Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3


harvik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε τυχερούληδες

 

EUR = Greece I9000XWJVI/I9000OXXJV9 (Android 2.3.3)

 

μολις δωθηκε και η 2.3.3 για ΕUR :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε τυχερούληδες

 

EUR = Greece I9000XWJVI/I9000OXXJV9 (Android 2.3.3)

 

μολις δωθηκε και η 2.3.3 για ΕUR :)

 

Αμην. H JVI ομως δεν ειναι αρκετα παλια?

 

Υ.Γ. Απο δω και περα τετελεσται μαλλον το galaxy s και οι αναβαθμισεις στην Ελλαδα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αμην. H JVI ομως δεν ειναι αρκετα παλια?

 

Υ.Γ. Απο δω και περα τετελεσται μαλλον το galaxy s και οι αναβαθμισεις στην Ελλαδα.

 

Συμφωνώ απολύτως Παναγιώτη, η Ελληνική υποστήριξη μάλλον θα έχει κουραστεί με τόση ταλαιπωρία (πήραν έτοιμα 2.3.3 firmware και έβαλαν μόνο CSC) οπότε οι 2.3.4 για Ελλάδα μάλλον δεν θα δούμε (η ελπίδα πεθαίνει τελευταία αλλά ... πεθαίνει:lol:)!

 

Αντε τυχερούληδες

 

EUR = Greece I9000XWJVI/I9000OXXJV9 (Android 2.3.3)

 

μολις δωθηκε και η 2.3.3 για ΕUR :)

 

I9000XWJVI/I9000OXXJV9????

Άρα όσοι βιάστηκαν να αναβαθμίσουν απο eur σε JVN 2.3.3 (μέσω kies και αλλαγή CSC ή μέσω ODIN) έπεσαν έξω:wacko:, πήραν διαφορετικό firmware απο τις COS (αυτό πήρε και η Γερμανία αν δεν κάνω λάθος).

Οπότε προσοχή όσοι έχετε csc=eur με JVN 2.3.3!!!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι απο αυτους που εκαναν το eur σε cos γιατι ομως να προσεχω??να το ξαναλλαξω και να βαλω της eur?
Link to comment
Share on other sites

ΤΡΑΓΙΚΟ... δώσανε την JVI επίσημα τώρα στην Ελλάδα; Απίστευτο... καμία λογική.

Ετοιμάζω το firmware γι'αυτούς που θέλουν να το βάλουν.... που ελπίζω να μην είναι πολλοί. :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

I9000XWJVI/I9000OXXJV9????

Άρα όσοι βιάστηκαν να αναβαθμίσουν απο eur σε JVN 2.3.3 (μέσω kies και αλλαγή CSC ή μέσω ODIN) έπεσαν έξω:wacko:, πήραν διαφορετικό firmware απο τις COS (αυτό πήρε και η Γερμανία αν δεν κάνω λάθος).

Οπότε προσοχή όσοι έχετε csc=eur με JVN 2.3.3!!!

 

Οχι απλα διαφορετικο αλλα...παμπαλαιο για τα δεδομενα των εκδοσεων που εχουμε σημερα. Τελικα η τραγικοτητα τους δεν εχει οριο.

 

Να ζητησουμε και ενα συγγνωμη απο τα παιδια που τους διαβεβαιωναμε οτι τα EUR θα παρουν ιδια ρομ με τα COS, αλλα που να φανταστουμε οτι θα παιξει τετοιο σεναριο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

I9000XWJVI/I9000OXXJV9????

Άρα όσοι βιάστηκαν να αναβαθμίσουν απο eur σε JVN 2.3.3 (μέσω kies και αλλαγή CSC ή μέσω ODIN) έπεσαν έξω:wacko:, πήραν διαφορετικό firmware απο τις COS (αυτό πήρε και η Γερμανία αν δεν κάνω λάθος).

Οπότε προσοχή όσοι έχετε csc=eur με JVN 2.3.3!!!

 

Για ποιο λογο??να βαλουμε την αναβαθμιση λογισμικου της Eur η να μεινουμε ως εχει??καποια βοηθεια...

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο??να βαλουμε την αναβαθμιση λογισμικου της Eur η να μεινουμε ως εχει??καποια βοηθεια...

