Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως φταίει το drop box;όσοι είχατε πρόβλημα κάνατε επαναφορά με drop box
Link to comment
Share on other sites

τώρα που βλέπω, χάθηκε και μια εφαρμογή που είχα εγκατεστημένη στην κάρτα :wacko:

τα υπόλοιπα είναι εκεί όμως :confused:

 

βέβαια την κάρτα την έχω και κοντά 5 χρόνια...

 

 

edit

βασικά χτες όλα ήταν μια χαρά μέχρι που δοκίμασα να βγαλω φώτο με το Lgcamera και με το που ανοίγω την εφαρμογή, με πετάει μήνυμα ότι δεν υπάρχει sd card για να αποθηκεύσει τις φώτο! άρα ή κάποια ******* έγινε πιο πριν (π.χ. dropbox) ή πράγματι το lgcamera μαλακίζεται

Edited by papathvas

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα !!! καθομουν απο το πρωι και διαβαζα το φορουμ ... ειμαι κατοχος του ντεφυ + ειμαι υπερ ευχαριστημενος απο το κινητο! το εχω 5 μηνες και δεν εχω να πω λογια

τεσπα μπηκα σημερα στο τριπακι να κανω ροοτ και να σβησω 4-5 προγραμματα που ειχε μεσα απο το εργοστασιο να μην τα βλεπω γιατι δεν τα δουλεψα ποτε (digi 7 cardiotrainer βαση αυτοκινητου kai to google την γραμη αναζητησης) ολα οκ μεχρι που πηγα να μπω στο μαρκετ και μου λεει δεν εχετε λογαρισμο να δημιουργισουμε εναν τωρα ? παταω ναι και δεν κανει τπτ κλεινει απλα ... πατω οχι το ιδιο πραμμα ... το gmail δεν δουλευει.... και τωρα ???

 

να προσθεσω οτι εχω μια γνωση αλφα με ολα αφτα απλα με αυτο το κινητο δεν πιαστικα ποτε . τα προγραμματα που εβλα ειναι το one click gia root και το system rom toolbox απο το μαρκετ... το αλλο που αναφερατε το titanium το μονο που μου εκανε ειναι να μου κανει απεγκατασταση τις αναβαθμισεις τπτ αλλο απο τα προγραμματα που ειχε απο το εγοστασιο

 

συνεχιζω να μην βγαζω ακρη η εγω γερασα η εδω περα γινεται ενα μπαχαλο... καταβασα ενα προγραμα το SndInitDefy_2.3 το εκανα extract μεσα στο κινητο αλλα τπτ ... κατεβασα επισης το gmail.apk και παλι τπτ... σαν να ανοιγω φακελο ειναι δεν κανει install τι στο καλο θελει ? γιατι δεν βγαζω ακρη ?

 

 

ερωτηση απλη εχει κανενας το back up του κινητου οπως το πειρε απο το εγοστασιο ?

 

edit 3 λοιπον συνεχιζοντας να διαβαζω βρηκα και την εργοστασιακη την κατεβασα εχω και το προγραμμα rsd lite ομως θελω τεχνικη υποστιρηξη !

εκει που λεει οταν αναψη το μπλε φωτακι πατα το κουμπη ηχου κατω ? δηλαδη συνδεω το βαζω το κινητο σε μποοτ μοντ και ανοιγω rsd lite φορτωνω το αρχει και μου βγαζει menu στο κινητο μετα Go to "Recovery"

6. Go to "Latest or Stable or Custom Recovery"

7. "wipe data and cache"

8. Go to "Backup and Restore"

9. Go to "Advance Restore"

?

 

 

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by ArGy-mObiLe
Link to comment
Share on other sites

λιγο τα μπερδεψες....λοιπον ανοιξε κανονικα το κινητο σου και κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

στη συνεχεια κλειστο

μετα ανοιξε το πατωντας συγχρονως vol+ και power button...κανονικα το κινητο πρεπει να μπει σε bootloader....μετα το συνδειες με το pc και τρεχεις το rsdlite με δικαιωματα admin και φλασαρεις τη ρομ που λες....

