Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gia na eimai eilikrhnhs to exo amelhsei to zhthma giati kai sto parelthon pou to epsaksa akrh den brhka, alla epeidh ta exo parei, ayth th fora den tha tous afhso...

 

Edo na fantasteis oti exo filh mou se vodafone shop kai den bgazoume akrh...

 

anyway.......

 

nomiza oti o xeiroteros einai o OTE (logo dhmosiou) alla ekei me mia epistolh kati mporei na ginei.... stis etairies kinhths .... mpaaaaaa

Marilena :wacko:
Link to comment
Share on other sites

eno exoume p.x. 500 lepta xrono omilias meta ta 460 lepta ta xreonoun

 

Μήπως έχετε αρκετές κλήσεις κάτω από 30 δευτερόλεπτα οπότε ενώ σου φαίνεται ότι σου δίνουν μονο 460 λεπτά χωρίς να τα χρεώσουν, στην ουσία έχουν καταναλωθεί ήδη και τα 500;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε αρκετές κλήσεις κάτω από 30 δευτερόλεπτα οπότε ενώ σου φαίνεται ότι σου δίνουν μονο 460 λεπτά χωρίς να τα χρεώσουν, στην ουσία έχουν καταναλωθεί ήδη και τα 500;

 

 

Σωστη παρατηρηση του Petros the Great! Στο αθροισμα την διαρκειας κλησεων, τις κλησεις κατω των 30" τις υπολογιζεις ως 30" ;)

 

Ειμαστε λιγο Off topic... :)

Link to comment
Share on other sites

Den einai etsi paidia, gnorizo poly kala ton tropo xreoshs. Einai kommati ths douleias mou alloste. To exo psaksei kala to thema, den to leo tyxaia...

 

Anyway....

 

Apla to anefera epeidh exo stenoxorithei poly me thn etairia...

Marilena :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Den einai etsi paidia, gnorizo poly kala ton tropo xreoshs.

 

Δεν ειναι ετσι η περιπτωση σου? γιατι εμεις αυτα που λεμε ισχυουν!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είχα το τηλέφωνο με νετ μόνιτορ μαζί μου διαπίστωσα ότι μάλλον η βόνταφον έβαλε κεραία κοντά στον μεγάλο ιστό της κοσμοτέ στο βουνό που βλέπεις στην διασταύρωση προς το Νέο Μοναστήρι κατεβαίνοντας απο τις στροφές του Δομοκού και πηγαίνοντας προς Καρδίτσα!!
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είχα το τηλέφωνο με νετ μόνιτορ μαζί μου διαπίστωσα ότι μάλλον η βόνταφον έβαλε κεραία κοντά στον μεγάλο ιστό της κοσμοτέ στο βουνό που βλέπεις στην διασταύρωση προς το Νέο Μοναστήρι κατεβαίνοντας απο τις στροφές του Δομοκού και πηγαίνοντας προς Καρδίτσα!!

έβαλε κανονικά ιστό ή έκανε colocation;;;

Πληροφοριακά ο ιστός πάνω από το Νέο Μοναστήρι είναι Cosmote/TIM,όχι μόνο cosmote...:p Πάντως την ΤΙΜ δεν την είχε αφήσει ο δήμος να βάλει μόνη της ιστό και έβαλε μαζί με cosmote.

Η αλήθεια ήταν ότι δεν είχα εντοπίσει ιδιαίτερα προβλήματα vodafone εκεί,μόνο προς Φάρσαλα σε κάτι χωριουδάκια δεν έπιανε καλά,μάλλον προς εκεί θα χτυπάει "λογικά".Αλλιώς στο Δομοκό έχει κάνει colocation σε ΤΙΜ και χτυπάει προς Νέο Μοναστήρι...Δε θυμάμαι κανάλια,έχω μισό χρόνο να πάω προς Λαμία;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έβαλε κανονικά ιστό ή έκανε colocation;;;

Πληροφοριακά ο ιστός πάνω από το Νέο Μοναστήρι είναι Cosmote/TIM,όχι μόνο cosmote...:p Πάντως την ΤΙΜ δεν την είχε αφήσει ο δήμος να βάλει μόνη της ιστό και έβαλε μαζί με cosmote.

