Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TakeOverNet ( 8 Ιούλ. 2004 , 23:45)

 

1) Παντα αναρωτιωμουν πως ενας συνδρομητης μπορει να ξεχωρισει το προβλημα χωρητικοτητας.

 

2)Δεν ηταν προβλημα το προχθεσινο και δεν εχει να κανει με συντηρηση.

 

 

Τι ήταν;

Link to comment
Share on other sites

Sth kalypsh h vodafone antimetwpizei perissotera problhmata apo cosmote,eidika sthn eparxia einai gia ta mpaza to sima ths,an xw8eis mesa se bouna kai lagkadia mono me th cosmote kai ligo TIM bgazeis akrh enw me th vodafone ektos diktyou

Sth larisa h neapolh einai xwris keraia kai de lene na baloune menoun me th karamela oti oi katoikoi diamartyrontai,xanoun kosmo me ayth th politikh toys,eytyxws sto kilkis beltiw8hke kai twra exw sima spiti mou :whistle:

Link to comment
Share on other sites

εδω μεχρι πριν 1 χρονο ειχαν αφησει ακαλυπτη ολοκληρη την Λαμια, για τις μικροτερες περιοχες θα λεμε? Ουτε στο κεντρο, στις πλατειες, δεν επιανε και παραπονιομαστε για καποιες μη αστικες περιοχες ή χωρια?? :-P :-P

 

Οχι πως οι αλλες δυο δεν ειχαν/εχουν τρυπες σε σημεια οπου δεν θα επρεπε ετσι...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Guest vasilis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TakeOverNet ( 8 Ιούλ. 2004 , 23:45)

 

1) Παντα αναρωτιωμουν πως ενας συνδρομητης μπορει να ξεχωρισει το προβλημα χωρητικοτητας.

 

 

Αν ερώτηση δεν ήταν ειρωνική, η απάντησή μου είναι:

 

Προσωπικά ξεχωρίζω τα προβλήματα χωρητικότητας από την ένδειξη "network busy" στο κινητό μου, ή το ρίξιμο της κλήσης χωρίς προειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Panagioths ( 9 Ιούλ. 2004 , 04:12)

 

εδω μεχρι πριν 1 χρονο ειχαν αφησει ακαλυπτη ολοκληρη την Λαμια, για τις μικροτερες περιοχες θα λεμε? Ουτε στο κεντρο, στις πλατειες, δεν επιανε και παραπονιομαστε για καποιες μη αστικες περιοχες ή χωρια?? :-P :-P

 

Οχι πως οι αλλες δυο δεν ειχαν/εχουν τρυπες σε σημεια οπου δεν θα επρεπε ετσι...

 

 

Για κάτσε... Όταν λες ότι δεν είχαν καλύψει τη Λαμία τι εννοείς;

 

Έχει τύχει να έχω πάει πάρα πολλές φορές από την παιδική μου ακόμα ηλικία εκεί και ο πατέρας μου που είχε Panafon θυμάμαι ότι το χρησιμοποιούσε κανονικά το κινητό του αλλά και μόνος μου που έχω πάει πιάνει κανονικά. Μήπως αναφέρεσαι σε εσωτερικούς χώρους;

 

Γιατί άλλο να λέμε ότι έχει προβληματικό σήμα σε εσωτερικούς χώρους και άλλο να λέμε ότι μια ολόκληρη πόλη δεν καλύπτεται...

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και σε κεντρικα μερη μεσα στην πολη η καλυψη ηταν αισχρη.... Εκτος κεντρου εως και ανυπαρκτη. Για να μην θεωρηθω απο καποιους ως φανατισμενος εναντιον της παναφον (γιατι σαν βονταφον νομιζω εχει κανει πολλες αλλαγες στην Λαμια, βλεπε κεραιες νεες και micro στα 2 καταστηματα που εχει), ρωτησε οσους ειχαν συνδεση επι εποχης παναφον στην Λαμια να δεις τι θα σου πουν ;-) Μεχρι και ο Χαλιμουρδας (απο τους πρωτους και παλαιοτερους αντιπροσωπους της παναφον εκει) το εχει παραδεχτει.

 

Disclaimer: επειδη εχω να παω τουλαχιστον κανα χρονο στην πολη δεν εχω ιδεα τι κανει τωρα που λογικο ειναι να εχει βελτιωθει λογω εξελιξεων και λιγο βονταφον :cool:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TakeOverNet ( 8 Ιούλ. 2004 , 23:45)

 

1) Παντα αναρωτιωμουν πως ενας συνδρομητης μπορει να ξεχωρισει το προβλημα χωρητικοτητας.

 

2)Δεν ηταν προβλημα το προχθεσινο και δεν εχει να κανει με συντηρηση.

