Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και κάτι ακόμα.

Είναι τυχαίο που η Vodafone ξεκίνησε καμπάνια ενημέρωσης για την κάλυψη του δικτύου της;

(Ας έδινε τα λεφτά της καμπάνιας να εγκαταστήσει καμμία κεραία ακόμα!).

Μιλάω γιατί είμαι Βονταφονάς από το 1997,όταν έσκιζε σε σήμα για τα τότε δεδομένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη, στην Περιοχη της Κρηνης. Το σημα -εκτος της παραλιακης οδου, ειναι απιστευτα χαμηλο. Εγω απο το σπιτι μου για παραδειγμα, εξυπηρετουμαι απο την κεραια που βρισκεται στο γηπεδο του Απολλωνα, το οποιο απεχει...καμποσο! Εχω κανει 10αδες φορες παραπονα με email και τηλεγωνο στο cc, αλλα δεν εχει αλλαξει τιποτα.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Kalispera...eimai prwin xristis tis agapitis vodafone!!! :rolleyes: xm....prin merikes meres allaksa diktio...kai o logos itan to poli kako sima tis voda! menw stin kipseli kai to sima sto spiti mou einai mia grami kai afti xanetai me to paramikro...kai afti i grami einai sto mpalkoni parakalw!!!Fetos tha metakomisw patisia....e kai ekei pali den pianei i voda!!!mallon prepei na eimai gkantemis :blink: anyway....afta!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DxL (18 Απρ. 2004 , 12:11)

 

Καλησπέρα. Θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να αναφέρω κάποιες περιοχές. Στην Λάρισα, το σήμα σε ανοιχτό χώρο, στις περοχές: Νεάπολη, Αγ.Θωμάς και Φιλιππούπολη είναι ωριακό, συνεπώς ανύπαρκτο για όσους επιχειρήσουν να μπουν στο.. σπίτι τους. Σε αυτές τις κατοικημένες περιοχές, έχουν σήμα η TIM και η Cosmote κανονικά. H Vodafone επίσημα απαντά πως κάτοικοι με καταγγελίες τους, την ανάγκασαν να βγάλει ένα σταθμό βάσης. Αλλά πέρασε ενας χρόνος. Επλίζω το πρόβλημα να αποκατασταθεί.

Να σημειωθεί οτι σε αυτές τις περιοχές συμπεριλαμβάνεται και το ΤΕΙ Λάρισας !

 

Άλλες περιοχές:

Κάρπαθος: σε μεγάλο μέρος του νησιού υπάρχει μόνο η Cosmote.

 

Πετροκέρασα.

 

Παραλία Οξυλίθου Ευβοίας - Στόμιο.

 

 

 

kai h perioxh leibadakiou symperilambanete sthn polh ths larissas,otan kanw anazhthsh diktyou mesa sto spiti mou leipei h pswfiafone kai eimai kai ston teleytaio orofo :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 (4.13) SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Prin miso xrono eixa gia kapio diastima vodafone! Eno to sima itan full kata tin diarkia tis klisis akougontousan nera fones kai periergi ixi mesa apo to diktio akoma kai an eperna apo stathero kai malista sto elliniko notia proastia attikis!! Aparadekto!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DxL (18 Απρ. 2004 , 12:11)

 

Καλησπέρα. Θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να αναφέρω κάποιες περιοχές. Στην Λάρισα, το σήμα σε ανοιχτό χώρο, στις περοχές: Νεάπολη, Αγ.Θωμάς και Φιλιππούπολη είναι ωριακό, συνεπώς ανύπαρκτο για όσους επιχειρήσουν να μπουν στο.. σπίτι τους. Σε αυτές τις κατοικημένες περιοχές, έχουν σήμα η TIM και η Cosmote κανονικά. H Vodafone επίσημα απαντά πως κάτοικοι με καταγγελίες τους, την ανάγκασαν να βγάλει ένα σταθμό βάσης. Αλλά πέρασε ενας χρόνος. Επλίζω το πρόβλημα να αποκατασταθεί.

Να σημειωθεί οτι σε αυτές τις περιοχές συμπεριλαμβάνεται και το ΤΕΙ Λάρισας !

