Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλάμε για την πύλη της χώρας τώρα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, andreasomageiras said:

Ο γνωστός σου πέρασε από τον Άσπρο. Εάν σταθεί Βγαίνοντας από το Πολύκαστρο για Ευζώνους θα αλλάξει άποψη.

Όχι δεν πέρασε από εκεί 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Μιλάμε για την πύλη της χώρας τώρα. 

Η τελευταία τρύπα του ζουρνά...

Ο νομός Κιλκίς, δυστυχώς, πάντα ήταν τελευταίος στις τεχνολογικές εξελίξεις και όχι μόνο. (βλέπε. Λίμνη Κερκίνη και τουρισμός, οδικό δίκτυο, υποδομές, κτλ). Τα μόνα που κάπως το σώζουν, είναι κάποιες βιομηχανίες, στην περιοχή όπως η Kleeman, Trata, και 2-3 ακόμα μεγάλες.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, memoriesradio said:

Η τελευταία τρύπα του ζουρνά...

Ο νομός Κιλκίς, δυστυχώς, πάντα ήταν τελευταίος στις τεχνολογικές εξελίξεις και όχι μόνο. (βλέπε. Λίμνη Κερκίνη και τουρισμός, οδικό δίκτυο, υποδομές, κτλ). Τα μόνα που κάπως το σώζουν, είναι κάποιες βιομηχανίες, στην περιοχή όπως η Kleeman, Trata, και 2-3 ακόμα μεγάλες.

Ακριβώς, πολύ σωστά…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, memoriesradio said:

Η τελευταία τρύπα του ζουρνά...

Ο νομός Κιλκίς, δυστυχώς, πάντα ήταν τελευταίος στις τεχνολογικές εξελίξεις και όχι μόνο. (βλέπε. Λίμνη Κερκίνη και τουρισμός, οδικό δίκτυο, υποδομές, κτλ). Τα μόνα που κάπως το σώζουν, είναι κάποιες βιομηχανίες, στην περιοχή όπως η Kleeman, Trata, και 2-3 ακόμα μεγάλες.

Συμφωνώ απόλυτα, γνωρίζω πάρα πολύ καλά το νομο και την κατάσταση που επικρατεί εκεί.

Απλά, γεωγραφικά είναι η πύλη της χώρας προς το Βορρά και θα έπρεπε διαχρονικά οι κυβερνήσεις που πέρασαν από αυτόν τον τόπο να δώσουν τη δέουσα σημασία και προσοχή. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, p_k said:

Συμφωνώ απόλυτα, γνωρίζω πάρα πολύ καλά το νομο και την κατάσταση που επικρατεί εκεί.

Απλά, γεωγραφικά είναι η πύλη της χώρας προς το Βορρά και θα έπρεπε διαχρονικά οι κυβερνήσεις που πέρασαν από αυτόν τον τόπο να δώσουν τη δέουσα σημασία και προσοχή. 

Ποιά εταιρία έχει καλυτερο σήμα στο Κιλκίς και Σέρρες;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Ποιά εταιρία έχει καλυτερο σήμα στο Κιλκίς και Σέρρες;

Σχετικό. 

Η περιοχή που δραστηριοποιείται η αφεντιά μου είναι σαν "κασέρι" με τρύπες, η καλήψη είναι σπασμωδική από όλες τις εταιρείες, κάπου έχει η μία σήμα κάπου έχει η άλλη σε κάποια σημεία δεν έχει καμία... 

Κατά μέσο όρο η cosmote είναι καλήτερη, αλλά δεν κυκλοφορούμε στο "μέσο όρο", πάμε και σε άλλα μέρη. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Σέρρες στην πόλη ταχύτητα Cosmote με κλειστά μάτια.
Τώρα υπάρχουν σημεία και χωριά οπού ζορίζεται η μία και η άλλη πάει τρένο αλλά σε γενικές γραμμές στις κλήσεις καμία δεν ζορίζεται ιδιαίτερα.Φαντάζομαι δεν σε ενδιαφέρει συγκεκριμένα κάποια περιοχή αλλά γενικά ο νομός.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, VIPdriver said:

Ποιά εταιρία έχει καλυτερο σήμα στο Κιλκίς και Σέρρες;

Σέρρες Cosmote με κλειστα ματια . Πλέον έχουμε και νέο δίκτυο, βάλαν και νέους σταθμους . 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Και η συνεργάτιδα το ίδιο παίζει εκεί;

Ναι.

Με λίγη κίνηση έχει διαφορά αρκετή αλλά έτσι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2023 at 12:21 ΠΜ, memoriesradio said:

Η τελευταία τρύπα του ζουρνά...

