Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου έφυγε σήμερα απο 1.5 και έσκασε με την οθόνη σε πέτρα. :(

αποτέλεσμα: πάμε για καινούργια οθονούλα.

 

στο ebay βλέπω υπάρχει με ~20€

απο Ελλάδα ξέρουμε τίποτα;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το σημα του WiFi πως ειναι σε σας? Απο την αρχη ειχα παρατηρησει οτι εχανε ευκολα μια γραμμη

πηγαινε ρυθμισεις στο wi-fi - για προχωρημένους και ενεργοποίησε και τα 14 κανάλια και πολιτική στο "ΠΟΤΕ"

μετά κατέβασε το wi-fi analyser

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5mYXJwcm9jLndpZmkuYW5hbHl6ZXIiXQ..

 

και δες αν στο κανάλι το wi-fi modem/royter υπάρχουν και άλλα δίκτυα από "γείτονες" και αλλάζεις κανάλι στο μοδεμ ρουτερ σου

και θα δεις βελτιώσει...

 

ένα άλλο πράγμα επίσης που παίζει ρόλο είναι και τι "ρομ"φοράς

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τετοια επιλογη στα συνθετα πηγα που ελεγε, εχει μια επιλογη που επιλεγω ομοτιμο καναλι ad-hoc αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο, το defy+ εχω.

Εξω δεν το χω χρησιμοποιησει πολυ σε αλλα wifi αλλα σε ενα συγκεκριμενο μαγαζι θελει κανα δυο επανεκκινησεις για να συνδεθει, αλλο θεμα βεβαια αυτο, και εννοειται πιανω την κουκιδιτσα μονο ενω το παλιο μου φανταζομαι επιανε φουλ. Νομιζα οτι ειναι γενικο το θεμα με την εμβελεια του wifi στο defy αλλα αυτο ειναι υπερβολικο νομιζω να συμβαινει σε ολα

Edited by kotsosbb
Link to comment
Share on other sites

μου έφυγε σήμερα απο 1.5 και έσκασε με την οθόνη σε πέτρα. :(

αποτέλεσμα: πάμε για καινούργια οθονούλα.

 

στο ebay βλέπω υπάρχει με ~20€

απο Ελλάδα ξέρουμε τίποτα;

Κριμα....

 

Παιδια το σημα του WiFi πως ειναι σε σας? Απο την αρχη ειχα παρατηρησει οτι εχανε ευκολα μια γραμμη και οτι ισως ειναι πιο ασθενες απο του παλιου μου του nokia που ειναι και 4 χρονων μοντελο αλλα δεν εδωσα σημασια. Αλλα το θεμα ειναι οτι ισως ειναι υπερβολικα ασθενες, ακομα και στο σαλονι που ειναι το μοντεμ στα 4 μετρα μακρια που ειναι το γραφειο χανει συχνα την μια γραμμη, μεσα στο δωματιο πιανει 1 συνηθως και στο ισογειο μια, ενω στο υπογειο πιανει το πολυ μονο την κουκιδιτσα. Και το συγκρινα σημερα πρωτη φορα με το παλιο και καταλαβα ποσο χαλια ειναι γιατι το νοκια οπουδηποτε μεσα στο σπιτι επιανε φουλ, ακομα και στο υπογειο μια στιγμη μονο εχασε για λιγο το φουλ σημα ενω το defy επιανε με το ζορι την κουκιδα στο υπογειο, μηπως εχει καποιο προβλημα?

 

Ειναι αδυναμο το wifi. Ειναι της μοδος τελευταια....

 

Λοιπον, αλλαξα launcher (εβγαλα τον tsf , ο οποιος, καλος χρυσος, αλλα τρωει απιστευτη ραμ) και τωρα το κινητο με την ms2ginger χρονισμενο στα 1.2 , μπορω να πω οτι τρεχει αρκετα καλα.:) επιτελους!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγω αφου δοκιμασα καμια 30αρια launcher κατεληξα απο εκει που ξεκινησα..απο τον launcher pro.οτι πιο ομαλο δοκιμασα!
Link to comment
Share on other sites

εγω αφου δοκιμασα καμια 30αρια launcher κατεληξα απο εκει που ξεκινησα..απο τον launcher pro.οτι πιο ομαλο δοκιμασα!

Και εγω εκει εχω καταληξει, για το defy+. Ειναι πολυ ομαλος. Το ιδιο και περισσοτερο ειναι ο tsf, αλλα ο ατιμος θελει 70-80 mb ραμ, που δυστυχως, δεν εχει το defy+

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ακόμη ένας που άφησε τον (εξαιρετικό) go lancher ex για τον lancher pro. :p

 

μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα και στο smoothness

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μου σβηστικαν ολες οι φώτο,τα βίντεο και μερικα ακομη αρχεία απο την sd, αλλά κανενας φακελος.

 

Τι μπορεί να παιζει;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μου σβηστικαν ολες οι φώτο,τα βίντεο και μερικα ακομη αρχεία απο την sd, αλλά κανενας φακελος.

 

Τι μπορεί να παιζει;

ολα αυτα ηταν στην καρτουλα sd η στην μνημη του κινητου?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ολα στην sd.

