Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3


harvik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια εχω την 2.3.3 εδω και 6 μερες ολα καλα μεχρι σημερα ,εχω το apndroid και ενω και χτες δουλευε σημερα πηγα να στειλω ενα mms και απλα ειχε νεκρωσει,αναγκαστηκα να το αφαιρεσω και πηγα μαρκετ να το ξαναπαρω αλλα τζιφος θελει φραγκα ,απλα μαγγες με ειχε βολεψει για τα mms και στο οτι ειχα το κεφαλι μου ησυχο για χρεωσεις,οποτε εστελνα mms ανοιγε αυτοματα το νετ το εστελνε και μετα το εκλεινε και ολα οκ,τωρα τι κανουμε καμια προταση κανεις να βοηθησει??????Ευχαριστω πολυ

.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια εχω την 2.3.3 εδω και 6 μερες ολα καλα μεχρι σημερα ,εχω το apndroid και ενω και χτες δουλευε σημερα πηγα να στειλω ενα mms και απλα ειχε νεκρωσει,αναγκαστηκα να το αφαιρεσω και πηγα μαρκετ να το ξαναπαρω αλλα τζιφος θελει φραγκα ,απλα μαγγες με ειχε βολεψει για τα mms και στο οτι ειχα το κεφαλι μου ησυχο για χρεωσεις,οποτε εστελνα mms ανοιγε αυτοματα το νετ το εστελνε και μετα το εκλεινε και ολα οκ,τωρα τι κανουμε καμια προταση κανεις να βοηθησει??????Ευχαριστω πολυ

.

 

Το να ζητάμε "σπασμένο" εμπορικό λογισμικό απαγορεύεται στο παρόν forum βάσει των κανονισμών τους οποίους αποδέχθηκες κατά την εγγραφή σου. Ας είμαστε περισσότερο διακριτικοί παρακαλώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω την 2.3.3 εδω και 6 μερες ολα καλα μεχρι σημερα ,εχω το apndroid και ενω και χτες δουλευε σημερα πηγα να στειλω ενα mms και απλα ειχε νεκρωσει,αναγκαστηκα να το αφαιρεσω και πηγα μαρκετ να το ξαναπαρω αλλα τζιφος θελει φραγκα ,απλα μαγγες με ειχε βολεψει για τα mms και στο οτι ειχα το κεφαλι μου ησυχο για χρεωσεις,οποτε εστελνα mms ανοιγε αυτοματα το νετ το εστελνε και μετα το εκλεινε και ολα οκ,τωρα τι κανουμε καμια προταση κανεις να βοηθησει??????Ευχαριστω πολυ

.

 

Δοκίμασε το "apn on-off" από το market που είναι δωρεάν ;-)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ... διαβάζω.... και δεν μπορώ να αποφασίσω. Δεν ξέρω τελικά αν θα βάλω ή όχι την 2.3.3? Φλασάρισμα άλλης δεν θέλω προς το παρόν να κάνω σε κινητό μιας βδομάδας.

 

Έχουμε και λέμε:

Συν της 2.3.3

- Καλύτερη διαχείριση του κινητού, καλύτερη απόκριση

- Καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας (αν δεν έχεις drain)

- Χρήση εμπρόσθιας κάμερας για skype (σημαντικότατο)

 

Αρνητικά

- Περίπτωση battery drain, που αν εμφανιστεί είναι πολύ σοβαρό

- tv-out δεν παίζουν οι υπότιτλοι (χμμμ. μέτρια σοβαρό)

 

Αν δεν ήταν το skype θα έμενα με την froyo μάλλον

 

Για το battery drain λένε το καλύτερο να κάνεις factory reset και wipe την μνήμη, μετά να αναβαθμίσεις και μετά ξανά factory reset. Ισως αυτοί που έχουν το πρόβλημα να είναι όσοι στήνουν πάνω από δικά τους φλασαρίσματα κλπ.

Edited by highway

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ... διαβάζω.... και δεν μπορώ να αποφασίσω. Δεν ξέρω τελικά αν θα βάλω ή όχι την 2.3.3? Φλασάρισμα άλλης δεν θέλω προς το παρόν να κάνω σε κινητό μιας βδομάδας.

