Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και πολυ καιρό το ipad 2 που εχω σχεδόν 3 χρονια μου κολλάει πολυ. Σέρνεται πολυ άσχημα. Καμιά ιδέα τι μπορώ να κανω παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ και πολυ καιρό το ipad 2 που εχω σχεδόν 3 χρονια μου κολλάει πολυ. Σέρνεται πολυ άσχημα. Καμιά ιδέα τι μπορώ να κανω παιδιά;

 

μια επαναφορά και setup as new νομίζω το έχει ανάγκη πλέον.. :)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δουλευει σουπερ, μαλιστα μου φαινεται οτι ειναι πιο γρηγορο τον τελευταιο καιρο. Εχω σβησει αρκετες εφαρμογες ομως και χρησιμοποιω κατα 90% σαφαρι και youtube και το υπολοιπο κανενα google maps, yahoo weather, calendar κλπ. Δεν αξιζουν τα παιχνιδια, σταματησα να παιζω αμεσως και εχω περισσοτερες εφαρμογες στο iPhone γιατι ειναι 32αρι.

 

Μονο εχω ενα καμενο πιξελ και επισης η μπαταρια εχει πεσει λιγο (αλλα λογικο αφου φορτιζεται σχεδον καθε μερα για 3 χρονια τωρα).

 

Ευκολα το καλυτερο computer που ειχα αγορασει ποτε και θα το χρησιμοποιω μεχρι να μην ανταποκρινεται.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ειναι άψογο. Και του εχω βγάλει το λάδι εδώ και 3 χρονια...... Κάθε μερα. Θα το κανω μάλλον αυτο που είπε ο φίλος πιο πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ειναι άψογο. Και του εχω βγάλει το λάδι εδώ και 3 χρονια...... Κάθε μερα. Θα το κανω μάλλον αυτο που είπε ο φίλος πιο πάνω.

 

Θα πρέπει να αποθηκεύσεις τα δεδομένα σου, καθώς θα γίνει πλήρη διαγραφή. Εννοείται πως δεδομένα που διατηρούνται στο iCloud δεν χάνονται. Σημαντικό στην επαναφορά, είναι η ενεργοποίηση ως νέα συσκευή. :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν εχω και πολλα δεδομένα να αποθηκευσω. Μόνο της φωτογραφίες. Τις επαφές τις εχω και στο κινητό.

 

Οπότε ο κίνδυνος να χαθεί οτιδήποτε είναι μικρότερος, αποθήκευσέ τες και προχώρησε σε επαναφορά. Φαντάζομαι πως έχεις αναβαθμίσει στην τελευταία έκδοση iOS 7.1.2. Αν όχι τότε σύνδεσε τη συσκευή σου με το iTunes >restore >setup as new :)

Link to comment
Share on other sites

Την εχω την τελευταία έκδοση. Σε αυτη την περίπτωση τι κανω;

 

τότε κάνεις επαναφορά μέσα από τη συσκευή Ρυθμίσεις >Γενικά >Επαναφορά >Περιεχόμενα και Ρυθμίσεις, θα διαγραφούν όλα τα περιεχόμενα!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα στους κατόχους iPad 2 να διαβάσουν αυτό πριν αναβαθμίσουν σε iOS8.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση στο ipad 2 και όλα δουλεύουν αρκετά καλά. O safari λιγο ψιλοlaggαρει αλλά σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Να τονίσω ότι αρχικά έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένων, μετά την εγκατάσταση, αμέσως πάλι επαναφορά δεδομένων και μετά restore απο backup στο itunes.

Επίσης, στο 4s δεν την έκανα, θα περιμένω λίγες μέρες για τις πρώτες εντυπώσεις.

 

Πως θα μάθω ποια wifi έκδοση του iPad 2 έχω (απλό ή rev A ) σε περίπτωση που χρειαστεί να κάνω downgrade σε 7.1.2 ;

Edited by DINFUN

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γράφω καινούργιο post καθώς δεν με αφήνει να κάνω τροποποίηση στο προηγούμενο.

Έκανα ρε παίδες downgrade σε 7.1.2 στο iPad και επιτέλους απέκτησε την χαμένη του ταχύτητα.

Θα παραμείνω σε αυτή την έκδοση μέχρι νεοτέρας ώστε να παραμείνει η συσκευή μου αξιόλογα λειτουργική.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γράφω καινούργιο post καθώς δεν με αφήνει να κάνω τροποποίηση στο προηγούμενο.

Έκανα ρε παίδες downgrade σε 7.1.2 στο iPad και επιτέλους απέκτησε την χαμένη του ταχύτητα.

Θα παραμείνω σε αυτή την έκδοση μέχρι νεοτέρας ώστε να παραμείνει η συσκευή μου αξιόλογα λειτουργική.

 

αν θες την αποψή μου καλά έκανες, τουλάχιστον στη κατάσταση που βρίσκεται αυτή τη στιγμή η 8.0, δημιουργεί προβλήματα σε όλες τις συσκευές!

Link to comment
Share on other sites

αν θες την αποψή μου καλά έκανες, τουλάχιστον στη κατάσταση που βρίσκεται αυτή τη στιγμή η 8.0, δημιουργεί προβλήματα σε όλες τις συσκευές!