Ο νομός Κιλκίς, δυστυχώς, πάντα ήταν τελευταίος στις τεχνολογικές εξελίξεις και όχι μόνο. (βλέπε. Λίμνη Κερκίνη και τουρισμός, οδικό δίκτυο, υποδομές, κτλ). Τα μόνα που κάπως το σώζουν, είναι κάποιες βιομηχανίες, στην περιοχή όπως η Kleeman, Trata, και 2-3 ακόμα μεγάλες.

Η Ελλάδα δυστυχώς έχει περιοχές πολλών ταχυτήτων.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mixtri said:

Η Ελλάδα δυστυχώς έχει περιοχές πολλών ταχυτήτων.

Στο  κιβώτιο ταχυτήτων, υπάρχει η "νεκρά" αλλά και η "όπισθεν". 

Νομίζω ότι η περιοχή ενδιαφέροντος, για εμένα, είναι δυστυχώς στην ταχύτητα όπισθεν ευτυχώς με ρελαντί... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Σε χωριό 10 χλμ έξω από την Θήβα η Vodafone είναι άφαντη. Στην κεντρική πλατεία του χωριού οριακό μη λειτουργικό 4G/4G+ με μια μπάρα και πολλές εναλλαγές σε EDGE. Ο πράσινος ανταγωνισμός αιώνες μπροστά με 5G γύρω στα 200-300 Mbps και με 4G/4G+ γύρω στα 40-60 Mbps. Το ωραίο όμως είναι μόλις μπαίνεις σε εσωτερικό χώρο ακόμα και μέσα στην πλατεία(κυρίως όμως εκτός πλατείας)αρχίζει το ωραίο Εκτός δικτύου-No services. Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών να τους αναφέρω για μια ακόμα φορά(το είχα κάνει πριν μήνες ξανά) και τώρα μου το γύρισαν μου λένε δεν υπάρχει σαφές χρονοδιάγραμμα για την επίλυση του προβλήματος γιατί υπάρχει έλλειψη σταθμών και αυτήν την στιγμή εξελίσσουμε συνεχώς το δίκτυο μας κλπ,ενώ πριν από δύο μήνες μου είχαν πει εργαζόμαστε για την ταχύτερη επίλυση του προβλήματος και το καταγράψαμε στον φάκελο σας. Αλλά τι λέω εδώ δεν ενδιαφέρονται να αναβαθμίσουν την πόλη,θα ενδιαφερθούν για ένα χωριό με 1000 κατοίκους;Στην πόλη τώρα έβγαλαν άδειες για σταθμούς

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, aektzhs 1 said:

Σε χωριό 10 χλμ έξω από την Θήβα η Vodafone είναι άφαντη. Στην κεντρική πλατεία του χωριού οριακό μη λειτουργικό 4G/4G+ με μια μπάρα και πολλές εναλλαγές σε EDGE. Ο πράσινος ανταγωνισμός αιώνες μπροστά με 5G γύρω στα 200-300 Mbps και με 4G/4G+ γύρω στα 40-60 Mbps. Το ωραίο όμως είναι μόλις μπαίνεις σε εσωτερικό χώρο ακόμα και μέσα στην πλατεία(κυρίως όμως εκτός πλατείας)αρχίζει το ωραίο Εκτός δικτύου-No services. Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών να τους αναφέρω για μια ακόμα φορά(το είχα κάνει πριν μήνες ξανά) και τώρα μου το γύρισαν μου λένε δεν υπάρχει σαφές χρονοδιάγραμμα για την επίλυση του προβλήματος γιατί υπάρχει έλλειψη σταθμών και αυτήν την στιγμή εξελίσσουμε συνεχώς το δίκτυο μας κλπ,ενώ πριν από δύο μήνες μου είχαν πει εργαζόμαστε για την ταχύτερη επίλυση του προβλήματος και το καταγράψαμε στον φάκελο σας. Αλλά τι λέω εδώ δεν ενδιαφέρονται να αναβαθμίσουν την πόλη,θα ενδιαφερθούν για ένα χωριό με 1000 κατοίκους;Στην πόλη τώρα έβγαλαν άδειες για σταθμούς

Χωρις να ειναι εντελως ακριβες το cellmapper φαινεται να ειναι ενα χαλι και μισο η κόκκινη με διασπαρτες 20αρες απο δω και απο εκει που ακομα και η Θηβα η μιση φαινεται ολοκληρωμενη και η αλλη αστο.Σε νιωθω φιλε μου ειναι να μην πεσεις σε περίπτωση. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CamuCamu said:

Χωρις να ειναι εντελως ακριβες το cellmapper φαινεται να ειναι ενα χαλι και μισο η κόκκινη με διασπαρτες 20αρες απο δω και απο εκει που ακομα και η Θηβα η μιση φαινεται ολοκληρωμενη και η αλλη αστο.Σε νιωθω φιλε μου ειναι να μην πεσεις σε περίπτωση. 

