Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα..

Αν κ δεν είμαι φαν των ipad, μου έκαναν δώρο ένα Ipad Air και ενώ κατάφερα να βρω πως περνάω ταινίες και σιερές, έχω θέμα με τους υποτιτλους. Οταν πάω να τους αντιγράψω μέσω itunes μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η αντιγραφή γιατί δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή αυτού του αρχείου σε αυτο το ipad.

Ειναι δυνατόν;;:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν γίνεται να περάσεις αρχεία υπότιτλων ξεχωριστά χρησιμοποιώντας τη βιβλιοθήκη του iTunes. Δεν δουλεύει έτσι η ενσωματωμένη εφαρμογή των Βίντεο.

Θα πρέπει να εγκαταστήσεις κάποιον Media Player από το App Store. Έπειτα θα περάσεις τις ταινίες μαζί με τα αρχεία των υπότιτλων, από την καρτέλα των εφαρμογών στο iTunes και όχι όπως έκανες τώρα. Δες εδώ αναλυτικά πως τι θα πρέπει να κάνεις, αφού πρώτα έχεις εγκαταστήσει έναν Media Player στο iPad.

 

ΥΓ: Για να πάρεις μια γεύση για το τι υπάρχει στο App Store από media players, δες εδώ.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντηση.. Εχω κατεβασμένο τον VLC, οποτε πάω να δω τον οδηγο που μου εδωσες κι ελπίζω να μην ειναι κατι πολυ δυσκολο..

Καλη σου μερα!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Εκανα αναβαθμιση σε ένα iPad 2 που ειχε ξεμεινει στην 4.1 στην τελευταια εκδοση 8.4 αλλα τωρα δεν ξεκιναει. Φαινεται να εχει κολησει. Τι να κανω;
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση σε ένα iPad 2 που ειχε ξεμεινει στην 4.1 στην τελευταια εκδοση 8.4 αλλα τωρα δεν ξεκιναει. Φαινεται να εχει κολησει. Τι να κανω;

 

Δοκίμασε ένα restart πατώντας παρατεταμένα home+power buttons μέχρι να δεις το μήλο και άφησε το να κάνει επανεκκίνηση. Αυτή τη στιγμή σε τι κατάσταση είναι;

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα. Δουλευει αλλα κανει μονο του επανεκινησεις. Τι μπορει να φταιει;

 

Φαίνεται πως γινονται διακοπές στην τροφοδοσία, θα πρέπει να τη δει τεχνικός. Εάν επιθυμείς περισσότερες λεπτομέρειες στείλε μου pm.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως γινονται διακοπές στην τροφοδοσία, θα πρέπει να τη δει τεχνικός. Εάν επιθυμείς περισσότερες λεπτομέρειες στείλε μου pm.

 

Δεν νομιζω να είναι θεμα hardware. Μπορει καλιστα να επανεκινει γιατι το λογισμικο δινει την εντολη για καποιον λογο.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να είναι θεμα hardware. Μπορει καλιστα να επανεκινει γιατι το λογισμικο δινει την εντολη για καποιον λογο.

 

Για να αποκλείσεις την πιθανότητα software προβλήματος, θα πρέπει να προχωρήσεις σε restore και setup as new. Εάν το πρόβλημα συνεχίζεται, αυτό σημαίνει πως το πρόβλημα είναι hardware :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μετά την εμπειρία μου σε 4άρι, με iOS 7& γενικότερα όλα αυτά τα τελευταία λειτουργικά που τα παλιά μηχανάκια μας δεν σηκώνουν..

Εγώ το κρατάω σε 7.1.2 και δεν κάνω το βήμα παραπάνω..

Κι όσο με βγάλει.. 2,5 χρόνια έχει υπάρξει σκυλί ... :)

 

Σε ipad2 μεχρι ποια έκδοση θα μπορουσα να βαλω χωρις προβλήματα;

 

τωρα εχει 7.1 και ζητα να βαλει το 9.0.2

δεν θα το αλλαζα, αλλα βλεπω οτι καποιες εφαρμογες (παιχνιδαι κλπ) "ζητάνε" το ios 8 :O

Link to comment
Share on other sites

Σε ipad2 μεχρι ποια έκδοση θα μπορουσα να βαλω χωρις προβλήματα;

 

τωρα εχει 7.1 και ζητα να βαλει το 9.0.2

δεν θα το αλλαζα, αλλα βλεπω οτι καποιες εφαρμογες (παιχνιδαι κλπ) "ζητάνε" το ios 8 :O

 

Θα σε συμβούλευα να το αφήσεις στην iOS 7, και να κάνεις μια επαναφορα μέσα απο τη συσκευη και στη συνέχεια διαμόρφωση ως νεα. Πρώτα όμως αποθήκευσε τα αρχεία σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε συμβούλευα να το αφήσεις στην iOS 7, και να κάνεις μια επαναφορα μέσα απο τη συσκευη και στη συνέχεια διαμόρφωση ως νεα. Πρώτα όμως αποθήκευσε τα αρχεία σου.

