Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει και χωρίς USB μόνο την κάρτα sim θα πάρεις . http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_offer_no_commitment/section/Offers_Mobile_Internet Edited by VOYAGER13
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το καρτοίντερνετ είναι με USB stick.

Το iPad δεν έχει USB.

 

Βγαζεις την καρτα απο το στικακι και τη βαζεις στο ipad το πολυ πολυ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πως αποθηκεύονται στον safari κωδικοί πρόσβασης όπως στον Crome;

Γιστι, δεν τα αποθηκευει αυτοματα?

Σβηνονται αν κανεις διαγραφη ιστορικου και cookies απο τις ρυθμισεις

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιστι, δεν τα αποθηκευει αυτοματα?

Σβηνονται αν κανεις διαγραφη ιστορικου και cookies απο τις ρυθμισεις

 

σβηνουν μετα απο καποια ωρα η αν το κλεισω

Link to comment
Share on other sites

σβηνουν μετα απο καποια ωρα η αν το κλεισω

 

Οταν βάζεις κωδικό/username σε μια σελίδα σε ρωτάει αν θέλεις να σώσεις το pass... εκεί επιλέγεις yes.

Τσέκαρε και τις ρυθμίσεις του safari να είναι όπως εδώ:

http://f.cl.ly/items/3i2s370D2q3n0l0A2U3H/photo.PNG

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μηπως εχετε να προτεινετε καποιο καλο καταστημα επισκευης για αλλαγη κρυσταλλου? Η μανα μου καταφερε και εσπασε το δικο της στην οθονη και πλαισιο. Βασικα μονο το κρυσταλλο θελει αλλαγη και οχι η οθονη. Απο την αλλη, ελεγα μηπως κανω μονος μου την αλλαγη οποτε αν υπαρχει και καμια καλη προταση για ανευρεση iPad 2 κρυσταλλου, ειναι καλοδεχουμενη. Thanks.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχετε να προτεινετε καποιο καλο καταστημα επισκευης για αλλαγη κρυσταλλου? Η μανα μου καταφερε και εσπασε το δικο της στην οθονη και πλαισιο. Βασικα μονο το κρυσταλλο θελει αλλαγη και οχι η οθονη. Απο την αλλη, ελεγα μηπως κανω μονος μου την αλλαγη οποτε αν υπαρχει και καμια καλη προταση για ανευρεση iPad 2 κρυσταλλου, ειναι καλοδεχουμενη. Thanks.

 

http://9volto.gr/catalog/index.php

 

υ.γ. τσέκαρε και το pm σου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω αν έχει ξαναερωτηθεί , αλλά δεν μπορώ να το βρώ .

Τελικά υπάρχει Flash Player για το iPad 3G ?

Θέλω να ενημερώσω κάποιο φίλο .

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν υπάρχει flash player για το iOS όπως πλέον δεν υπάρχει επίσημα και για android

 

υπάρχουν μόνο κάτι πατέντες με browsers (όπως ο skyfire) όπου όταν βρουν flash υλικό σε μια σελίδα το στέλνουν πρώτα σε ένα δικό τους server και το μετατρέπει σε html5 και το στέλνει μετά στη συσκευή σου

 

αυτή η μετατροπή όμως λειτουργεί καλά μόνο για απλές flash εφαρμογές και όχι σε περίπλοκα πράγματα και επίσης δεν δουλεύει για υλικό που βρίσκεται σε site όπου πρέπει να βάλεις κωδικό για να έχεις πρόσβαση

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν υπάρχει flash player για το iOS όπως πλέον δεν υπάρχει επίσημα και για android

 

υπάρχουν μόνο κάτι πατέντες με browsers (όπως ο skyfire) όπου όταν βρουν flash υλικό σε μια σελίδα το στέλνουν πρώτα σε ένα δικό τους server και το μετατρέπει σε html5 και το στέλνει μετά στη συσκευή σου

 

αυτή η μετατροπή όμως λειτουργεί καλά μόνο για απλές flash εφαρμογές και όχι σε περίπλοκα πράγματα και επίσης δεν δουλεύει για υλικό που βρίσκεται σε site όπου πρέπει να βάλεις κωδικό για να έχεις πρόσβαση

 

Ευχαριστώ φίλε μου . Το φανταζόμουν .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ειμαι καινουργιος σχετικα στο iPad και γενικοτερα στο iOs. To ερώτημα μου ειναι οι ταινίες.

