Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3


harvik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια. Αγορασα προχτες το Galaxy s!Στις πληροφορές συστηματος λεει

firmware 2,2

Βασικο φασμα Ι9000XXJPP

Εκδοση Kernel 2.6.32.9 root@se-s608#1

Αριθμος κατασκευης FROYO.XWJPH

Υπάρχει καποια αναβαθμιση για εμενα?και αν ναι ποια η διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατεβάζεις το Samsung Kies και, αφού το εγκαταστήσεις, συνδέεις το κινητό σου με τον υπολογιστή. Για την ώρα έχει βγει αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3 μόνο για τις Vodafone και Cosmote branded συσκευές. Αν η συσκευή σου είναι EUR θα πρέπει να περιμένεις λίγο ακόμα ή να περάσεις την ROM χειροκίνητα, όπως αναφέρεται στους οδηγούς εδώ στο forum.
Link to comment
Share on other sites

Συνδέοντας το κινητό στον υπολογιστή, επέλεξε τη λειτουργία Samsung Kies από την οθόνη του κινητού. Edited by vdanasto
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναγνωριζει την συσκευη μεσα στο Kies!Λεει ξανασυνδεστε το κινητο και ενω το κανω δν μπορει να συνδεθει με το pc
Link to comment
Share on other sites

Έκανες αυτό που σου είπα; Συνδέοντας το καλώδιο, εμφανίζεται η οθόνη στο κινητό για την επιλογή USB λειτουργίας;
Link to comment
Share on other sites

Eγω απλα να επαναλαβω οτι:

α) Δεν μπορουμε να ανοιγουμε νεο thread για οποιαδηποτε καινουργια απορια και

β) Υπαρχουν ολοκληρα επισημασμενα threads στην πρωτη σελιδα που απαντουν σε ολα αυτα που αναφερθηκαν ηδη εδω μεσα.

Αυτη δεν ειναι σωστη λειτουργια του φορουμ. Μετα οταν κλειδωθει το θεμα μην παραπονιομαστε οτι μας σβηνουν ποστς και μας λογοκρινουν...

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Eγω απλα να επαναλαβω οτι:

α) Δεν μπορουμε να ανοιγουμε νεο thread για οποιαδηποτε καινουργια απορια και

β) Υπαρχουν ολοκληρα επισημασμενα threads στην πρωτη σελιδα που απαντουν σε ολα αυτα που αναφερθηκαν ηδη εδω μεσα.

Αυτη δεν ειναι σωστη λειτουργια του φορουμ. Μετα οταν κλειδωθει το θεμα μην παραπονιομαστε οτι μας σβηνουν ποστς και μας λογοκρινουν...

 

.... όπως και έγινε. Θα παρακαλέσω τους καινούριους χρήστες να γράφουν τα μηνύματα στα ανάλογα θέματα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, από την ημέρα που έκανα την αναβάθμιση δεν μου δουλεύει σωστά το wizardrii, για την ακρίβεια δεν μου δουλεύει η επιλογή no scroll της εφαρμογής .

Επιπλέον παρατηρώ ότι όταν ανοίγω την οθόνη τα widget κάποιων εφαρμογών φαίνονται "κολλημένα" μιας και εκτός από το εικονίδιο τους, φαίνεται "παγωμένο" το περίγραμμα τους και μόλις κάνω δεξιά αριστερά επανέρχονται στο φυσιολογικό τους.

Έχετε ιδέα τί μπορεί να συμβαίνει ;

Επιπρόσθετα να σας πω ότι είχα κωδικό EUR και επειδή δεν ήθελα να περιμένω πότε θα βγεί, μπήκα στις επιλογές του κινητού με τον γνωστό κωδικό και άλλαξα τον κωδικό σε COS και έκανα την αναβάθμιση χωρίς κάποιο εμφανές πρόβλημα κατά την διάρκεια της εγκατάστασης.

Sent from my Galaxy S

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η νεα εκδοση φυσαει... Η μπαταρια κραταει 3-4 μερες στο νερο και μεσα στο γραφειο που δεν ειχα ποτε σημα τωρα εχω τις 2 απο τις τρεις γραμμες...

κατι αλλο τωρα root πως μπορω να γινω; ειδα τον οδηγο αλλα δεν εβγαλα ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η νεα εκδοση φυσαει... Η μπαταρια κραταει 3-4 μερες στο νερο και μεσα στο γραφειο που δεν ειχα ποτε σημα τωρα εχω τις 2 απο τις τρεις γραμμες...

κατι αλλο τωρα root πως μπορω να γινω; ειδα τον οδηγο αλλα δεν εβγαλα ακρη...

