Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ειδα απο κοντα το mini Στα Public αλλα δεν με βολεψε. Ευχρηστο και ανετο στο διαβασμα, αλλα νομιζω το "μεγαλο" ειναι ποιο ιδανικο.
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, πήγα το iPad μου στην αντιπροσωπεία με το γνωστό πρόβλημα που κολλάει το κουμπί (μερικές φορές δεν αποκρίνεται με πάτημα 4-5 φορών)

 

Μου είπαν ότι

 

1. Αν το αφήσω και δεν τοπ κάνει το πρόβλημα το παίρνω πίσω και πληρώνω και το service.

2. Αν το κάνει παίρνω refurbished και άντε γεια

 

Τι να κάνω; Έχω εγγύηση ενάμιση μήνα ακόμα. Να το αφήσω έτσι με το κουμπί και εντάξει ζω και με αυτό; ή είναι πολύ πιθανό να χειροτερέψει (σαν τι δηλαδή, να μην πατάει καθόλου; )

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις και ζούμ, δεν παίζει. Καλύτερα να το δείς από κοντά κάπου για να σχηματίσεις άποψη.

 

(Τα νετμπουκς έχουν 16/9 οθόνη, ενώ το μίνι και όλα τα Ipads 4:3 που σημαίνει πιο τετραγωνισμένη και πιο κατάλληλη για ανάγνωση.)

τελικά πήρα ipad2 μεταχειρισμένο με 300ευρο. Αρχίζω και το συνηθιζω. Υπάρχει κάποιος οδηγός με όλες τις λαχείο νόμισα που δεχτεί η οθόνη? επίσης αναφέρεται ότι έχει αυτόματο καθαρισμό, τι εννοεί? γιατί το δικό μου το αφήνω γεμάτο δαχτυλίδι και το πρωί είναι ακόμη ετσι:p
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ν δούμε βίντεο flash σε iOS όπως στο iPad?
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

τελικά πήρα ipad2 μεταχειρισμένο με 300ευρο. Αρχίζω και το συνηθιζω. Υπάρχει κάποιος οδηγός με όλες τις λαχείο νόμισα που δεχτεί η οθόνη? επίσης αναφέρεται ότι έχει αυτόματο καθαρισμό, τι εννοεί? γιατί το δικό μου το αφήνω γεμάτο δαχτυλίδι και το πρωί είναι ακόμη ετσι:p

Για ξαναγράψε το μήνυμά σου γιατί δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πείς.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για ξαναγράψε το μήνυμά σου γιατί δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πείς.:)

Συγνώμη αλλά με την αυτόματη διόρθωση δεν τα πάω ακόμη καλά, δεν συνεργαζόμαστε ακόμα σωστά :D

Ερωταω αν υπάρχει κάπου οδηγός με όλες τις συντόμευσεις για τις κινήσεις με τα δάχτυλα. Οπως επίσης και τον αυτοματο καθαρισμό που αναφέρει ως χαρακτηριστικό η apple. Τι εννοεί? γιατί οι δαχτυλιες δεν φεύγουν μόνες τους...

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά με την αυτόματη διόρθωση δεν τα πάω ακόμη καλά, δεν συνεργαζόμαστε ακόμα σωστά :D

Ερωταω αν υπάρχει κάπου οδηγός με όλες τις συντόμευσεις για τις κινήσεις με τα δάχτυλα. Οπως επίσης και τον αυτοματο καθαρισμό που αναφέρει ως χαρακτηριστικό η apple. Τι εννοεί? γιατί οι δαχτυλιες δεν φεύγουν μόνες τους...

 

Αυτο με τον αυτοματο καθαρισμο, πρωτη φορα το ακουω.

Για τα gestures θα δρεις πολλα βιντεακια στο youtube που τα δειχνουν. (Βαλε gestures for ipad) Δεν ειναι και πολλα, 4-5 ειναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αναφέρεται στη oleophobic επίστρωση της οθόνης, η οποία υποτίθεται πως μειώνει τη δημιουργία δαχτυλιών στο τζάμι της οθόνης.

Φυσικά και δεν αυτοκαθαρίζεται η οθόνη από μόνη της.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πιο ειναι,βασικά εγω το θέλω γιΑ παιχνίδια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπερα,ειμαι κατοχος ενος iPad 2 me Cellular το οποιο ομως δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε. Επειδη ομως με επιασε μια περιεργεια σημερα,ηθελα να δω πως μπορω να βαλω μια καρτα Sim.Eλα ομως που το καπακι της sim θελει καποιο ειδος pin (οπως ολοι εκτος εμου ξερετε) για να ανοιξει.Αυτο εγω δεν το εχω.Σκεφτηκα να πειραματιστω με κανα μαχαιρι αλλα λεω ασε μην κανω καμια ζημεια.Οποτε πειτε μου.Πως το ανοιγω.Αγοραζω κανα τετοιο eject pin? κι αν ναι απο που?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με μια καρφίτσα, αν δεν βρεις το "eject pin" στο κουτάκι/βιλιαράκι που είχε μαζί το iPad.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι κατοχος ενος iPad 2 me Cellular το οποιο ομως δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε. Επειδη ομως με επιασε μια περιεργεια σημερα,ηθελα να δω πως μπορω να βαλω μια καρτα Sim.Eλα ομως που το καπακι της sim θελει καποιο ειδος pin (οπως ολοι εκτος εμου ξερετε) για να ανοιξει.Αυτο εγω δεν το εχω.Σκεφτηκα να πειραματιστω με κανα μαχαιρι αλλα λεω ασε μην κανω καμια ζημεια.Οποτε πειτε μου.Πως το ανοιγω.Αγοραζω κανα τετοιο eject pin? κι αν ναι απο που?