 

Εγώ θα έλεγα να μείνεις ως έχει. Η JVN και το modem που έχει είναι πολύ καλύτερη από την JVI... αλλά αν σώνει και καλά θες να έχεις το επίσημο, βάλε την JVI... την ανέβασα στο επισημασμένο θέμα.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν με ενδιαφερει το επισημο...κυριως με ενδιαφερει η αποδοση του κινητου...

 

Για αποδοση του κινητου παντως, δεν προτεινεται καμια απο τις 2.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Για αποδοση του κινητου παντως, δεν προτεινεται καμια απο τις 2.

 

Όντως... αν θες απόδοση, βάλε JVR + semaphore, ή κάποια custom.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα . Ειχα τη γερμανικη 2.3.3. και προσφατα αντιμετωπισα το battery drain. Λεω να βαλω την ελβετικη 2.3.4 .

1.Την εχει κανεις να δουμε αν υπαρχει ακομη το bug με τις κλησεις οπως ειπαν για την αγγλικη καποια παιδια?

2.Πριν την βαλω (ακομη κι αν βαλω την επισημη 2.3.3 την ελληνικη), κανω Επαναφορα εργοστασιακων Ρυθμισεων? Αυτο απο τα settings?

3. Αν κανω Vol.up + κεντρικο+ πλαϊνο κουμπι και επιλεξω wipe data/factory reset, ειναι το ιδιο με το απο πανω? ΜΕΤΑ το περασμα νεας ROM να το ξανακανω?

 

Ευχαριστω πολυ παιδια

Link to comment
Share on other sites

Όντως... αν θες απόδοση, βάλε JVR + semaphore, ή κάποια custom.

 

επίσης για απόδοση παίζει και αυτό

είναι JVR όπου έχουν αφαιρεθεί εφαρμογές που δεν είναι απαραίτητες για την λειτουργία του κινητού με αποτέλεσμα να είναι πιο ελαφρύ, τρώει πολύ λιγότερη μνήμη απο την στοκ και αν θέλεις να είναι και όμορφη βάζεις και το θέμα που έχω προτείνει η κάποιο άλλο που βασίζεται σε 2.3.4 :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα . Ειχα τη γερμανικη 2.3.3. και προσφατα αντιμετωπισα το battery drain. Λεω να βαλω την ελβετικη 2.3.4 .

1.Την εχει κανεις να δουμε αν υπαρχει ακομη το bug με τις κλησεις οπως ειπαν για την αγγλικη καποια παιδια?

2.Πριν την βαλω (ακομη κι αν βαλω την επισημη 2.3.3 την ελληνικη), κανω Επαναφορα εργοστασιακων Ρυθμισεων? Αυτο απο τα settings?

3. Αν κανω Vol.up + κεντρικο+ πλαϊνο κουμπι και επιλεξω wipe data/factory reset, ειναι το ιδιο με το απο πανω? ΜΕΤΑ το περασμα νεας ROM να το ξανακανω?

 

Ευχαριστω πολυ παιδια

 

H JVR είναι η τελευταία και προτεινόμενη. Bug με της κλήσεις εγώ με την Αγγλική πάντως δεν έχω βρει ποτέ. Όσο για την εγκατάσταση, ακολούθησε τον οδηγό του επισημασμένου θέματος. Ναι, θα ήταν καλό να κάνεις factory reset, και ναι, οι 2 τρόποι που λες είναι ίδιοι. Μετά το πέρασμα δεν είναι απαραίτητο, αλλά δε χάνεις τίποτα αν το κάνεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ποιες οι διαφορές και είναι καλύτερη η μία από την άλλη Πλυν του modem.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

This path has been placed before you. The choice to take it must be your's alone.
Link to comment
Share on other sites