Η αλήθεια ήταν ότι δεν είχα εντοπίσει ιδιαίτερα προβλήματα vodafone εκεί,μόνο προς Φάρσαλα σε κάτι χωριουδάκια δεν έπιανε καλά,μάλλον προς εκεί θα χτυπάει "λογικά".Αλλιώς στο Δομοκό έχει κάνει colocation σε ΤΙΜ και χτυπάει προς Νέο Μοναστήρι...Δε θυμάμαι κανάλια,έχω μισό χρόνο να πάω προς Λαμία;)

Έβαλε τον δικό της μικρό σε ύψος ιστό.

Αυτό τον κλασικό μικρό που βάζει ακριβώς επάνω απο το πράσινο κοντέηνερ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο Σούνιο και διαπίστωσα ότι μόνο η βόνταφον είχε 3g σήμα.

Απο τον λίγο καιρό που χρησιμοποιώ το 3g μου φένεται ότι καλύτερα σήμα έχει η βόνταφον,ακολουθεί η κοσμοτέ κια μετά η τιμ...

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οι Άγγλοι έδωσαν εντολή να αυξηθούν οι επενδύσεις σε δίκτυο. (Αρκετά θα έλεγα).
Link to comment
Share on other sites

Οι Άγγλοι έδωσαν εντολή να αυξηθούν οι επενδύσεις σε δίκτυο. (Αρκετά θα έλεγα).

Σοβαρά; Άντε να δούμε γιατί η κάλυψη είναι χάλια εδώ...

Τίποτα flat-rate θα δοθεί;

Link to comment
Share on other sites

Εχθές Κυριακή 21/5/06 πέρασα απο το grand resort Lagonisi και είδα κεραία μέσα στην ευρύτερη περιοχή του ξενοδοχείου (στην δεξιά πλευρά τοποθετημένη, όπως φένεται το ξενοδοχείο απο τον κεντρικό δρόμο, και με κατεύθυνση πρός Σαρωνίδα)

Εικάζω (αν και δεν είχα μαζί μου νετ μονιτορ)πως πρέπει να είναι βόνταφον, γιατί η κοσμοτέ εχει λιγα μέτρα πρίν κεραία (στο κτίριο του οτε και η τιμ εχει στο βουναλάκι αριστερά του δρόμου ενα παλιό πολυ μεγάλο ιστό)

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σοβαρά; Άντε να δούμε γιατί η κάλυψη είναι χάλια εδώ...

Τίποτα flat-rate θα δοθεί;

 

Μακάρι να δοθεί flat-rate σε όλους, θα απαλαγούμε από τις υπερβολικές χρεώσεις!!!! άλλά ακόμα στο περίμενε μας έχουν.........

Link to comment
Share on other sites

Εχω ΤΙΜ και έχει φουλ σήμα στους Ν.Επιβάτες Θεσσαλονίκης. Η VODAFONE τι σήμα έχει στην περιοχή?

κανεις?????

κανεις???

Link to comment
Share on other sites

κανεις???

Μάλλον δεν υπάρχει κανείς στο φόρουμ από τους Νέους Επιβάτες που να έχει vodafone... Εσύ δεν έχεις κάποιο γνωστό εκεί με βόντα;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

κανεις???

 

Γιατί δεν παίρνεις τηλ να ρωτήσεις? 13830 από σταθερό.

Πες Διεύθυνση και θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σήμερα με μεγάλη μου χαρά παρατήρησα ότι στην περιοχή μου και συγκεκριμένα μέσα στο σπίτι μου (στην περιοχή του κέντρου) έχω τέλειο 3G σήμα σε σημεία του σπιτιού όπου μέχρι πριν από λίγες ημέρες δεν είχα καν 2G σήμα και έπρεπε να μετακινηθώ για να μιλήσω!