 

dld poso poli mialo thelei na katalabeis oti einai problhmatiko to diktyo otan de mporeis na pareis thl.afta an anaferesai se mena.

twra o filos pio panw nomizw to katexei kala to antikeimeno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SeCtoR (19 Ιούλ. 2004 , 02:36)

 

Sth larissa pote 8a baloun keraia sth perioxh ths neapolhs?to sima einai poly as8enes,eyxomai na beltiw8ei opws kai sto kilkis pou pianei terma se olh th polh :cool:

 

perisi sto tei larisas eixe vgei anakoinwsh poioi ka8hghtes 8eloun na kanoun etairikh syndesh kai apo katw to xarti elege oti syntoma to shma sthn perioxh ayth 8a veltiw8ei me thn eggatastash keraias sto panepisthmiako nosokomeio!milame twra gia arxes 2003 kai akoma thn vazoun!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cocu (19 Ιούλ. 2004 , 02:42)

 

perisi sto tei larisas eixe vgei anakoinwsh poioi ka8hghtes 8eloun na kanoun etairikh syndesh kai apo katw to xarti elege oti syntoma to shma sthn perioxh ayth 8a veltiw8ei me thn eggatastash keraias sto panepisthmiako nosokomeio!milame twra gia arxes 2003 kai akoma thn vazoun!

 

 

Ara pisteyw na beltiw8ei kai to sima mesa sto tei giati opoios exei vodafone de xreiazete na er8ei me kinhto sto tei,adika 8a to ferei :p

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SHARP-TQ-GX10/1.1gr Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0 UP.Browser/6.1.0.6.1.105 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Handsetman

Α...Μην ξεχάσω να παραλέιψω τα συγχαρητήριά μου εκ μέρους όλων των συνδρομητών στην Κέρκυρα , όπου η Vodafone μας άφησε χωρίς καθόλου δίκτυο χτές το απόγευμα σε όλο το νησί από τις 20:30 μέχρι τις 02:00 τουλάχιστον .(Άφηστε πόσοι άσχετοι τη πάτησαν όταν υπερίσχυσε0 το Αλβανικό δίκτυο και χρεωνόνταν.....) Μπράβο παιδιά...πάντα τέτοια. Κοιτάξτε να "παιζετε" με παιχνιδάκια για VF Live,Ringtones, χαρείστε μερικά smart, κ.α. και μην συντηρείτε το δίκτυο. :up:

 

Kati eixe ginei kai sth samo, prin kati meres pou phge h olumpiakh floga. Eixe meinei xwris shma olo to nhsi. To eida se ena thema pou eixe dhmiourghthei. Apla to lew giati thelw na katalhksw sto oti kalokairiatika na menei xwris shma nhsi einai adikaiologhto...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SeCtoR (10 Αύγ. 2004 , 00:05)

 

H vodafone se athina kai 8essaloniki einai kalh? :confused:

 

 

Χμ... Δεν νομιζεις πως ειναι πολυ γενικη η ερωτηση σου και ο,τι απαντηση και αν λαβεις δεν θα ειναι σωστη? Δεν μιλαμε για ενα χωριο ή μια περιοχη αλλα για εκτεταμενη εκταση και μαλιστα υπερπυκνοκατοικημενη...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

H vodafone se athina kai 8essaloniki einai kalh? :confused:

 

pantws paralia katerinhs h vodafone exei 1 me 2 shma kai alles fores ka8olou!!enw tim kai cosmote einai full!alla genika se olh thn katerini h vodafone einai para polh kalh ektos mono apo ekeinh thn perioxh
Link to comment
Share on other sites

Prosfata topo8eth8hke bts se kthrio dipla se bts ths cosmote akribws dipla sthn e8nikh odo 8essaloniki gia athina konta sth leptokarya,oxi oti den eixe sima apla twra poianeis terma se olh th diadromh kai de peftei oute mia grammh ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι εμφανής η κεραία στη κατερίνη από την εθνική οδό. Είναι μάλιστα η μόνη που πιάνει μέσα στο νέο τούνελ :D

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια, προσφατα συνειδητοοιησα οτι στις πραγματικα δυσβατες περιοχες η vodafone ειναι μαλλον απογοητευτικη..Χθες γυρισα απο εκδρομη στα Αγραφα, οπου ειχα την δυνατοτητα να συγκρινω το σημα και των τριων εταιρειων μιας και η παρεα διεθετε και τα τρια δικτυα..Λοιπον, τριτη και καταιδρωμενη η vodafone που ειχα εγω..Η cosmote με εντυπωσιασε πραγματικα αφου ηταν η μονη που με τρεις κεραιες καλυπτε ολη σχεδον την περιοχη!.Να προσθεσω οτι γενικοτερα στον Νομο Ευρυτανιας απο οπου και καταγομαι, η Cosmote ειναι μπροστα παρα το γεγονος οτι και η vodafone καλυπτει πια αρκετα χωρια.. ;)
TOYOTA RULES THEM ALL
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος EXTREME (12 Αύγ. 2004 , 18:13)

 