 

τα αλλα ολα που γραφεις ειναι ασχετα για να βαλεις custom rom και δεν εχουν σχεση με τη μαμα ρομ και το rsdlite

 

Y.Γ. αν διαβαζες μια σελιδα πισω (και υποθετωντας οτι εχεις την 231) γραφω αναλυτικα πως κανουμε ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

ροοτ εχω κατεβασα αυτο απο λινκ που βρικα εδω μεασ στο θεμα που μιλαμε DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-231_GR_SIGN_UCADEFYEMARAB1B80AA004.0R_PDS03C_USAJRDNGIBRRTCEE_P022_A022_Service1FF.sbf το rsd lite δεν το βλεπει ομως .... γιατι ?
Link to comment
Share on other sites

Εσύ το επιλέγεις μέσα από το πρόγραμμα... Σίγουρα είχες τη 231? Ροοτ πως έκανες δηλαδή;
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πια ειχα... αν ενοωεις εκδοση ανδροηντ ειχα τιν 2 3 5, αφτη που εχω τωρα ειναι 2 3 6 τεσπα το περασα στο κινητο και τωρα ειναι μια χαρα η μονη αλλαγη που εχει ειναι το κουμπακη που ξεκλιδωνεις την οθονη ... και οπως ειπες δεν μπορω να γινω ροοτ με αυτο το προγραμμα που εχω οποτε θα βρω κατι αλλο να το κανω !
Link to comment
Share on other sites

Για να συνδέσω το smartphone με το Play πρέπει να βάλω τον κωδικό που έχω στο Gmail, σωστά?

 

Γιατί σε μένα δεν πιάνει αυτό...

 

Συνεχώς μου βγάζει το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν το διακομιστή." Ξέρει κανένας τι πρέπει να κάνω?

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφοριες που δινει στην κατασταση τηλεφωνου ειναι και η Ισχυς σηματος που γραφει τα dbm και διπλα μια αλλη ενδειξη (αρχ) για παραδειγμα 63 dbm 19 αρχ . Γνωριζει καποιος τι

ειναι και τι δειχνει το «αρχ» ?

Link to comment
Share on other sites

Για να συνδέσω το smartphone με το Play πρέπει να βάλω τον κωδικό που έχω στο Gmail, σωστά?

 

Γιατί σε μένα δεν πιάνει αυτό...

 

Συνεχώς μου βγάζει το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν το διακομιστή." Ξέρει κανένας τι πρέπει να κάνω?

δώσε παραπάνω πληροφορίες καταρχήν βλέπεις σελίδες κανονικά;

ποια ρομ φοράς(το έχεις πειραξει το τηλ)

έκανες επιτυχημένο συγχρονισμό έστω μόνο τον επαφών σου

για το παιδι που ρώτα για τα dbm αν παίρνεις τηλέφωνο και βλέπεις ιντερνετ για το μόνο πράγμα που θα πρέπει να σε ανησυχεί είναι η ακτινοβολία

63 στα 100 dbm 19 αρχ(ική)

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις την αρχικη εκδοση του κινητου ?

 

Εγώ!

 

δώσε παραπάνω πληροφορίες καταρχήν βλέπεις σελίδες κανονικά;

ποια ρομ φοράς(το έχεις πειραξει το τηλ)

έκανες επιτυχημένο συγχρονισμό έστω μόνο τον επαφών σου

 

Βλέπω σελίδες κανονικά είτε συνδεθώ μέσω WiFi είτε μέσω Cosmote. Στην πλοήγηση δεν έχω θέμα. Φοράω την εργοστασιακή και δεν έχω κάνει ούτε ρουτ. Συγχρονισμό... να σου πω... χρησιμοποιώ το MyPhoneExplorer για αρχεία και συγχρονισμούς οπότε έκανα από εκεί. Για FB ή άλλες σελίδες δικτύωσης δεν δοκίμασα...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

για το παιδι που ρώτα για τα dbm αν παίρνεις τηλέφωνο και βλέπεις ιντερνετ για το μόνο πράγμα που θα πρέπει να σε ανησυχεί είναι η ακτινοβολία

63 στα 100 dbm 19 αρχ(ική)

 

Δεν με ανησυχει η ενδειξη αλλα προσπαθω να καταλαβω τι δηλωνει η ενδειξη "αρχικη".

Τι ακριβως ειναι ????

Link to comment
Share on other sites

παιδια για εξηγηστε μας λιγο τι γινεται με το νανοντροιτ πως λειτοργει ?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

θελω να διαβασουμε την αρχικη εκδοση του κινητου την εργοστασιακη ... πως μπορω να το κανω ?
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις "να διαβασουμε την αρχικη εκδοση του κινητου"?

εχεις πειραξει το κινητο?εχεις φλασαρει καποια αλλη ρομ?θελεις να δεις ποια εκδοση android εχεις αυτη τη στιγμη???

τι ακριβως θελεις να κανεις??

 

αν θελεις να δεις ποια εκδοση εχεις πρεπει να πας στη κατασταση τηλεφωνου και να δεις τι γραφει.