την sd την διαβαζει? δηλαδη καποιο αλλο αρχειο που ειχες εκει μεσα υπαρχει ακομα?

δοκιμασεις να κλησεις το κινητο να βγαλεις την sd να την ξαναβαλεις και να το ανοιξεις ετσι?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ολα στην sd.

 

Μήπως έκανες κανένα συγχρονισμό με το motocast?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι, msginger 3 εχω και δεν βλεπω πουθενά motocast.

 

Απαντα και σαυτο που σε ρωτησα αν μπορείς

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

ναι, το δοκίμασα και αυτο, αλλά τίποτα.

οι φάκελοι υπάρχουν όλοι κανονικά (με τους υποφακέλους τους και όλη τη δομή κανονικά) :wacko:

 

το σύνδεσα και στο pc με "usb storage mode" και ούτε απο εκεί βλέπω κάτι διαφορετικό.

δοκίμασα να τραβήξω μια φώτο και εμφανίζεται κανονικά στον φάκελο.

ευτυχώς που εχω αυτόματο upload σε dropbox και δεν έχω χάσει τίποτα

 

τα μόνα προγράμματα που εγκατέστησα ήταν το lancher pro πριν μερικές μέρες και το one more clock widget προχτες

 

Οκ, χάθηκαν, το θέμα είναι να βρω τι σκατα έγινε/έκανα για να μην την πατήσω πάλι!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ναι, το δοκίμασα και αυτο, αλλά τίποτα.

οι φάκελοι υπάρχουν όλοι κανονικά (με τους υποφακέλους τους και όλη τη δομή κανονικά) :wacko:

 

το σύνδεσα και στο pc με "usb storage mode" και ούτε απο εκεί βλέπω κάτι διαφορετικό.

δοκίμασα να τραβήξω μια φώτο και εμφανίζεται κανονικά στον φάκελο.

ευτυχώς που εχω αυτόματο upload σε dropbox και δεν έχω χάσει τίποτα

 

τα μόνα προγράμματα που εγκατέστησα ήταν το lancher pro πριν μερικές μέρες και το one more clock widget προχτες

 

Οκ, χάθηκαν, το θέμα είναι να βρω τι σκατα έγινε/έκανα για να μην την πατήσω πάλι!

πολυ περιεργο. δεν μου χει ξανατυχει, ισως καποιο αλλο παιδι να ξερει κατι παραπανω να σε βοηθησει

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση και κάποια εφαρμογή να σου έκανε τη δουλειά
Link to comment
Share on other sites

μήπως το "dropbox" έχει καμία τέτοια επιλογή δηλαδή να σβήνει τα αρχεία που έχει ανεβάσει;

γιατί επιλεκτική διαγραφή δεν γίνεται

πχ.αν έχει πρόβλημα η κάρτα χάνει διάφορα αρχεία και όχι μόνο συγκεκριμένα

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

την ρύθμιση αυτη στο dropbox την εχω εδω και 2-3 μήνες και δεν ειχα πρόβλημα.

μπορει να φταίει και κάποια άλλη εφαρμογή, αλλιώς δεν εξηγείται.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

αστο αυτό :p, εχω προβλημα με το τζαμακι (digitizer) ... :worry:

 

υπάρχει περιπτωση να μην ειναι το ιδιο με του απλου defy???:confused:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

αστο αυτό :p, εχω προβλημα με το τζαμακι (digitizer) ... :worry:

 

υπάρχει περιπτωση να μην ειναι το ιδιο με του απλου defy???:confused:

 

Ακριβώς τα ίδια είναι. Είμαι 99.9% σίγουρος. Μπορείς να ρωτήσεις και τον seller από όπου το αγοράζεις ώστε να το σιγουρεψεις

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Φίλος με το Defy παραπονιέται ότι δεν μπορεί να γράψει sms με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες (έστω κι αν αυτό σημαίνει πως το κάθε μήνυμα θα είναι max 70chars). Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο πληκτρολόγιο που μου διαφεύγει (χθες μου το έδωσε να το κοιτάξω αλλά δε βρήκα κάτι) ή θα πρέπει να κατεβάσουμε keyboard από το market;
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Φίλος με το Defy παραπονιέται ότι δεν μπορεί να γράψει sms με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες (έστω κι αν αυτό σημαίνει πως το κάθε μήνυμα θα είναι max 70chars). Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο πληκτρολόγιο που μου διαφεύγει (χθες μου το έδωσε να το κοιτάξω αλλά δε βρήκα κάτι) ή θα πρέπει να κατεβάσουμε keyboard από το market;

δοκίμασε άλλο πρόγραμμα για sms όπως το

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gosms&hl=el

ή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmhhbmRjZW50Lm5leHRzbXMiXQ..

ή κάποιο άλλο αντίστοιχο σε όλα τα πληκτρολόγια το βελάκι αν το πατήσεις 2 φορές λειτουργεί σαν cap lock και με άλλη μια ξεκλειδώνει

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα απ'οτι εχω παρατηρησει τα μηνυματα τα στελνει σε κεφαλαια, ενω γραφω κανονικα με μικρα, και με το go sms pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...