 

Έχουμε και λέμε:

Συν της 2.3.3

- Καλύτερη διαχείριση του κινητού, καλύτερη απόκριση

- Καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας (αν δεν έχεις drain)

- Χρήση εμπρόσθιας κάμερας για skype (σημαντικότατο)

 

Αρνητικά

- Περίπτωση battery drain, που αν εμφανιστεί είναι πολύ σοβαρό

- tv-out δεν παίζουν οι υπότιτλοι (χμμμ. μέτρια σοβαρό)

 

Αν δεν ήταν το skype θα έμενα με την froyo μάλλον

 

Για το battery drain λένε το καλύτερο να κάνεις factory reset και wipe την μνήμη, μετά να αναβαθμίσεις και μετά ξανά factory reset. Ισως αυτοί που έχουν το πρόβλημα να είναι όσοι στήνουν πάνω από δικά τους φλασαρίσματα κλπ.

 

Ηλία αν είσαι σε 2.2.1 μείνει εκεί που είσαι!!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ηλία αν είσαι σε 2.2.1 μείνει εκεί που είσαι!!

 

Είμαι σε 2.2

I9000XXJPP

FROYO.XWJPH

 

Το μόνο που ήθελα οπωσδήποτε είναι η μπροστινή κάμερα στο skype. Αλλά ας είναι και με την πίσω. Θα ψάχνουμε καθρέφτη για να μιλήσουμε :)

 

Λες καλύτερα να μείνω με αυτήν ε?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε 2.2

I9000XXJPP

FROYO.XWJPH

 

Το μόνο που ήθελα οπωσδήποτε είναι η μπροστινή κάμερα στο skype. Αλλά ας είναι και με την πίσω. Θα ψάχνουμε καθρέφτη για να μιλήσουμε :)

 

Λες καλύτερα να μείνω με αυτήν ε?

 

Γνώμη μου και έχοντας δοκιμάσει και Ελληνική 2.3.3 και την Ελβετική 2.3.4 είναι να αναβαθμίσεις στην Κυπριακή 2.2.1 με βάση τον οδηγό αυτό και να μείνεις μέχρι νεοτέρας..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου και έχοντας δοκιμάσει και Ελληνική 2.3.3 και την Ελβετική 2.3.4 είναι να αναβαθμίσεις στην Κυπριακή 2.2.1 με βάση τον οδηγό αυτό και να μείνεις μέχρι νεοτέρας..

 

Thanks

 

H 2.2.1 τι βελτιώσεις φέρνει? Δεν βρήκα πουθενά ανάλυση παρά μόνο το γενικό bugfixes και λίγο καλύτερη απόδοση.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το "apn on-off" από το market που είναι δωρεάν ;-)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

το εχεις βαλει και σου παιζει στον γαλαξια αδερφε?

Link to comment
Share on other sites

το εχεις βαλει και σου παιζει στον γαλαξια αδερφε?

 

νομίζω ότι το είχα δοκιμάσει όταν είχα αγοράσει το κινητό(πάει πολύ καιρός από τότε...), αλλά το είχα βγάλει γιατί δεν κλείνω τη σύνδεση ποτέ !

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση από 2.2.6 σε 2.3.3 και ενώ το KIES με ενημερώνει πως υπάρχει update και πάει να ξεκινήσει την διαδικασία, μου βγάζει το μήνυμα "Cannot start service on the device. Please disconnect, then reconnect the device". Φυσικά το έχω δοκιμάσει πολλές φορές, έχω κάνει επανεγκατάσταση του KIES αλλά τίποτα! Καμιά ιδέα;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Λοιπόν έχω περάσει την 2.3.4 jvq από το site και έβαλα και το cf-root. Μετά από τις παροτρύνσεις των περισσοτέρων και τα καλά λόγια που άκουσα, αποφάσισα να βάλω το semaphone 1.6.0 kernel του Στράτου. Το θέμα είναι πως αν και εγκατέστησα κανονικά από το market τα voodoo και bln controls και έπαιξα με τα χρώματα η εικόνα δεν έχει την ίδια ευκρίνεια που είχα μόνο με το cf-root. Ίσως να φταίνε οι ρυθμίσεις που έβαλα στα χρώματα αν και δοκίμασα διάφορες προτεινόμενες ρυθμίσεις. Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά? Έχει κάποιος αυτό το kernel εγκατεστημένο να μου πει τι ρυθμίσεις έχει βάλει? Όσον αφορά ταχύτητα-απόδοση-κατανάλωση μπαταρίας έχει όντως διαφορά? Δεν το άφησα εγκατεστημένο για να το δω να πω την αλήθεια.