ετσι εκανα, το πηρα μεταχειρισμενο και εκανα τη διαμορφωση απο την αρχη.

 

να μεινω στο 7 λες;:O

Link to comment
Share on other sites

ετσι εκανα, το πηρα μεταχειρισμενο και εκανα τη διαμορφωση απο την αρχη.

 

να μεινω στο 7 λες;:O

 

Αυτό έχω κάνει στο iPad 2 και συμπεριφέρεται μια χαρά. :)

Link to comment
Share on other sites

ετσι εκανα, το πηρα μεταχειρισμενο και εκανα τη διαμορφωση απο την αρχη.

 

 

 

να μεινω στο 7 λες;:O

 

 

Μεινε εκει που ειςαι, κι εγω στην 7.1.2 το εχω αφησει.

Βεβαια με εχει κουρασει πολυ ο safari με τα reloads!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα , επειδη προσφατα εγινα κατοχος ενως ipad pro ,θελω να δωσω τι ipad 1 στα παιδια . Εχω σταματησει στο ios7.1.2, σκεφτομαι να κανω DFU MODE και retore. Ερωτηση, μετα θα επανελθει στο ios που το ειχα ή θα παει στο ios 9 ( οπου και θα σερνεται προφανως).
Link to comment
Share on other sites

καλημερα , επειδη προσφατα εγινα κατοχος ενως ipad pro ,θελω να δωσω τι ipad 1 στα παιδια . Εχω σταματησει στο ios7.1.2, σκεφτομαι να κανω DFU MODE και retore. Ερωτηση, μετα θα επανελθει στο ios που το ειχα ή θα παει στο ios 9 ( οπου και θα σερνεται προφανως).

 

Το iPad 1 δεν πηρε 9! Μηπως εννοεις το mini?

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Όποιο iPad και αν έχεις, θα πρέπει να το επαναφέρεις μέσω της επιλογής στις ρυθμίσεις της συσκευής. Αν προβείς σε επαναφορά κάνοντας χρήση του iTunes, αναγκαστικά θα μεταβείς στη τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

ΥΓ: Μη ξεχάσεις να αποσυνδέσεις το Find my iPhone/iCloud λογαριασμό σου πρώτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το iPad 1 δεν πηρε 9! Μηπως εννοεις το mini?

 

λαθος δικο μου στην πληκτρολογηση. το IPAD2 ειναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όποιο iPad και αν έχεις, θα πρέπει να το επαναφέρεις μέσω της επιλογής στις ρυθμίσεις της συσκευής. Αν προβείς σε επαναφορά κάνοντας χρήση του iTunes, αναγκαστικά θα μεταβείς στη τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

ΥΓ: Μη ξεχάσεις να αποσυνδέσεις το Find my iPhone/iCloud λογαριασμό σου πρώτα.

 

αρα Μηπως ειναι καλυτερα να σβησω τα παντα και μετα να κανω νεο λογαριασμο στο icloud ή παλι θα παει στο ios9? Βασικα αυτο που θελω ειναι τα email και οι φωτο καθως και οτι βλεπω στο internent στις αλλες συσκευες ( iphone ipad pro) να μην εμφανιζονται στο παλιο ipad2.Για να μην παρει ποτε τα ios9 πρεπει να μην το συνδεσο ποτε με icloud kai itunes??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Τα τελευταία 2 χρόνια είχα το Ipad 2, σε ένα συρτάρι... Την έβγαζα με το smartphone...

 

Τα έφτυσε το smartphone και άνοιξα το συρτάρι...

 

Μη τα πολυλογώ, βάζω το Ipad στο pc, για να το αναβαθμίσω...

 

Ξεκινάει η διαδικασία, και μου λέει ότι δημιουργείται ένα αντίγραφο ασφαλείας πριν την αναβάθμιση...