Ούτε η μισή δεν είναι ολοκληρωμένη,μόνο λίγο στο κέντρο γύρω από το κατάστημα της και σε διάσπαρτα σημεία έξω από την πόλη. Τέλος πάντων το καλό είναι ότι αρχίζουν και βγάζουν αδειες μπας και λυθεί το πρόβλημα έστω και με ταχύτητες 20 Mbps 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ούτε η μισή δεν είναι ολοκληρωμένη,μόνο λίγο στο κέντρο γύρω από το κατάστημα της και σε διάσπαρτα σημεία έξω από την πόλη. Τέλος πάντων το καλό είναι ότι αρχίζουν και βγάζουν αδειες μπας και λυθεί το πρόβλημα έστω και με ταχύτητες 20 Mbps 

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι δυο φαινονται λειτουργικες και οσοι εχουν περασει εχουν καταγραψει καλυψη μονο σε συγκεκριμενα σημεια 

Οι δυο θελουν remove γιατι 3 ειναι σχεδον στο ιδιο σημειο κοντα στα ΚΤΕΛ

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, CamuCamu said:

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι δυο φαινονται λειτουργικες και οσοι εχουν περασει εχουν καταγραψει καλυψη μονο σε συγκεκριμενα σημεια 

Οι δυο θελουν remove γιατι 3 ειναι σχεδον στο ιδιο σημειο κοντα στα ΚΤΕΛ

Αφού έχουμε σήμα για ομιλία(πλην του μουσείου σε κάποιους χώρους)πάλι καλά 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Σε χωριό 10 χλμ έξω από την Θήβα η Vodafone είναι άφαντη. Στην κεντρική πλατεία του χωριού οριακό μη λειτουργικό 4G/4G+ με μια μπάρα και πολλές εναλλαγές σε EDGE. Ο πράσινος ανταγωνισμός αιώνες μπροστά με 5G γύρω στα 200-300 Mbps και με 4G/4G+ γύρω στα 40-60 Mbps. Το ωραίο όμως είναι μόλις μπαίνεις σε εσωτερικό χώρο ακόμα και μέσα στην πλατεία(κυρίως όμως εκτός πλατείας)αρχίζει το ωραίο Εκτός δικτύου-No services. Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών να τους αναφέρω για μια ακόμα φορά(το είχα κάνει πριν μήνες ξανά) και τώρα μου το γύρισαν μου λένε δεν υπάρχει σαφές χρονοδιάγραμμα για την επίλυση του προβλήματος γιατί υπάρχει έλλειψη σταθμών και αυτήν την στιγμή εξελίσσουμε συνεχώς το δίκτυο μας κλπ,ενώ πριν από δύο μήνες μου είχαν πει εργαζόμαστε για την ταχύτερη επίλυση του προβλήματος και το καταγράψαμε στον φάκελο σας. Αλλά τι λέω εδώ δεν ενδιαφέρονται να αναβαθμίσουν την πόλη,θα ενδιαφερθούν για ένα χωριό με 1000 κατοίκους;Στην πόλη τώρα έβγαλαν άδειες για σταθμούς

Στη διαύγεια φαίνεται άδεια για νεα κεραια δυτικά της Θήβας. 

Link to comment
Share on other sites

Βόλος, Νέα Δημητριάδα επί της Αθηνάς κοντά στον Άγιο Δημήτριο. 
https://www.speedtest.net/result/a/9520037995
Γίνεται αυτό χωρίς CA ή με κοροϊδεύει το κινητό;

Screenshot_2023-08-30-10-03-57-717_cz.mroczis.netmonster.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, marios239 said:

Βόλος, Νέα Δημητριάδα επί της Αθηνάς κοντά στον Άγιο Δημήτριο. 
https://www.speedtest.net/result/a/9520037995
Γίνεται αυτό χωρίς CA ή με κοροϊδεύει το κινητό;

Screenshot_2023-08-30-10-03-57-717_cz.mroczis.netmonster.jpg

Η εφαρμογή επάνω λέει 4CC, αλλά έχω δει σκέτη b3 της vf να δίνει τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...