 

Καμιά βοήθεια ρε παιδιά? Μπορεί κάποιος να μου πει αν έχω δίκιο σ'αυτά που γράφω και αν έχετε να προτείνετε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση από 2.2.6 σε 2.3.3 και ενώ το KIES με ενημερώνει πως υπάρχει update και πάει να ξεκινήσει την διαδικασία, μου βγάζει το μήνυμα "Cannot start service on the device. Please disconnect, then reconnect the device". Φυσικά το έχω δοκιμάσει πολλές φορές, έχω κάνει επανεγκατάσταση του KIES αλλά τίποτα! Καμιά ιδέα;;

 

Το έχεις καλά φορτισμένο? Το έκανε και εμένα οταν του είχα κάνει την αναβάθμιση αλλα πέταγε στιγμιαία ενα παράθυρο που "έλεγε οτι το επίπεδο της μπαταρίας είναι χαμηλό, φορτίστε το και ξαναδοκιμάστε" κάτι τέτοιο. Μόλις το φορτισα την πήρε κανονικά

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια ρε παιδιά? Μπορεί κάποιος να μου πει αν έχω δίκιο σ'αυτά που γράφω και αν έχετε να προτείνετε κάτι?

 

Εγω εχω να προτεινω αυτες τις ρυθμισεις του Brolly

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3768879#post3768879

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το να ζητάμε "σπασμένο" εμπορικό λογισμικό απαγορεύεται στο παρόν forum βάσει των κανονισμών τους οποίους αποδέχθηκες κατά την εγγραφή σου. Ας είμαστε περισσότερο διακριτικοί παρακαλώ.

 

μαλον δεν με εχεις καταλαβει,δεν ζηταω να το παρω τσαμπα ουτε ψαχνω καποιο σπασμενο,το μαρκετ το ειχε και το πηρα απλα τωρα με την αναβαθμιση δεν δουλευει ,εχει δυο στο μαρκετ το ενα που ειναι δωρεαν δεν ειναι μαλον συμβατο με την καινουργια αναβαθμιση και για να μην πληρωσω τσαμπα το αλλο που θελει λεφτα,ρωταω μηπως καποιος ειχε το ιδιο προβλημα με εμενα και αν γνωριζει αν αυτο που θελει χρηματα ειναι συμβατο.Ισως δεν εθεσα σωστα την ερωτηση οποτε λαθος μου οκ,ισως δεν καταλαβες πως το εννοω παντως δεν ζητησα κατι σπασμενο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :

 

Όταν ξεκινάω να κάνω αναβάθμιση(Froyo - Gingerbread) μέσω Kies (αυτό το περίφημο πρόγραμμα..) περιέργως χάνει την σύνδεση με το τηλέφωνο...και να πώ οτι έφταιγε το καλώδιο...μπαα... κανονικά δουλεύει το έρημο..τι επιλεκτική αποσύνδεση και αυτή..καμιά ιδέα παιδιά???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :

 

Όταν ξεκινάω να κάνω αναβάθμιση(Froyo - Gingerbread) μέσω Kies (αυτό το περίφημο πρόγραμμα..) περιέργως χάνει την σύνδεση με το τηλέφωνο...και να πώ οτι έφταιγε το καλώδιο...μπαα... κανονικά δουλεύει το έρημο..τι επιλεκτική αποσύνδεση και αυτή..καμιά ιδέα παιδιά???

 

Δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο να ασχολείσαι με αυτό το πραγματικά τραγικό πρόγραμμα (το οποίο από ότι φαίνεται έχει μπρικάρει περισσότερα τηλέφωνα από το odin). Στη θέση σου θα τσέκαρα αν λειτουργεί στο τηλέφωνό μου ο συνδυασμός των τριών κουμπιών και αν ναι θα αναβάθμιζα ακολουθώντας τον οδηγό αυτό (κάτι που έχω κάνει παρεμπιπτόντως επανειλημμένα :lol:).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :

 

Όταν ξεκινάω να κάνω αναβάθμιση(Froyo - Gingerbread) μέσω Kies (αυτό το περίφημο πρόγραμμα..) περιέργως χάνει την σύνδεση με το τηλέφωνο...και να πώ οτι έφταιγε το καλώδιο...μπαα... κανονικά δουλεύει το έρημο..τι επιλεκτική αποσύνδεση και αυτή..καμιά ιδέα παιδιά???

 

Μετα την εγκατάσταση του Kies πρέπει να επανεκκινήσεις τον υπολογιστή σου για την σωστή αναγνώριση του εγατεστημένων Samsung drivers.

Επίσης καλό είναι η σύνδεση με τον υπολογιστή να γίνει στην ίδια θύρα USB που έκανες και την εγκατάσταση.

Δοκίμασε και πες μας.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει φίλε Τάσο αλλά τίποτα.

