Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3


harvik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε καλοκαιρακι τωρα καταλαβαινεις... :p:D αλλα επιστρεψαμε δυνατα με απανωτα φλασαρισματα :lol:

 

δοκιμασα και τις τρεις 2.3.4 που υπαρχουν αλλα τιποτα, τα ιδια...

και εφοσον δεν το εχουν διορθωσει σε καμια μεχρι τωρα μαλλον δεν προκειται να το διορθωσουν καθολου...

δεν το εχουν ανακαλυψει το bug ρε γμτ η απλα δεν τους ενδιαφερει? δεν μπορω να καταλαβω

για αυτο κυριως το λογο ειμαι ακομα με την 2.2.1 js8 :O

 

Η αληθεια ειναι πως ειναι ενα απο τα σημεια που θελουν βελτιωση αν και δεν χρησιμοποιουν και πολλοι το tv out...απο οτι φαινεται εχουν βγει τοσες νεες ρομ απο την js8 που μαλλον δεν θα διορθωθει ποτε...δεν ξερω ομως εαν σε καποια custom 2.3.3 η 2.3.4 λειτουργει κανονικα...εγω ειμαι με cm7 τωρα αλλα δεν εχω το καλωδιο για να δοκιμασω...εαν εχει καποιος ας το χρησιμοποιησει να μας πει...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αληθεια ειναι πως ειναι ενα απο τα σημεια που θελουν βελτιωση αν και δεν χρησιμοποιουν και πολλοι το tv out...απο οτι φαινεται εχουν βγει τοσες νεες ρομ απο την js8 που μαλλον δεν θα διορθωθει ποτε...δεν ξερω ομως εαν σε καποια custom 2.3.3 η 2.3.4 λειτουργει κανονικα...εγω ειμαι με cm7 τωρα αλλα δεν εχω το καλωδιο για να δοκιμασω...εαν εχει καποιος ας το χρησιμοποιησει να μας πει...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

ναι οντως για πολλους δεν ειναι σημαντικο αλλα εγω το χρησιμοποιω μερικες φορες...

εχω δοκιμασει και 3-4 custom gb αλλα παλι τιποτα

εχω δει μαλιστα οτι καποιοι το αναφερουν στο xda αλλα μαλλον επειδη δεν το θεωρουν πολυ σημαντικο δεν δινουν ιδιαιτερη σημασια... :(

δεν ξερω τι να πω... μαλλον θα μεινω για παντα στην froyo και η gingerbrad ειναι τοσο ωραια και τοσο smooth ρε γμτ... :lol::lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως ειναι ενα απο τα σημεια που θελουν βελτιωση αν και δεν χρησιμοποιουν και πολλοι το tv out...απο οτι φαινεται εχουν βγει τοσες νεες ρομ απο την js8 που μαλλον δεν θα διορθωθει ποτε...δεν ξερω ομως εαν σε καποια custom 2.3.3 η 2.3.4 λειτουργει κανονικα...εγω ειμαι με cm7 τωρα αλλα δεν εχω το καλωδιο για να δοκιμασω...εαν εχει καποιος ας το χρησιμοποιησει να μας πει...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Γεια

Στις περισσότερες 2.3.4 ρομ που εχω δοκιμάσει το tv out λειτουργεί μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια

Στις περισσότερες 2.3.4 ρομ που εχω δοκιμάσει το tv out λειτουργεί μια χαρά.

 

αμα βαλεις να σου παιξει ενα βιντεο σου δειχνει υποτιτλους???

ποιες 2.3.4 εχεις βαλει?

και τις τρεις 2.3.4 στοκ που εχω βαλει σε καμια δεν δειχνει υποτιτλους...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

χαιρεται παιδες, το καλοκαιρακι τελειωσε και επιστρεψαμε στα παλια :D

περιμενα ολο το καλοκαιρι να βγουνε μερικες gb για να βαλω την πιο ολοκληρωμενη εν τελει αλλα παλι απογοητευτηκα...

μπορει καποιος να μου πει γιατι διαολο δεν εχουν διορθωσει το bug με τους υποτιτλους στην λειτουργεια tv out??? δεν μπορω να καταλαβω τον λογο που δεν λειτουργουν...

