Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι, είναι λίγο πιο γρήγορη.

 

πάντως δοκιμάστε και CM10 11/10/12 που έχει και ενσωματωμένο custom kernel και πάει σφαίρα!!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα ο custom kernel δεν δούλεψε καλά... Πολύ λαγκ....

Αν θέλετε να πειραματιστειτε δοκιμαστε το.... Αλλιώς wiui για σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την ανοικτή ακρόαση; Συγκεκριμένα ενώ ακούω πολύ καλά δεν με ακούει καλά ο συνομιλητής μου.

Το κινητό είναι με την original rom 2.3.6, ούτε root ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την ανοικτή ακρόαση; Συγκεκριμένα ενώ ακούω πολύ καλά δεν με ακούει καλά ο συνομιλητής μου.

Το κινητό είναι με την original rom 2.3.6, ούτε root ούτε τίποτα.

 

Αφού ακούς καλά άρα δεν έχει θέμα η ανοιχτή ακρόαση... Όταν δεν είσαι σε ανοιχτή ακρόαση ο συνομιλητής σου σε ακούει καλά? Εγώ έχω μερικά θεματάκια με το μικρόφωνο που κάνει διακοπές ώρες ώρες γι' αυτό στο λέω. Δεν το έχω ελέγξει σε service όμως...

 

Το δικό μου θέμα... Δοκίμασα να περάσω custom ROM. Συγκεκριμένα συτή. Βέβαια κολλάει στο σημείο που πρέπει να μπω σε recovery mode. Vol down + Power button μου βγάζουν ένα σηματάκι με το γνωστό ανδροειδές και ένα τρίγωνο χωρίς να κάνει κάτι παραπάνω... Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω?

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Αφού ακούς καλά άρα δεν έχει θέμα η ανοιχτή ακρόαση... Όταν δεν είσαι σε ανοιχτή ακρόαση ο συνομιλητής σου σε ακούει καλά? Εγώ έχω μερικά θεματάκια με το μικρόφωνο που κάνει διακοπές ώρες ώρες γι' αυτό στο λέω. Δεν το έχω ελέγξει σε service όμως...

Ναι με ακούει μια χαρά. Με το που βάζω την ανοιχτη ακρόαση αρχίζουν τα "τι είπες; δεν σε ακούω καλά.."

Link to comment
Share on other sites

Ναι με ακούει μια χαρά. Με το που βάζω την ανοιχτη ακρόαση αρχίζουν τα "τι είπες; δεν σε ακούω καλά.."

Φαντάζομαι ότι δεν είσαι με μεγάλη απόσταση από το κινητό.

Επίσης, δοκίμασε να το γυρίσεις ανάποδα. (face down). Πιθανόν (υπόθεση) να ενεργοποιείται το πίσω μικρόφωνο στην ανοιχτή ακρόαση. Σε συνδυασμό με το ηχείο που είναι επίσης στο πίσω μέρος, ίσως βγάζει νόημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αφού ακούς καλά άρα δεν έχει θέμα η ανοιχτή ακρόαση... Όταν δεν είσαι σε ανοιχτή ακρόαση ο συνομιλητής σου σε ακούει καλά? Εγώ έχω μερικά θεματάκια με το μικρόφωνο που κάνει διακοπές ώρες ώρες γι' αυτό στο λέω. Δεν το έχω ελέγξει σε service όμως...

 

Το δικό μου θέμα... Δοκίμασα να περάσω custom ROM. Συγκεκριμένα συτή. Βέβαια κολλάει στο σημείο που πρέπει να μπω σε recovery mode. Vol down + Power button μου βγάζουν ένα σηματάκι με το γνωστό ανδροειδές και ένα τρίγωνο χωρίς να κάνει κάτι παραπάνω... Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω?

 

καταρχην η ρομ που πας να περασεις δεν ειναι καλη.

κατα 2ον οταν λεει οτι μπαινεις σε recovery δεν εννοει στοκ recovery αλλα custom recovery που για να μπεις πρεπει να εχεις εγκαταστησει 2ndinit

 

γενικα εμπιστευομαστε ρομ απο το xda και οχι απο αλλα sites και παντα διαβαζουμε το feedback των αλλων!

Link to comment
Share on other sites

salto έχεις να προτείνεις καμμιά καλή? Αλλά χωρίς να χρειαστεί να πειράξω τον bootloader...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

salto έχεις να προτείνεις καμμιά καλή? Αλλά χωρίς να χρειαστεί να πειράξω τον bootloader...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1161110

Από τις καλύτερες. Σήμερα τη δοκίμασα. Άλλο τηλέφωνο λέμε...

Βάλε την GB stable που λέει με τον gb kernel (kernel not included, άρα δεν τον πειράζεις καθόλου τον κέρνελ σου. φαντάζομαι, αφού΄έχεις defy+, έχεις ήδη gb kernel).

