Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τo ipad2 εχει επεξεργαστη σαν το 4S;

Αν ειναι να δω αν εχει περασμενη κανενας γνωστος την εκδοση ios9 για να δουμε αν δουλευει.

 

Ειχα αποφασισει να μην το ανεβασω απο την 7, αλλα ολο και περισσοτερες εφαρμογες απο το Appstore θελουν νεοτερη εκδοση :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τo ipad2 εχει επεξεργαστη σαν το 4S;

Αν ειναι να δω αν εχει περασμενη κανενας γνωστος την εκδοση ios9 για να δουμε αν δουλευει.

 

Ειχα αποφασισει να μην το ανεβασω απο την 7, αλλα ολο και περισσοτερες εφαρμογες απο το Appstore θελουν νεοτερη εκδοση :(

Ναι έχει ίδιο επεξεργαστή, ίδια RAM και ίδια κάρτα γραφικών.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τo ipad2 εχει επεξεργαστη σαν το 4S;

 

Αν ειναι να δω αν εχει περασμενη κανενας γνωστος την εκδοση ios9 για να δουμε αν δουλευει.

 

 

 

Ειχα αποφασισει να μην το ανεβασω απο την 7, αλλα ολο και περισσοτερες εφαρμογες απο το Appstore θελουν νεοτερη εκδοση :(

 

 

 

Αν μπορείς, μείνε εκεί που είσαι. Πολύ βαρύ το 9....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

My Devices :

:DIPAD 2 - 16GB / WIFI / Black

Iphone 3GS - 16GB / Black

Palm Treo 680

SE K810i - Black

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς, μείνε εκεί που είσαι. Πολύ βαρύ το 9....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

"Δυστυχώς" το αναβαθμισα.

Κυριωτερος λογος οι εφαρμογες απο το appstore που δεν ηταν διαθεσιμες στην 7

 

Εγω δεν καταλαβα καποια διαφορα, αλλα τα παιδια (που το "στίβουν") μου λενε οτι εγινε πιο αργο και καμια φορα κολλάει

Link to comment
Share on other sites

"Δυστυχώς" το αναβαθμισα.

Κυριωτερος λογος οι εφαρμογες απο το appstore που δεν ηταν διαθεσιμες στην 7

 

Εγω δεν καταλαβα καποια διαφορα, αλλα τα παιδια (που το "στίβουν") μου λενε οτι εγινε πιο αργο και καμια φορα κολλάει

 

Δεν μπορεί να υποστηρίξει το λειτουργικό είναι παλιά η συσκευή

Έπρεπε να το αφήσεις όπως ήταν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα. Ξέρουμε αν η Apple έκοψε την υποστήριξη airplay στο ios 9.3.5 για το ipad 2; Ενώ στο air βλέπω κανονικά το κουμπί airplay και το Apple tv, στο 2 δεν μου εμφανίζεται το κουμπί airplay
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρουμε αν η Apple έκοψε την υποστήριξη airplay στο ios 9.3.5 για το ipad 2; Ενώ στο air βλέπω κανονικά το κουμπί airplay και το Apple tv, στο 2 δεν μου εμφανίζεται το κουμπί airplay

 

Οχι υπαρχει ακομη διαθεσιμο!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Οχι υπαρχει ακομη διαθεσιμο!

 

Το τσέκαρα και με δεύτερο ipad 2 και ούτε σε αυτό εμφανίζεται το airplay/air drop. Στο ipad air συνεχίζει να εμφανίζεται και να συνδέεται κανονικά. Έχω κάνει τις απαραίτητες επανεκκινήσεις/επαναφορές χωρίς αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρα και με δεύτερο ipad 2 και ούτε σε αυτό εμφανίζεται το airplay/air drop. Στο ipad air συνεχίζει να εμφανίζεται και να συνδέεται κανονικά. Έχω κάνει τις απαραίτητες επανεκκινήσεις/επαναφορές χωρίς αποτέλεσμα.

 

Ανεβάζεις προς τα επάνω το control centre και μετά σερνεις προς τα αριστερά

Εκεί έχει επιλογή γι αυτό που ψάχνεις.

Δεν εμφανίζεται σε εσενα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζεις προς τα επάνω το control centre και μετά σερνεις προς τα αριστερά

Εκεί έχει επιλογή γι αυτό που ψάχνεις.

Δεν εμφανίζεται σε εσενα;

 

Το ipad 2 δεν αναβαθμίζεται σε ios 10 οπότε έχει το παλιό control center. Στο 9.3.5 που είναι και η τελευταία έκδοση που υποστηρίζει απλά σέρνεις προς τα πάνω και το κουμπί είναι στο κέντρο. Δεν έχω δει πουθενά κάποια ενημέρωση για το αν συνεχίζει η υποστήριξη airplay σε ipad 2.

Link to comment
Share on other sites

Το ipad 2 δεν αναβαθμίζεται σε ios 10 οπότε έχει το παλιό control center. Στο 9.3.5 που είναι και η τελευταία έκδοση που υποστηρίζει απλά σέρνεις προς τα πάνω και το κουμπί είναι στο κέντρο. Δεν έχω δει πουθενά κάποια ενημέρωση για το αν συνεχίζει η υποστήριξη airplay σε ipad 2.

 

Sorry έχεις δίκιο.