παντως παιδια, προσφατα συνειδητοοιησα οτι στις πραγματικα δυσβατες περιοχες η vodafone ειναι μαλλον απογοητευτικη..Χθες γυρισα απο εκδρομη στα Αγραφα, οπου ειχα την δυνατοτητα να συγκρινω το σημα και των τριων εταιρειων μιας και η παρεα διεθετε και τα τρια δικτυα..Λοιπον, τριτη και καταιδρωμενη η vodafone που ειχα εγω..Η cosmote με εντυπωσιασε πραγματικα αφου ηταν η μονη που με τρεις κεραιες καλυπτε ολη σχεδον την περιοχη!.Να προσθεσω οτι γενικοτερα στον Νομο Ευρυτανιας απο οπου και καταγομαι, η Cosmote ειναι μπροστα παρα το γεγονος οτι και η vodafone καλυπτει πια αρκετα χωρια.. ;)

 

 

Se orismenes perioxes einai kalyterh kai h TIM apo vodafone,bebaia to megalytero fasma pou exei h vodafone thn fernei sth deyterh 8esh toylaxiston sta megala astika kentra

Link to comment
Share on other sites

είχα μείνει με την εντύπωση ότι η vodafone είχε ενα σοβαρό δίκτυο, καλύτερο της ΤΙΜ που χρησιμοποιώ τώρα.

Με αφορμή όμως την προσφορά crazy weekends εχω επιστρατεύσει ένα a la carte το οποίο στην Αθήνα και ειδικά στην επαρχία που είμαι τώρα (Σύρος) με έχει απογοητεύσει τελείως. Τουλάχιστον οι μισές κλήσεις δεν πραγματοποιούνται. Χτες μετά τη λήξη της τελετής έναρξης έπιασα γραμμή με τη τρίτη.

Σήμερα από τις 14.55 μέχρι 15.20 δεν μπορούσα να καλέσω τίποτε - δίκτυο κατειλημμένο. Και πάντα το σήμα να είναι φουλ.

 

Δεν περίμενα τέτοια χάλια. Η vodafone είχε υπολογίσει με αυτή τη προσφορά ότι θα συνειδητοποιήσουμε τα χάλια αυτά;

:down:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SeCtoR (10 Αύγ. 2004 , 00:05)

 

H vodafone se athina kai 8essaloniki einai kalh? :confused:

 

 

tha sou apantisw oson afora gia tin athina kai sigkekrimena gia kipseli kai patisia....kai sta 2 mou spitia to epsaxna to sima tis vodafone!!!! Allaksa diktio kai vrika tin igia mou...

Link to comment
Share on other sites

file rigasmic epeidi persi etyxe na briskomoun Syro kai eixame comote kai vodafone syndesi i cosmote perysi panta milaw itane nekri ekei pou mename exw apo tin ermoupoli kai apo tin xwra.

 

Tora gia fetos isws na mhn eixe ypologisei to traffic ekei pera pantws ontws koufo pou DEN mporouses na kaneis kamia klisi gia tosi poly ora. Oute sto OAKA na isoun..... :)

Link to comment
Share on other sites

Την περασμένη εβδομάδα η VODA τοποθέτησε κεραία στην Ε.Ο. Ηρακλείου-Ρεθύμνου στην Κρήτη στην περιοχή του Πανόρμου όπου δεν είχε σχεδόν καθόλου σήμα, μία περιοχή αρκετά τουριστική. Η αλήθεια είναι ότι πριν 2 χρόνια πήγα από Voda σε Cote αφού το σήμα της στο Ρέθυμνο όπου πηγαίνω τακτικά λόγω δουλειάς ήταν προβληματικό. Τα 2 τελευταία χρόνια με 2 κεραίες έχει φτιάξει το σήμα και σκέφτομαι να ξαναπάω στην Voda.

Όσον αφορά τις άλλες περιοχές στην Κρήτη όπου ταξιδεύω αλλού υπερτερεί η cote και αλλού η voda (για ΤΙΜ δεν ξέρω). Πάντως πιστεύω ότι η cote υπερτερεί στις Ε.Ο. ενώ η voda εχει καλύτερο σήμα μέσα σε κτίρια και η συνομιλία είναι πιο καθαρή χωρίς τα παράσιτα της cote.

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ένα ταξιδάκι με το τρένο να κάνετε Αθήνα-Θεσσαλονίκη.Στις 6 ώρες που κρατάει το ταξίδι, ζήτημα να έχω μία ώρα σήμα.-και όταν λέω σήμα εννοώ 1-2 γραμμές. Τις υπόλοιπες 5 ώρες τίποτα!!! Να γίνει τίποτα θεός φυλάξοι και να μην μπορείς να επικοινωνήσεις..
Link to comment
Share on other sites

Guest andreadakis

an kai ego pou meno sto peristeri i vodafone ine me poli diafora proti apo tis alles(i cosmote p.x. den piani apolitos tipota mesa sto spiti mou)

apo afta pou akouo apo esas exo pathi plaka!

kalitera tha itan na kopsun gia ligo tis diafimisis tous kai na arxisun na vazoun kamia kerea gia ti mas exi fai i cote stin eparxia...

oso gia ton filo Panagioti pou lei oti i vodafone exi ta mavra xalia tis sto kentro tha ithela na mou pi se pia simia den exi arketo sima giati ego pernao kathe mera apo to kentro logo ergasias kai ine pragamatika poli kalo to sima tis (toulaxiston apo eki pou pernao).me 100% epitixia stis klisis. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...