Ποιες οι διαφορές και είναι καλύτερη η μία από την άλλη Πλυν του modem.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Είναι πιο καινούρια η JVN, κατά 2 μήνες. Έχει πιο καινούριες εκδόσεις κάποιων αρχείων, έχουν διορθώσει κάποια bugs, και έχει καλύτερο modem. Είναι γενικά πιο καινούρια. Δεν έχω ιδέα γιατί αποφάσισαν να δώσουν την παλιά JVI (που έχει και η Γερμανία εδώ και πάνω από 3 μήνες) στον EUR κωδικό, από τη στιγμή που και οι 2 έχουν το ίδιο CSC... δεν υπάρχει καμία λογική εξήγηση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο καινούρια η JVN, κατά 2 μήνες. Έχει πιο καινούριες εκδόσεις κάποιων αρχείων, έχουν διορθώσει κάποια bugs, και έχει καλύτερο modem. Είναι γενικά πιο καινούρια. Δεν έχω ιδέα γιατί αποφάσισαν να δώσουν την παλιά JVI (που έχει και η Γερμανία εδώ και πάνω από 3 μήνες) στον EUR κωδικό, από τη στιγμή που και οι 2 έχουν το ίδιο CSC... δεν υπάρχει καμία λογική εξήγηση.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Τελικά το λογικό είναι είδος προς εξαφάνιση. Ίσως δώσουν την 2.3.4 γρηγορότερα. Αν και δεν ελπίζω και πολλά αλλά τουλάχιστον ονειρεύομαι.

This path has been placed before you. The choice to take it must be your's alone.
Link to comment
Share on other sites

Αν η JVI είναι παλιά και η JVR είναι καινούργια, φαντάζομαι ότι η JVQ βγήκε κάπου ενδιάμεσα ε?
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αν η JVI είναι παλιά και η JVR είναι καινούργια, φαντάζομαι ότι η JVQ βγήκε κάπου ενδιάμεσα ε?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645131#post3645131

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την 2.3.4. Ολα καλα ως τωρα...αλλα θα ηθελα να ξερω γιατι στη χρηση μπαταριας το System Android ειναι παλι στο 17% ? αυτο δεν πρεπει να ειναι χαμηλα για να μην εχει battery drain?

 

Επισης, Αλεξη, το swype να το περασω απο το zipακι που ανεβασες ? να κανω reboot με το cwm ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μετά την αναβάθμισή σε 2.3.3 (Ι9000BUJVA - Vodafone) δεν μπορώ να βρω την καθημερινή ενημέρωση. Που μπορεί να πήγε;;

 

 

 

η εφαρμογη εχει αφαιρεθει απο την ιδια την samsung . δεν ειναι προβλημα της rom

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εδω και λιγη ωρα αντιμετωπιζω αλλο ενα θεμα με την 2.3.3 (το πρωτο ειναι οτι ΟΤΙ παιχνιδι και να βαλω ,μολις τελειωσω τα παντα ειναι μαυρα ,σαν να χει maxαρει μνημη και κανει reset φορτωνοντας τα παντα ολα ξανα χωρις να χει κλεισει το τηλεφωνο). λοιπον το δευτερο.. : κανοντας κλησεις η λαμβανοντας το speaker ειναι ανοιχτο.λες και ειναι προεπιλογη. (εφαγα ολο το "ιντερνετς" .το χουν πολλοι .λυση καμμια ουτε και το να βγαλεις την μπαταρια και να την ξαναβαλεις.) το χετε εσεις αυτο με την 2.3.3?

 

 

*ειμαι με kernel semaphore του Στρατου. το κανε και με την 1.5.0 και με την νεα 1.6.0 εκδοση

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εδω και λιγη ωρα αντιμετωπιζω αλλο ενα θεμα με την 2.3.3 (το πρωτο ειναι οτι ΟΤΙ παιχνιδι και να βαλω ,μολις τελειωσω τα παντα ειναι μαυρα ,σαν να χει maxαρει μνημη και κανει reset φορτωνοντας τα παντα ολα ξανα χωρις να χει κλεισει το τηλεφωνο). λοιπον το δευτερο.. : κανοντας κλησεις η λαμβανοντας το speaker ειναι ανοιχτο.λες και ειναι προεπιλογη. (εφαγα ολο το "ιντερνετς" .το χουν πολλοι .λυση καμμια ουτε και το να βγαλεις την μπαταρια και να την ξαναβαλεις.) το χετε εσεις αυτο με την 2.3.3?

 

 

*ειμαι με kernel semaphore του Στρατου. το κανε και με την 1.5.0 και με την νεα 1.6.0 εκδοση

 

Για 1-2 βδομαδες που την ειχα δεν μου το εκανε ουτε μια φορα.Κανενα απο τα 2.Μηπως κανα factory reset διορθωσει το προβλημα;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...