Αυτό που κάνω μέχρι τώρα είναι να μετατρεπω ολα τα avi format σε mp4 "καιγοντας" μαλιστα και τους υποτίτλους πάνω στην ταινία, μια διαδικασια κάπως χρονοβορα. Αν γνωριζω καλά, avi format δεν παιζει το iPad.

Και ρωταω, δεν υπάρχει στο AppStore κανενας καλος (και free) video player, που να τα παίζει όλα και να "διαβαζει" και υποτιτλους (srt format); Και αν υπαρχει πως μεταφερω τον φακελο με την ταινια και τους υποτίτλους στο iPad μεσω iTunes;

 

Μεταξυ μας, κατανταει αηδια μηχανημα των 600 Ευρώ να μου "σπαει τα νευρα" για να δω μία ταινία και το κινητό μου που ειναι των 200 Ευρώ να του "πεταω" μέσα την ταινία με τους υποτιτλους ξεχωριστα και να την παιζει απροβλημάτιστα. Και δεν χρειάζεται να πω τι λειτουργικο τρεχει το κινητο. Θα εχετε καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, ξέρει κανείς πως μπορώ να στείλω στο iPad μου Ταινιες από το android κινητό μου;

 

Ίσως γίνεται με το AirSync http://www.doubletwist.com/airsync/

Δεν είμαι σίγουρος, ίσως είναι μόνο για Mac OS και όχι iOS συσκευές, μόλις πήρα κι εγώ το iPad και ξεκίνησα το ψάξιμο. :happy:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

εβαλα ρουτερ vdsl και δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ.απο powerline συνδεομαι κανονικα. τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για μεταχειρισμενο ipad 2 μεχρι τι τιμη θα ηταν λογικη για αγορα ?
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρισμενο ipad 2 μεχρι τι τιμη θα ηταν λογικη για αγορα ?

 

Βλέπω στο Skroutz ότι καινούριο το πουλάνε 410 ευρώ (16GB WiFi). Έχοντας υπόψιν ότι και το iPad Mini 16GB WiFi κοστίζει 340 ευρώ, έχοντας τα ίδια specs με το iPad 2, προσωπικά πάνω από 200 ευρώ δεν θα έδινα για μεταχειρισμένο iPad 2 και πάντα σε άριστη κατάσταση.. Ήδη παίρνεις μοντέλο που έχουν βγει 2 νεότερες εκδόσεις του, με ότι συνεπάγεται αυτό: Αν θέλεις να παίζεις τα τελευταία παιχνίδια λογικά στα κορυφαία του 2013+ θα την "ακούει" λίγο λόγω specs.. Θα πάρει άραγε και iOS 7? Λογικά ναι, το iPad 1 δεν πήρε iOS 6 πάντως..

Αν σκοπεύεις να δώσεις παραπάνω πάντως θα πρότεινα να πάρεις το Mini. Καινούριο είναι, πολύ ωραίο design, πανάλαφρο και αν δεν σε νοιάζει να διαβάζεις βιβλία σε αυτό, οι 8" είναι υπεραρκετές για σερφάρισμα, mail, κλπ..

 

My 2 cents..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και γω με το mini ειναι πολυ βολικο. Δε νομιζω παντως να παζει τοσο χαμηλα η τιμη του. Για την ακριβεια δε πιστευω να βρεις κατω απο 250. Οσο για τα specs περα απο την οθόνη ειναι σχεδον τα ιδια με του 3 και αν δε σε ενδιαφερουν τα παιχνιδια σου ειναι αχρηστη η mali400 gpu. Σε ταχυτητα το 2 με το 3 ειναι ακριβως τα ιδια. Οσο για το ios 7 κρινοντας απο το 6 παει προς το χειροτερο. Δε θα χασεις και τιποτα. Εγω το μετανιωσα παντως που πηγα απο το ios 5 στο 6. Για μενα το Βασικό θεμα αν δε σε ενδιαφερουν παρα πολυ τα games ειναι η μπαταρια που δεν αλλαζει και χαλαει με το χρονο
Link to comment
Share on other sites