 

Ως εδώ όλα καλά... Αμέσως με το που τελειώνει αυτό μου βγάζει ένα error 9 και από τότε δεν μπορώ να κάνω ούτε ενημέρωση ούτε επαναφορά...

 

Εκτός αυτού το Ipad και συνδεδεμένο με το pc και χωρίς, δεν ανοίγει, παρά βγάζει στην οθόνη την σύνδεση του usb με το Itunes...

 

Άλλαξα καλώδια, βάρεσα επανεκκινήσεις, πάτησα τα 2 κουμπιά ταυτόχρονα για 10 δεύτερα, τίποτα απολύτως...

 

Συνεχώς μου βγάζει error 9, όταν κατά την αναβάθμιση βλέπω το μηλαράκι στο Ipad με την γραμμή εξέλιξης...

 

Αναμένω βοήθεια παίδες..!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

λαθος δικο μου στην πληκτρολογηση. το IPAD2 ειναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αρα Μηπως ειναι καλυτερα να σβησω τα παντα και μετα να κανω νεο λογαριασμο στο icloud ή παλι θα παει στο ios9? Βασικα αυτο που θελω ειναι τα email και οι φωτο καθως και οτι βλεπω στο internent στις αλλες συσκευες ( iphone ipad pro) να μην εμφανιζονται στο παλιο ipad2.Για να μην παρει ποτε τα ios9 πρεπει να μην το συνδεσο ποτε με icloud kai itunes??

 

Εάν δεν χρειάζεσαι κάτι μέσα από τη συσκευή ακολούθησε τη διαδικασία που σου προανέφεραν. Ρυθμίσεις > Γενικά > Επαναφορά > Περιεχόμενα και ρυθμίσεις. Στη συνέχεια θα δημιουργήσεις ένα λογαριασμό "Οικογένειας" (Family Sharing) όπου θα εγκρίνεις ή όχι τις αγορές τους και γενικά θα έχεις τον έλεγχο της συσκευής. Περισσότερες λεπτομέρειες επί του θέματος θα βρεις σε άρθρο που έχω συντάξει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν χρειάζεσαι κάτι μέσα από τη συσκευή ακολούθησε τη διαδικασία που σου προανέφεραν. Ρυθμίσεις > Γενικά > Επαναφορά > Περιεχόμενα και ρυθμίσεις. Στη συνέχεια θα δημιουργήσεις ένα λογαριασμό "Οικογένειας" (Family Sharing) όπου θα εγκρίνεις ή όχι τις αγορές τους και γενικά θα έχεις τον έλεγχο της συσκευής. Περισσότερες λεπτομέρειες επί του θέματος θα βρεις σε άρθρο που έχω συντάξει εδώ.

 

Καλημερα διαβασα το αρθρο σου και το βρηκα οντως πολυ χρησιμο ,αλλα για τις αλλες συσκευες που εχω ( 5s ipad pro) . Στο IPAD2 δεν θελω να παω σε ios8 ή 9 γιατι θα σερνεται. Αρα μπορωνα κανω την διαδικασια που περιγραφεις χωρις να κανω λογαργιασμο family sharing ? ,ωστε να μεινω στο ios 7?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχετε περιπλέξει τα πράγματα άνευ λόγου.

Εφόσον θέλεις απλά να διαγράψεις τα πάντα από το iPad, κάνοντας το σαν καινούριο και συγχρόνως να μην αναβαθμίσεις το λειτουργικό, κάνε επαναφορά μέσα από τη συσκευή (Ρυθμίσεις > Γενικά > Επαναφορά > Περιεχόμενα και ρυθμίσεις).

 

Μετά από αυτό, αν θέλεις βάζεις το Apple ID / iCloud λογαριασμό σου, δεν είναι υποχρεωτικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχετε περιπλέξει τα πράγματα άνευ λόγου.

Εφόσον θέλεις απλά να διαγράψεις τα πάντα από το iPad, κάνοντας το σαν καινούριο και συγχρόνως να μην αναβαθμίσεις το λειτουργικό, κάνε επαναφορά μέσα από τη συσκευή (Ρυθμίσεις > Γενικά > Επαναφορά > Περιεχόμενα και ρυθμίσεις).

 

Μετά από αυτό, αν θέλεις βάζεις το Apple ID / iCloud λογαριασμό σου, δεν είναι υποχρεωτικό.

 

Φιλε θα το δοκιμασω και θα επανελθω ,ελπιζω να πετυχει thanks

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...