 

 

Σε όλες;

Η αλήθεια είναι ότι στο 4s τρέχει πολύ καλύτερα από το iPad 2. Οκ, παλιές συσκευές και οι δυο αλλά το iPhone ακόμα και τώρα μετά από 3 χρόνια δουλεύει αξιοπρεπέστατα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες;

Η αλήθεια είναι ότι στο 4s τρέχει πολύ καλύτερα από το iPad 2. Οκ, παλιές συσκευές και οι δυο αλλά το iPhone ακόμα και τώρα μετά από 3 χρόνια δουλεύει αξιοπρεπέστατα.

 

Το 4s πρέπει να έβγαλε ψωμί σε παρά πολλούς χρήστες. Εγώ με παρακάλια το έδωσα.

Μακραν η καλύτερη μου συσκευή.

Και απο προβλήματα τα 4s τίποτα σκυλιά.

Και απο μέγεθος και απο ποιότητα τι να λέμε τηλέφωνο για μένα απο άλλη εποχή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο διαδίκτυο γη θετικά σχόλια της 8.0.2 στο iPad 2. Την έβαλε κανείς να μας πει εάν έχει όντως βελτιωθεί σε σχέση με την 8.0.0 ;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

σε μενα η 8.0.2 σέρνεται... παει πολυ αργα...

δεκα φορές την έστησα... κατεβαζα αρχείο ενημέρωσης λογισμικού συσκευής (IPSW).... απο 2-3 διαφορετικους server... setup as a new...αλλα σερνεται

εαν κάποιος εχει καλη ταχύτητα ας μου πει τι και πως το εκανε...

τωρα ψάχνω τροπο να κατέβω σε 7.1.2 .... γιαν αδω τη ταχυτητα... αλλά χτυπάει ...δεν κατεβαίνει με τίποτα

εαν κάποιος εχει τρόπο ας με ενημέρωση

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

σε μενα η 8.0.2 σέρνεται... παει πολυ αργα...

δεκα φορές την έστησα... κατεβαζα αρχείο ενημέρωσης λογισμικού συσκευής (IPSW).... απο 2-3 διαφορετικους server... setup as a new...αλλα σερνεται

εαν κάποιος εχει καλη ταχύτητα ας μου πει τι και πως το εκανε...

τωρα ψάχνω τροπο να κατέβω σε 7.1.2 .... γιαν αδω τη ταχυτητα... αλλά χτυπάει ...δεν κατεβαίνει με τίποτα

εαν κάποιος εχει τρόπο ας με ενημέρωση

ευχαριστώ.

 

Σταμάτησε η 7.1.2 δεν μπορείς να την βάλεις. Μένεις ετσι μέχρι την 8.1 την Δευτέρα θα βγει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η 8.1 τι λεει στο ipad 2;

 

Αν είσαι σε 7.1.Χ μην το κουνήσεις από εκεί.

Με ios 8 το iPad2 γίνεται υπερβολικά αργό και το multi tasking ανύπαρκτο.

Θα σου πω το εξής:

Χρόνοι ανοίγματος εφαρμογών μετά από επανεκκίνηση:

Facebook 11,5"

Άλμπουμ φωτογραφιών 5,5"

 

Μόλις ανοίξεις κάποιες εφαρμογές και θελήσεις να επιστρέψεις σε μια απ αυτές που είχες ανοίξει πριν, φορτώνει από την αρχή.

 

Γενικά έχει γίνει ένα πολύ να παραα πολύ αργό μηχάνημα.

Κάποιος που δουλεύει παράλληλα μια σύγχρονη συσκευή, δεν μπορεί να το αντέξει.

Εγώ το έδωσα στην 7χρονη κόρη μου που το χρησιμοποιεί για YouTube και παιδιά παιχνίδια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εμπειρία μου σε 4άρι, με iOS 7& γενικότερα όλα αυτά τα τελευταία λειτουργικά που τα παλιά μηχανάκια μας δεν σηκώνουν..

Εγώ το κρατάω σε 7.1.2 και δεν κάνω το βήμα παραπάνω..

Κι όσο με βγάλει.. 2,5 χρόνια έχει υπάρξει σκυλί ... :)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εμπειρία μου σε 4άρι, με iOS 7& γενικότερα όλα αυτά τα τελευταία λειτουργικά που τα παλιά μηχανάκια μας δεν σηκώνουν..

Εγώ το κρατάω σε 7.1.2 και δεν κάνω το βήμα παραπάνω..

Κι όσο με βγάλει.. 2,5 χρόνια έχει υπάρξει σκυλί ... :)

 

Ετσι ακριβώς. Γιατί το ipad 2 είναι σκυλί το εχω από τον Μάιο του 2011. Τα σημερινά είναι ψευτικα σαν κατασκευές.

Δυστυχώς επεσα στην περιπτωση, θέλησα να δοκιμάσω το 8 και εγινε η διακοπή της 7.1.2 οπότε δεν μπόρεσα να επιστρέψω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα ειμαι νεο μελος εδω και θα ήθελα να σας κανω την εξης ερωτηση:

υπαρχει τροπος να συνδεσω το ipad με την smart tv (samsung) μεσω wi-fi ?

ειναι απαραίτητη η αγορα apple tv η HDMI καλωδιου?

δεν υπαρχει καποια εφαρμογη στο aplication store?

Ευχαριστω! :D

Edited by Duke690
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

http://cdn.macrumors.com/article-new/2014/11/8_1_1_12b432-800x212.jpg

According to Apple's release notes, iOS 8.1.1 includes bug fixes and increased stability and performance improvements for both the iPad 2 and the iPhone 4S, two of the older devices that support the operating system.

 

Μακάρι να υπάρξει βελτίωση, αν και κρατώ μικρό καλάθι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...