 

Άλλες περιοχές:

Κάρπαθος: σε μεγάλο μέρος του νησιού υπάρχει μόνο η Cosmote.

 

Πετροκέρασα.

 

Παραλία Οξυλίθου Ευβοίας - Στόμιο.

 

sigekrimena gia karpatho voda exei mono phgadia foiniki kai olympos.kapote eixe sto airport alla twra giok.cote pantou eite mas aresei eite oxi. ara poli to xrhma pou xanei apo periagwgh nomizw kai apo tous ellhnes touristes pou molis ftasoun agorazoun karta cote.

afto bebaia ginetai se ola ta touristika merh

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iasonas (20 Απρ. 2004 , 22:08)

 

Ena problhma pou exw entopisei egw einai sto xwrio ths mhteras moy, ton Kandalo Arkadias. Brisketai 13km apo thn Tripolh ki'omws mono h cosmote kai h tim exoyn apsogh kalypsh.... :confused:

Alla kai sto ellhniko poy menw, 3 stena pio panw apo thn bouliagmenhs h kalypsh mesa sta ktiria einai anuparkth, toulaxiston sto tetragwno moy kai sto diplano. Mono h cosmote polu kalh!

 

giati blepw pws h voda katamhkos ths paraliakhs dio parallhlous apo panw den pianei?sigekrimena mono h cote exei shma.

sigekrimena panagitsa p.falhro ase kammia grammh

Link to comment
Share on other sites

Μένω στο Βόλο στο κέντρο. Μέσα στο σπίτι η Vodafone έχει μία ή και καμία γραμμή στο σήμα. Ενώ όταν βγαίνω έξω από το σπίτι, ακριβώς από κάτω έχει 4 με 5 γραμμές. Τι στο καλό τόσο μεγάλη διαφορά υπάρχει;;;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ap' oti vlepw genika sti Thessalia i voda exei provlima. Ystera apo Larisa kai Bolo, i dikia mou empeiria apo ta Trikala itan traumatiki. Se opoiadipote perioxi, akoma kai sto kentro, to sima itan oriako kai syxna aneparkes! :wacko:
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Μένω στο περιστέρι και η vodafone σε σχέση με τις άλλες εταιρείες στην ισχύ και στην ποιότητα που εχει το σήμα της είναι πραγματικά απαράδεκτη(μέχρι και η Q-telecom εχει καλύτερο σήμα).Το σήμα είναι οριακό και πολλές φορές μόλις γίνει απάντηση στην κλήση η γραμμη κλεινει.Ειχα vodafone απο το 1998 και δεν ειχα ποτε τετοια προβληματα με εξαιρεση τον τελευταιο χρονο που το προβλημα εγινε καθημερινο με αποτελεσμα να αλλαξω δικτυο.Αυτο το προβλημα το εχουν αρκετοι γνωστοι με την vodafone και για να μιλησεις πρεπει να βγεις στο μπαλκονι 'η να εισαι σε ανοιχτο χωρο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GGEORGEG ( 5 Μάι. 2004 , 02:43)

 

Μένω στο περιστέρι και η vodafone σε σχέση με τις άλλες εταιρείες στην ισχύ και στην ποιότητα που εχει το σήμα της είναι πραγματικά απαράδεκτη(μέχρι και η Q-telecom εχει καλύτερο σήμα).Το σήμα είναι οριακό και πολλές φορές μόλις γίνει απάντηση στην κλήση η γραμμη κλεινει.Ειχα vodafone απο το 1998 και δεν ειχα ποτε τετοια προβληματα με εξαιρεση τον τελευταιο χρονο που το προβλημα εγινε καθημερινο με αποτελεσμα να αλλαξω δικτυο.Αυτο το προβλημα το εχουν αρκετοι γνωστοι με την vodafone και για να μιλησεις πρεπει να βγεις στο μπαλκονι 'η να εισαι σε ανοιχτο χωρο.