 

Κάνει και ένας απλός συνδετήρας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Εχω ενα ipad 2 εδω και κανα τριμηνο. Το οποιο δεν το ειχα συνδεσει με τον υπολογιστη, οτι ηταν να κανω το εκανα κατευθειαν απο το ipad.

Το θεμα ειναι οτι τωρα προσπαθω να το συνδεσω για να περασω μερικες ταινιες, και μου βγαζει στο itunes μονο 2 επιλογες, διαμορφωση ως νεο ipad (δεν το θελω), και επαναφορα απο αντιγραφο του iphone.

 

Τι να κανω;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά τα φώτα σας λίγο. Έχω το iPad 2 με την 5.1.1 jailbreak. Πως μπορώ να κάνω αναβάθμιση στην 7.0.4 χωρίς πρόβλημα και χωρίς ιδιαίτερες απώλειες...; Η κάπου που να μπορέσω να κοιτάξω....; ευχαριστώ και χρόνια πολλά σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά τα φώτα σας λίγο. Έχω το iPad 2 με την 5.1.1 jailbreak. Πως μπορώ να κάνω αναβάθμιση στην 7.0.4 χωρίς πρόβλημα και χωρίς ιδιαίτερες απώλειες...; Η κάπου που να μπορέσω να κοιτάξω....; ευχαριστώ και χρόνια πολλά σε όλους.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα βρέθηκε στα χέρια μου ένα ipad2 από δώρο και έχω αρχίσει να ασχολούμαι με αυτό.Προσπαθώ να περάσω εφαρμογές μέσω itunes αλλά δυστυχώς χωρίς κάποια επιτυχία.Συγκεκριμένα κάνω διπλό κλικ στην εφαρμογή στον υπολογιστή εμφανίζεται στο itunes πατάω install και στην συνέχεια apply.Εμφανίζεται στο ipad αλλά στην συνέχεια όταν πατήσω πάνω στην εφαρμογή αλλάζει το όνομα και εμφανίζει εγκατάσταση η οποία δεν τελειώνει ποτέ.Τι κάνω λάθος?

 

Βοηθήστε τον άσχετο,συνηθισμένος με android τόσα χρόνια όπου έκανες drag &drop την εφαρμογή οπουδήποτε στο κινητό ως usb drive και μετά το έτρεχες με ένα file manager.;)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές που μπορούν να περάσουν στο iPad είναι αυτές που έχεις κατεβάσει από το itunes store. Καμιά άλλη τοποθεσία στο internet δεν είναι αποδεκτή όσον αφορά τις εφαρμογές. Δεν θα εγακτασταθούν στο iPad ποτέ. Εκτός και αν κάνεις jailbreak στο iPad.
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα jailbreak αλλά ως άσχετος δεν πολύ μπορώ να καταλάβω τι παίζει με το cydia.Υπάρχει κάποιο tutorial εδώ για να μην επαναλαμβάνεστε και εσείς?

Link to comment
Share on other sites

καλώς όρισες στον κόσμο της Apple. Το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να πάψεις να σκεφτεσαι με τη φιλοσοφία της Micorsoft. Ας αρχίσουμε απλά ποια έκδοση έχεις στη συσκευή και που βρήκες τις εφαρμογές που προσπαθείς να περάσεις στη συσκευή σου;
Link to comment
Share on other sites

καλώς όρισες στον κόσμο της Apple. Το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να πάψεις να σκεφτεσαι με τη φιλοσοφία της Micorsoft. Ας αρχίσουμε απλά ποια έκδοση έχεις στη συσκευή και που βρήκες τις εφαρμογές που προσπαθείς να περάσεις στη συσκευή σου;

 

7.0.4 ios.Το που βρήκα τις εφαρμογές δυστυχώς δεν επιτρέπεται να το συζητήσουμε εδώ.;).Δυσκολίες πάντως μέχρι στιγμής δεν αντιμετώπισα απλά προσπαθώ να καταλάβω που κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Εννoούσα έαν τις έχεις κατεβάσει νόμιμα και προσπαθείς να τις περάσεις στη συσκευή σου. Όποτε η συζήτηση επί του θέματος σταματά εδω. :) Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

στο ipad 2 της γυναικας μου δεν ειναι εφικτο να κανει share κατι στην εφαρμογη του facebook.

Πχ στις "καλυτερες ατακες" η επκλογη share δεν φαινεται μπροστα (μονο like kai comment) και ενω αν πατησει στην φωτο εμφανιζεται η επιλογη share, δεν μπορει να την επικυρωσει (δεν υπαρχει καποιο πληκτρο).

Μπορει να κανει share μονο αναρτησεις φιλων της.

Τι μπορει να φταιει?Ειναι νεα χρηστης στο fb.

 

thanks προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, αυτό γίνεται μόνο στο συγκεκριμένο; Εάν δοκιμάσει από safari εμφανίζεται;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...