα αποτι θα πρεπε παντου, σε καποια μαγαζια μπορει να θελει επανεκκινηση το κινητο για να συνδεθει, αν τελικα συνδεθει, και εχω μια γραμμουλα ενω ειμαι μεσα στο μαγαζι! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την στοκ απλα rooted, κατι αλλο πρεπει να φταιει. Α και κατι αλλο, τις τελευταιες μερες εχω και προβληματα συνδεσης στο μοντεμ, μαλλον λογω μιας αναβαθμισης firmware που του εκανα, και δεν παιρνει ΙΡ αν δεν κανω επανεκκινηση το μοντεμ και αυτο μπορει να το κανει και 2 φορες μεσα στην μερα. Υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω στο μοντεμ? Παντως το wifi του κινητου ειναι τελικα μεγαλη π@π@ρα, χαμηλοτερο σημα αποτι θα πρεπε παντου, σε καποια μαγαζια μπορει να θελει επανεκκινηση το κινητο για να συνδεθει, αν τελικα συνδεθει, και εχω μια γραμμουλα ενω ειμαι μεσα στο μαγαζι! :wacko:

Συμφωνώ για το wifi, είναι αδύναμος ο δέκτης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα για το τι φταιει με το ρουτερ και πρεπει καθε τρεις και λιγο να του κανω επανεκινηση για να συνδεθει το κινητο? Παντως το κινητο ειναι που φταιει γιατι τετοια προβληματα δεν ειχα ποτε με το προηγουμενο, οπου υπηρχε wifi συνδεοτανε, απλα..
Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε στις ρυθμισεις στο wi-fi προχωρημένες ρυθμισεις ακριβος στο τέλος της λίστας με τα δίκτυα wi-fi κλικ κανάλια βαλτε το "14" πολιτικη βάλτε το στο "ποτέ"
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ευχαριστω, την ρυθμιση για το καναλι 14 δεν την βρηκα αλλα εβαλα την πολιτικη στο ποτε και εφτιαξε
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα κι'εγω το κινητακι, η τιμη του πλεον ειναι σε καλο επιπεδο(200).

προστατευτικο οθονης απο που??? καμια γνωμη? εαν εχει κανεις αρκετα κομματια να παρω κανενα καλα θα ηταν(θεσσαλονικη).

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

πάρε από το ebay από Ελλάδα δεν συμφέρει όπως επίσης και θήκη
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν ξερω ποια θηκη και ζελατινες ..εχει κανεις κατι δοκιμασμενο? Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν ξερω ποια θηκη και ζελατινες ..εχει κανεις κατι δοκιμασμενο?

Μα να εχεις το defy με θήκη και ζελατίνα είναι κρίμα...

15 μήνες το έχω η gorilla glass αγρατζούνιστη όπως και το περίβλημα άλλωστε αυτο διαφημίζει και η συσκευή αλλιώς γιατι να την προτιμήσεις;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειμαι τεχνικος την θηκη την θελω για την δουλεια μου ειναι κριμα να το χτυπησω,εκτος δουλειας θα το εχω χωρις θηκη και ζελατινα παντα βαζω στα κινητα μου.

εαν εχει παρει καποιος κατι καλο ας βαλει σελιδα.

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Θήκη όντως δεν χρειάζεται για κανένα λόγο. Προστασία οθόνης μπορείς να βάλεις..
Link to comment
Share on other sites

παιδια μεσα στην τσεπη οταν δουλευω μαζι με το κινητο μπορει να εχει πενσες κατσαβιδια βιδες και γενικα δεν θελω να χαραχθει γυρω γυρω.

βρηκα απο αμαζον,δεν ξερω τι ποιοτητα εχουν.παραγγελνω και θα δω.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Θήκη όντως δεν χρειάζεται για κανένα λόγο. Προστασία οθόνης μπορείς να βάλεις..

Τι εννοεις για κανενα λογο? δηλαδη δεν γρατζουνιεται?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι ήδη χοντροκομμενο και έχει πλαστικά που δύσκολα χαραζονται. Εγώ και ο αδερφός μου το έχουμε 19 μήνες και δεν έχει κάποιο τρομερό σημάδι. Τώρα αν έχεις πενσες στην τσέπη και πιεστεί πολύ η οθόνη τότε δύσκολα τη γλιτώνεις με προστασία οθόνης....... Μια καλή λύση είναι το pouch για τη δουλειά σου.
Link to comment
Share on other sites

καλα θα βαλω μια ζελατινα και θα δω πως θα παει.

Τωρα τα βασικα προσπαθησα να κανω ροοτ (με του doomlord)αλλα δεν τα καταφερα,θα ηθελα να μου προτεινετε μια ελαφρια ρομ που να ειναι ομαλη και να κραταει η μπαταρια,ενοειται και οδηγιες γιατι προερχομαι απο τα wm που ηταν πανευκολα στις ρom αλλα απο αντροιντ δεν σκαμπαζω.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...