 

 

Αν δεν με απατα η μνημη μου και εκει υπαρχει προβλημα λογω ξηλωματος κεραιας απο κατοικους.... Μα καλα μονο της Vodafone ξηλωνουν; :whistle:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Guest andreadakis
pedia ego meno peristeri perioxo lofoy aksiomatikon kai to sima ine pragmatika telio (to mini gps dixni -56db - 100%)ontos otan itan i dimotikes oli i karagiozides (mpaxatoyridis kai toy k.k.e. to onoma toy den to thimame)mazi me tis katines tis gitonias irthan kai fonazane san demonizmeni na katevoun i kerees giati paragoyn aktinovolia kai ales teties baroyfes epita eginenan i ekloges psifisan ola ta psaronia aftoys afoy toys pistepsan kai tora to mono pu kani o mpaxatoyridis ine na vazi labakia ta xristoygena kai tipota allo ta xalia toys exoyn oli toys kai akoma pio poli aftoi poy toys pistevoun kai epita emina gia miso xrono xoris sima meta opos itan fisiko (kai orthos eprakse) afoy den iparxi kamia apolitos nomothesia irthe sinergio kai evale tin kerea -thermosifona (poy parepiptontos tha eprepe na anagrafete oti ine kerea alla siga ta avga kai pios den to katalaveni -exete vi se kamia taratsa pote thermosifona xoris silektes??!!) ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kai to GPRS exi provlima ego meno ekso apo tin larisa kai arketa den mpeno me tipota sto Vodafone Live oute na steilo mms.alla kai sto kentro tis larisas to idio ginete opote den fteei oti meno ektos larisas pros ta mesagalla
Link to comment
Share on other sites

'Ανω γλυφάδα περιοχή Αγίου Τρύφωνα χειμώνα-καλοκαίρι στο μπαλκόνι για τηλέφωνο, 4 χρόνια τώρα που έχω VF αλλαγή δεν έχω δεί στο σήμα παρά τα παράπονα μου στο cc ας ειναι καλά που πέρασα Λαμία και στο σπιτι μου στο κέντρο εχω full σήμα.. αλλιώς ήξερα και απο φορητοτητα και απο σταθερότητα..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος evripidis (22 Μάι. 2004 , 03:55)

 

'Ανω γλυφάδα περιοχή Αγίου Τρύφωνα χειμώνα-καλοκαίρι στο μπαλκόνι για τηλέφωνο, 4 χρόνια τώρα που έχω VF αλλαγή δεν έχω δεί στο σήμα παρά τα παράπονα μου στο cc ας ειναι καλά που πέρασα Λαμία και στο σπιτι μου στο κέντρο εχω full σήμα.. αλλιώς ήξερα και απο φορητοτητα και απο σταθερότητα..

 

Φιλαρακι,λιγο κατω απο εσενα και εγω την ιδια μαυριλα αντιμετωπιζω..Μια γραμμη σημα,και αυτο για τα ματια..Τα λεμε,τα ξαναλεμε,το θεμα ειναι ποιος μας ακουει.is there anyone out there???
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kavourakos (24 Μάι. 2004 , 21:34)

 

Φιλαρακι,λιγο κατω απο εσενα και εγω την ιδια μαυριλα αντιμετωπιζω..Μια γραμμη σημα,και αυτο για τα ματια..Τα λεμε,τα ξαναλεμε,το θεμα ειναι ποιος μας ακουει.is there anyone out there???

 

Ρε παιδία αφού υπάρχει πλέον και η φοριτότιτα γιατί δεν Αλλάζετε Δίκτυο?? :wacko: :wacko: :wacko: :blink:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 (24 Μάι. 2004 , 23:22)

 

Ρε παιδία αφού υπάρχει πλέον και η φοριτότιτα γιατί δεν Αλλάζετε Δίκτυο?? :wacko: :wacko: :wacko: :blink:

 

 

8eleis na er8oune sth cosmote gi ayto to les etsi??? poseidon ontws h cosmote exei kalyterh kalypsh me diafora apo vodafone,TIM

Link to comment
Share on other sites

το θεωρώ τουλάχιστων γελίο να βγαίνεις στο μπαλκόνι για να μιλήσεις ....

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. αναφορές προβλημάτων:

Κέρκυρα:

 

1. Β.Α και Βόρειες ακτές, το σήμα της Voda πάει...περίπατο και υπερισχύει Αλβανικό δίκτυο!!!