και εχω δοκιμασει ολες τις 2.3... :mad:

Καλως το Βασιλη. Που χαθηκες φιλε, νομισα τσιμπησες το s2 κι εσυ:p Εχεις φαει τρελο κολλημα με τους υποτιτλους του tv-out ετσι? Στην cm7 το χεις δοκιμασει? Η ρομ ειναι μια ομορφια κατα τα αλλα γιαυτο σου λεω, αξιζει μια δοκιμη. Θυμαμαι οτι την ειχες στο κινητο παλιοτερα, αλλα τωρα τελευταια εχει επρσει σε αλλο επιπεδο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλως το Βασιλη. Που χαθηκες φιλε, νομισα τσιμπησες το s2 κι εσυ:p Εχεις φαει τρελο κολλημα με τους υποτιτλους του tv-out ετσι? Στην cm7 το χεις δοκιμασει? Η ρομ ειναι μια ομορφια κατα τα αλλα γιαυτο σου λεω, αξιζει μια δοκιμη. Θυμαμαι οτι την ειχες στο κινητο παλιοτερα, αλλα τωρα τελευταια εχει επρσει σε αλλο επιπεδο.

 

ποιο gs2 ρε Παναγιωτη, gs1 μεχρι τελους... :p:lol:

ναι εχω φαει ενα μικρο σκαλωμα και θα πρεπει ειτε να το ξεχασω για να μεταβω στις ginger ειτε να μεινω για παντα στις froyo... :(

ειχα δοκιμασει παλιοτερα την cm7 γενικα απειχα ολο το καλοκαιρι και δεν ξερω τι γινεται, αλλα παλια θυμαμαι δεν υποστηριζε καν tv out η cm7, δεν ξερω τωρα τι αλλαξε :O

θα το κοιταξω, ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ποιο gs2 ρε Παναγιωτη, gs1 μεχρι τελους... :p:lol:

ναι εχω φαει ενα μικρο σκαλωμα και θα πρεπει ειτε να το ξεχασω για να μεταβω στις ginger ειτε να μεινω για παντα στις froyo... :(

ειχα δοκιμασει παλιοτερα την cm7 γενικα απειχα ολο το καλοκαιρι και δεν ξερω τι γινεται, αλλα παλια θυμαμαι δεν υποστηριζε καν tv out η cm7, δεν ξερω τωρα τι αλλαξε :O

θα το κοιταξω, ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες

 

Σε καμια δεν δειχνει υποτιτλους οποτε αν σε ενδιαφερει τοσο πολυ μεινε εκει που εισαι.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

αμα βαλεις να σου παιξει ενα βιντεο σου δειχνει υποτιτλους???

ποιες 2.3.4 εχεις βαλει?

και τις τρεις 2.3.4 στοκ που εχω βαλει σε καμια δεν δειχνει υποτιτλους...

 

Αυτή τη στιγμή έχω την Tweaky ROM 2.3.4 JVR v2 - Magic και παίζει μια χαρά το tv out.

Δηλαδή μου δείχνει όλη την οθόνη σε διάφορα κανάλια που βάζω να παίξουν.

Θα κοιτάξω να δω σε ένα βίντεο αν υπάρχει πρόβλημα σε σχέση με τους υπότιτλους.

 

Σε καμια δεν δειχνει υποτιτλους οποτε αν σε ενδιαφερει τοσο πολυ μεινε εκει που εισαι.

 

Δοκίμασα ένα βιντεο με υπότιτλους και παίζει άψογα το tv out και φαίνονται οι υπότιτλοι κανονικά.

Υπεθυμίζω ότι αυτή τη στιγμή έχω την Tweaky ROM 2.3.4 JVR v2 - Magic

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω την Tweaky ROM 2.3.4 JVR v2 - Magic και παίζει μια χαρά το tv out.

Δηλαδή μου δείχνει όλη την οθόνη σε διάφορα κανάλια που βάζω να παίξουν.

Θα κοιτάξω να δω σε ένα βίντεο αν υπάρχει πρόβλημα σε σχέση με τους υπότιτλους.

 

 

 

Δοκίμασα ένα βιντεο με υπότιτλους και παίζει άψογα το tv out και φαίνονται οι υπότιτλοι κανονικά.

Υπεθυμίζω ότι αυτή τη στιγμή έχω την Tweaky ROM 2.3.4 JVR v2 - Magic

 

σοβαρα μιλας???

στη στοκ jvr που δοκιμασα δεν επαιζαν...

θα τη δοκιμασω μαλλον αν και δεν μπορω να καταλαβω γιατι παιζει στη custom και οχι στη στοκ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

σοβαρα μιλας???

στη στοκ jvr που δοκιμασα δεν επαιζαν...