Το πρόβημα εντοπίστηκε μόνο όταν πήγα να κάνω την αναβάθμιση(συγκεκριμένα στο αμέσως επόμενο βήμα μετά την δημιουργία εφεδρικών αντιγραφων). Κατά τα άλλα λειτουργεί μια χαρά το ΚIES.

QUOTE=rx8_75;3773165]Μετα την εγκατάσταση του Kies πρέπει να επανεκκινήσεις τον υπολογιστή σου για την σωστή αναγνώριση του εγατεστημένων Samsung drivers.

Επίσης καλό είναι η σύνδεση με τον υπολογιστή να γίνει στην ίδια θύρα USB που έκανες και την εγκατάσταση.

Δοκίμασε και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :

 

Όταν ξεκινάω να κάνω αναβάθμιση(Froyo - Gingerbread) μέσω Kies (αυτό το περίφημο πρόγραμμα..) περιέργως χάνει την σύνδεση με το τηλέφωνο...και να πώ οτι έφταιγε το καλώδιο...μπαα... κανονικά δουλεύει το έρημο..τι επιλεκτική αποσύνδεση και αυτή..καμιά ιδέα παιδιά???

 

 

Κι εμένα φίλε μου κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα! Guys οποιοσήποτε έχει καμια ιδέα ας βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα φίλε μου κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα! Guys οποιοσήποτε έχει καμια ιδέα ας βοηθήσει..

 

και εμενα το εκανε αυτο κ αλλα πολλα!!οποτε η λυση ηταν μια..!Δεν το ξανα χρησιμοποιησα!!Μονο odin..κ τελος!!!ακομα πιο απλο κ πολυ γρηγορα ολα :)

 

Εχω βαλει εδω κ μερες την xxjvq..το κινητο παει καλα σε ολους τους τομεις..Η ραμ ειναι γυρω στα 260 κ η μπαταρια κραταει 2 μερες.Σημερα ομως το πρωι καθως επαιζα με το κινητο ειπα να κανω ενα quadrant test!!Τα αποτελεσματα ηταν ανησυχητικα και ασχημα καθως μου εβγαλε περιπου 960 οταν με ροοτ 2.1 ή 2.2 μου εβγαζε πανω απο 1500...Στν πραξη βεβαια..δεν βλεπω κολληματα..αλλα μου εκανε εντυπωση!!!εχει δοκιμασει κανεις να δει στατιστικα?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μεγαλο προβλημα με την 2.3.3 στο galaxy s...battery drain στο full..κριμα γτ κατα τα αλλα ηταν ωραια εκδοση..ποια ειναι η πιθανοτητα να βγαλει η samsung Hellas μεσω kies την 2.3.4???
Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ ότι όταν ανοίγω την οθόνη τα widget κάποιων εφαρμογών φαίνονται "κολλημένα" μιας και εκτός από το εικονίδιο τους, φαίνεται "παγωμένο" το περίγραμμα τους και μόλις κάνω δεξιά αριστερά επανέρχονται στο φυσιολογικό τους.

 

Επανέρχομαι στο θέμα μιας και βρήκα τη λύση, προσπαθώντας να βρω τί φταίει απεγκαταστούσα μια προς μια τις "ύποπτες" εφαρμογές και τελικά κατέληξα ότι το πρόβλημα το δημιουργούσε η εφαρμογή wizardrii .

παιδιά μεγαλο προβλημα με την 2.3.3 στο galaxy s...battery drain στο full..κριμα γτ κατα τα αλλα ηταν ωραια εκδοση..ποια ειναι η πιθανοτητα να βγαλει η samsung Hellas μεσω kies την 2.3.4???

 

Επίσης για το πρόβλημα του battery drain προσωπικά βρήκα λύση (έστω και προσωρινά μέχρι να βγει η 2.3.4...το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε !!! :lol:) εγκαθιστώντας την εφαρμογή Automatic Task Killer και πλέον παρατηρώ πολύ καλύτερη διαχείριση και διάρκεια της μπαταρίας και φυσικά δεν έχω πια αυτά τα περίεργα σβησίματα που συνέβαιναν μέσα στη νύχτα παρόλο που η μπαταρία δεν ήταν άδεια.

Επιπλέον να πώ ότι στη δική μου συσκευή από την χρήση μπαταρίας έβλεπα ότι η εφαρμογή που ρουφούσε την μπαταρία με το μακράν μεγαλύτερο ποσοστό ήταν (και δυστυχώς παραμένει) οι "χάρτες", θα προσπαθήσω να βρώ την νεότερη έκδοση τους να την βάλω μπας και λυθεί και αυτό το θέμα .

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...