Καλή διακέδαση. Το κινητό πάει βολίδα.:)

(επίσης να σου πώ ότι είμαστε λίγο εκτός θέματος, υπάρχει ειδική ενότητα για το modding του ντέφι).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1161110

Από τις καλύτερες. Σήμερα τη δοκίμασα. Άλλο τηλέφωνο λέμε...

Βάλε την GB stable που λέει με τον gb kernel (kernel not included, άρα δεν τον πειράζεις καθόλου τον κέρνελ σου. φαντάζομαι, αφού΄έχεις defy+, έχεις ήδη gb kernel).

Καλή διακέδαση. Το κινητό πάει βολίδα.:)

(επίσης να σου πώ ότι είμαστε λίγο εκτός θέματος, υπάρχει ειδική ενότητα για το modding του ντέφι).

 

+1

 

Να φανταστείς Γιάννη η picachu edition είναι ακόμη πιο γρήγορη αλλά δεν έχει ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Να φανταστείς Γιάννη η picachu edition είναι ακόμη πιο γρήγορη αλλά δεν έχει ελληνικά!

 

Νομιζω οτι, μαζι με τη ρομ, εγκατασταθηκε αλλος ενας πυρηνας στη συσκευη μου. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ένα walkthrough από στοκ και non rooted, να πάω σε custom rom και rooted? Δεν θέλω να το μπρικάρω γι' αυτό...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Να φανταστείς Γιάννη η picachu edition είναι ακόμη πιο γρήγορη αλλά δεν έχει ελληνικά!

Δυστυχώς όμως, διαπιστώνω ότι ταλαιπωρούμαι από τακτικά hotboots...

Έχω ανεβάσει λίγο το vsel στα διάφορα steps αλλά πάλι τα ίδια. Εννοείται ότι έχω κάνει και wipe cache κλπ..

Δυστυχώς...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω ότι για να μην έχεις hotboots ( το αναφέρει βέβαια στο Faq) πας στην εφαρμογή superuser και απενεργοποιεις το manage permissions ή ακόμα καλύτερα το βάζεις γενικά στο off. Έχει 2 επιλογές κοίτα να τις απενεργποοησεις και τις 2.

 

Δεν φταινε τα ρεύματα γι αυτό το πρόβλημα δεν λύθηκε

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω ότι για να μην έχεις hotboots ( το αναφέρει βέβαια στο Faq) πας στην εφαρμογή superuser και απενεργοποιεις το manage permissions ή ακόμα καλύτερα το βάζεις γενικά στο off. Έχει 2 επιλογές κοίτα να τις απενεργποοησεις και τις 2.

 

Δεν φταινε τα ρεύματα γι αυτό το πρόβλημα δεν λύθηκε

Aααα, δεν το γράφουν οι λαλάκες στο xda...

Είσαι θησαυρός salto:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εβαλα την rom που αναφερεται πιο πανω, και πραγματικα ειναι πολυ γρηγορη, αλλα δεν βρισκω πως να μπω στο συρταρι των εφαρμογων, δεν υπαρχει αυτο στον Mui launcher?
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την rom που αναφερεται πιο πανω, και πραγματικα ειναι πολυ γρηγορη, αλλα δεν βρισκω πως να μπω στο συρταρι των εφαρμογων, δεν υπαρχει αυτο στον Mui launcher?
Προσωπικα, πανω σε αυτη τη ρομ εχω βαλει τον launcher pro.

Με τον μαμα launcher της miui, νομιζω οτι δεν υπσρχει συρταρι εφαρμογων, αλλα ειναι ολες οι εφρμογες σε μια οθονη , οπου κανεις scroll down

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όντως ο miui launcher δεν έχει συρτάρι εφαρμογών. Αν δε σε βολεύει μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε launcher θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ρε παιδια σαν να εχει γινει πολυ αργο το defy μου,τι μπορω να κανω για να δωσω λιγο ταχυτητα?

(φοραω το 2.3.6---- MS2Ginger-4.0--kernel 2.6.32.9-ge281b6e)δεν ξερω εαν χρειαζονται αυτα αλλα τα γραφω:)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

1)δες τι προγράμματα τρέχουν στο παρασκήνιο απεγκατέστησε όποια δεν χρησιμοποιείς πλέον

2)κάνε και ένα καθαρισμό cashe και Davlik και τελείωσες

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω μονο 70mb ελευθερα στην ram ,κανω καθαρισμο με το cachemate.

το dalvik cache απο που το κατεβαζω?

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

wipe cache και wipe dalvik cache κανεις απο custom recovery και οχι απο καποια εφαρμογη

για να μπεις σε custom recovery οταν ανοιγει το κινητο και το led γινει μπλε πατα vol- και στη συνεχεια recovery->custom or latest recovery και απο εκει κανεις τα wipe.

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει μεσα αυτα τα 2 wipe

 

-wipe data/factory reset

-wipe cache partition

εκανα μονο το δευτερο αφου δεν βρηκα το Davlik.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

τελεια,,παει κι'αυτο

Σ'ευχαριστω φιλε μου γι'ακομη μια φορα,για την βοηθεια σου.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...