2. Τελευταίες 15 μέρες , εξαιρετικά αδύναμο έως ανύπαρκτο σήμα σε τουλάχιστο 10 τετραγωνικά χιλιόμετρα , μόλις έξω από το κέντρο της πόλης. (Γουβιά - Κοντόκαλι).

3. Περιοχή Άφρα. (Άστο καλύτερα....)

4. Περιοχή παραλίας Αϊ-Γόρδη: Εδω και τουλάχιστον 4-5 χρόνια ανύπαρκτη η Vodafone!!!

 

Αν διαβάζει κανείς απο "Μεσα"...ας κάνει κάτι. Τουλάχιστον για το Βόρειο συγκρότημα και για περιοχή Aϊ-Γόρδη, διότι τα άλλα προβλήματα μοιάζουν περιστασιακά ενώ αυτές οι περιοχές υποφέρουν χρόνια.

Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

oles oi akritikes perioxes exoun problhma me voda giati mallon de tous simferei na balei keraies.

gia paradeigma karpatho pou kserw pianei mono to notio meros tou nhsiou.enw h cote pianei pantou me apotelesma olos o kosmos ekei na exei cote kai meta leme pws afksanontai oi sindeseis ths cote.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους συμφέρει, όταν όλες αυτές οι περιοχές ανεβάζουν 20.000άτομα τουριστικό πληθυσμό, που στην πλειοψηφία τους χρησιμοποιούν τη Voda για roaming??. Σίγουρα ισχύει αυτό για κάτι ακρητικά κατσικοχώρια, αλλά για άκρως τουριστικές περιοχές μάλλον είναι λίγο απαράδεκτο.
Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

katsikoxwria kse katsikoxwria o antagwnismos tha thn antameipsei giati h cote exei shma kai o tourismos den einai mono 20000.xwrio mou den einai alla h katastash se ola afta ta merh einai aparadekth.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω Άνω Ηλιούπολη και πολλές φορές το σήμα χάνεται εντελώς για 40 με 60 seconds περίπου και ύστερα επανέρχεται κανονικά. Δεν γνωρίζω αν φταίει η συσκευή μου ή το δίκτυο.

Nexus 5: Pure Nexus 7.1.2 | Nova Launcher

 

Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Αθηνών - http://www.awmn.net

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Handsetman (31 Μάι. 2004 , 09:25)

 

Λοιπόν. αναφορές προβλημάτων:

Κέρκυρα:

 

1. Β.Α και Βόρειες ακτές, το σήμα της Voda πάει...περίπατο και υπερισχύει Αλβανικό δίκτυο!!!

2. Τελευταίες 15 μέρες , εξαιρετικά αδύναμο έως ανύπαρκτο σήμα σε τουλάχιστο 10 τετραγωνικά χιλιόμετρα , μόλις έξω από το κέντρο της πόλης. (Γουβιά - Κοντόκαλι).

3. Περιοχή Άφρα. (Άστο καλύτερα....)

4. Περιοχή παραλίας Αϊ-Γόρδη: Εδω και τουλάχιστον 4-5 χρόνια ανύπαρκτη η Vodafone!!!

 

Αν διαβάζει κανείς απο "Μεσα"...ας κάνει κάτι. Τουλάχιστον για το Βόρειο συγκρότημα και για περιοχή Aϊ-Γόρδη, διότι τα άλλα προβλήματα μοιάζουν περιστασιακά ενώ αυτές οι περιοχές υποφέρουν χρόνια.

 

 

Στα μέρη που αναφέρεις η κοσμοτέ πως πάει?

Αλήθεια στην περιοχή της Ανω Κορακιάνας βελτιωθηκε το σήμα των τριών δικτύων?

Στην παραλία της Γλυφάδας εχει σήμα η κοσμοτέ?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να πω για τον Νομό Ηλείας και συγκεκριμένα για την περιοχή Λουτρών Κυλλήνης όπου η Vodafone έχει εξαιρετικά αδύναμο έως ανύπαρκτο σήμα εδώ και τουλάχιστον 5 χρόνια :mad: . Ελπίζω τώρα με την έναρξη λειτουργίας μιας μεγάλης ξενοδοχειακής μονάδας να βελτιώσει το σήμα της η Vodafone :) .
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...