Link to comment
Share on other sites

σου ειπα θελω να φλασαρω την αρχικη εκδοση σαν backup. εβαλα μια αλλη αλλα εχει ενα παιδι την αρχικη εκδοση και θελουμε να την παρουμε και να την φορτωσω στο δικο μου...
Link to comment
Share on other sites

παιδια για εξηγηστε μας λιγο τι γινεται με το νανοντροιτ πως λειτοργει ?

 

θελω να διαβασουμε την αρχικη εκδοση του κινητου την εργοστασιακη ... πως μπορω να το κανω ?

 

συγνωμη που απο τα παραπανω δεν καταλαβα οτι μου ελεγες οτι ενας φιλος σου εχει το ιδιο κινητο με σενα και θελεις στην ουσια να παρεις nandbackup την ρομ του και να τη περασεις στο δικο σου......δλδ δεν καταλαβαινεις που δεν καταλαβαινεις την εννοια των ορων εμεις φταιμε που θελουμε να βοηθησουμε.

 

1)αυτο που θελεις να κανεις δεν γινεται

2)τι ρομ ειχες αρχικα(εργοστασιακη που λες)

3)τι ρομ φλασαρες και πως

4)ποια ρομ εχει ο φιλος σου

5)γιατι θελεις να βαλεις του φιλου σου ? λειπει κατι απο αυτη που εχεις περασει?

6) απο το ποστ #530 μπορω να καταλαβω οτι εχεις κανει το κινητο ενα μπαχαλο

7)αν θελεις να κανουμε δουλεια ανεφερε αναλυτικα σε παρακαλω τα παραπανω.

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

1 τι δεν γινετε να διαβασεις ολο το λειτουργικο που εχει μεσα με την ρομ τα παντα ολα να τα αποθηκευσεις και να τα περασεις καπου αλλου ?

2 μια ρομ δεν φορανε ολα τα κινητα απο το εργοστασιο ?

3 φλασαρα μια ρομ εργοστασιακη απο που βρηκα απο λινκ εδω απο ΧΔΑ και ειναι android 2 3 6 231 (2 3 5 android φορουσε ρομ δεν κοιταξα)

4 παραπεμπει στο 2

5 εχω την εντυπωση οτι καταναλωνει γρηγορα μπαταρια..

Link to comment
Share on other sites

1)οχι δεν γινετσι συτο που λες αν ο φιλος σου εχει αλλη ρομ σαν βαση

2)οχι δεν φορανε μια ρομ υπαρχουν παρα πολλες εκδοσεις

3)εφοσον φλασαρες την 231 δεν υπαρχει downgrade σε παλιοτερη εκδοση

4)αν το κανεις ροοτ μπορεις να δοκιμασεις την εφαρμογη battery calibration...επισης μπορεις να βαλεις basebandswitcher και να ρυθμισεις συχνοτητες

 

η 231 αποκλειεται να σου τρωει παραπανω μπαταρια απο αυτη που ειχες προηγουμενως..ισως φταιει καποια εφαρμογη

βγαλε οποιαδηποτε εφαρμογη τυπου task killer εχεις εγκαταστησει.

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κανεις δεν γνωριζει να μου εξηγησει τι ειναι αυτο "αρχ" που δινει στην ισχυ σηματος???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4257536#post4257536

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες "αρχ" ειναι το ASU

 

 

ASU or "Arbitrary Strength Unit" is an integer value proportional to the received signal strength measured by the mobile phone.

It is possible to calculate the real signal strength measured in dBm (and thereby power in Watts) by a formula. However, there are different formulas for 2G and 3G networks.

In GSM networks, ASU is equal to the RSSI (received signal strength indicator, see TS 27.007).

 

dBm = 2 × ASU - 113, ASU in the range of 0..31 and 99

 

In UMTS networks, ASU is equal the RSCP level (received signal code power, see TS 25.125)

 

dBm = ASU - 116, ASU in the range of -5..91

 

It is widely misbelieved that ASU = "Active Set update". The Active Set Update is a signalling message used in handover procedures of UMTS and CDMA mobile telephony standards. On Android phones, the acronym ASU has nothing to do with Active Set Update. It has not been declared precisely by Google developers. (see NeighboringCellInfo)

There are many GSM and UMTS Signal Monitoring applications available for the Android operating system.

 

63dbm που λες μου φαινεται υπερβολικο..μπορει να κανω και λαθος. το -63dbm που εγραψες μετα ειναι το σωστο..χαχα..λεω και γω

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...