O oδηγος ειναι αναλυτικοτατος. Κανε μια προσπαθεια και ξαναδιαβασε τον. Κανεις εδω δεν προκειται να σε βοηθησει περισσοτερο απο οτι θα σε βοηθησει ο οδηγος.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η νεα εκδοση φυσαει... Η μπαταρια κραταει 3-4 μερες στο νερο και μεσα στο γραφειο που δεν ειχα ποτε σημα τωρα εχω τις 2 απο τις τρεις γραμμες...

κατι αλλο τωρα root πως μπορω να γινω; ειδα τον οδηγο αλλα δεν εβγαλα ακρη...

 

 

Απλά πέρνα μέ odin αυτόν ΕΔΩ τον kernel (1.5.0)

και είσαι έτοιμος:)

Είναι από τους καλύτερους

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά για να καταλάβω βγήκε επίσημη 2,3? εγώ έχω (euro) έκδοση και αν όχι θα βγει ? γιατί εγώ όταν το συνδέω στο Samsung kies μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση .

-την επίσημη θελο.:)

keep flying
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά για να καταλάβω βγήκε επίσημη 2,3? εγώ έχω (euro) έκδοση και αν όχι θα βγει ? γιατί εγώ όταν το συνδέω στο Samsung kies μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση .

-την επίσημη θελο.:)

Βγηκε, αλλα οχι ακομη για το EUR product code.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε, αλλα οχι ακομη για το EUR product code.

 

 

Θα βγει ώμος έτσι ?:worry:

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί αργούν στο (EUR)

keep flying
Link to comment
Share on other sites

Θα βγει ώμος έτσι ?:worry:

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί αργούν στο (EUR)

Λογικα θα βγει. Η αργοπορια πρεπει να ειναι θεμα παροχων. Αν δεν μπορεις να περιμενεις και θελεις να την περασεις, μπορεις να δοκιμασεις διαβαζοντας καλα τον οδηγο. Η ιδια που εχουμε στους οδηγους θα δοθει, απλα με αλλο product code.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα βγει. Η αργοπορια πρεπει να ειναι θεμα παροχων. Αν δεν μπορεις να περιμενεις και θελεις να την περασεις, μπορεις να δοκιμασεις διαβαζοντας καλα τον οδηγο. Η ιδια που εχουμε στους οδηγους θα δοθει, απλα με αλλο product code.

 

Οκ ευχαριστώ θα το μελετήσω δεν θα έχω θέμα με την εγγύηση ώμος ?

keep flying
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ θα το μελετήσω δεν θα έχω θέμα με την εγγύηση ώμος ?

Οχι, εκτος αν κανεις root τη συσκευη.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, από την ημέρα που έκανα την αναβάθμιση δεν μου δουλεύει σωστά το wizardrii, για την ακρίβεια δεν μου δουλεύει η επιλογή no scroll της εφαρμογής .

Επιπλέον παρατηρώ ότι όταν ανοίγω την οθόνη τα widget κάποιων εφαρμογών φαίνονται "κολλημένα" μιας και εκτός από το εικονίδιο τους, φαίνεται "παγωμένο" το περίγραμμα τους και μόλις κάνω δεξιά αριστερά επανέρχονται στο φυσιολογικό τους.

Έχετε ιδέα τί μπορεί να συμβαίνει ;

Επιπρόσθετα να σας πω ότι είχα κωδικό EUR και επειδή δεν ήθελα να περιμένω πότε θα βγεί, μπήκα στις επιλογές του κινητού με τον γνωστό κωδικό και άλλαξα τον κωδικό σε COS και έκανα την αναβάθμιση χωρίς κάποιο εμφανές πρόβλημα κατά την διάρκεια της εγκατάστασης.

Sent from my Galaxy S

 

Για το δικό μου θέμα δεν έχει κάποιος καμιά ιδέα τί μπορεί να φταίει ; Δεν έχει συμβεί σε κανένα κάτι παρόμοιο ;

 

 

Sent from my Galaxy S

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Εχω κανει την αναβαθμιση σε 2.3.3 εδω και 2 βδομαδες και ειχα αναφερει το προβλημα που ειχα με την συλλογη.Εκτος απο αυτο μου παρουσιασε και το προβλημα battery drain και 3-4 φορες το βρηκα κλειστο ενω κανονικα ειχα μπαταρια.Απο τοτε που αλλαξα απο 2.2.1 σε 2.3.3 πραγματικα το κινητο για μενα ειναι αχρηστο γιατι σε περιπτωση αναγκης (γιατι κινητο ειναι και μετα ολα) μπορει να ειναι σβηστο η να μην εχει μπαταρια ενω ηταν γεματο.Το κινητο μου ειναι πορτογαλικο,θα ηθελα καποιος που ειχε παρομοια προβληματα να μου δωσει καποια λυση.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...