θα τη δοκιμασω μαλλον αν και δεν μπορω να καταλαβω γιατι παιζει στη custom και οχι στη στοκ

 

Και έγω το δοκίμασα σε juwe 5.3 με semaphore 1.6 παιζει κανονικά το tvout.

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα μιλας???

στη στοκ jvr που δοκιμασα δεν επαιζαν...

θα τη δοκιμασω μαλλον αν και δεν μπορω να καταλαβω γιατι παιζει στη custom και οχι στη στοκ

 

πολλα πραγματα που δε "παιζουν"σε στοκ παιζουν σε custom δεν ειναι και η πρωτη φορα...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

πολλα πραγματα που δε "παιζουν"σε στοκ παιζουν σε custom δεν ειναι και η πρωτη φορα...

 

και πολλα πραγματα που παιζουν σε στοκ δεν παιζουν σε custom...

ειναι μεγαλη κουβεντα αυτη... ;)

απλα δεν μπορω να καταλαβω αφου η βαση ειναι ιδια, πως παιζει στην custom

οι "μαγειρες" συνηθως βαζουν εναν κερνελ, αλλαζουν καποια σκριπτακια, σου το τυλιγουν και σε ενα ωραιο πακετακι και σου πασαρουν την ρομ

τον Ιουνιο ειχα δοκιμασει καποιες custom 2.3.4 και 2.3.3 και παλι δεν παιζαν, ισως καναν κατι τελευταια, δεν ξερω, θα κοιταξω μια custom παντως...

σας ευχαριστω πολυ μαγκες :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, ο ύποπτος ρωτάει αν παίζουν οι υπότιτλοι, και όχι αν παίζει το tv out. Και προφανώς ρωτάει για το αν παίζουν υπότιτλοι που ειναι σε ξεχωριστό αρχείο και όχι ενσωματωμένοι στο βίντεο
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, ο ύποπτος ρωτάει αν παίζουν οι υπότιτλοι, και όχι αν παίζει το tv out. Και προφανώς ρωτάει για το αν παίζουν υπότιτλοι που ειναι σε ξεχωριστό αρχείο και όχι ενσωματωμένοι στο βίντεο

3 μηνυματα πιο πισω εχουν απαντισει οτι παιζουν και οι υποτιτλοι!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, ο ύποπτος ρωτάει αν παίζουν οι υπότιτλοι, και όχι αν παίζει το tv out. Και προφανώς ρωτάει για το αν παίζουν υπότιτλοι που ειναι σε ξεχωριστό αρχείο και όχι ενσωματωμένοι στο βίντεο

 

Εγώ απάντησα στο ερώτημα, για το αν, ότι παίζει το κινητό παίζει ταυτόχρονα μέσω tv out και στην τηλεόραση, πράγμα που όπως είπαμε λειτουργεί μια χαρά.

Τώρα αν το κινητό μπορεί να παίξει υπότιτλους που είναι σε ξεχωριστώ αρχείο, δεν έχω δοκιμάσει και δεν το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απάντησα στο ερώτημα, για το αν, ότι παίζει το κινητό παίζει ταυτόχρονα μέσω tv out και στην τηλεόραση, πράγμα που όπως είπαμε λειτουργεί μια χαρά.

Τώρα αν το κινητό μπορεί να παίξει υπότιτλους που είναι σε ξεχωριστώ αρχείο, δεν έχω δοκιμάσει και δεν το ξέρω.

 

Oπότε δεν έχει καμία σχέση με την όλη συζήτηση η απάντησή σου :)

Και καταλήγουμε στο ότι δυστυχώς δεν παίζουν υπότιτλοι στις Gingerbread... Δοκίμασα κι εγώ χθες, με mvideoplayer και με τον μανίσιο player, και τζίφος. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς έπαιζαν στο Froyo και δεν παίζουν τώρα... είναι πολύ περίεργο.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και ετοιμαζόμουν να φλασαρω μια custom ginger, αλλά ευτυχώς είδα τα μηνύματα σας. Οποτε μενω σε froyo