Γρηγορο σερφαρισμα, επισκεψεις και συμμετοχη σε forums, πολλες ανοιχτες καρτελες στο περιηγητη και που και που κανα βιντεο στο youtube και παρομοια sites. Αυτα θελω, με το μινι ομως μήπως θα "στραβωθω"? Οσο για το μεταχειρισμενο ipad2 κατω απο 300 νομιζω δεν εχω δει μεταχειρο. Μετα βιας το 1, μπορει να βρεθει στην "αγορα" κατω απο 200.
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Γρηγορο σερφαρισμα, επισκεψεις και συμμετοχη σε forums, πολλες ανοιχτες καρτελες στο περιηγητη και που και που κανα βιντεο στο youtube και παρομοια sites. Αυτα θελω, με το μινι ομως μήπως θα "στραβωθω"? Οσο για το μεταχειρισμενο ipad2 κατω απο 300 νομιζω δεν εχω δει μεταχειρο. Μετα βιας το 1, μπορει να βρεθει στην "αγορα" κατω απο 200.

Είχα το ipad2 για πάνω από 1 χρόνο και το άλλαξα όταν βγήκε το μίνι.

Για να μην μπερδεύεσαι σου λέω ότι τόσο το Ipad2 , όσο και το μίνι είναι πάρα πολύ γρήγορα, αεράτα και σβέλτα. Η επιπλέον δύναμη των ipad3 /4 χρειάζεται λόγω της μεγαλύτερης ανάλυσης της οθόνης τους. Στην ουσία όλα τα Ipads είναι πάρα πολύ γρήγορα. Δεν έχω συναντήσει εφαρμογή ή παιχνίδι που να δυσκολευτεί το Ipad2 ή το μίνι.

Το μίνι δεν είναι κανένα "παρακατιανό" Ipad, ούτε το φτηνιάρικο της υπόθεσης. Απλά είναι σε άλλη κατηγορία, λόγω μικρότερης οθόνης. Η οθόνη του είναι 7.9 ίντσες. Τώρα, με 7.9 ίντσες λες να στραβωθείς? δεν το πιστεύω.

 

Σε σχέση με τις 9,7 ίντσες των κανονικών Ipads η διαφορά δεν είναι και τόσο μεγάλη. ΑΝτίθετα, το μίνι έχει το μισό βάρος από το κανονικό ipad και πολύ μικρότερο bezel. Αυτονομία, στα ίδια κορυφαία επίπεδα (10+ ώρες wifi σερφαρισμα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω συγκρινω και με νετβοοκ στις 11 ιντσες. Αλλα 1.8 ιντσες διαφορα ειναι 4-5 ποντοι στη διαγωνιο. Ε, σε μια σελιδα πληρη στην οθονη, τα γραμματα πχ δεν θα εχουν διαφορετικο μεγεθος? Η αποσταση θέασης μεταξυ οθονης και ματιων δεν αλλαζει? Εκτος και αν με το Mini ειμαστε σε συνεχως, φαση zoomm
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω συγκρινω και με νετβοοκ στις 11 ιντσες. Αλλα 1.8 ιντσες διαφορα ειναι 4-5 ποντοι στη διαγωνιο. Ε, σε μια σελιδα πληρη στην οθονη, τα γραμματα πχ δεν θα εχουν διαφορετικο μεγεθος? Η αποσταση θέασης μεταξυ οθονης και ματιων δεν αλλαζει? Εκτος και αν με το Mini ειμαστε σε συνεχως, φαση zoomm

Θα κάνεις και ζούμ, δεν παίζει. Καλύτερα να το δείς από κοντά κάπου για να σχηματίσεις άποψη.

 

(Τα νετμπουκς έχουν 16/9 οθόνη, ενώ το μίνι και όλα τα Ipads 4:3 που σημαίνει πιο τετραγωνισμένη και πιο κατάλληλη για ανάγνωση.)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρεις οτι το mini ειναι μικρο καλυτερα να το δουλέψεις να δεις πως ειναι. Ετσι ελεγα και γω αλλα πιστεψε με ειναι πολυ βολικο. Δε συγκρινεται με netbook λογω μεγεθους και ποιοτητας οθονης μιαςωκαι μπορεις να το εχεις πολυ κοντα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...