 

Για το 2G σήμα δε, δεν ξέρω αν έχει υπάρξει κάποια βελτίωση καθώς το κινητό είναι συνέχεια σε 3G σε όλα τα σημεία του σπιτιού (με πέντε γραμμές σήμα)!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολλά παράπονα απο το σήμα της Vodafone στη Καλαμαριά-Αγ.Παντελεήμονα και το Φοίνικα (Δασολογική Σχολή).

Ελάχιστο σήμα, σχεδόν αδύνατη η επικοινωνία. Κεραίες υπάρχουν (δεν έχουν ξηλωθεί) και μάλιστα κοντά.

Κάλεσα πρίν 10 μέρες την εξ. πελατών, έδειξαν αρχικά κάποιο ενδιαφέρον και απο εκεί και πέρα περιμένω. Και δε μπορώ να δεχθώ οτι 10 μέρες είναι λίγος χρόνος κλπ όταν κάποιος στις οφειλές του είναι τυπικός. ΟΦΕΙΛΕΙ λοιπόν και η εταιρεία (αν είναι σοβαρή) να είναι τυπική και να παρέχει αυτό που πληρώνουμε και που με τόση περηφάνεια διαφημίζει .

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με μια γραμμή σήμα δεν μπορείς να επικοινωνήσεις ΚΑΘΟΛΟΥ;

 

Εμένα ρωτάς;

Αν ναι, μερικές φορές το κινητό δείχνει 2/5 σήμα και δεν μπορώ να καλέσω-κληθώ! Ούτε καν SMS.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολλά παράπονα απο το σήμα της Vodafone στη Καλαμαριά-Αγ.Παντελεήμονα και το Φοίνικα (Δασολογική Σχολή).

Ελάχιστο σήμα, σχεδόν αδύνατη η επικοινωνία. Κεραίες υπάρχουν (δεν έχουν ξηλωθεί) και μάλιστα κοντά.

Κάλεσα πρίν 10 μέρες την εξ. πελατών, έδειξαν αρχικά κάποιο ενδιαφέρον και απο εκεί και πέρα περιμένω. Και δε μπορώ να δεχθώ οτι 10 μέρες είναι λίγος χρόνος κλπ όταν κάποιος στις οφειλές του είναι τυπικός. ΟΦΕΙΛΕΙ λοιπόν και η εταιρεία (αν είναι σοβαρή) να είναι τυπική και να παρέχει αυτό που πληρώνουμε και που με τόση περηφάνεια διαφημίζει .

Βασικά είναι περίεργο γιατί στο Φοίνικα είναι και τα βασικά ΜΤΧ της εταιρίας για Βόρεια Ελλάδα... Άρα σίγουρα έχει κεραίες!

Link to comment
Share on other sites

Εχθές Κυριακή 21/5/06 πέρασα απο το grand resort Lagonisi και είδα κεραία μέσα στην ευρύτερη περιοχή του ξενοδοχείου (στην δεξιά πλευρά τοποθετημένη, όπως φένεται το ξενοδοχείο απο τον κεντρικό δρόμο, και με κατεύθυνση πρός Σαρωνίδα)

Εικάζω (αν και δεν είχα μαζί μου νετ μονιτορ)πως πρέπει να είναι βόνταφον, γιατί η κοσμοτέ εχει λιγα μέτρα πρίν κεραία (στο κτίριο του οτε και η τιμ εχει στο βουναλάκι αριστερά του δρόμου ενα παλιό πολυ μεγάλο ιστό)

Σήμερα 10/6/06 που πέρασα απο το grand resort lagonisi δεν υπάρχει πιά κεραία, την κατέβασαν........Λέτε να έγιναν παράπονα απο τους πελάτες του ακριβού ξενοδοχείου?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...