Σας ευχαριστω :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Λοιπόν έχω περάσει την 2.3.4 jvq από το site και έβαλα και το cf-root. Μετά από τις παροτρύνσεις των περισσοτέρων και τα καλά λόγια που άκουσα, αποφάσισα να βάλω το semaphone 1.6.0 kernel του Στράτου. Το θέμα είναι πως αν και εγκατέστησα κανονικά από το market τα voodoo και bln controls και έπαιξα με τα χρώματα η εικόνα δεν έχει την ίδια ευκρίνεια που είχα μόνο με το cf-root. Ίσως να φταίνε οι ρυθμίσεις που έβαλα στα χρώματα αν και δοκίμασα διάφορες προτεινόμενες ρυθμίσεις. Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά? Έχει κάποιος αυτό το kernel εγκατεστημένο να μου πει τι ρυθμίσεις έχει βάλει? Όσον αφορά ταχύτητα-απόδοση-κατανάλωση μπαταρίας έχει όντως διαφορά? Δεν το άφησα εγκατεστημένο για να το δω να πω την αλήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Λοιπόν έχω περάσει την 2.3.4 jvq από το site και έβαλα και το cf-root. Μετά από τις παροτρύνσεις των περισσοτέρων και τα καλά λόγια που άκουσα, αποφάσισα να βάλω το semaphone 1.6.0 kernel του Στράτου. Το θέμα είναι πως αν και εγκατέστησα κανονικά από το market τα voodoo και bln controls και έπαιξα με τα χρώματα η εικόνα δεν έχει την ίδια ευκρίνεια που είχα μόνο με το cf-root. Ίσως να φταίνε οι ρυθμίσεις που έβαλα στα χρώματα αν και δοκίμασα διάφορες προτεινόμενες ρυθμίσεις. Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά? Έχει κάποιος αυτό το kernel εγκατεστημένο να μου πει τι ρυθμίσεις έχει βάλει? Όσον αφορά ταχύτητα-απόδοση-κατανάλωση μπαταρίας έχει όντως διαφορά? Δεν το άφησα εγκατεστημένο για να το δω να πω την αλήθεια.

 

και εγω με jvq εβαλα τον ιδιο kernel, και το κινητο βλεπω οτι πηγαινει καλυτερα (αν και μεγαλο ρολο ειμαι σιγουρος οτι έπαιζε ο επαγγελματίας εκτοξευτής (launcher pro). Εχω αρκετη ελευθερη ραμ και την μπαταρια τη βλεπω εξισου καλη με πριν. Το προβλημα μου ειναι οτι μου παιζει βιντεο τραβηγμενα απο το κινητο με σπασιματα. Τα χρωματα οντως ειναι λιγο πιο ατονα και πιο κοντα στα φυσικα ενω και ενα μερος της ευκρινειας εχει (πιστευω εσκεμμενα) χαθει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα θελα να κανω μια ερωτησουλα. πριν απο κανα μηνα πηρα το galaxy s και ειναι και το πρωτο μου androit κινητο αρα πολυ νεος για απαιτησεις τυπου root κλπ εκανα αναβαθμηση σε 2.3.3 μεσω kies και ειδα οτι η ram δουλευει αρκετα πιο ψηλα απο οτι με 2.2 ειναι λογικο αυτο? και αν υπαρχει κανενα tip η app για να μην ανοιγουν εφαρμογες τυπου χαρτες κλπ που προς το παρον δεν θελω ευχαριστω εκ των πρωτερον
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα θελα να κανω μια ερωτησουλα. πριν απο κανα μηνα πηρα το galaxy s και ειναι και το πρωτο μου androit κινητο αρα πολυ νεος για απαιτησεις τυπου root κλπ εκανα αναβαθμηση σε 2.3.3 μεσω kies και ειδα οτι η ram δουλευει αρκετα πιο ψηλα απο οτι με 2.2 ειναι λογικο αυτο? και αν υπαρχει κανενα tip η app για να μην ανοιγουν εφαρμογες τυπου χαρτες κλπ που προς το παρον δεν θελω ευχαριστω εκ των πρωτερον

 

δυστυχως οι gingerbread δουλευουν με περισσοτερη μνημη απο τις froyo, οποτε θα πρεπει να το συνηθισεις...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα για την γρηγορη απαντηση.... για το δευτερο ερωτημα καμοια ιδεα?

 

ποιο ειναι το δευτερο ερωτημα? να μην ανοιγουν οι χαρτες κτλ?

δεν μπορεις να κανεις κατι, μπορεις να αλλαξεις τα settings απο το minfree αλλα θα σου πετσοκοβει ολες τις εφαρμογες και δεν θα μπορεις να εχεις ανοικτες ουτε αυτες που θες ταυτοχρονα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα για την γρηγορη απαντηση.... για το δευτερο ερωτημα καμοια ιδεα?

με το autostarts ισως να κανεις δουλεια...

οκ ευχαριστω. για κανα task manager τι θα ελεγες? sorry αν σε κουρασα

 

δεν χρειαζεται στο android...μην ασχολεισαι με αυτα ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...