Δεν μπορώ να βοηθήσω ίσως κάποιος που έχει την συσκευή απαντήσει σύντομα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Φίλη έχει το εν λόγω ταμπλέτ και δε φορτίζει. Στην ουσία φορτίζει μόνον όταν είναι κλειστό και φτάνει μέχρι το 1%, δεν πάει παραπάνω. Οπότε αν το βγάλει από την μπριζα δεν ανοίγει κατόπιν. Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν ωφέλιμη. Ευχαριστώ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Φίλη έχει το εν λόγω ταμπλέτ και δε φορτίζει. Στην ουσία φορτίζει μόνον όταν είναι κλειστό και φτάνει μέχρι το 1%, δεν πάει παραπάνω. Οπότε αν το βγάλει από την μπριζα δεν ανοίγει κατόπιν. Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν ωφέλιμη. Ευχαριστώ

 

Πιθανόν μπαταρία

Φορτιστής

Καλώδιο

 

Ας δοκιμάσει για αρχή με άλλο καλώδιο και φορτιστή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Καλές γιορτές!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kαλημέρα σε όλους. Καμία λύση για το "ς" μέσα σε λέξεις, όταν γράφουμε κείμενα;
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους. Καμία λύση για το "ς" μέσα σε λέξεις, όταν γράφουμε κείμενα;

 

Από ότι διαβάζω σε διάφορα fora αυτό έχει διορθωθεί από την 10.2 έκδοση του ios και μετά (10.2.1 και 10.3 beta). Είσαι όμως σε παλιά συσκευή εσύ οπότε καλύτερα να βάλεις κάποιο άλλο πληκτρολόγιο από το appstore.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχει η μητερα μου μια 2ετία το ipad2 (νομιζω γιατι δεν ειχα ποτε apple). Κανένα παιχνιδι και σερφαρισμα στο ιντερνετ. Τωρα τελευταια της κανει το εξης. Οταν μπαινει safari μετα απο λιγο της μαυριζει η οθονη και ξεκολλαει μονο με το home button το οποιο την πεταει στην home screen και της γραφει"δεν υπάρχει sim". Μπηκα στην εφαρμογη του καιρου, σε καποια παιχνιδια και δεν μου το εκανε. Στο safari μετα απο 10'' εγινε κατευθειαν αυτο που περιεγραψα.

 

Ειναι software ή κατι αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει τρόπος να γίνει πιο γρήγορο το iPad 2 με έκδοση 9.3.5; Έχω το συγκεκριμένο, και μου φαίνεται πολύ αργό. Πρώτη φορά έχω προϊόν της Apple. Κάποιος μου είπε ότι μόνο με υποβάθμιση μπορεί να γίνει κάτι. Γίνεται κάτι τέτοιο; Δηλώνω άσχετος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έπεσες στην περίπτωση...

Η συσκευή όταν κυκλοφόρησε για πρώτη φορά ήταν τον Μάρτη του 2011, με έκδοση iOS 4.3. Όπως καταλαβαίνεις είναι λογικό να τα βρίσκει δύσκολα με το iOS 9 του 2015.

Εσύ, έτσι την πήρες τη συσκευή, δλδ με iOS 9;

 

Να κάνεις υποβάθμιση, όχι δε γίνεται.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή εγκατάσταση εκ νέου της τελευταίας έκδοσης, η οποία είναι η 9.3.5. Βέβαια αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να διαγραφούν τα πάντα από τη συσκευή και να καθαρίσει από τυχών σκουπίδια/υπολείμματα από χρόνια χρήση, αλλά δε πρόκειται να δεις μεγάλη διαφορά στην απόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει τρόπος να γίνει πιο γρήγορο το iPad 2 με έκδοση 9.3.5; Έχω το συγκεκριμένο, και μου φαίνεται πολύ αργό. Πρώτη φορά έχω προϊόν της Apple. Κάποιος μου είπε ότι μόνο με υποβάθμιση μπορεί να γίνει κάτι. Γίνεται κάτι τέτοιο; Δηλώνω άσχετος.

 

Τα έφαγε τα ψωμιά του.

Το ότι δουλεύει ακόμα το θεωρώ επίτευγμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γίνει υποβάθμιση το ios; Το ταμπλετ είναι καινούργιο, είναι από αντικατάσταση, και το έχω αγοράσει από αγγελία.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γίνει υποβάθμιση το ios; Το ταμπλετ είναι καινούργιο, είναι από αντικατάσταση, και το έχω αγοράσει από αγγελία.

 

Ψάξε στο google για iPad 2 downgrade πχ με το εργαλείο Odysseus

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γίνει υποβάθμιση το ios; Το ταμπλετ είναι καινούργιο, είναι από αντικατάσταση, και το έχω αγοράσει από αγγελία.

Ψάξε στο google για iPad 2 downgrade πχ με το εργαλείο Odysseus

Δεδομένου του γεγονότος πως το Odysseus χρειάζεται τα SHSH Blobs, και σε συνδυασμό του πως η συσκευή είναι καινούρια, όχι, δεν μπορεί να μεταβεί σε παλιότερη έκδοση λογισμικού.

 

Επίσης, για να δει πραγματική διαφορά θα πρέπει να μεταβεί σε έκδοση iOS 7 ή παλιότερη, πράγμα που σημαίνει πως ο φίλος δε θα βρίσκει εφαρμογές για να κάνει τη δουλειά του.

Αν συνυπολογιστεί πως και η έκδοση του Safari, του Internet browser, σε τόσο παλιές εκδόσεις του iOS θα έχει προβλήματα με μοντέρνες ιστοσελίδες, λόγω του ότι δεν υποστηρίζει τις τελευταίες τεχνολογίες HTML/CSS κτλ, μάλλον άχρηστη θα του είναι μια τέτοια συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, από ότι βλέπω, δεν υπάρχει σωτηρία! Πάντως, για να είμαι ακριβής, το πρόβλημα είναι όταν ανοίγει μια εφαρμογή. Εκεί αργεί. Από την στιγμή που ανοίξει, συνήθως δεν υπάρχει πρόβλημα, παίζει κανονικά. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι για να βελτιωθεί αυτό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...